• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של תיק נייד איכותי ומותאם למחשב נייד בטיולים

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של תיק נייד איכותי ומותאם למחשב נייד בטיולים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

כל פריט בעל ערך הוא מוקד משיכה לגנבים וצריך לשמור עליו בקנאות. מלבד גניבה, ניתן לאבד את החפצים בעלי הערך בעקבות התנהלות רשלנית. אם אתם מעוניינים ליהנות מהפריטים היקרים שלכם, אתם מוכרחים לבחול באמצעים שיבטיחו את בטיחותם והשתמרותם של הפריטים.

קרדיט לתמונה ראשית AMAZON SHRRADOO

המאמר הבא מרכז דרכים להגנה על הגאדג’טים היקרים שלכם ובפרט על המחשב נישא. המכשירים הללו הם ניידים מאד ושימושיים בכל מקום, כך שחשוב לשמור עליהם. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי קנייה של תיק למחשב נייד, שיהיה גם נוח לטיול. קיימים מספר תיקי גב המתאימים גם לשמירה על מחשבים ניידים, אך רק הטובים ביותר יעשו את העבודה.

תיק למחשב לטיול ב KSP

תיק למחשב לטיול באמזון

אז כאשר קונים תיק גב, אתם צריכים לחפש תכונות מסוימות ולקחת בחשבון את הגורמים הבאים:

גודל: תיק גדול מידי עבור המחשב הנישא שלכם יהיה נפוח מידי, יהווה נטל עבורכם וימשוך אליכם תשומת לב לא רצויה. מומלץ לרכוש תיק גב שיתאים בדיוק למידות של המחשב הנייד שלכם. בדרך כלל גדלי המחשבים הנישאים נקבעים לפי גודל המסכים שלהם. טווח גדלי המסך נע בין 13-18 אינץ”, ולכל גודל יש תיק שמתאים עבורו. לפני שאתם רוכשים תיק, וודאו מה גודל מסך המחשב שלכם, כדי שתוכלו לבחור את התיק המתאים למידות המחשב הנייד שלכם.

שרוול/כיס למחשב נישא בתוך תיק הגב: שרוולים או כיסים בתוך תיקי גב עבור המחשבים הנישאים שלכם הם יפים ונחוצים. כאשר אתם עוברים ממקום למקום עם המחשב הנישא שלכם בתוך תיק הגב, כמעט ואי אפשר להימנע ממכות, משחיקה או מלחץ חיצוני על התיק שלכם. תיק גב ללא שרוולים לא יצליח לבודד את המחשב הנישא שלכם מפגיעה חזקה וזה עלול להוביל לנזק של חלק או מספק חלקים במחשב הנישא שלכם. אך שרוול בתוך תיק המחשב הנישא מגן על המחשב הנישא מלחץ חיצוני. חלק מהתיקים אפילו מגיעים עם מערכות השעיה, שעוזרת להפחית עוצמה של פגיעה חיצונית.

תא נוסף לנשיאת מסמכים, כלים ואביזרים: משתמשים רבים שומרים את המסמכים החשובים שלהם על המחשב הנישא. בפעמים רבות יש צורך בתיק עם מספר תאים מרווחים מספיק כדי להכיל את המחשב הנישא שלכם במקום נפרד ואת המסמכים יקרי הערך לא פחות בתא אחר באותו התיק. מטיילים רבים אוהבים לשמור את המסמכים שלהם מחוץ למחשב הנייד כגיבויים, העתקים או מקור לנתונים, ומעדיפים לשמור אותם באותו מקום עם המחשב נישא. תיק מחשב נישא מציע נוחות כזו ויחשב לקנייה טובה.

נוח לסחיבה: נוחות חשובה במיוחד, בייחוד כשמדובר בתיק שאתם מתכוונים לסחוב על הגב. תיקי גב נוחים למחשב נישא יכללו בין היתר רצועות גב ורצועות כתף מרופדות. חשוב גם שתתאימו את התיק למידות שלכם: וודאו שהתיק מתאים לגודל הגב שלכם, על מנת להקטין את השפעת המשקל על הגב שלכם.

עיצוב תיק הגב: ניתן כיום לעשות הצהרה אופנתית כמעט עם כל דבר. תיקי גב זמינים בסגנונות, בדגמים ובצבעים שונים. מומלץ לבחור באחד שמשתלב עם הסגנון האופנתי שלכם ומחמיא לכם.

חומרים: חומרים מצביעים על איכות המוצר, עמידותו וביצועיו. תיקי גב עשויים מחומרים רבים כגון ניילון, פוליאסטר, בד, עור ומספר חומרים נוספים, כאשר לכל חומר יש יתרונות וחסרונות. אז אתם צריכים לשקול היטב את התנאים והנסיבות שאתם תשתמשו בתיק הגב לפני שתבחרו בחומר מסוים.

אטום למים או עמיד למים: לעיתים מזג האוויר עלול לשבש לכם את החוויה. אם אתם לא מוכנים כראוי, גשם, שלג, אבק ותנאי מזג קשים עלולים להזיק למחשב הנישא שלכם אם הוא חשוף. רק תיקי גב אטומים ועמידים למים יכולים להבטיח את הגנתכם כנגד פגעי מזג האוויר. לדוגמא, עם תיקי הגב האלו אתם יכולים שלא לדאוג בזמן גשם זלעפות, שכן אתם יכולים להיות בטוחים שאף טיפה לא תיגע במחשב נישא שלכם.

תכונות נוספות: יש לחפש תכונות נוספות של תיקי הגב. בשוק ישנם הרבה תיקי גב עם לפחות שילוב אחד של התכונות הבאות: תיק גב מתגלגל למחשב נישא, תיק גב למצלמת המחשב הנישא, תיק גב סולרי למחשב הנישא, תיק גב עם מערכת טעינה משולבת.

אחריות: כדי לקבל ערך מקסימלי עבור הכסף שלכם ולחייב את היצרנים להבטיח את איכותם של התיקים, חפשו תיקים שמגיעים עם אחריות. אחריות היצרנים על תיקי מחשב נישא נעה בין שנה לעשר שנים ובמקרים חריגים אף מגיעים עם אחריות ללא הגבלה.

תבדקו דירוגים וסקירות: תשעים ותשע המלצות מתוך מאה לא טועות. המלצות הן ההערכות הכנות של הקונים לגבי ביצועי המוצרים. הדירוגים והתוצאות יתנו לכם רעיון על איכות המוצר וחוויית המשתמש במותגים שונים של תיקי הגב. על בסיס זה אתם אולי תבחרו את התרמיל שהכי טוב עבורכם.

מחיר: התקציב שלכם קובע את תיק הגב שאתם יכולים להרשות לעצמכם לרכוש. מחירי תיקי גב נעים בין 100 ל-1200 שקלים, אך לעיתים המחירים הם כלים פסיכולוגיים המיועדים להטעות את הקונים לחשוב שתיקים בעלי מחירים גבוהים הם גם מהאיכות הטובה ביותר. פעמים רבות זה אכן נכון, אך בפעמים אחרות זאת עלולה להיות טקטיקת מחירים.
למרות זאת, לא משנה מה התקציב שלכם, בעזרת כוח מיקוח טוב ובדיקה יסודית אתם יכולים להשיג את תיק הגב שמתאים לצרכים שלכם. אומנם הגיוני לשלם יותר עבור תכונות נוספות, אך אתם חייבים לוודא שאתם מקבלים תמורה הולמת עבור הכסף שהשקעתם בתיק הגב. במילים אחרות תיק הגב חייב להיות שווה את עלותו.

סגנונות של תיקים למחשב נישא: ישנם מספר סגנונות עבור תיקי גב למחשב נישא וחשוב שתבחרו את האחד שיהיה לכם נוח איתו. יש לכם אפשרות לקנות אחד או שניים או אפילו את כל הסגנונות, כך שתמיד יהיה ברשותכם התיק המתאים לכל סוג אירוע. הנה לכם תיאור קצר של כמה סגנונות:

  • שרוולים עבור המחשב נישא. הריפוד על תיק המחשב הנישא מגן על המחשב הנישא, אבל תיקי המחשב הנישא הללו קטנים מספיק כדי להיכנס לתיק אחר. אז בזמן שהם מתאימים למסגרת המחשב הנישא שלכם, הם נותנים לו הגנה נוספת בתוך התיק. תוכלו להשתמש בהם כדי לשאת את המחשב הנישא שלכם לבד או בתוך הבית או המשרד.
  • תיקי מחשב נישא בסגנון מזוודה ותיקי כתף. תיקים בסגנון מזוודה הם טיפוסיים עבור נסיעות. עבור אנשי עסקים מקצוענים, מזוודה היא מתאימה יותר מכיוון שהיא כוללת תאים שמאפשרים ארגון טוב יותר וחלוקת משקל.
  • חלק מגיעים עם רצועות כתף ואחרים עם רצועות גב. תכונות אחרות שאתם צריכים לחפש הן רצועות מרופדות ותאים מרווחים מבחוץ או מבפנים עבור הפריטים הקטנים שלכם, ומקום עבור הניירות.
  • תיקי גב עבור המחשב הנישא. אם אתם מתכוונים לצאת לטיול בשטח ורוצים שהמחשב הנייד יתלווה אליכם, מומלץ לרכוש תיק גב למחשב הנייד, בעל רצועות גב מרופדות.
  • תיקי גב עבור משלוחים. את הסוג הזה של תיקי מחשב נישא בדרך כלל נושאים על גבי הגוף. הם בדרך כלל מועדפים על ידי אופנוענים כיוון שהם מציעים נוחות ומאפשרים להם להשיג את האיזון הנדרש לדווש ללא קושי רב מידי. כמה תיקי משלוחים מגיעים עם רצועות שמונעות מהתיק להיתלות בצורה רפויה.
  • תיקי גב מתגלגלים עבור המחשב הנישא. תיקי המחשב הנייד הללו מצוידים בגלגלים המתאימים לנשיאת המחשב הנישא שלכם למרחקים גדולים. הם בדרך כלל כבדים וגדולים יותר, אבל אתם לא צריכים לשאת את המשקל על הידיים, על הגב או על הכתפיים. אתם פשוט גוררים את זה מאחוריכם. תכונות מסוימות מיוחדות עבור הסוג הזה של תיק המחשב נישא הן: גומי כדורי מוטבע על גבי הגלגלים, וקצוות מחוזקים ותא מרופד היטב עבור המחשב הנישא, שעוזר להפחית את ההשפעה של הזעזועים על המחשב הנישא.

על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם