המלצות וטיפים לקנייה ולבחירת מעיל גשם ורוח

המלצה לבחירת מעיל לטיול

גם אם בארצנו הקטנטנה ושטופת השמש מעיל, ובייחוד מעיל גשם, עשויים להיתפס כפריטים מיותרים לטיפוסים היותר חמים שבינינו, הרי שטיול מחוץ לגבולות הארץ, ובייחוד טיול באזורים המוגדרים כקרים או כגשומים, מחייב הצטיידות במעיל המותאם באופן מושלם לאקלים באזור היעד. אז גם אם אתם מהחבר’ה שמסתפקים בקפוצ’ון ובמטרייה, כאשר פניכם לטיול מרגש בחו”ל, תנו מקום של כבוד לסוגיית הבחירה במעיל שיספק לכם הגנה אופטימלית מפני פגעי מזג האוויר ביעד הנבחר.

כך תבחרו מעיל גשם:

אם אתם מתעתדים לטייל באזורים בעלי אקלים טרופי קסום וגשום, או אם פניכם מועדות לטיול באזורים קרים, גבוהים ושטופי ממטרים, חובה עליכם להצטייד במעיל גשם איכותי ועמיד אשר יבודד אתכם באופן מלא מפני הרטיבות שסביבכם ויאפשר לכם ליהנות מחוויה מעצימה, מרגשת ובעיקר – יבשה. בהתחשב בעובדה שבגדים ספוגי מים, בייחוד במהלך מסלול הדורש קלילות וכושר פיזי מוגבר, הוא עקב האכילס של כל טיול קסום באשר הוא. אם במהלך בחירת יעד הטיול מצאתם את עצמכם נסחפים עם גלויות הנוף הקסומות וראיתם את עצמכם בעיני רוחכם מדלגים בקלילות מעל מהמורות הדרך, נסו לדמיין את עצמכם עושים זאת כשאתם רטובים עד לשד העצמות. ובקיצור, אם טיול גשום ומרענן מהלך עליכם קסמים, וודאו שמעיל הגשם שלכם עתיד לספק לכם כיסוי מושלם מכף רגל ועד ראש, כך שתוכלו להגשים את כל חלומותיכם וליהנות מחוויה עוצמתית שתיחרת לעד ברזומה הטיולים המוצלחים שלכם.

מהם הנתונים שחשוב לקחת בחשבון בבחירת מעיל גשם?

ראשית, יש לתת את הדעת על רמת איכותו של מעיל הגשם. מעיל גשם איכותי יהיה עשוי מבד ניילון עמיד ואיכותי אשר יספק לכם הגנה אופטימלית לאורך זמן ואשר יהיה אטום במידה שתחסום את הממטרים שסביבכם כשאתם נותרים יבשים למשעי ונהנים מכל רגע במהלך הטיול. חשוב לדעת כי לא כל מעיל גשם, מרשים ככל שיהיה, אכן יעמוד במבחן המציאות ויעניק לכם הגנה מספקת מפני הרטיבות. בנוסף, אם אתם יוצאים לטרק מאתגר, קחו בחשבון שמעיל גשם שאיננו עמיד מספיק עשוי להיקרע בקלות במהלך ההתחככות בתנאי השטח ולהותיר אתכם חשופים לרטיבות, מאוכזבים ומחמיצים בגדול את עוצמת החוויה לה ציפיתם חודשים ארוכים. מעבר לכך, בהנחה שבמהלך טרק בחור נידח כזה או אחר ברחבי הגלובוס תתקשו למצוא תחליף למעיל הגשם שלכם, אתם עשויים לגלות שהטיול שלכם נהרס כליל בעקבות תקלה שולית יחסית כמו יציאתו של מעיל הגשם מכלל שימוש. היות וכך, מומלץ בהחלט להשקיע במעיל הגשם האיכותי ביותר, גם אם עלותו גבוהה במידה כזו או אחרת מעלותם של חבריו למדף בחנות הציוד למטייל.

בנוסף, מומלץ בהחלט להצטייד במעיל גשם אשר יספק לכם כיסוי מלא, עד לרגליכם. מעיל גשם ארוך עשוי, אמנם, להצטייר כפריט לבוש מסורבל ומכביד, ומעילי הגשם הקצרים הקורצים אליכם מהמדפים מהווים פיתוי הגיוני בהחלט. עם זאת, קחו בחשבון שטיול גשם קסום בו רגליכם ספוגות במים וחלקכם העליון יבש לחלוטין עשוי בהחלט להפוך לחוויה מתסכלת, מסורבלת ובלתי נוחה בעליל. לכן, ברכישת מעיל גשם, וביחוד מעיל גשם המיועד לטיול באזורים המוגדרים כגשומים במוצהר, מומלץ ללכת עד הסוף ולרכוש מעיל אשר יספק הגנה מושלמת לכל גופכם. נקודה חשובה נוספת נוגעת למשקלו של מעיל הגשם. בדומה לשאר פריטי הלבוש והציוד המיועדים לתרמילאי הממוצע, ככל שמעיל הגשם שלכם יהיה קל יותר חוויית השימוש בו תהיה יעילה ונוחה יותר. מעיל קל לא יכביד עליכם במהלך השימוש בו וגם לא יכביד על התרמיל שעל גבכם בעיתוי בו ייעלמו העננים והשטח יהיה יבש. בנוסף, בהתחשב בעובדה שמעיל הגשם איננו אמור להגן עליכם מפני הקור שבחוץ, הרי שמומלץ בהחלט להעדיף מעיל בעל משקל קל ככל הניתן ולהותיר את אחוזי המשקל הנותרים שבכוחכם לשאת למעיל האמור לבודד את גופכם מפני הקור.

ומה לגבי מעיל מחמם אשר יגן עליכם מפני הקור?

בגזרת המעילים למטייל מככבים מעילי הסופטשל אשר מתוכננים לספק את החימום האופטימלי ולאפשר לכם לטייל בכיף גם כשמזג האוויר הקפוא איננו מאיר פניו למטייל. לרשותכם מבחר מגוון של מעילי סופטשל בעלי רמות בידוד ואיטום מגוונות מתוכן תוכלו לבחור את המעיל המותאם באופן מושלם לאקלים המצוי ולטמפרטורות הצפויות באזור הטיול שלכם.

מהו סופטשל?

סופטשל הוא בד סינטטי אשר עבר הליך החלקה ועל כן הוא רך, אלגנטי ונוח לשימוש. שלל בדי הסופטשל האיכותיים המוצעים בשוק יהיו אטומים למים ולרוח ברמה כזו או אחרת ובעלי רמת נשימות גבוהה והם מציעים שכבת בידוד אשר מאפשרת למעיל להגן על המטייל מפני הקור. כמעיל, מעיל סופטשל יהיה מחמם, נוח לשימוש ובעל מראה מכובד ואלגנטי.

האם מעיל סופטשל מהווה תחליף למעיל גשם?

קיימים דגמי סופטשל מסוימים אשר מספקים אטימות מלאה בפני מים, אך בגדול, רמת האטימות למים של מעילי הסופטשל איננה משתווה לזו של מעילי הגשם, כך שבדרך כלל, מעיל סופטשל איננו מהוהה תחליף למעיל גשם איכותי, ארוך, אטום ובעל כובע ייעודי המאפשר למטייל להישאר יבש לחלוטין בעודו נשטף בממטרים עזים.

למי מתאים מעיל הסופטשל?

מעיל סופטשל איכותי שרמת הבידוד, רמת האטימות ויכולת הנידוף שלו נבחרו בקפידה בהתאמה מלאה לתנאי השטח ולאופי המטייל עתיד לספק חוויית שימוש אופטימלית בכל מיקום ובכל מצב. יוצאים לטיול אקסטרים? בדרך לסקי? יוצאים לטיול עירוני? פניכם לרכיבת אופניים או אולי לנסיעת עסקים חשובה? חפשו את מעיל הסופטשל המותאם באופן מלא לאופי הטיול ולאקלים באזור היעד ותיהנו מחוויית שימוש מושלמת!

כיצד נשמור על הסופטשל שלנו?

כיוון שבד הסופטשל אטום למים ולרוח, צריך לשמור על שלמותו. גיץ ממדורה, שפשוף על אבן חדה או חדירה של ענף עץ חד, יכולים לפגוע ביכולת האטימות של המעיל. כמו כן, כביסות מרובות מורידות אף הן את רמת האטימות והנשימה של הבד. הקפידו לאוורר את המעיל בצל ולא בשמש ישירה, לכבס אותו רק במידת הצורך וכמובן, להקפיד על הוראות הכביסה המצורפות. כמו בדים סינטטים איכותיים נוספים (כאלה המשמשים בביגוד הטרמי), גם את הסופטשל מומלץ שלא לכבס עם מרכך כביסה.
ציוד לטיולים - סקירות והמלצות , ,

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים