• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך שלם לבחירה וקניית מזוודת טיולים איכותית

דף הבית » מדריך שלם לבחירה וקניית מזוודת טיולים איכותית

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

איזו מזוודה היא המומלצת ביותר עבור הטיול שלכם? זוהי שאלה מורכבת, שכן התשובה משתנה מאדם לאדם ומטיול לטיול. המזוודה אחראית להעביר את החפצים שלכם בבטחה ליעדכם ולכן, הינה אחד מהפריטים החשובים בטיול. מרגע שאתם משחררים אותה לידי צוות נמל התעופה, המזוודה מתחילה במסע ארוך ומפרך. בזמן שאתם מקבלים את כרטיסי הטיסה ומדלגים בשמחה לעבר הדיוטי פרי והשער, המזוודה שלכם מתהפכת ונחבטת וכמובן, נמעכת על ידי חברותיה המזוודות בדרכה אל בטן המטוס. אז איך תבחרו מזוודה שתצליח לעבור את המסע הקשה בהצלחה ושתתאים להעדפות ולצרכים האישיים שלכם?

הצטיידויות מומלצות לטיול. ואיך לארוז מזוודה

התמונה הראשית מתוך אתר Pixabay

כתבה וערכה: ליאור קן-לי, 18.11.2011 אתם מוזמנים להאיר, להעיר ולספר לנו על מזוודות מומלצות

השוואת מחירים בין אתרי מכירות מובילים לקניית מזוודת טיולים 

מחירי המזוודות הטובות ביותר באמזון. אתר מוביל באיכות.

מחירי מזוודות טיולים טובים לקנייה בKSP אתר מכירות בישראל

כדי להקל על הבחירה שלכם, אנו ממליצים שתשאלו את עצמכם מספר שאלות:

האם המזוודה תחזיק מעמד לאורך זמן? או שאולי אין זה משנה לכם אם היא תחזיק מעמד, שכן היא מיועדת לטיול אחד בלבד? בכל מקרה, שימו לב שברוב המקרים, אתם צפויים לשלם עבור מה שתקבלו. כלומר, אם תבחרו במזוודה זולה, סביר להניח שהיא לא תחזיק מעמד לאורך זמן ובמקרים מסוימים תתחיל להתפרק לכם כבר אחרי טיול אחד. אם תשקיעו במזוודה, לעומת זאת, אתם עשויים לצאת מהחנות עם מזוודה לכל החיים. ראו בסעיף הבא הסבר על חומרים שונים ועמידותם.

מזוודת בד או מזוודה קשיחה? לכל סוג מזוודה יתרונות וחסרונות, אך בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פונים למזוודות הבד. מזוודות בד עשויות ברובן מפוליאסטר או מניילון, וניילון ידוע כחומר בעל משקל קל, בעל עמידות גבוהה ואטימות בפני מים. חשוב לשים לב שככל שהבד עבה יותר ושצפיפות סיבי הבד גבוהה יותר, כך גדלה העמידות של המזוודה בפני שפשופים וקרעים. כמה יתרונות בולטים של מזוודת בד הם:

 • גמישות גבוהה – אתם יכולים לדחוס לתוכה תכולה רבה יותר ובמקרה הצורך, גם להגדיל את נפחה.
 • משקל קל – לרוב קלה יותר ממזוודה קשיחה. אולם שימו לב שישנן מזוודות בד שמשלבות גב קשיח בחלק הפנימי של המזוודה, מאחורי הבד, דבר שעשוי להעלות את המשקל ולפגוע בגמישות המזוודה.
 • פונקציונליות גבוהה – הבד הרך והגמיש מאפשר את קיומם של כיסים חיצוניים ופנימיים, שיאפשרו לכם לסדר את המזוודה ביתר נוחות.

מזוודות קשיחות, לעומת זאת, הן הרבה פחות גמישות, אך אם תרצו, תוכלו למצוא מזוודות קשיחות בעלות גמישות מסוימת. המזוודות הקשיחות עשויות לרוב מאחד מהחומרים הבאים:

 • פוליפרופילן – חומר עמיד וקשיח במיוחד, אך עם זאת, כבד יחסית לחומרים אחרים.
 • פוליקרבונאט – החומר הגמיש ביותר מבין החומרים המרכיבים מזוודות קשיחות, בעל עמידות גבוהה לאורך זמן ומשקל עצמי נמוך יחסית לחומרים אחרים. עם זאת, החומר יקר יותר מחומרים אחרים, בשל עלות ייצור גבוהה.
 • פלסטיק קשיח ABS חומר גמיש יחסית, בעל משקל עצמי נמוך ועלות נמוכה. עם זאת, אינו עמיד לאורך זמן.

היתרון המרכזי של המזוודות הקשיחות הוא שהן קשיחות, כך שסביר להניח שהחפצים האישיים שנמצאים במזוודה שלכם לא ייפגעו בזמן המסע.

מהו משקל המזוודה? לפני שאתם מכניסים לתוכה את החפצים האישיים שלכם, כדאי לברר כמה המזוודה שוקלת בפני עצמה. שימו לב שברוב חברות התעופה קיימות מגבלות באשר לגודל ולמשקל של הכבודה המועלית לבטן המטוס. כך למשל, “אל על” מאפשרת לנוסע במחלקת תיירים לשלוח כבודה שגודלה המקסימאלי הוא 158 סנטימטרים ומשקלה המקסימאלי הוא 23 קילוגרמים (עדכנית ל-2015). אם הכבודה שלכם תחרוג מן הדרישות, תיאלצו לשלם תוספת. מומלץ לרכוש מזוודה שמשקלה העצמי נחשב קל: מזוודת בד במשקל 5 קילוגרמים ומטה או מזוודה קשיחה במשקל 6 קילוגרמים ומטה.

האם המזוודה נוחה לכם? אחת מהשאלות החשובות ביותר. בדקו האם המזוודה מתאימה לצרכים שלכם. האם יש לכם צורך בכיסים חיצוניים ופנימיים רבים? האם המזוודה מאפשרת לכם לסדר את חפציכם בצורה נגישה לכם? ויתרה מזאת, האם אתם חושבים שיהיה לכם קל לסחוב ולהתנייד איתה? בעת בחירת המזוודה, אנו ממליצים לבחון את הידית הנשלפת, את הגלגלים ואת הרוכסנים שלה.

ידית נשלפת איכותית היא בעלת מנגנון פנימי. כלומר, הידית תצא מתוך המזוודה. מומלץ לוודא שקיים גב קשיח המגן על מנגנון הידית בפני חבטות. כשאתם בוחנים את הידית, בדקו לאיזה גובה היא מגיעה והאם היא מתאימה לגובה שלכם, גם כשאינכם נמצאים במצב עמידה, אלא גוררים אותה אחריכם. במזוודות רבות קיימות ידיות שמסוגלות להתקבע על גבהים שונים. בנוסף, מומלץ לוודא שהידית לא נשלפת באופן אוטומטי, אלא רק כשאתם לוחצים על הכפתור הייעודי לכך. זאת, על מנת למנוע מהידית להיפתח בזמן הנסיעה ולהיפגם.

גלגלים איכותיים הם גלגלים קטנים, שהסבירות שייפגעו בזמן הנסיעה נמוכה יחסית. במרבית מן המזוודות תמצאו גלגלים שעשויים משילוב של סיליקון וגומי, אשר עמידים לאורך זמן וגוררים את המזוודה בצורה נוחה ושקטה. בשנים האחרונות החלו לייצר מזוודות בעלות ארבעה גלגלים רב כיווניים, שמתאימות במיוחד לאלה מכם שמעוניינים להשקיע מאמץ מינימאלי בגרירת המזוודה. יתרון נוסף של מזוודה בעלת ארבעה גלגלים הוא שאתם יכולים להסיע את המזוודה לצדכם או לפניכם ולא רק לגרור אותה מאחוריכם. אולם, שימו לב שהגלגלים במזוודה בעלת ארבעה גלגלים חשופים יותר ולפיכך פגיעים יותר מאלה של מזוודה בעלת שני גלגלים.

רוכסנים איכותיים הם עבים. ככל הרוכסן עבה יותר, כך הוא יחזיק מעמד לאורך זמן רב יותר. מומלץ לוודא שראש הרוכסן נע בצורה חלקה על פני הסלילים.

מומחי מכון התקנים הישראלי בטיפים לרכישה נבונה של מזוודות

 • יש לבחור מזוודה במשקל סביר שתהיה נוחה לנשיאה ולהרמה כך שתתאים ליכולותיו של המשתמש בה. יש לקחת בחשבון שמשקל המזוודה הוא חלק ממשקל הכבודה הסופי המותר בטיסה.
 • יש לבדוק את הרוכסנים ולהפעילם הלוך ושוב כדי לוודא שיהיו תקינים לאורך זמן.
 • יש לבדוק כי שאריות בד הרוכסן תפורות למזוודה ואין סכנה כי יתפסו ברוכסן.
 • כל התפרים צריכים להיות מכוסים בסרט. הסרט מונע את פרימתם.
 • יש לבדוק את גלגלי המזוודה ולוודא כי תנועתם חופשית והם אינם מרעישים. הגלגלים השקטים עמידים יותר.
 • מזוודה עם 4 גלגלים עדיפה על 2. תמיד ניתן להשתמש בשני גלגלים מתוך הארבעה.
 • יש לוודא כי ידית הנשיאה יציבה ולא מתנדנדת.
 • כדאי שכל דפנות המזוודה, כולל גב ותחתית, יהיו קשיחים. כאשר למזוודה יש מוט נשיאה ללא גב קשיח, תפקיד ידית הנשיאה נפגע.
 • כשבוחרים מזוודה יש להתאימה לאופי הנסיעה. בנסיעת עסקים כדאי לקחת מזוודה קשיחה בה לא יתקמטו החליפות, בנסיעת ספורט או פעילות אקסטרים כדאי לקחת מזוודה מאסיבית יותר נגד פגיעות שונות כמו חדירת מים.
 • בנסיעת עסקים כדאי שיהיה אמצעי עגינה לחליפות כדי שהן לא יתקמטו.
 • כדאי שהמזוודה תהיה בעלת אמצעי נוח לזיהוי, צבע לא שגרתי או סרט.
 •  


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם