צרכנות ותיירות

המלצות וטיפים לביטוח נסיעות לחוץ לארץ

כותב המאמר איננו סוכן ביטוח. ולכן, אליכם להתייעץ עם סוכן מיקצועי שמומחה בנושא. ושוב כהרגלי, מניסיון אישי הכי טוב לעשות מול סוכן ביטוח מומחה ( זה אותו מחיר כמו באינטרנט, רק שאתם לא מודעים לכל הבעיות שעלולות לצוץ אם לא סיפקתם מידע )
בעבר כתבתי מספר כתבות ופה איחדתי על מנת שהכל יהיה ברור. כי הנושא לא פשוט כמו שחושבים. במיוחד בתקופות שמתרחשים תופעות קיצוניות.
מומלץ ביותר לבטח עצמך ברגע שקיבלת אישור לטיסה ולא לחכות לדקה האחרונה  ביטוח הטיול תפקידו להגן עלינו מרגע רכישת עסקה עד חזרתנו הביתה ולכן, הביטוח צריך לכלול סעיף שאנחנו מבוטחים מרגע צאתנו מהבית לכוון שדה התעופה עד למועד הנחיתה. דקה אחרי/לפני חצות נחשב יום. גם ביטוח הכבודה מתחיל שעוזבים את הבית לכיוון לשדה התעופה עד שעוזבים את שדה התעופה.
פניתי לקופות החולים שמבטחות אותך רק 45 יום לפני והם לא ידעו לענות לי על שאלות מסוימות. פניתי לאתרי ביטוח שעושים ביטוחים שיש שם הגבלות ותנאים ומסתבר שצריך להיות פרופסור ומומחה בנושא. ושום סוכן נסיעות או באינטרנט לא יענו לך ויודיעו  מה צריך ואז אתה עלול ליפול למקרה של………..!!!!!!!

במסגרת המחקר שלי פניתי לחבר יקר ששמו ארן ( ארן ביטוחים ( 04-820-0636  שיש לו ניסיון עצום בתחום הבריאות והוא יעץ לי לפנות לאדם מוסמך ואמין. ואז, בגלל מצבי הסתבר לי שאני לא יכול לעשות ביטוח נסיעות, בגלל שאני בקבוצת סיכון. אם הייתי מזמין את החופשה לא הייתי יכול לבטח, אם הייתי נוסע ללא ביטוח נסיעות הייתי מסתכן בהוצאות כבדות ביותר. יש להתאים את הביטוח בהתאם לגיל, מצב רפואי ואופי הנסיעה.

הערה חשובה לפני הקריאה!!!

כאשר נוסעים לחו"ל משקיעים הרבה זמן וכסף בתכנון בביקורים באתרים שונים, רכב, טיסות וכו` ולמעשה שוכחים או מזלזלים בנושא ביטוח הבריאות וביטוח מזוודות.

חד משמעי: בביטוח רפואי אין לחסוך!!! בפרט כשנוסעים לארה"ב. עלות יום אשפוז בארה"ב היא מהיקרות ביותר ובמיוחד לאחר תאונה קשה.
צריך ביטוח שלא יגביל הוצאות. כמו למשל: הוצאות לימי אשפוז ( תלוי לאיזה מדינה אתה טס ), הוצאות לתרופות, ביקור רופא או הוצאות שנגרמות לאו דווקא בבית חולים (הוצאות עקיפות). יש לקחת ביטוח טוב ועדיף לשלם וקצת יותר . כי אם לא, אז תסתכנו בתשלומים עצומים לבתי החולים ( הדבר תקף במיוחד בארצות הברית , בו עלות האשפוז היומי מגיעה ל-300ם דולר).

קיימים 3 סוגי פוליסות בעלות שונה: ביטוח לבריאים עד גיל 60; ביטוח לנוסעים עם מחלות קודמות, ללא אשפוז בחצי השנה האחרונה ובלי צורך באישור רפואי מיוחד; וביטוח שבו הנוסע חייב למלא שאלון ולקבל אישור מרופא החברה.
המחירים לביטוח, נעים מ-1.2 ועד 3.5 דולרים ליום לפוליסה הבסיסית, אולם המחיר הסופי תלוי בהיקף ובהרחבה הפוליסה ובחברה שבה עושים את הביטוח. הביטוח הזול והמושלם ביותר נחשב לזה הנעשה באמצעות קופות החולים .
ישנם הגבלות בתנאים ואפילו איסורים ביטוחיים לגילאים מעל 75. לכן יש לבדוק את העניין בקפידה למבוטחים מעל גיל 75.

הפוליסות, כמעט כולם לא מכסות כל הוצאה הקשורה למצב הבריאותי  שקורה למבוטח 6 חודשים לפני  הרישום לביטוח.

למי  שיש עבר רפואי , אך אין לו בעיה ב-6 החודשים הקודמים לרישום הביטוח, חייב להכניס סעיף ביטוח החמרה של מחלה קיימת. למי שלא יעשה זאת ותהיה בעיה, ההוצאות הם כבדות ולא תכוסנה על-ידי חברות הביטוח

נשים בהריון מבוטחות על-ידי חברות מסוימות רק עד השבוע ה-26 להריון, ובחברות אחרות עד לשבוע ה-32 להריון .לאחר מכן יש לרכוש הרחבה ולדעת שגם היא לא מכסה הוצאות הקשורות בהריון עצמו.

יש לבדוק שיש בפוליסה, ביטוח צד שלישי שנגרם מרשלנות של המבוטח
חיילים משוחררים זכאים לשלושה חודשי ביטוח בחינם. מומלץ לבדוק שהפוליסה מתאימה לתנאי הטיול שלך והאם היא כוללת ספורט אתגרי, איתור וחילוץ.
יש לוודא שלחברת הביטוח יש הסדר תשלום ישיר לבית-החולים, כדי שהמבוטח לא יידרש לשלם ורק אחר כך לקבל החזר. חשוב לוודא אם יש מוקד סיוע בינלאומי המאויש 24 שעות, שבו ניתן לקבל עזרה, הנחיות ועצות.יש להצטייד במספר הטלפון של מוקד הסיוע.

לא מומלץ לבצע טיפולים רפואיים ללא ידיעת חברת הביטוח. לא תמיד זה לטובתך. יש לפעמים מניעים לא ברורים שיכולים גם להזיק לך.

יש לשים לב לתקופת השהייה בחו"ל המכוסה במסגרת הביטוח, במיוחד למי שמעוניין בביטוח מעבר ל-45 יום .

שים לב לגובה הפיצוי החד-פעמי, במקרה של מוות או נכות. בסעיף זה יכולים הפערים בין חברות הביטוח להגיע למאות אחוזים! הפוליסה הבסיסית תציע במקרה כזה תשלום של 10,000 שקל בלבד, בעוד שיש פוליסות שבהן המחיר יכול להגיע ל-50 אלף דולר.

לבדוק שיש בפוליסת ביטוח  או להוסיף ביטול \קיצור טיול והחזר כאשר ישנה מקרה של  מוות או מחלה פתאומי לפני הטיסה למבוטח או לבן משפחה מדרגה ראשונה . יש פוליסות שאפשר להכליל בפוליסה גם מקרבה שנייה ואף שותף בעסק .

בעסקת חבילות הנופש זכאיות חברת הנסיעות לגבות את הכסף, במקרה ותבטל את הנופש למקרה של מחלה או אסון משפחתי. לכן, וודא שביטוח הנסיעות כולל הפסד פיקדון אשר יחזיר לך את הכסף .
רצוי לבדוק אם הפוליסה כוללת הטסה רפואית ופינוי בעת הצורך. מומלץ להרחיב את הפוליסה למקרים כאלו בעלות קטנה. חובה להתקשר עם חברת הביטוח במקרה זה ולא לפעול באופן עצמאי, כי במקרה כזה יש סיכוי שלא תקבל החזר.

ספורט אתגרי, כמו סנפלינג, סקי, צלילה וכו', הוא סעיף חריג בפוליסה. לדעתי זאת חובה לעשות הרחבה, שמכסה פעילויות כאלה תעלה לך כ- 2:5 דולרים ליום. וגם חילוץ מהאזור . 

נסיעה לאפריקה, אסיה, אפריקה, דרום אמריקה כיסוי איתור וחילוץ, הינו חובה!! אם חברת ביטוח לא עושה זאת, יש חברות חיצוניות שנותנות שרות חילוץ ו GPS' בעלות זניחה של דולרים בודדים ליום.

ביטוח במסגרת כרטיס אשראי מכסה רק את בעל הכרטיס, ומדובר רק בכרטיס בינלאומי או כרטיס זהב או פלטינה. עבור כל בן משפחה נוסף יש לצלצל לחברת הביטוח שעובדת עם כרטיס האשראי ולהרחיב את הביטוח. יש לשים לב לכיסוי הכספי במסגרת הפוליסה, כדי להימנע מכיסוי חלקי. דמי ההשתתפות מאד גבוהים וסכומי הכיסוי מאד נמוכים שמעמידים את כל העניין באי כדאיות. חשוב לציין כי הביטוחי חינם של כרטיסי האשראי לא מתבצעים באופן אוטומטי. אי-לכך, יש לצלצל לחברת הביטוח ולהפעיל את הביטוח וזאת על-ידי קבלת מספר קוד אישי.

 

ממליץ לשאול את הסוכן
1.האם, מי שנפצע/ חלה בחו"ל צריך לשלם על המשך טיפול בארץ בגלל שזה קרה לו בחו"ל.
2.ביטוח "על המים": נקודה שתמיד ורצוי לבדוק. אם אתה שוכר רכב ועולה איתו על מעבורת- האם במקרה טביעה או נזק על מעבורת הרכב מכוסה??
כשאתה בטיול ועושה שייט בסירה- האם הביטוח הרגיל מכסה אותך גם במים? יש חברות ביטוח שעשויים לדרוש תוספת ביטוח על כך ששטים.
– 
הערות נוספות
במידה ואדם סובל ממחלה כרונית (סכרת, לחץ דם, כולסטרול גבוה..) וזו נקודה חשובה: מספיק שאדם בן 50, שעדיין נחשב בקטגוריה של ביטוח בסיסי,
נוטל כדורים ללחץ דם- הוא חייב לרכוש ביטוח מורחב שיכסה את "הבעייה". במידה ורכש ביטוח בסיסי ותהייה לו בעייה כלשהי שהביטוח "יקשור" אותה למחלה או מצב רפואי קיים- לא יכסה הביטוח.
אל תנסו לעבוד על חברות הביטוח. תאמינו לי, הם יודעים הכל, וינסו לא לשלם אם לא עמדתם בתנאים ולכן, מסרו את דוח מידע רפוא שמספקת קופת חולים שלכם שמפרט בדיוק:תרופות, מחלות כרוניות. יש ליידע אשפוזים ובירורים בחודשים האחרונים.
עוד הערה שקשורה לזוג/ משפחה שנוסעים ביחד: תמיד כדאי שכולם יהיו מבוטחים באותה חברה.
במידה וזוג נוסע ביחד ואחד מהם עשה ביטוח"משופר", לבדוק שבן הזוג השני מכוסה במקרה שהשני קורה לו משהו, אחרת עדיף ששניהם יעשו ביטוח משופר.
לדוגמה: אם קרוב משפחה של צד אחד נפטר, חשוב שבן זוגו יפוצה (כי גם הוא לא יממש את הנסיעה), על אף שקרוב המשפחה רק של צד אחד(קירבה ראשונה בדר"כ).
אדם שהיה מאושפז (מעל 24 שעות) בבית חולים, במידה ויחליט לנסוע בחצי השנה מיום אשפוזו, לא!! יהיה מכוסה בכל מה שקשור לסיבת האשפוז.
לאנשים חולים במחלות קשות- תמיד לבדוק אם יש כיסוי למחלות קשות, בדר"כ מחריגים זאת מהביטוח, ולא יבטחו אדם זה,הוא יכול לנסוע אך לבדוק ולדעת מראש. כנ"ל גם לגבי אדם שעבר אירוע לבבי.
כרגע, הביטוח המקסימאלי להחלת הביטוח הוא מתחת ל-90 יום. אפשר לבטח גם 365 יום מראש. אבל אם קרה בעייה ביום 364 לפני החופשה. הביטוח איננו טופס.

במקרה של אירוע רפואי יש לדאוג להביא את כל המסמכים הרפואיים וחשבוניות קבלה.

ביטוח נסיעות לגיל הזהב

חברות ביטוח לא מעונינים בנטילת סיכונים מיותרים או לא רצויים. ולכן,ככל שאנו מזדקנים אנחנו נתפסים לעיתים קרובות כבעלי סיכון גבוה יותר לחברות הביטוח. בדיוק כמו שנהגים צעירים צריכים לשלם יותר עבור ביטוח הרכב, בגלל חוסר הניסיון. קשישים ישלמו יותר עבור ביטוח נסיעות בגלל הגיל המבוגר שלהם, בריאות בירידה, ומצבים בריאותיים קיימים. האם זה הוגן? לא, אבל למרבה הצער, היא חוקית.

מה ניתן לעשות?
להתחיל לחפש מוקדם ובקצב סביר. צריך לאפשר יותר זמן לחפש את זה. לא לחכות כמה שבועות לפני הנסיעה כדי להתחיל לחפש, כי מאד סביר להניח שבסופו של דבר לא מוצאים שום כיסוי או שתשולם פרמיה הרבה יותר גבוהה בשביל זה.

הרבה יותר קל להשיג כיסוי עם מבטח שמכיר את הבריאות ואת ההיסטוריה הרפואית , מאשר לחפש מותג חדש אחד. אם הם לא מציעים כיסוי אז כדאי לבצע הפניות לחברות ביטוח אחרות.

בקיצור, לא להתייאש בניסיון למצוא ביטוח נסיעות לקשישים.

 

ביטוח ציוד יקר

אל תסמוך על ביטוח מטען רגיל. ביטוח זה מכסה אבדן של ציוד בסכום די נמוך עד 1700$. אם יש לך ביטוח תכולת דירה, ניתן במקרים רבים להוסיף את הציוד היקר לביטוח זה, ובעלות של 4% מערך הציוד (לשנה), הכיסוי יכסה גם גניבה בחו"ל.

שים לב לתנאי הפוליסה! יש פוליסה שאיננה תקפה במקרה של גניבת ציוד מתוך מכונית חונה!

מה צריך כדי לקבל את הכספים מחברת הביטוח
לפנות במעמד היותך עדיין בנמל התעופה, באולם הנוסעים הנכנסים למשרד סוכן השינוע ולדאוג למלא טופס אובדן / נזק למטען .
במקרה של גניבה יש לדווח לתחנת המשטרה הקרובה למקום האירוע ולדאוג למסמכים. אחרת לא תכוסו.

חברות התעופה אמורות לשלם לך פיצוי הגיוני ובמידה ולא קיבלת את הסכום המלא של הנזק מומלץ לתבוע את חברת הביטוח על היתרה.

תוספת חשובה
במידה ושכחת לעשות ביטוח טיסה לא להיכנס לפאניקה יש באולם הנוסעים היוצאים נציגות של החברה הנותנת שרות ביטוחי טיסה. יש לברר את כל הפרטים ולקחת את הפוליסה איתך.

בחברות התעופה אין מנגנון לפיצוי על פריטים שאבדו במטוס ולא נעשה להם צ'ק-אין.

ביטוח ביטול טיסה ושרותי תיירות מכל סיבה

אנשים תמיד מודאגים לאחר שרכשו כרטיסי טיסה מה יקרה אם….? לעיתים יש שינויים בלתי צפויים בתכניות, ביטולים מכל מיני סיבות והמון פעמים אנו נתקלים בלקוחות שמתאכזבים מביטול הנסיעה ובעיקר כי הביטול עולה להם הרבה כסף…..

עד היום אותם הלקוחות נאלצו להתפשר וקיוו עד הנסיעה שהכל יהיה בסדר, מחזיקים אצבעות, ממש כמו סוג של הימור….

תמיד נשאלנו לגבי הסעיף של ביטול נסיעה ועד היום לא היה מענה מספיק טוב… בדיוק בגלל זה- חברת  ביטוח ידועה יצאה עם ביטוח חדש אשר מאפשר לכם לבטל את הטיסה מכל סיבה שהיא עד הרגע האחרון ולקבל החזרים על ההוצאות.

אני רוצה לחדד ולהסביר- ביטול נסיעה מכל סיבה אומר שניתן לבטל את הנסיעה סתם כי לא בא לכם בסוף לטוס, כי נפל עליכם אירוע משפחתי, כי החופש מהעבודה לא מסתדר עם הבוס ובגלל כל דבר בעצם….

חברות הביטוח הקיימות בשוק הביטוחים של נסיעות לחו"ל מכסות ביטולי טיסה רק במקרים של מצב רפואי וכשמדובר במקרה שאינם החמרה של מצב רפואי קיים (גם אצל קרובים מדרגה ראשונה).

הפוליסה החדשה מכסה גם החמרה במצב הרפואי הקיים ונותנת מענה לכל התרחישים אשר אנו נתקלים בהם בחיי היום יום כולל תרחיש אחד בולט במיוחד- הורים מבוגרים והחמרה במצבם. לצערנו אם הורים של מבוטחים מתאשפזים או אפילו נפטרים לפני הנסיעה, מה שהיו שואלים זה "בעקבות מה?" כשמדובר באנשים מבוגרים בדרך כלל אם קורה להם משהו זה בעקבות החמרה של מצב רפואי ועד היום לא היה כיסוי למקרים אלו….

מהיום בפוליסה החדשה ישנה אפשרות לכיסוי לא משנה מה סיבת ההחמרה, האשפוז או הגרוע מכל- מוות….

ביטוח ביטול ללא כל סיבה

דגשים בביטוח ביטול טיסה מכל סיבה

מומלץ תמיד לסגור את פוליסות הביטוח לחו"ל כמה חודשים לפני מועד הנסיעה ובכך להבטיח לעצמכם כיסוי בביטול הנסיעה, את הביטוח של ביטול נסיעה חובה לסגור במהלך השבוע הראשון לאחר קניית כרטיסי הטיסה, לאחר מכן לא תהיה אפשרות….

הביטוח של ביטול הטיסה אינו מחייב אתכם לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, אתם יכולים להיות מבוטחים בכל חברה שתרצו .

לאחר רכישת הביטוח, ישנה אפשרות בתוספת תשלום לתת כיסוי לשירותים נוספים שהוזמנו או צפויים להיות מוזמנים ע"י המבוטח – כמו הזמנות בבתי מלון, טיולים, כרטיסים למשחקים והופעות ועוד…. הלקוח הוא זה שבוחר את גבול האחריות ובהתאם את התשלום.

לברר עד כמה אנשים ניתן לבטח בפוליסה.

הסכום המקסימאלי הניתן לביטוח בפוליסת ביטוח ביטול טיסה משתנה מחברה לחברה.

 

במקרה של תביעה, סכום ההחזר ללקוח נקבע על 80% מהעלות ללקוח בפועל (לאחר הביטול) של השירותים שבוטחו במסגרת הפוליסה שלו ועד 80% מסכום הביטוח כפי שבוטח בפוליסה.

דוגמא א' – אם המבטח ביטוח כרטיס טיסה בסכום 700$ ולאחר ביטול הכרטיס, הוא קיבל החזר מחברת התעופה בשווי 200$, אזי במקרה זה הוא יקבל  מהביטוח החזר של 400$ השווים ל-80% מ-500$ (העלות בפועל לאחר הביטול).

דוגמא ב' – אם המבטח ביטוח כרטיס טיסה בסכום 700$ ולאחר ביטול הכרטיס, הוא חויב ע"י סוכן התיירות על עוד 100$, אזי במקרה זה הוא יקבל  מהביטוח ההחזר של 560$ השווים ל-80% מ-700$ (הסכום המבוטח)

ניתן לבטל את הפוליסה לאחר רכישתה ע"י הודעה בכתב לסוכנות
חישוב דמי הביטוח המגיעים למבוטח אשר ביטל את הפוליסה שלו, יחושבו על פי דמי הביטוח כפול מספר הימים ממועד ביטול הפוליסה עד תום תקופת הביטוח, מחולק במספר הימים הכולל של כל תקופת הביטוח. מסכום ההחזר היחסי של דמי הביטוח ינוכו עלויות המבטח בשיעור של 20% מדמי הביטוח בגין תקופת הביטוח.

ניתן לבטל את הטיסה או חבילת הנופש מרגע רכישת הביטוח ועד 12 שעות לפני מועד יציאת הטיסה לחו"ל.

 

מסמכים נדרשים בזמן הגשת התביעה:
  • טופס תביעה ממולא ע"י המבוטח.
  • מסמך מספק התיירות/חברת תעופה בו נאמר כי הלקוח ביטל את הטיסה.  מסמך זה כולל את שם הספק, חברת התעופה, קוד מזהה לטיסה, שמות הנוסעים אשר ביטלו את הטיסה ומועד הודעת הביטול (הכולל תאריך ושעה).
  • במידה ובוצע חיוב כלשהו לטובת כרטיסי הטיסה או שירותים נוספים כבית מלון, השכרת רכב וכו', יש להגיש אסמכתאות חיוב ואסמכתאות לתשלום דמי ביטול.

המוטיב המרכזי להפעלת הביטוח הוא ביטול הטיסה. במידה ובטלת את הטיסה, ניתן לקבל החזר כספי עבור כל השירותים הנלוים. במידה ולא בטלת את הטיסה, לא ניתן לבטל רק את השירותים הנלווים ולקבל החזר עבורם.

*שימו לב, במידה והביטול אינו ביוזמת הלקוח אלא ביוזמת חברת התעופה או ספק התיירות, מקרים אלו אינם מכוסים.

הפוליסה כפופה לחוק ולדין הישראלי ונמצאת בפיקוח משרד האוצר, אגף שוק ההון, משרד המפקח על הביטוח בישראל. במקרה היוצא מן הכלל של מחלוקת משפטית בין המבוטח לחברת הביטוח, יתנהל הדיון במסגרת מערכת המשפט הישראלית.

הונאות ביטוח נסיעות, מה זה ?

ו- 4 סיבות מדוע אסור לעשותם.

כיום, לצערינו הונאה חברות ביטוח הוא מעשה יומיומי. תהיו כנים עם עצמכם ותגידו, כמה פעמים שמעתם מחברים ידידים בשיחות סלון או בפגישות חברתיות מדברים בצחוק על משהו שעשו לחברות הביטוח ועל טענות שיקריות על פוליסת הביטוח?.

למרבה המזל, בדרך כלל אין הדבר כך. אבל, עבור אחוז מצומצם של אנשים חסרי מצפון שמחשבה רעה זו נטועה בהם, מתפתים יותר ויותר לראות כמה שיותר כסף על טענות מופרכות (דבר שלא קרה כל וכלל) של הפסדים לכאורה ולהוציא אותם מחברות הביטוח. מבדיקות שנעשו מסתבר כי 15%- 20% מתביעות ביטוח הנסיעות הם הונאה.

סוגי הונאות ביטוח נסיעות שמוכרות עד היום: הרחבה של הביטוח ברגע האחרון והפעלתם בטיול, גניבת דרכון, גניבת כסף, גניבת מזוודות, המצאת ארוע שלא היה ולא נברא. כמו כן, נעשות פניות למספר חברות ביטוח באותה שנה על אותה דבר ואו פניה כל שנה לחברת ביטוח אחרת וזאת מתוך מחשבה שהדבר לא יתגלה.

4 סיבות טובות להיות זהירים בהונאת ביטוח נסיעות. נסתכל על כל אחת מהן ונפרט את הסיבות הלגיטימיות מדוע הונאת ביטוח נסיעות הוא משהו שאין לעשותו.

•זה לא מוסרי. באותה דרך שאנחנו מתייחסים לכל פעילות בלתי חוקית, הונאת ביטוח נסיעות הוא מעשה לא הגון, שיוצא מן המוסריות של חברה אחראית. האם שווה לוותר על מוניטין מכובד עבור כמה דולרים? התשובה היא , לא! .

•זה לא חוקי. הונאה של חברת הביטוח פשוט איננה חוקית. זאת סיבה מספיק טובה כדי למנוע מכל אדם לשקול הונאת ביטוח נסיעות. מי שעושה הונאה לוקח מספר סיכונים: 1. שיש להחזיר את כל מה שלקח 2. ייתכן שיהיו קנסות כבדים שיש לשלם 3. ואפילו להיות נאשם בבית המשפט.

•כל אחד משלם עבור הונאת ביטוח נסיעות. ברור לכולם כי חברות הביטוח פועלת בעיקרון על אותו בסיס כיסוי שמסופק על אובדן של כל המבוטחים. כאשר ישנה עלייה בכמות התביעות, חברות הביטוח מעלים את הפרמיות. ולמה חברות הביטוח מעלות את הביטוח? מהסיבה כי טענות שקריות עולות לחברת הביטוח יותר כסף והם עוברים אל המבוטחים בפרמיות גבוהות יותר. בקיצור, נשלם הרבה עבור פעולות הונאה של מיעוט.

•ביטוח נסיעות הינו ביטוח מיוחד. כאשר חושבים על זה, רוב פוליסות ביטוח הנסיעות נעשות על ידי אנשים נוסעים לחו"ל אשר חושבים שהם עלולים להיות פגיעים ואולי ללא מקורות כספים לכיסויי נזקים והםמחפשים להם פוליסת ביטוח נסיעות שתספק להם רשת ביטחון. המבוטחים במצב של פגיעות צריכים לסמוך על יושרו ואמינותו של המבטח שלהם. אם המבטח יחשוד ששישנם טענות שקריות הם עשוים להגביל יותר במה שהם מכסים. משמעותו , כי נוסעים שמטיילים יהיו פגיעים יותר ויצטרכו לחיות כל הזמן בחשש ללא השקט הנפשי, כמו שביטוח נסיעות אמור להביא.

 

המלצה לביטוח נסיעות בתקופת מגפות, רק סוכן ביטוח

מתכננים לנסוע לחו"ל? – תחשבו רגע לפני שמזמינים כרטיסי טיסה ובתי מלון, בדקו באם ניתן לרכוש ביטוח לנסיעתכם לאחר הקורונה, גם פתיחת מדינות לתיירות נכנסת ויוצאת.

מגיפת הקורונה הביאה לשינויים גדולים ודרמטיים בעולם התיירות. לאט לאט נפתחים השמיים ויותר חברות תעופה ומדינות מחכות לבואם של התיירים הישראלים.

אתחיל מהסוף עם גילוי נאות. אין לי עניין להפחיד אף אחד. רציתי לקחת חופשה לאחד היעדים הקרובים. וכמו שאתם מכירים אותי אני עושה שיעורי בית. "אני לא הייתי רוכש חבילת נופש" עד שלא יהיה ברור : מצב החיסון ( שבגללו מצב הביטוח יהיה יקר )? מה נדרש מהנוסע? איזה מדינות יהיו מורשות לטיול? מהו גובה הביטוח?  האם יהיה גל שני שלישי, רביעי? 


כיום,  ביטוח נסיעות הינו חובה. בגלל שחס וחלילה נוסע שיחלה במהלך הנסיעה בחו"ל האשפוז יקר. ואם לא יהיה מבוטח, יושתו עליו ההוצאות. 

יש מצב שאדם ללא סימפטומים יגיע לשדה התעופה, ושם יגלו שהוא חולה ואז לא יוכל לעלות על הטיסה. במידה והוא חלה ונדרש להישאר בחו"ל לתקופה ארוכה ויקרה עד שיהיה נקי. ולכן נדרש כיסוי חדש לכיסוי לא רק כחולה, אלא בגלל התפרצות נוספת של נגיף\וירוסכתוצאה מכך הטלת סגר שלא יאפשר לחזור לארץ.

חלק בלתי נפרד מנסיעה לחו"ל הוא עריכת ביטוח נסיעות שייתן מענה במקרה של צורך רפואי כלשהו (חו"ח) במהלך הנסיעה, אם מדובר בדברים קטנים כמו ביקור אצל רופא או רכישת תרופה ועד אשפוזים, הטסות רפואיות או לא עלינו, הטסת גופה חזרה לארץ. 

אסור לזלזל או להמעיט בחשיבותו של ביטוח הנסיעות משום שמדובר בהוצאות כבדות מאד, וודאי כאשר מדובר באשפוזים ארוכים, ניתוחי חירום או הטסות רפואיות.

מעבר לכיסוי הרפואי בפוליסה, ישנם כיסויים נוספים עבור הכבודה, ביטול השתתפות עצמית בשכירת רכב וכולי.

גם בשוק הביטוח חלו תמורות ונכון לכתיבת שורות אלה ישנן הגבלות רבות בחברות השונות בכל הנוגע לביטוחי הנסיעות. קיים פער משמעותי בין החברות בכיסויים מיוחדים ובסכומי ההחזר של הכיסויים.

ישנן חברות שאינן מוכרות כלל ביטוחים מעין אלה, ישנן חברות שאינן מוכרות ביטוחי נסיעות ליעדים מסויימים (ארה"ב, ברזיל למשל), יש כאלה שמוגבלים בגיל, רוב רובן של החברות אינן מוכרות בשלב זה את הכיסוי לביטול / קיצור נסיעה, וישנן חברות שהעלו את תעריפי הביטוח, לפחות עד שיתבהרו הדברים.

קחו בחשבון שלפני שאתם טסים: הדבקות בנגיף בשבוע שלפני הטיסה, מניעת עליה לקרוז עקב חשש להדבקות. בידוד בישראל במהלך 14 ימים לפני הטיסה.האם תקבלו החזרים עבור הוצאות: טיסה, לינה, קרוז,השכרת רכב , תחבורה

ומהם התקרות לכיסוי ביטוחי בתנאי הפוליסה.
קחו בחשבון בזמן שהייתכם בחו"ל:  האם תכוה באופן מלא על חיוב שהייה בבידוד בחו"ל, אישפוז בחו"ל ,הארכת השהייה מעבר לתקופת הביטוח ( החזר עבור הוצאות לינה, רכב שכור , תחבורה ציבורית, החזר הוצאות כרטיס טיסה ובנוסף הוצאות. האם תקבלו טיפול למצב רפואי קיים

הערכה פרטית שלי ( והלוואי שאני טועה )

והמצב הכי חמור שלא מודעים אליו. אם אתה בקבוצת סיכון או מישהו מהמשפחה שלך יש סיכוי שלא יבטחו אותך או  שמחירי הפרמיה עלולים להגיע ל………. עשרות דולרים ליום, לאנשים עם סיכון סביר לאנשים מגיל מסוים ואפילו שהם בריאים המחיר יתכן ויהיה פי שלושה ארבעה ממה שהיה בעבר

התנאים משתנים מידי יום ואף אחד לא יודע לומר כרגע מתי ניתן יהיה לרכוש את הביטוחים כפי שהיה טרום עידן הקורונה. ברור כשמש שיהיו שינויים בשוק זה.

לסיכום

בטרם אתם רוכשים כרטיסי טיסה בדקו עם סוכן ביטוח מקצועי באם ניתן לרכוש ביטוח נסיעות ליעד אליו הנכם טסים ובאם מצבכם הרפואי מאפשר רכישת ביטוח נסיעות.

מכל האנשים שפניתי אליהם עזר לי אלון – מארן ביטוחים, 050-3311139 שהבטיח לי לתת שרות איכותי לגולשי אתר tiulim.net ולקבוצת הפייסבוק לכל שאלה תשובה: טיסות, לינות, קרוזים, שירותי תיירות.

וזיכרו יש כלל בחיים. חשוב לקבל את המוצר המושלם והמתאים לך עם השרות הכי טוב ובמחיר  אטרקטיבי. אין ללכת שולל לפי מחיר ואחר כך…………….

וברוח "אופטימית", אם בכל זאת תרצו ל"התרעננות" בחו"ל, אני מאחל לכם – נסיעה טובה!

 

המלצה לביטוח נסיעות מושלם בישראל באינטרנט

רוב האנשים חושבים שביטוח נסיעות זה דבר שולי יחסית במהלך הטיול שלהם. נראה שיותר חשובה הטיסה, המלון ואיך תראה ארוחת הבוקר שלנו. אבל מה שאנחנו לא יודעים, זה עד כמה משמעותי הביטוח נסיעות והחברה שבה בחרנו לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. ביטוח זה דבר חשוב בשגרה שלנו אבל כשאנחנו נמצאים בחופשה בחו"ל זה אפילו חשוב הרבה יותר. כשאנחנו בחו"ל אנחנו לא נמצאים במקום הטבעי שלנו, אנחנו חשופים לסכנות שונות ולא מכירים את שירותי הרפואה שבמדינת היעד. בחו"ל, בקלות אפשר להגיע לטיפולים בסך אלפי דולרים על טיפולים פשוטים יחסית, במיוחד אם נוסעים למדינות כמו ארה"ב ואוסטרליה אבל לא רק. אנחנו שונאים לדבר על דברים רעים לפני החופשה המושלמת שהולכת להיות לנו אבל אנחנו חייבים להיות מודעים לחשיבות של ביטוח הנסיעות.
מכיוון שאין לי ידע מקצועי בעולם הביטוחים, פניתי לסוכן הנסיעות  שלי אלון, סוכן יסודי, עם המון המלצות ויחס אישי חם במיוחד. הוא עזרה לי להבין יותר טוב את עולם הביטוחים, מה אומר כל סעיף מה חשוב שנדע. שאלתי אותו שאלות רבות והוא ידע לענות לי בצורה מקצועית ביותר.

אני באופן אישי, על אף ניסיוני למדתי המון דברים במהלך יצירת הכתבה הזאת, אני מזמיו אתכם להחכים יחד איתי ולגלות דברים שחשוב שנדע לפני הנסיעה הבאה שלנו.

ביטוחי נסיעות לחו"ל חינמיים:
בשנים האחרונות יש יותר ויותר חברות, בעיקר חברות אשראי שנותנות במתנה ללקוחות שלהם ביטוח נסיעות לחו"ל חינמי. המתנה הנחמדה הזאת דווקא נשמעת מצוין כי היא חוסכת לנו כמה דולרים אבל מה שאנחנו לא יודעים שהביטוח שאנחנו מקבלים מהם הוא כל כך דל שהוא בעצם מכסה כלום. אם תצטרכו להפעיל את הביטוח, תגלו שרוב הדברים לא מכוסים או שדרושים השתתפות עצמית כל כך גבוהה. מכיוון שהפוליסה כל כך דלה ולא מכסה כלום, קל לחברות האשראי לתת ללקוחות שלה ביטוח חינמי, כי הוא בעצם לא מכסה שום דבר כמעט. אם אתם עושים את הביטוח החינמי דרך החברות אשראי, קחו בחשבון שזה בערך שווה ערך למצב שטסתם לחו"ל ללא ביטוח בכלל.

 

ביטוח בקופות החולים:

הכיסוי של ביטוח החולים הוא יותר טוב מחברות האשראי אבל עדין אינו מקיף. יש הרבה דברים שלא מכוסים ולרוב יבקשו ממכם השתתפות עצמית. הביטוח נחשב ליותר זול דרך קופות החולים והוא קצת יותר רחב מהביטוחים החינמיים. החיסרון העיקרי של ביטוחים אלו הוא שההשתתפות העצמית שלכם גבוהה. אם למשל תצטרכו תרופות כלשהן ב 60 דולר, בתביעה יבקשו ממכם השתתפות עצמית ולכן לא  תמיד ישתלם לכם להפעיל את ביטוח הנסיעות. רגעים כאלו יגרמו לך לתהות למה בכלל עשיתי ביטוח מלכתחילה אם ההשתתפות העצמית יותר גבוהה מעלות הטיפול?

מגדל מול פספורט קארד:


פספורט קארד:

זו היא חברת הביטוח נסיעות לחו"ל הגדולה ביותר והנמכרת ביותר בקרב הישראלים. בעקבות הגודל שלה, היא בעלת קשרים טובים מאד בכל היעדים. החברה הינה חברת בת של פניקס אבל אם תפנו לפניקס בשביל לעשות ביטוח, תקבלו תנאים אחרים לגמרי.
היתרון הגדול ביותר הוא כרטיס האשראי שמקבלים כשעושים דרכם ביטוח נסיעות לחו"ל. מקבלים כרטיס אשראי לכל דבר שבתהחלה טעון ב-0 שקלים. ניתן לאסוף את הכרטיס בשדה התעופה- טרמינל 3 בשרוול D או בטרמינל 1 בשער 37  וניתן גם לאסוף אותו בחלק מסניפי סטימצקי אם אתם מפחדים לשכוח לפני העלייה למטוס. במידה וקורה כל מקרה רפואי בחו"ל, בין אם זה להזמין רופא, לקנות תרופות, אשפוז וכו', לא תתבקשו להוסיף כל השתתפות עצמית. אם בחברות אחרות תצטרכו להוציא כסף על השתתפות עצמית, בפספורט קארד לא תצטרכו.

ברוב חברות הביטוח, אם קרה לכם משהו רפואי, תצטרכו להוציא כסף מכיסכם ולאחר החזרה לארץ להגיש קבלות ולקוות להחזר. במצבים האלה אנחנו תמיד חוששים האם האמת ישלמו לנו את ההחזר, אולי בכלל לא ישלמו לי? ומה אם התשלום במהלך הטיול סוגר לי את מסגרת האשראי ולא אוכל להמשיך למשוך כסף במהלך הטיול? לדוגמא, אם הייתי צריך אשפוז ביעד כלשהו בחו"ל והטיפול עלה לי 10 אלף דולר, למרבית האנשים אין סכומים שכאלה בעו"ש או שהמסגרת שלהם לא מאפשרת הוצאה כל כך גדולה. בפספורט קארד לא תצטרכו להוציא שקל מהכיס שלכם, במידה וקרה לכם כל מקרה רפואי, במספר לחיצות, האשראי נטען בסכום שאתם צריכים ותוכלו לשלם ישירות מכספי החברה ולא מכיסכם.

הטענת הכרטיס בכסף אם יש צורך:  
אפליקציה- ניתן להטעין באופן אוטונומי את הכרטיס. אם לדוגמא חוויתי כאבי שיניים והייתי במיון, מזינים את הבעיה באפליקציה, את הסכום שזה עלה: 2,000 דולר ותוך 10 דק הכסף בכרטיס ואיתו אפשר לשלם לבית החולים. בנוסף, האפליקציה מזהה איפה אתה בעולם ונותנת לך מידע על מיקום רופאים ובתי חולים בסביבתך. לפעמים כשאנחנו בחו"ל, אנחנו חסרי ישע לא רק בגלל הקטע הכספי אלא בגלל שאנחנו לא מכירים למי צריך לפנות והמפה הזאת מאד עוזרת. בנוסף, יש באפליקציה תגובות של ישראלים על הרופאים או בתי החולים. תגובה למשל : "הרופא לא יודע אנגלית, לא כדאי ללכת אליו" וזה מאד עוזר. בנוסף, במידה והגעת ליעד שלך והמזוודה שלך לא הגיעה, תוכל דרך האפליקציה להטעין פיצויי כספי מיידי בשל עיכוב של הכבודה. במידה ונאבדה לך הכבודה, את ההחזר הכספי תקבל כשתשוב לארץ מאחר שלא מדובר במקרה דחוף או רפואי.
טלפון \ וואטסאפ \ סקייפ חירום: לפספורט קארד יש נציג שעונה בכל הדרכים הללו, לא מדובר ברובוט ולא בצאט בוט אלא אדם אמיתי שזמין 24/7. בנוסף אם סגרת דרך סוכן ביטוח (מומלץ), הוא גם משמש לך לעזר במידה וקרה משהו ונותן לך יחס אישי כלקוח שלו.

יתרון נוסף משמעותי של פספורט קארד הוא שכל מצב רפואי מכוסה לעומת חברות ביטוח אחרות שלא מוכנות לבטח הרבה לקוחות עם מחלות כרוניות. אם מישהו בעל בעיה רפואית כרונית כמו אפילפסיה למשל. פספורט קארד היא החברה היחידה שלא מוכנה להחריג לו אפילפסיה. כלומר, ברוב חברות הביטוח אם יקרה לו משהו בעקבות האפילפסיה אז הן לא יהיו מוכנות לשלם .  בפספורט קארד אין אפשרות כזאת להחריג לקוח בעקבות מחלות כרוניות. הם כן יגבו ממנו יותר כסף על הביטוח כי הסיכוי שיצטרך טיפול רפואי הוא גבוהה יותר אבל הם מוכנים לכסות כל מקרה רפואי , גם אם הלקוח חולה במחלה כרונית.


מגדל:
מגדל מהווה תחרות משמעותית לפספורט קארד בשל העובדה שהיא נותנת את אותם התנאים,כלומר היא מכסה כל מקרה רפואי, אין כל השתתפות עצמית אבל ההבדל הגדול בין החברות זה שלמגדל אין כרטיס אשראי שמאפשר תשלום ישירות מחברת הביטוח מבלי שהלקוח יוציא כסף מכיסו. בגלל הבדל זה, מגדל המציאה אפליקציה שבה הכסף מוחזר ללקוח תוך 48 שעות בלבד. כלומר, עדין יש צורך להוציא כסף מהכיס בנגיד לפספורט קארד אבל לפחות לא צריך לחכות עד ההגעה לארץ בשביל להגיש קבלות ולקוות להחזר כלשהו.  כל מה שצריך לעשות במקרה רפואי כלשהו, זה להכנס לאפליקציה שלהם, להזין מה קרה ואת הסכום הנדרש לתשלום על הטיפולים הרפואיים ותוך 48 שעות יתקבל אצלך הכסף בחשבון. במידה והתעכבה לך המזוודה או נאבדה, ,תוכלו לקבל את ההחזר כבר כשתחזרו לארץ. (בשונה מפספורט קארד שאם המזוודה שלך התעכבה, מקבלים החזר כספי מיד)בנוסף, גם באפליקציה של מגדל תוכלו למצוא מפה שתעזור לכם לאתר רופאים או בתי חולים בסביבה.

לסיכום, ההבדל העיקרי בין פספורט קארד למגדל הוא אופן התשלום במקרה רפואי. כלומר, האם הוצאתי כסף מהכיס ואז יחזירו תוך 48 שעות(מגדל) או שתשלם ישירות מכספי החברה (פספורט קארד).

מחירי ביטוח נסיעות לחו"ל

בעבר חברת פספורט קארד היו נחשבים ליקרים אבל היום אין כל הבדל בין חברות הביטוח שמציעות כיסוי מלא. נכון בעבר הם אכן היו יותר יקרים וזה לא שהם הורידו את המחירים אלא שכל שאר חברות הביטוח החליטו לעלות את המחיר ולהשוות מולם. בכללי, ביטוח נסיעות לחו"ל יקר יותר היום מאשר לפני עשור כי היום יש הרבה יותר אנשים שטסים לחו"ל מה שגורם ליותר תביעות. בנוסף, כשאנחנו עושים ביטוח, אנחנו מצפים שהכל יהיה מכוסה אז חברות הביטוח הבינו זאת והבינו שזה עולה יותר לכסות את הכל.

מדוע אסור לעשות ביטוח נסיעות מול סוכן נסיעות אלא רק מול סוכן ביטוח !!!

סיפור קצר ממחיש לנו בדיוק את הסיבה. מנכ"ל של פספורטקארד טוען שהגיע לתחום הזה מתוך שליחות. כשהיה צעיר, גילו לו מחלה בזמן שהוא היה ברילוקיישן בחו"ל, הוא היה מאושפז קרוב לשנה וכל האישפוז שלו לא היה מכוסה. הוא גילה שזה בגלל שסגר דרך סוכנת נסיעות שהייתה מאד נחמדה ומקצועית אבל הידע שלה בביטוחים היה מוגבל כי היא לא סוכנת ביטוח, היא סגרה עבורו ביטוח נסיעות כאילו הוא נוסע לטייל כשבפועל הוא נסע לרילוקיישן. כאשר עושים רילוקיישן , מדובר בביטוח נסיעות אחר לחלוטין ולכן חברת הביטוח לא הייתה מוכנה לשלם לו על האשפוז הממושך.
כיום אסור לסוכני נסיעות לבטח לקוחות בגלל שאין להם את הידע המקצועי שיש לסוכן ביטוח. הם לא יודעים להבדיל בין הדקויות כאשר סוגרים ביטוח נסיעות לחו"ל.

מצד שני, גם לנו, הנוסעים אין ידע מקצועי בעולם הביטוחים ואנחנו סוגרים לבדנו. זאת בדיוק הסיבה למה כדאי לנו להיעזר באיש מקצוע, כלומר סוכן ביטוח ולא לסגור באופן עצמאי, ממש כמו יובל. למרות שאנחנו טסים הרבה, אנחנו לא תמיד יודעים להבדיל בין הדקויות והן קריטיות פעמים רבות.
למשל, אדם שנוסע לסקי ורוצה להוסיף את סעיף "תאונות אישיות" כי הוא רוצה לעשות ספורט אתגרי. בפועל, אין קשר בין הדברים ובמידה והוא יסגור כיסוי שכזה הוא גם ישלם יותר וגם לא יהיה מכוסה במידה ויקרה לו משהו תוך כדי הספורט אתגרי. דוגמא נוספת, אם טסת לתאילנד ועשית אומגות ללא כיסוי של ספורט אתגרי, במידה ויקרה לך משהו, לא תהיה מכוסה. למרות שמדובר רק ביום אחד מתוך כל החופשה שלך.

לסגור מול סוכן ביטוח זה עולה בדיוק אותו סכום כפי שהיה עולה לך אם סגרת באופן עצמאי. אבל, אם רכשת ביטוח דרך סוכן ביטוח, יש לך מישהו שיענה לך, ידאג לך לכל דבר שתצטרך ושוב, כל זה באותו המחיר שתשלם בכל מקרה.  אנחנו תמיד מנסים להימנע ממצבים שאנחנו יוצאים פרייארים, אז אם יש אפשרות לשלם את אותו הדבר אבל מול סוכן הביטוח ולקבל שירות אישי ועוד אוזן קשבת לכל מקרה אז ברור שזה עדיף וטוב יותר. בנוסף, כסוגרים מול סוכן ביטוח, עדין יש לך את הנציג מחברת הביטוח שזמין 24/7, כלומר זה לא סותר את השירות של החברה, זה בנוסף ובאותו מחיר. סוכן ביטוח אפילו יכול להוריד לך סעיפים שאתה לא צריך מבלי שבכלל ידעת. למשל, אם אתה נוסע לעשות סקי רגיל ולקחת הרחבה של סקי בשלג, אתה תשלם פי 4 על הפוליסה שלך בלי כל סיבה הגיונית.  הדקויות האלו הן עוד סיבה שכדאי לעשות את זה מול סוכן ביטוח כי הוא זה שיעזור לכם להבין מה הפוליסה שאתם צריכים וכל זה באותו המחיר.

סעיף קיצור\ביטול נסיעה הוא הסעיף הכי חשוב בביטוח הנסיעות שלך
אם יש משהו שחשוב שתזכרו מהכתבה הזאת מלבד כל מה שנכתב, זה הסעיף הזה ספציפית.
הסעיף מכסה עד 4,000 $ במידה ותצטרך לבטל את הנסיעה לפני שהטיסה או לקצר את השהות במהלך הנסיעה בעקבות מצב רפואי שלך או של בן משפחה שלך.
למשל, לקוח של יובל שבר את הרגל לפני הטיסה שלו. כן זה מבאס שצריך לבטל טיסה אבל יותר מבאס שסגרת כרטיסים לך, לבת הזוג ולילדים וצריך לבטל את הכרטיסים של כולם, המלון והרכב שכבר הושכר. במקרה הזה לדוגמא, חברת פספורטקארד שילמו על הכל, הוא לא היה צריך לשלם שקל על הביטול של כל הכרטיסים, המלון והרכב. הסעיף הזה מכסה מקרים שלך או של קרובי משפחה כאשר ההגדרה לקרוב משפחה היא מאד רחבה ולא מדובר רק על משפחה גרעינית. הסעיף הזה כל כך חשוב ויש לו חריג אחד שכדאי לדעת: אם אותו קרוב משפחה היה מאושפז\במיון בחצי שנה האחרונה אז המקרה לא יהיה מכוסה כי יש סיכוי מאד גדול שהיה קורה לו משהו.
מדובר בסעיף שמופעל בתדירות הכי גבוהה. יש המון אנשים שנאלצים לבטל את הטיסה שלהם ברגע האחרון בגלל מצב רפואי של קרוב משפחה או שלהם. בנוסף, הסעיף הזה הוא מאד זול, במקסימום יגיע ל5 דולר והוא כל כך חשוב ככה שאין מצב לטוס בלי הסעיף הזה.

כמו כן, באתרי ההזמנות ללינות יש הפרשים עצומים בין לינה אם אפשרות לבטל וללא ביטול. ואם נכפיל את מספר הימים בו נשהה במלון ניווכח לראות שהתשלום בעבור ההפרש הוא עצום לעומת הביטוח של חברות ההזמנה. ולכן יש לפעול לפי הנוהל שיפורט להלן. לאחר שביצעתם את הטיסה, הזמינו מיד לינה ישירות דרך קישור זה>  אתר השוואות אוביקטיבי עם חוות דעת ובדיקת מחירים. בשלב הראשון בידקו מחיר בכל ההצעות ( ולא להסתפק בראשון ) וחפשו  לינה עם אפשרות ביטול  ( שימו לב עד מתי הביטול, כי כל מלון זה שונה ) וסיגרו הזמנה. מיד, אחרי ביצוע הביטוח גשו לאתר ההשוואות ובדקו מה המחיר כעת, והאם יש מבצע טוב יותר באותו מלון או במלון סמוך שטוב יותר ממה שהזמנתם. במידה ואכן מצאתם מחיר טוב יותר, קודם כל בצעו הזמנה ללא אפשרות ביטול ( כי אתם מבוטחים, לא? ) ומיד לאחריו בטלו את המלון הניתן לביטול.

 

עיכוב\אובדן כבודה: מה עושים?
במידה ויש עיכוב של הכבודה בהגעה צריך לפנות לחברת התעופה ולהוציא אישור שהמזוודה מתעכבת עוד כשאתה בשדה התעופה. במידה ואחרי כמה ימים המזוודה עדין לא הגיעה, צריך לפנות לחברת התעופה דרך הטלפון ולהוציא אישור שהמזוודה אבדה להם.
בגדול, חברת התעופה צריכה לפצות אותך כי היא זאת שגרמה לעיכוב או לאובדן אבל חברות הביטוח גם נותנות פיצויי על מקרים אלה. בפספורט קארד, תקבלו כסף על עיכוב כבודה דרך האפליקציה באותו הרגע ובמגדל תקבלו עד 48 שעות דרך האפליקציה גם כן. בחברות ביטוח אחרות תקבלו רק אחרי שתחזרו לארץ בהגשת אישור וקבלות. במידה ואבדה הכבודה, תקבלו פיצויי בכל חברת ביטוח רק לאחר החזרה לארץ מאחר שלא מדובר במקרה של חיים ומוות.
לרוב ביטוח על כבודה כבר קיים בפוליסה אלא אם ביקשת להוריד את הסעיף הזה. אז אם נוסעים רק עם טרולי ולא שולחים מזוודה למשל, חבל לשלם סתם כסף נוסף על כבודה שבכל מקרה אין מצב שתלך לאיבוד. במידה ואבדה המזוודה, חברת הביטוח יכולה לתת פיצויי של עד 2500 דולר על המזוודה וחפצים שהיו בה. לאחר החזרה לארץ, עושים הערכת שווי של כמה כסף שווים הדברים שהיו במזוודה ומקבלים את הפיצוי בהתאם לכך.

 

מה עושים במצב שהכבודה ניזוקה?

במידה ואחרי קבלת הכבודה, גיליתם שהמזוודה שבורה, חברת התעופה היא זאת שאחראית שהכבודה לא תינזק ולכן היא זאת שצריכה לפצות אותך.
חשוב: חובה להחתים את חברת התעופה עוד בשדה לפני היציאה שהם גרמו לנזק במזוודה שלך. ברגע שיצאת מהשדה, הסיכוי יותר קלוש  לקבל פיצוי בגלל שמבחינתם זה גם יכל לקרות לך בדרך למלון.

 

סעיף כיסוי על גניבת מכשיר סלולרי\מחשב נייד:
הוספת כיסוי לגניבת מכשיר סלולרי או לפטופ מעלה משמעותית את מחיר הביטוח. לדוגמא, אם אתה טס לכמה ימים וכל הביטוח עולה לך 20 דולר, הוספת כיסוי לפאלפון יכול להיות 10 דולר נוספים. כלומר, זה חצי מהעלות של כל הביטוח ומשמעותית יותר יקר. חשוב להכיר שהכיסוי מכסה אך ורק גניבה ובשביל הוכחת גניבה, צריך ללכת למשטרה ולקבל אישור על גניבה. במצב שבו הפאלפון ניזוק או אבד, חברת הביטוח לא תכסה את עלותו.
בנוסף, חברות הביטוח דורשות מהלקוחות לגלות מידת אחריות אישית לגיטימית. למשל, נוסע שהיה בחוף הים , השתמש בלפטופ שלו כדי האזין למוזיקה. לאחר כמה דקות , החליט להכנס למים והשאיר את הלפטופ על המגבת. כאשר חזר, כבר לא היה זכר ללפטופ. הוא אמנם הלך למשטרה והשיג אישור על גנבה כי הוא אכן נגנב אבל התביעה נדחתה בגלל הוא לא גילה חובת זהירות אישית. חברות הביטוח לא מוכנות לכסות מצבים שבהם הלקוח לא מספיק אחראי בשביל למנוע את גניבת המכשיר גם אם יש אישור מהמשטרה שהוא אכן נגנב.

 

ביטוח נסיעות לחו"ל במדינות עם אזהרת מסע:
חברת הביטוח לא מחויבת לשלוח אל מדינת היעד חילוץ והצלה. כן חשוב וצריך לעשות ביטוח ותהיה מכוסה בכל מצב רפואי אבל במידה ואתה צריך חילוץ ואיתור, החברות לא מחויבות לשלוח לך אם בחרת לנסוע למדינות עם אזהרת מסע.

 

סעיפים נוספים שכדאי להכיר לפני שסוגרים ביטוח נסיעות לחו"ל:

סעיף תאונות אישיות- פיצויי בגין נכות או מוות.

הרבה אנשים חושבים שאם שברת יד במהלך הנסיעה, הם יקבלו פיצויי על כך מחברת הביטוח כי ממה שאנחנו מכירים בארץ, ביטוח תאונות אישיות מכסה מקרים כאלה. בחו"ל, מדובר במצבים של נכות או מוות בלבד.

סעיף ביטול השתתפות עצמית- רלוונטי ( ואפילו חובה ) להשכרת רכב:

כשמשכירים רכב חשוב מאד להוסיף את סעיף זה. אם לדוגמא עשית תאונה, חברת השכרת הרכב מבקשת השתתפות עצמי של 1,000 $ למשל. במקרה כזה, מפנים אותם לחברת הביטוח והם משלמים את כל ההשתתפות העצמית ואנחנו לא מוציאים עוד שקל מהכיס. בסעיף זה אפשר לבחור את התאריכים שבהם אני משכיר רכב, אם אני מתכנן להשכיר ל4 ימים מתוך כל התקופה, אשלם רק על ה-4 ימים הללו.

חברת השכרת רכב אוויס עושה ביטול השתתפות עצמית נמוכה. ואין צורך לשלם עליהם בחול.

שאר חברות ההשכרה במקרה של ביטול השתתפות עצמית. אתה משלם בחול ומחזירים לך בארץ בניכוי השתתפות עצמית. מסורבל!!

אם טסת  ושכחת לעשות ביטוח לפני הנסיעה?

יש אפשרות כזאת מבחינת רוב חברות הביטוח, צריך לשלם קצת יותר בגלל שאתה כבר במדינת היעד וכבר לא בארץ אבל התשלום הוא לא משמעותית גבוהה מידי. עם זאת, כדאי לזכור לעשות ביטוח כמה שיותר זמן מראש כי העלות בכל מקרה תהייה זהה ואם תעשו ביטוח נסיעות שנייה לפני הנסיעה, זה כאילו הפסדתם ביטוח חינם של תקופה ארוכה שבמהלכה יכולתם להיות מכוסים על כל מצב רפואי שהיה יכול לגרום לביטול הטיסה שלכם.

 

המלצה לחברת ביטוח נסיעות מושלם בחו"ל

חברות וסוכני הביטוח לא יאהבו ( בלשון המעטה ) את ההמלצה שלי. ואתם רשאים להחליט מה טוב לכם.

אז בואו נשחט כמה פרות קדושות בנושא ביטוח נסיעות לחו"ל.

במידה ואתה טס לחופשה וטיול בחו"ל, אין ספק בכלל שאחד מהשירותים החשובים וההכרחיים ביותר שיש אלו שירותי ביטוח הנסיעות המוצעים לכל נוסע ותייר. רוצה לדעת איך לבחור ביטוח נסיעות לחו"ל בצורה נכונה ? 

במשך שנים חקרתי, השוואתי ובדקתי כיסויים של חברות הביטוח. ההמלצה שלי, אם אתה אדם בריא, היא על חברה אחת worldnomade ( פרוש:נוודי העולם ). חברת ביטוח נסיעות מבוססת באוסטרליה. נוסדה בשנת 2002 על ידי סיימון מונק, שרצה להתייחס לשלושת הנושאים המרכזיים: חופש, בטיחות וחיבור. ביטוח זה שוק כרוך בהונאה מכל הצדדים. סימון חשב שיש לתת מושג הוגן על מה נוסעים צריכים ורוצים. חברתו מבטחת אנשים מ -150 מדינות, עם כיסוי רפואי ופינוי, סיוע חירום 24 שעות ביממה לכסוי מגוון רחב של פעילויות הרפתקה.

בחברתו יש לך כיסויים מורחבים טובים ממה הקיימים בחברות אחרות.

לדעתי ודעת רבים זאת חברת הביטוח המושלמת בעבור תרמילאים ונופשים והוא מכסה את כל הדברים החיוניים שצריך ביטוח נסיעות. מה שמושך בחברה זאת זה ניהול של החברה, המחירים התחרותיים שלה, תוכנית הנתינה החברתית. זוהי חברה לא מהעולם הזה!!!

יש כיסוי עד גיל 66 ללא תוספת מחיר. בתנאי שאתה בריא.

מאפשר לבטח שנה מראש – מעניק תכנון אופטימלי של טיול. איפה תמצאו בארץ ביטוח מעל שלושה חודשים מראש? 

אם תראו את שני התוכניות שלה, תראו איזה כיסויים הם נותנים לכם. תבינו שחברות הביטוח האחרות עובדות עליך ובמיוחד מצטיינות בהפחדות . לשיקולכם!!

מה לא מכוסה

אם אתה פזיז, כנראה לא תהייה מכוסה. הנה רשימה:

  • תאונות מתמשכות, השתתפות בפעילויות הרפתקאות קיצוניות כגון גליש , מצנחי רחיפה או קפיצת בנג'י, אלא אם כן אתה משלם תוספת.
  • תקריות הקשורות לאלכוהול או לסמים.
  • רשלנות בטיפול החפצים שלך והמטען.
  • תנאים קיימים או בדיקות כלליות. לדוגמה, אם יש לך סוכרתו צריך לקנות יותר אינסולין, אתה לא תהיה מכוסה. אם אתה רוצה ללכת לרופא לבדיקה כללית, גם אז אתה לא מכוסה.
  • כסף מזומן.
  • כיסוי הגניבה שלך לא יכסה אותך אם אתה משאיר משהו ללא השגחה.
  • מה שלא רשום בביטוח. לכן קרא את הפוליסה בדקדקנות.

יתרונות:

מחירים סבירים

כיסוי גדול

אתה יכול להרחיב את המדיניות שלך באינטרנט

אתה יכול לעשות תביעה באינטרנט בקרות האירוע

שירות 24/7 שירות. ומהיר

תמחור של ביטוח נסיעות עד לשנה לתושב קבע ישראלי עם כל תנאי הפוליסה. כתוב באתר ( שחור על גבי לבן )

חסרונות האתר הטוב בעולם:

זה לא מכסה אנשים מעל 70.

צריך לדעת ולהבין את השפה האנגלית.

מצרף לכם את הקישור הטוב בעולם לביטוח נסיעות לחוץ לארץ. ושוב, מומלץ לקרוא את האותיות הקטנות. 

אנשים רבים באינטרנט מאד ממליצים וגם חברות ידועות ממליצות: לונלי פלנט, נשיונל גיאורפיק ועוד .

 

לסיכום

חובה לחפש את התנאים הטובים ביותר עבורך במחיר הזול ביותר ולא לחפש את הזול ביותר

שימו לב שרכישת ביטוח נסיעות חייבת להיעשות במקצועיות ובהתאמה אישית לכל מבוטח ולכל נסיעה.

ישנן הרבה אותיות קטנות שהאדם הסביר לא יידע לנתחן ואשר עלולות להיות לרועץ לכשיגיע הצורך להשתמש בביטוח.

הימנעו מרכישת בטוח מסוכנות נסיעות, אתרים או ביטוחים קולקטיבים שמה מעניין אותם זה רק למכור ולהרוויח עמלה. כך שהיום יותר חשוב לפנות לסוכן ביטוח מקצועי ומנוסה  ( שיש לכם אמון כלפיו ) שיידע להתאים את הביטוח הנכון לגילו ולמצבו הרפואי של המבוטח (לדוגמא: רכישת הרחבה למצב רפואי קיים במידת הצורך), ליעד אליו הוא נוסע ולמטרת הנסיעה (לדוגמא: רכישת הרחבת ספורט אתגרי או ספורט חורף לטסים לחופשת סקי).

עלות עריכת ביטוח אצל סוכן אינה שונה מעריכת הביטוח באופן עצמאי באתרי החברות השונות וכך תוכלו להיות בטוחים שיש מי שהתאים לכם את המוצר הנכון ויהיה גם זמין לשירותכם במקרה הצורך.

כדאי לבדוק באינטרנט מידע על הסוכנים וחברות הביטוח על התנהלותם במקרים של… .כולם יודעים להבטיח שהם הכי…, במציאות, הדברים שונים.

חברות הביטוח של קופות החולים לא יודעות על כל המחלות שלכם, הם בסך הכל מוכרנים.
לתעד כל דבר שקורה לך. לא רק צילומים. אם אפשר גם הקלטות.

Exit mobile version