המלצות וטיפים לקנייה ולבחירת פנס או עששית לטיול

המאמר בחסות עלי אקספרס טרוול-ציוד מומלץ למטיילים. מה לקנות והיכן? איך לקנות ציוד טיולים?

אין טעם לקנות משהו שאינכם צריכים. אם אתם חושבים שאתם זקוקים למקור אור במהלך הטיול שלכם, השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא: למה אנו זקוקים למקור אור? קיימים שימושים רבים למקורות אור: קמפינג, הליכה בטרקים באזורים חשוכים, קריאה בלילה, הכנת ארוחה בשטח, אכילה בצד הדרך, או אולי למטרות ביתיות. לכל אחת מהמטרות, נדרשים מקורות אור שונים. לכן, כשבוחרים, אתם צריכים ללכת על התאורה שמתאימה לצרכים הספציפיים שלכם. לדוגמה, מנורה עם תאורה בהירה וכבדה מתאימה לאתר קמפינג, בעוד שבטרק צריכים מקור אור קטן יותר, קל ובהיר יותר כדי להאיר את הדרך.

פנס ראש או עששית?

פנס ראש מתאים במיוחד עבור: חיפושים, מרדף פעיל, חקר זהיר, או כשיש צורך במקור אור כקרן שתאיר קדימה. אבל כשיש צורך בתאורה לטווח רחב יותר, כזו שתגיע להרבה אנשים באותו הזמן ב 360 מעלות, עששית היא הפיתרון המושלם.

סוגי עששיות

בהתבסס על עיצובים ופירוטים של החברות, ניתן לקבץ את העששיות לשלוש קטגוריות עיקריות. ישנן עששיות לתרמילאים/טרקים, עששיות לקמפינג ותאורת חירום. אך, כדי להוסיף ערך ולהרוויח ביתרונות חותכים, חלק מהחברות מייצרות מודלים מגוונים שיכולים לשמש למספר מטרות.

בהירות

מומלץ להימנע מאור מסנוור בצורה קיצונית, כדי שלא לפגוע בעיניים ולמנוע כאבי ראש מהאור המסנוור.
המדידה הסטנדרטית לעוצמת הבהירות נקראת לומן. הערכה הגסה של לומן מצריכה מהפרט או מקבוצה של כ 2-3 אנשים עד 100 לומן.

קל לשימוש

בעת קניית פנס זה חשוב ורלוונטי שתבדקו את המאפיינים שגורמים לגישה נוחה ונגישה רק למקרה שתצטרכו באופן מיידי גישה לאור ולאחוז על האבזם או החשש מלאבד את הפנס. לדוגמה, אם תמצאו את עצמכם במצב בו ארוחת הערב הגרומה שלכם נשרפת במטבח חשוך, תמצאו את עצמכם בדילמה בא ככל שתתעכבו יותר כך יכול להיות שתפסידו את כל ההארוחה שלכם ללהבות או להיכנס למטבח החשוך ללא שום תאורה בה תסתכנו לנגוע בחפצים שישאירו לכם צלקות קשות. הסצנה היחידה לתסריט זה שתוכל להציל את המצב זה פנס שימושי או מנורת חירום. ישנם מודלים שיכולים בקלות להתלות מעל לראשכם ולזכות אתכם בגישה נוחה אליהם במקרה הצורך. אפשרויות נוספות שיתנו נגישות קלה, אבזרי תלייה נוספים כמו קרסים, בסיס גומי-לא מחליק, ורגליים עם תמיכת גומי שמאפשר איזון ליציבות הפנס על סלעים וגזעיים. קלות השימוש בעששיות או פנסים מוגברת גם אתה לוקח את הזמן בלהכיר ולהתרגל לעמדות והתאמות של מצבי האור.

עמידות
מדד נוסף של איכות התאורה בפרספקטיבת הקונה הוא עמידות. עמידות בשביל כל מוצר זה גורם חשוב שמעיד על איכות החומרים. לאריכות ימים אנחנו ממליצים לך להסתכל מקרוב על העששית או הפנס עם הכוונה לגלות איזה חומרים שומשו להכנת מסגרת המוצר, בנוסף קונים צריכים להיות להוטים לדעת מאז ויש יצרנים מתחכמים שמשתמשים באסטטיות ובעיצוב כדי להסיח את דעת הקונה ממקור החומר. תכונת עמידות נוספת שכדאי לחפש היא דחיית מים של הפנס/עששית. עוד תכונה היא אורך חיי הסוללה, בהתחשב בפעילות שלשמה אתם זקוקים לתאורה, צריך למצוא דרך בדיקה או מחקר כמה זמן הסוללה מחזיקה מעמד.

מאפיינים
המאפיינים הם אחד מהיבטים שהקונה לא יכול להרשות לעצמו להתעלם. בדרך כלל, ההבדלים בים חברות הם תכונות המוצר. אבל לא משנה הערעור שמאפייני המוצר נדרש לפי הקונה, זה חסר תועלת אם זה לא מעניק ערך לקונה או מעצים את חווית המשתמש. בכללי, כל מוצר שבולט בשתי תכונות מרכזיות נהיה הלהיט בקרב הלקוחות. התכונות יכולים לכלול בהירות, עמידות, חיסכון בדלק, מעילים, חיי סוולה ארוכים ועלויות הסוללה.

טיפים לקנייה

גודל ומשקל
גודלו של הפנס איתו אתה מתכוון ללכת צריך להיקבע על פי המטרה של הפנס. לדוגמה מנורות טנות הם מושלמות לתרמילאים, מאחר והם תופסים פחות נפח ומשקלם קל מאוד. התפוקה הנמוכה היא באמת כל מה שצריך בשביל לאכול בצד הדרך, או לקרוא בתוך האוכל. מצד שני,פנסי גז גדולים ישקלו כמה קילוגרמים אבל יכולים לספק יותר תאורה לחניון שלם ואת החגיגות שלאחר מכן.

סוללות
הסוג, המטרה של התאורה ושטח הקמפינג הם מאפיינים חשובים שמשפיעים על קביעת סוג הסוללה שאתה תצטרך ללכת עלייה. לא משנה מה מקור התאורה, אתה צריך לוודא שיש אפשרות להטעין את מקור התאורה באזור המחנה שלך או להחליף את הבטריות כשצריך. מאפיין נוסף שכדאי לשקול שקשור לקמפינג הוא הטמפרטורה מאחר וסוללות כמו אלקלין עלולות לאבד חצי מהיעילות שלהם כשטמפרטורות נמוכות מתחת לאפס מעלות בעוד סוללות ליטיום מתפקדות הרבה יותר טוב במפרטורות קרות.

אורך הזמן הפעולה והפעלה
זמן הבהירה וזמן הפעולה הם מרכיבים הנותנים צפי לכמה זמן המנורה הזו תמשיך להאיר על בסיס הכמות טעינה שיש לה או על בסיס הסוללות שיש לה. לטיול ארוך מאוד מומלץ להביא סוללות נוספות למקרה שתצטרכו להחליף סוללה. זה פשוט נחוץ שיהיה איזשהו תכונית אלטרנטיבית בהתייחס לסוג התאורה שתיקח איתך מאחר וזמן פעולת התאורה זו רק הערכה גסה.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מדריך קניה, עששית, פנס, ציוד לטיול

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים