המלצות וטיפים לקנייה ולבחירת מקל ההליכה המומלץ לטיול

התרמיל כבר ארוז, האדרנלין בעננים ואתם אוחזים, סוף כל סוף, בסידורים של הרגע האחרון. הכל מסודר, לא שכחתם דבר. אבל מה דעתכם על מקל הליכה?

 –

מקלות הליכה היו, עד לא מזמן, סוג של אלמנט ארכאי משהו המיועד לקשישים בלבד. בשנים האחרונות חדרו מקלות ההליכה גם אל תחום הטיולים כשהם מעניקים למטייל את מכלול היתרונות אותו הם מעניקים לקשיש והרבה יותר מכך. הטרנד החדש, אשר בארה"ב ובאירופה הינו נפוץ ביותר, איננו עוד טרנד חולף וכיום מקל הליכה הפך לפריט חובה בתרמילו של כל מטייל רציני.

השוואת מחירים בין אתרי מכירות מובילים לקניית מקלות הליכה לטיולים

מחירי מקלות הליכה לטיולים ברמת איכות מעולה לקנייה באמזון אתר מוביל באיכות

מחירי מקלות הליכה לטיולים ברמת איכות מעולה לקנייה בבבנגוד. האתר היחידי מחזיר לך עלות המכס כתמורה לביטוח מס.

מחירי מקלות הליכה לטיולים איכותיים לקנייה בעליאקספרס שמות מותג חברות מובילות בעולם תחת שמות מותג אחרים ואיכותיים.

מחיר מקלות הליכה לטיולים לקנייה בKSP אתר מכירות בישראל

לרכישת מקלות הליכה מעולים במחיר משתלם דרך Aliexpress-Travel

אז תכלס,  כיצד תבחרו את מקל ההליכה שיעשה לכם את הטיול הבא?

ראשית, חשוב להבין את תרומתו של מקל ההליכה למטייל הממוצע:

מקל ההליכה מאפשר לגוף להפחית מעומס המשקל המכביד על הכתפיים ועל הרגליים ומגביר את יציבות ההליכה על קרקע מכל סוג. בנוסף, מקל הליכה מסייע למטייל לדחוף עצמו למעלה וקדימה ובכך מגביר את קצב ההליכה שלו. אם מסלול הטיול שלכם כולל מקטעים בלתי סלולים או מחליקים, תיהנו מהליכה בטוחה יותר ואם אתם עומדים לפלס את דרככם במים, שימוש במקל ישפר באופן משמעותי את כושר שיווי המשקל שלכם. כאשר אתם בעלייה, מקל ההליכה ישפר את רמת שיווי המשקל שלכם. בירידה, תיהנו מהפחתה משמעותית של הזעזועים באזור הגב והברכיים ומהקלה על עומס הלחץ הקיים על גבכם ועל כפות רגליכם. אם המסלול הקרוב שלכם מאתגר במיוחד, מומלץ לשקול את השימוש בשני מקלות הליכה במקביל וליהנות מחלוקה מיטבית של המשקל, מאיזון מוגבר ומהפחתת עומס הלחץ שעל גבכם.

 –

מקל הליכה למטייל – פרופיל

קווים לדמותו של מקל ההליכה שיסייע לכם לעבור את הטיול במקסימום בטיחות ונוחות:

מקל ההליכה האידאלי מורכב מגוף שבתחתיתו קצה המשפר את מידת האחיזה בקרקע. בקצהו העליון של המקל ידית לאחיזה ורצועת אבטחה. הרצועה מפחיתה את עומס הלחץ שעל שורש כף היד ומגבירה את רמת היציבות בעת החלקה, חלילה. מנגנון הארכה ונעילה של המקל מאפשר למשתמשים לשחק עם אורך המקל כרצונם ולהתאימו לגובהם. מומלץ ביותר לבחור במקל בעל בולם זעזועים שמנגנון הבלימה שלו מסייע בספיגת הזעזועים ומפחית את עומס הלחץ והמשקל שעל הברכיים, פרק כף היד והגב. אם סוגיית העלות היא זו העומדת בראש מעייניכם, תוכלו להסתפק במקל ללא בולם זעזועים. מקל רגיל אמנם איננו סופג את זעזועי הדרך תוך הליכה במדרון אך יספק לכם תמיכה ואיזון ברמה שאיננה פחותה מזו של מקל בעל בולם זעזועים.  

אחד הפרמטרים היותר חשובים בבחירת מקל הליכה הוא משקלו. ככל שהמקל יהיה קל יותר, השימוש בו יהיה נוח יותר. מקלות עשויים קרבון (חומר שמקורו בסיבי פחם) נחשבים לקלים ביותר, מחד, וחזקים ביותר, מאידך, ועל כן, מומלצים מאוד. בנוסף, תמצאו מקלות עשויים אלומיניום. האלומיניום חזק ביותר ועמיד לטווח ארוך, אך גמיש מעט יתר על המידה. במקביל, קיימים גם מקלות המבוססים על סגסוגת אלומיניום כזו או אחרת.

קצה המקל:

קצה המקל יהיה מתכתי, בדרך כלל. קצה מקל מקרביד או מפלדה יספק אחיזה מעולה ועל כן השימוש בחומרים אלה נפוץ. קצה המקל עשוי להישחק במהירות יחסית ועל כן, מומלץ לעשות שימוש במגן גומי ייעודי המגן על קצה המקל כאשר זה בא במגע עם הקרקע.

הידית:

ידית האחיזה של המקל עשויה להיות בצורת T בדומה לידית האחיזה של מקל הליכה לקשיש. ידית כזו מאפשרת למטייל להישען על מקלו להפוגה, וזה בהחלט נוח. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שכאשר אתם נושאים על גבכם משקל בלתי מבוטל ותנאי השטח אינם ידידותיים ביותר, הישענות על הידית עשויה לגרום לכף ידכם להחליק מהמקל ולאיים על שיווי משקלכם. לכן, מקל המצויד בידית T יהיה מומלץ פחות לשימוש בהליכת שטח. העדיפו את מקל ההליכה המצויד בידית בדמות מוט אנכי, אשר בדרך כלל, מאפשר אחיזה ארגונומית ונוחה ביותר.

ידית האחיזה עשויה להיות מגומי, הנחשב למבודד מעולה, עמיד וגמיש. ידית מגומי מתאימה יותר לאקלים קר, שכן שילוב של גומי וזיעה עשוי לגרום לשלפוחיות בכפות הידיים. ידית עשויה שעם מומלצת יותר לשימוש באזורים חמים. השעם מצטיין גם בגמישות וברכות. אם אתם מעוניינים בידית שתשפר את יכולת בלימת הזעזועים של המקל, לכו על ידית עשויה EVA – חומר מבוסס ספוג המצטיין בקלות ובצפיפות אחידה וסופג היטב זעזועים.

מנגנון הארכה – נעילה

מקל הליכה סטנדרטי יהיה מצויד בשניים – שלושה מפרקים ובעל נעילה טלסקופית. נקודות החיבור יאפשרו לכם להתאים את את אורך הקל לגובהכם ולתנאי השטח. אם המקל שלכם הינו בעל נעילה טלסקופית משולשת תיהנו מהיכולת לקפל אותו לגודל מינימלי ולתחוב אותו בקלות לתרמילכם. כוונון נכון של גובה המקל הינו ערובה להפקת מקסימום התועלת מהשימוש בו. אם הנכם הולכים בשטח מישורי, אמת ידכם אמורה להקביל לקרקע באופן שמרפק ידכם ייצור זווית בת תשעים מעלות. אם אתם בירידה, האריכו את המוטות מעט במטרה למקסם את רמת האיזון ואת השליטה על המקל. בעלייה, קצרו מעט את המקל.

רצועת אבטחה:

רצועת האבטחה מבטחת את המקל במצב של איבוד שיווי המשקל ותורמת להפחתת עומס המשקל שעל היד. לשימוש נכון, השחילו את כף ידכם דרך הרצועה מלמטה וסובבו את המקל באופן שהרצועה תחבוק את שורש כף ידכם וידכם תתפוס במקל מלפנים. הצמידו את הרצועה היטב אך לא בהצמדה הדוקה יתר על המידה. הצמדה נכונה תעביר את המשקל דרך האמה, עבור בכף היד, היישר אל מקל ההליכה שלכם.

בהצלחה!

גילוי נאות: לאתר הזה איו זכות קיום ללא מימון אחזקת האתר שעולה כסף רב. על-מנת להשיג זאת, במקום לבקש מאנשים תשלום על המידע ( ואין כוונה כזאת ), אני נאלץ לשים קישורים לאתרים שמהם אני מקבל עמלה ( ושאינה פוגעת בתימחור של המוצרים ). אני שם קישורים רק של אתרים איכותיים ששיש לי ניסיון ושנותנים תמורה מלאה במחיר זול ( עלות לתועלת גבוהה )

אשמח אם תשתף\י ב 10 קבוצות.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד KSP, איבורי, אמזון, בנגגוד, וואלה שופס, טיול, יאיר בר זוהר, לבחור מקל הליכה, מבצעי מכירות, מדריך קניה, מחירים זולים, מקל הליכה, מקלות הליכה מומלצים, עלי אקספרס, עליאקספרס, ציוד לטיול' banggood, קניות באינטרנט

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים