המלצות וטיפים לקנייה ולבחירת מנעול לאופניים

האופניים שלכם הם נכס יקר מאוד עבורכם ואתם לא רוצים לאבד אותם, אבל כדי להגן עליהם מפני גנבים, עליכם לנקוט בצעדים מעשיים. אם האופניים יקרים לכם, קנייה של מערכת נעילה כלשהי תהפוך אותם לנייחים וזה יהפוך אותם להשקעה לא כדאי בעיני רוכלים, שאולי תכננו עליהם.

במדריך הזה תוכלו לקבל מידע בנוגע למנעולים השונים שזמינים עבורכם ואודות האפשרויות שיש לשקול בכובד ראש בכל הנוגע לנעילת האופניים.

מנעולי פרסה:

תאמינו או לא, אבל הגנבים שמעוניינים לגנוב את האופניים שלהם מגיעים מצוידים במיטב הנשקים כדי לשבור את מערכת ההגנה ששומרת על האופניים שלכם במקום. כדי להבטיח שהמנעול יעמוד בלחץ, עליכם לדאוג למערכת נעילה מאוד חזקה ובלתי שבירה, שעוצבה להתנגד ולסכל כל מאמץ של גנבים לפתוח אותה.
דבר אחד שיקל על גנבים למצוא את דרכם למנעולים הוא הרווח בין המנעולים לבין האובייקטים שהם נעולים אליהם. רווחים אלו מאפשרים לגנבים את ההזדמנות להשתמש בכוח שלהם כדי לשבור את המנעולים לחתיכות על ידי החדרת חפץ לתוך הרווח. מנעולי הפרסה מפחיתים באופן משמעותי את הסיכונים לגניבת האופניים מכיוון שהם מאוד חזקים. כדי לוודא שמנעול הפרסה יעשה את העבודה, מוטלת עליכם האחריות לנעול את המנעול בצורה הדוקה סביב החפצים שאתם נועלים את האופניים אליהם. הם מגיעים בגדלים שונים, מקטנים ועד גדולים, ומסוגלים לנעול את אחד הגלגלים שלכם לחפץ מקובע. הדגמים הגדולים יותר ינעלו את השלד לחפץ מקובע.

bicycle-609652_1920 (Custom)

מנעולי כבל:

באופן כללי כבלים הם לא מאוד חזקים ומספיק רק מספר אביזרים כמו תער חד כדי לחתוך אותם, אבל אם תיקחו ערימה של מספר פריטים, כבל יכול להחזיק אותם מאוד הדוקים ביחד או לכרוך אותו סביב האופניים שלכם. מנעולי כבל אינם מספיקים כדי לשמש כמנעולי ביטחון בפני עצמם. אתם תפיקו מהם הרבה יותר אם תשתמשו בהם כתגבורת עבור מנעולים חזקים כגון מנעולי הפרסה. הם מגיעים עם תכונות כמו נעילת מפתח מיוחדת או נעילת פדל, ציפוי משוריין ועיצובים אופנתיים אחרים.

bike-lock-70406_1280 (Custom)

מנעולי שרשרת:

שרשראות עשויות ממתכת עבה שנשמרת ומשמשת כמנעול מאוד חזק. שרשרת עמידה בפני חפצים חדים ומחודדים כמו אזמל וחפצים עם מכה מאוד חזקה כמו פטיש. בעזרת מנעול שרשרת אתם לא תהיו מודאגים מרכיבה לאזורים שידועים בגניבות. החיסרון היחיד במנעול שרשרת הוא המשקל של השרשרת, שאולי תכביד עליכם בעת הרכיבה באופניים. מנעולים מהסוג הזה הם גם מאוד מגושמים ולכן מתאימים לנעילת האופניים במשך תקופת ארוכה.

bicycle-1313892_1920 (Custom)

מנעולי נעילת גלגל/מושב:

אופניים בעלי גלגל וכידון שמשתחררים מהר הם מאד אופנתיים ונוחים, אך אתם חייבים לחשוב גם על המשמעות הבטיחותית הנלווית אליהם. גנבים יכולים בקלות לקחת אותם הביתה. אם אתם מעוניינים להקשות על הגנבים הללו, תשיגו שיפודי נעילה. הם יקשו מאד על הגנבים לבוא ולקחת את הגלגלים שלכם ואת הכידון, שכן הם מגיעים עם ברגים מיוחדים.

nut-415709_1920 (Custom)

מפתחות נעילה לאופניים וצירופים:

פתרון נוסף הוא להשיג מנעולים שטוחים עם מפתח או עם צירופים. לכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו. חלק מהמפתחות עם הצילינדר יכולים להיפתח על ידי עטים כדוריים. כמו כן, אתם עלולים לשים את מפתחות הנעילה לא במקום ואז לא למצוא אותם. אם תשמרו על המפתחות היטב, מנעולי מפתחות יכולים לשרת אתכם לתקופה ארוכה יותר וניתן למצוא אותם לרוב במנעולי פרסה, במנעולי כבד ובהרבה מנעולי שרשראות שונים. כיום מנעולי צילינדר הם קלים לפתיחה, בניגוד לשנים עברו.

לגבי מנעולי הצירופים, ברגע שאתם שוכחים את הקוד אין לכם מה לעשות. למרות זאת, אם אתם מתנהלים איתם היטב, מנעולי צירופים הם מאוד נוחים עבורכם כי אתם לא צריכים להיסחב עם מפתחות.

castle-834773_1920 (Custom)

מתי כדאי לכם להשתמש במנעול לאופניים?

אתם כנראה לא חשבתם על מנעולים כשהייתם ילדים ורכבתם על אופניים עם גלגלי עזר. הרי לא היה צורך בכך בזמנו. אבל ברגע שקניתם אופני ספורט עם יכולות טכנולוגיות מתקדמות, וודאי התחלתם לשים לב לעיניים החטטניות בכל פעם שרכבתם על האופניים ובאופן טבעי, התחלתם לחוש בטוחים פחות. כנראה שגם שמעתם שחלק מהאופניים נגנבות. באופן אינסטינקטיבי קניתם הלכתם לקנות מנעול לאופניים. אז בואו נדון בשאלה שנית: האם כדאי לקנות מנעול לאופניים? ברגע שאתם מתחילים להרגיש חוסר בטחון לגבי האופניים שלכם, כדאי לכם לקנות אחד.

כמה כדי להוציא על מנעול לאופניים?

איננו מתכוונים לתת סכום מינימאלי או מקסימאלי שכדאי לכם להשקיע במנעול לאופניים שלכם, אך מבחינה כלכלית והגיונית, כדאי לכם להשקיע במנעול איכותי, שיבטיח שלא תאבדו את האופניים שלכם. זכרו שהאופניים שלכם עלו לא מעט כסף, כך ששווה להשקיע קצת יותר במנעול כדי להיות בטוחים שלא תאבדו את ההשקעה שהשקעתם באופניים.

מנעולים לאופניים אם לובשים ספאנדקס

חלק ממנעולי האופניים לא מתאימים למטרות מסוימות. אם אתם פשוט מעוניינים לקפוץ מהאופניים לקניית בקבוק מים, מנעול שרשרת הוא אופציה שלא מתאימה עבורכם. במצב כזה תצטרכו מנעול שיהיה פשוט לנעול ולפתוח. יתרון נוסף למנעול פשוט הוא שאתם לא צריכים להוסיף משקל לאופניים שלכם. המנעול הוא כל כך קליל וקטן שהוא יכול להיכנס בקלות לתיק הכידון שלכם או שניתן לעטוף אותו סביב השלד של האופניים. מנעול פשוט נפוץ הוא מנעול הכבל.

קראו את הכתבה שלנו – איך לבחור לבוש לרכיבה על אופניים

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד אופניים, מנעול, מנעול שרשרת, מנעולי כבל

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות