המלצות וטיפים לקנייה ולבחירת כובע שמש לטיוליםתחכו רק רגע , לפני שתצאו לטיול

כיצד אתם בוחרים את כובע השמש שלכם? אם חשוב לכם לעשות את הבחירה הנכונה ביותר שתוכיח את עצמה בשטח ותתרום רבות להנאתכם לכל אורך הדרך, אל תרכשו כובע שמש לפני שתבדקו את חמשת הפרמטרים הבאים.

  1. הגנה מהשמש

כובע שמש הוא הדרך הקלה והבטוחה ביותר להגנה אופטימלית מקרינת ה – UV ההרסנית של השמש ועשוי לחסוך לעם את הצורך במריחת קרם שיזוף על פניכם, על כל הבלגן והטרחה הכרוכים במשימה ובצורך לרענן את ההגנה על פניכם בעת הצורך. כובעי שמש רבים מיועדים להגן על המטייל מפני קרינה אולטרה סגולית כאשר מגן בדירוג של 30+ חוסם כ – 96% אחוזים מקרינת ה – UV בעוד כובעי שמש בעלי הגנה ברמה של 50+ מספקים הגנה כמעט מלאה של כ – 99% מפני קרינה זו. אמנם רבים מכובעי השמש מצוידים ברשת ייעודית שמטרתה לאוורר ומפחיתה במעט את רמת ההגנה של הכובע מפני קרינת קרני השמש, אך, עם זאת, מדובר בהפחתה מועטה בלבד.

בבחירת כובע שמש עליכם להחליט אילו שוליים מועדפים עליכם. ישנם כובעים בעלי שוליים גדולים במיוחד אשר מספקים הגנה לחלק נרחב מאוד של העור ומתאימים במידה שאינכם מתעתדים לנוע יתר על המידה. כובעים אחרים מצוידים בשוליים צרים יותר ומיועדים למטיילים פעילים יותר. כמובן, הם מספקים הגנה פחותה בהשוואה לכובעים רחבי השוליים המציעים הגנה רחבה ביותר אך נוחים פחות לשימוש במהלך פעילות. ישנם גם כובעים בעלי שוליים משופעים שניתן להגן באמצעותם על אזור ספציפי בהתאם למצב השמש ובהתאם לבחירת המטייל.

אם תבחרו בכובע שאיננו מגן באופן אופטימלי על ראשכם ועל כתפיכם, דאגו להגן על עורכם החשוף באמצעות קרם שיזוף. כמובן, מומלץ תמיד להגן באמצעות קרם שיזוף גם על חלקי העור שלדעתכם מוגנים, כיוון שלעיתים, במהלך תנועת ראש אקראית, אתם עלולים לחשוף חלקי עור מסוימים לקרינת השמש המסוכנת.

  1. נוחות

לפני שתבחרו בכובע שמש, חשוב מאוד שתהיו סגורים על עצמכם בסוגיית אופי הפעילות העתידי שלכם במהלך השימוש בו. אם אתם עומדים לטפס, מוטב כי תבחרו בכובע בעל שוליים צרים יחסית שלא ייפול לאחור כאשר תרימו את ראשכם במהלך הטיפוס. כמו כן, אם אתם מתעתדים לרוץ עם הכובע על ראשכם, חפשו כובע קליל במיוחד אשר נושם היטב ולא יעוף מראשכם עם כל רוח נושבת. כמו כן, במטרה לרכוש כובע שמש נוח, חשוב שתבדקו שהכובע יושב היטב על ראשכם ומתאים באופן מושלם למידותיכם. כובע שהתאמתו אינה מיטבית עשוי להתברר במהלך הדרך כמטרד של ממש. כובע לוחץ יסב לכם אי נוחות מרובה ואפילו כאב ואילו כובע גדול יהיה בלתי יציב בעליל וידרוש את תשומת ליבכם המלאה לאורך הדרך.

  1. יכולת הנשימה

כובע שאיננו נושם דיו אמנם יגן עליכם מקרינת השמש אך בה בעת יגרום לראשכם להתחמם יתר על המידה ויגרום לכם לאי נוחות מרובה. בדים נושמים אכן מהווים חלק בלתי נפרד ממרבית כובעי השמש, אך במקרה שאתם מתעתדים להתאמץ, בחרו כובע עם אוורור מיטבי בצדי הכובע.

  1. עמידות

כובע שמש איכותי אמור לשמש אתכם לטווח ארוך ביותר ולהפוך לחלק בלתי נפרד מארסנל ציוד הטיולים שלכם. רבים מכובעי השמש הינם בהירים מכיוון שצבע בהיר דוחה את חום השמש ביעילות מרובה יותר, אך אם תכננתם לרכוש כובע שמש לבן, מוטב שתחשבו פעמיים. כובע לבן עתיד להתלכלך במהירות יחסית ולאבד את חזותו הבוהקת לאחר זמן קצר יחסית. לכן, העדיפו תמיד כובע כהה מעט יותר שיסווה במעט את הכתמים הבלתי נמנעים או בחרו בכובע לבן כביס שתוכלו להשיב לו את מראהו לאחר כביסה הגונה.

נקודת מפתח נוספת שיש לתת עליה את הדעת היא סוג החומר ממנו עשוי הכובע. אם תבחרו בכובע קש פשוט ובלתי יומרני, רמת העמידות של הכובע תעמוד ביחס ישיר לרמת ההשקעה הכספית שלכם ברכישת הכובע. כובע עשוי מניילון או מחומר דומה, למשל, יהיה חזק ועמיד בהרבה.

  1. עיצוב

עיצוב הוא נקודה חשובה בהחלט למטיילים מסוימים. אם אתם נמנים עליהם, בחרו בכובע שלא יגרום לכם להתחמק ממבט במראה בעודכם חובשים אותו….

המלצה לקניות של כובעים < לחץ כאן

.

 


ציוד לטיולים - סקירות והמלצות , ,

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים