המלצה של שמעון על טיולים ביפן, עם סוזי אוקובו 

 

אשתי ואני נסענו לטיול ביפן. מכיוון שנראה לי קצת מסובך לטייל עצמאית פעם ראשונה ביפן, ומכיוון שאנחנו אלרגיים לטיולים מאורגנים, החלטנו לקחת הדרכות אישיות ביפן. ומה טוב יותר מהדרכה מקומית בעברית? הגענו לסוזי במקרה דרך אתר האינטרנט שלה, ואז הסתבר שיאיר בר-זוהר חברי משכבר הימים ומומחה לטיולים, יצר איתה קשר במסגרת פעילותו באתרי הטיולים שלו, וכך קשר בין שנינו. שוחחתי איתה בטלפון כשביקרה במקרה בארץ, ותאמנו ציפיות. מכאן הכל נעשה במיילים עם תגובה מהירה שלה על כל אימייל שלי. סוזי היא ישראלית במקור שחיה כבר 25 שנים ביפן. בקיאה בכל המהלכים והמסלולים, ויש לה חבורה של מדריכים בכל רחבי יפן, חלקם דוברי עברית וחלקם דוברי אנגלית.

בשבוע הראשון היינו בטוקיו, והדריכה אותנו מטעמה של סוזי – מיאל המקסימה. צעירונת ישראלית שנולדה ביפן, גרה שנים בישראל, וחזרה לפני כשנתיים ליפן. הבחורה שופעת ידע על יפן, על התרבות הדתות והארכיטקטורה ברמה ממש מפתיעה. היה ממש תענוג, והכל בעברית צברית לחלוטין. מיאל השרתה אווירה קלילה ונעימה והיה פשוט מעולה. היא האירה בפנינו צדדים מעניינים של הרובעים השונים של טוקיו, בהיבטים של הארכיטקטורה, האנשים והתרבות הייחודיים, וידעה לתת לנו הכל במינון שהתאים לנו במידה הנכונה. בחורה נעימה, אינטליגנטית ושירותית.

לאחר מכן נסענו לקיוטו ושם ליווה אותנו מדריך בשם Ken. בחור מקומי דובר אנגלית. גם הוא היה מקסים ושירותי ברמה שרק היפנים יודעים ליישם. התרוצץ סביבנו, נענה לכל גחמה שעלתה במוחנו ועשה התאמות לטיול המתוכנן. Ken הוא בודהיסט בדתו, והיה בקי כמובן בכל פרטי המקדשים והמנהגים. הוא גם ידע שיש הופעה פתוחה לקהל של גייקו באחד המלונות, ודאג להביא אותנו לשם בזמן. היה מעולה.

לקראת סיום הטיול נסענו עוד להירושימה. שם ליוותה אותנו Keito החמודה. אישה צעירה ובת המקום,  עם אנגלית משובחת וברורה במיוחד, שהכירה לנו את הצד האנושי של נפגעי פצצת האטום (אביה נפגע ישירות והיא דור שני…). עשינו איתה דווקא את הסיור באי מיאג'ימה כל היום (רק למחרת עשינו טיול עצמאי באי-השלום – בעצתה הנבונה והנכונה של מיאל). היה מאוד נחמד, וגם היא הייתה מקסימה ושירותית בצורה בלתי רגילה.

מעבר לבניית המסלול האופטימלי עבורנו, ומעבר להמלצה על בתי מלון שנבדקו על-ידה ואכן היו מצוינים, ואף מעבר לצוות המדריכים המקסים שהיא סיפקה לנו, עצם זה שבארץ זרה ורחוקה יש לך טלפון שתמיד זמין, ומישהו מקומי ובעברית עוזר לך בכל בעיה – זה היה ניסיון מצוין! נתקלנו בשני מקרים בהם התקשרתי לסוזי, ובשניהם היא עזרה כמו חברה טובה לשביעות רצוננו המלא.

אין ספק שאני ממליץ בחום על סוזי ( דרך יאיר בר זוהר )  והארגון שלה למי שמתכנן טיול עצמאי (מודרך) ביפן.

לפרטים נוספים> מדריכה ישראלית מקומית לטיולים וסיורים ברחבי יפן

בכבוד רב

שמעון גור    054-4833916   [email protected]

 

 

דעות, המלצות וביקורות יפן מדריך טיולים בחו''ל יפן, מדריך מומלץ, סוזי אוקובו

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות