המלצות וטיפים לקנייה ולבחירת בקבוק מים מסוננים

המאמר בחסות עלי אקספרס טרוול-ציוד מומלץ למטיילים. מה לקנות והיכן? איך לקנות ציוד טיולים?

כל אחד מתישהו, איכשהו, איפשהו השתמש בבקבוק מים. למעשה זה אחד החפצים הראשונים שכל אחד מאיתנו מכיר כתינוק משום שבטוח נתנו לך מים, חלב, מיץ ומה לא מבקבוק. היום משתמשים במוצר זה אנשים בכל הגילאים והוא מגיע במגוון סגנונות, עיצובים וגדלים. למקרה שאתם עומדים להחליף את שלכם בקרוב או לקנות אחד בפעם הראשונה, המדריך הזה יפנה את תשומת לבכם לדברים הנחוצים שעליכם לקחת בחשבון על מנת לבחור את בקבוק המים הטוב ביותר.

שימושים: ניתן להשתמש בבקבוק מים בדרכים רבות ומגוונות. חלק מבקבוקי המים מגיעים עם פילטרים לסינון לכלוך או להפריד מנוזלים בתהליך חליטת משקאות. אחרים מצוידים במערכת בידוד הכרחית כדי לשמור משקאות או מזון מהיר בטמפרטורה המועדפת עליכם. בקבוקים נוספים מגיעים עם נטרול ריחות ובאופן מדהים חלק ניתנים לקיפול וקומפקטיים כל כך שיכולים להיכנס לכיסכם. כך התפתח בקבוק המים מכלי פשוט לאגירת מים למוצר המתחרה בערך ובשימושיות עם שאר המוצרים במטבח שלך.

עם כל כך הרבה אפשרויות, איך בוחרים?

בקבוקי מים משרתים מטרות שונות ומעוצבים בהתאם לציפיות היצרנים באשר למטרת השימוש. כדי לבחור בבקבוק המים הטוב ביותר, הכרחי שתחליטו היכן אתם מתכננים להשתמש בבקבוק –  בבית, בעבודה, לטיולים או לספורט מחוץ לבית.

בסביבת הבית: בקבוקי מים לשימוש ביתי מבטלים את צורך השימוש בכוסות ומפחיתים שבירות כלים. מכיוון שרבים מהם עשויים פלסטיק, אתם יכולים להשתמש בהם כשאתם שוכבים על הספה, על המיטה, עוברים בין הסלון והמטבח או פשוט בכל מקום בבית. ברור מאליו שזה גם מפחית את צריכת ובזבוז הפלסטיק הנובע מקניית בקבוקי מים בתדירות גבוהה…

טיפ למתקדמים: אולי אינכם יודעים, אך דרך אחת להחביא את המזון שלכם, ניקח לדוגמה נודלס, מעיניהם החטטניות של ילדים או שותפים לדירה היא לשמור אותו בבקבוק מים. צורת המחשבה שלהם לא תהיה כה חדת אבחנה והם לא יחשבו שייתכן שהאוכל מאוחסן שם.

טיול:

אתם בטוח תהיו צמאים במהלך הטיול שלכם, כך שלקיחת בקבוק מים זה הכרחי. עם זאת, אל תבחרו בבקבוק מים גדול מאוד שיפנה אליכם את כל תשומת הלב ויגרום לכל צעד שלכם להיבחן ולהיראות חשוד. בקבוק בגודל צנוע עם אפשרות לקיפול יעשה את העבודה. אינכם יכולים גם לפסול את האפשרות שתהיה פגיעה בבקבוק כתוצאה מפגיעה ברצפה, בתוכן קשיח כשאתה נתקל באנשים או פריטים אחרים או אפילו פגיעה במשטחים קשים במסלול. הכרחי כי תבחר בבקבוק עשוי מחומר קשיח וחזק, שיוכל לעמוד בכל ההתעללויות האלה. בקבוק המגיע עם סוג כלשהו של רצועה יאפשר לכם לסחוב אותו בצורה נוחה וכך תוכלו לנוע כאשר ידיכם חופשיות.

טיפ למתקדמים: אם אתם מתכוונים להשתמש בבקבוק במהלך תחרות ספורט, הביאו אתכם את הבקבוק שעמו התאמנתם. כך תוכלו להשתמש בבקבוק מוכר ולהשיג את הביצועים שאתם מכוונים אליהם ללא קושי נוסף.

משימה מונעת על ידי בני אדם:

אם אתם יוצאים להרפתקה ומתכוונים להעמיק אל תוך הטבע, זכרו כי ייתכן שתתרחקו מציוויליזציה ותרצו גישה לצרכים בסיסיים. וודאו שאתם לוקחים איתכם בקבוק חזק, עשוי מחומר בלתי שביר, שיוכל לעמוד בעוצמת פגיעה חזקה על כל סוג משטח, כך שאם הוא ייפול או שאתם תיפלו איתו, הוא יישמר וישמור על התכולה שלו. דבר זה חשוב כי ייתכן שהמים או האוכל שמאוחסנים בבקבוק הם כל מה שיישאר לכם, והמשמעות של לשפוך אותם היא לסיים את המסע, שכן הרעב והצמא יכריעו אתכם וירוקנו את כוחכם, כך שלא תוכלו להמשיך בשום הרפתקה.

תרמילאות:

השטח שעליו צועדים בעת מסע תרמילאים הוא לא השטח האידיאלי. בזמן שאתה מנסה לתמרן את דרככם דרך היערות, ההרים והסלעים, בקבוק המים שלכם עלול ליפול מתרמיל הגב שלכם. חשוב לוודא שאתם יוצאים עם תיק גב בעל רצועה שמהדקת את בקבוק המים שלך בחוזקה לתיק. דבר נוסף שעלול לקרות הוא שיגמרו לכם המים בבקבוק. אם זה קורה מה הן האופציות שלכם? אתיםם יכול להביא עוד בקבוקי מים אתכם, אבל מה אם בכל הבלגן של תכנון הטיול שכחתם לסנן אותם? אתם יכולים להביא טבליות, משאבה מסננת או עט UV. עט מסנן או מחטא ידרוש שתביאו אתכם לפחות שני בקבוקים רחבי פיה, אחד בשביל הסינון והשני בשביל לאחסן את התוצר הסופי, המים הנקיים.

טים למתקדמים: מומלץ לאחסן בתוך הבקבוק אוכל מהיר כמו נודלס, כדי לאכול במהלך המסע.

פתח:

אתם יכולים לשתות מהבקבוק שלכם עם סטייל ויכולים לשתות ממנו ולהיגעל, ההבדל טמון בסוג הפתח שיש לבקבוק המים שלכם. קיימים מספר עיצובים של פתחים. רצוי לבחור בסוג שאתם מרגישים בנוח איתו.

פיה: פיה זו מערכת פתיחה על הפקק שיש לרבים מבקבוקי המים, בה קיים מעין גליל עם חריץ. עם השיניים, השפתיים או האצבעות ניתן להרים את החריץ שפותח את המחסום מתחת לפקק וגורם למים לזרום החוצה בעת הטיית הבקבוק כך שתוכלו למצוץ את הגליל. בשיטה זו הסיכוי להשפרצות נמוך אבל זרימת המים החוצה איטית יותר.

זרבובית: זרבוביות דומות מאוד לקש, אך שלא כמו קשים סטנדרטים, הן הרבה יותר עבות וקצרות. כדי לפתוח אותן מפעילים לחץ מתון עם השיניים ומוצצים להוצאת המים. גם הזרבוביות, כמו הפיות, מפחיתות את הסיכוי להשפרצת מים, אבל גם במקרה זה ייתכן כי זרימת המים תהיה איטית מדי עבורכם אם אתם קצרי נשימה או מאוד צמאים.

פקק-בורג: עיצובים של פקקי בורג יכולים לבוא כפתחים קטנים יותר שמאפשרים לכם ללגום מים בנוחות או יכולים לבוא כפתחים גדולים שיאפשרו לכם לבלוע הרבה מים בבת אחת. לפתיחה טיפוסית כזו יש מכסה שעשוי שכן ועשוי שלא להיות מחובר לבקבוק עם רצועה דקה מפלסטיק או מבד. בדרך כלל פתיחה כזו תהיה לבקבוקים שמיועדים למשימות מונעות על ידי אדם או למטרות משולבות. יש להם את היתרון של מניעת שפיכות, ויש להם פתח גדול שמאפשר לאסוף מים מזרמים למטרות סינון.

קשיחות:

זה צריך להיות מאפיין חשוב למטיילים רגליים וליוצאים למחנאות. בקבוקים קשיחים עשויים לרוב מחומרים עמידים. למטיילים חומרים עמידים, אך קלי משקל גם הם בסדר.

גודל/נפח:

בקבוקי מים מגיעים בגדלים ובנפחים שונים. כדאי לכם לקנות כאלו שיכולים לאחסן בערך 350 מ"ל של נוזלים. לאחרים יש את היכולת לאחסן 180 מ"ל, אלו לרוב בקבוקים קטנים יותר ומיועדים לעוסקים בריצה. בקבוקים בגודל ג'אמבו יכולים להחזיק אפילו ליטר עד שלושה ליטרים של נוזל.

משקל:

המשקל של בקבוק מים הוא פונקציה של החומר ממנו הוא עשוי והנפח. זהו ידע בסיסי שחומרי אל-חלד ואלומיניום כבדים יותר מפלסטיק, ועובדה זו גם תקפה בבקבוקים. למרות שאנשים רבים , בעיקר אתלטים, מעדיפים לרוץ עם כמה שפחות משקל ולהוריד מהם כל סוג של מעמסה, לרוב עדיין אין ברירה וצריך לרוץ עם משקל נפח המים שהם זקוקים לו.

יכולת הסחיבה:

מאפיינים מסוימים הופכים את סחיבת המים שלכם לקלה, אך חלקם הכי טובים בתנאים ספציפיים. למשל, רצועות עובדות הכי טוב עם בקבוקי מים בעת טיולים רגליים בשטח. מנשאי מים שמחזיקים את הבקבוקים על גבכם הם הפתרון הטוב ביותר עבור השתתפות במרוצים או רכיבה על אופני הרים. זאת בתנאי שהצינורות והפיות מכוסים בשרוול מבודד שמונע קיפאון של המים בטמפרטורות נמוכות.

חומרים:

בקבוקי מים עשויים ממספר חומרים ולכל חומר יש תחומים חזקים וחלשים.

פלדת אל-חלד: אלו הקונים את בקבוקי המים בשביל לשמור את המשקאות או את האוכל שלהם חם או קר, יעדיפו בקבוקי מים מחומר זה. בקבוקים העשויים מפלדת אל-חלד נטולים BPA. כדי להימנע מזיהום, יצרנים של בקבוקי מים משתמשים בדרגה מסוימת של פלדת אל-חלד – the food grade stainless steel for making water bottles.

PET– החומר בו משתמשים הוא petroleum derivative- plyeth­yl­ene tereph­tha­late. דבר אחד שטוב בחומר הזה הוא שהוא ניתן למחזור.

פוליקארבונט– זהו חומר שנבחר עבור הרבה בקבוקים הניתנים לשימוש חוזר; הוא קל משקל ועמיד לחבטות.

אלומיניום– בהשוואה לפלדה, אלומיניום קל יותר ולכן משתמשים גם בו לייצור בקבוקי מים. כדי למנוע דליפות מהאלומיניום, הבקבוקים מגיעים עם שכבה דקה פנימית של דבק אפוקסי או פלסטיק.

 

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד בקבוק מים, מדריך קניה, ציוד לטיול

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים