• תַפרִיט
  • תַפרִיט

המסגד החדש בשארג’ה, איחוד האמירויות הערביות

דף הבית » המסגד החדש בשארג’ה, איחוד האמירויות הערביות

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

הוזמן על ידי שליט שרג’ה בשנת 2014 ונפרש על פני 2 מיליון רגל מרובע, מסגד שרג’ה עלה לבנות סכום עתק של 300 מיליון דולר! אך המבנה היפהפה הזה הוא כיום המסגד הגדול ביותר של שרג’ה עם יכולת לארח 25,000 איש. אולם התפילה המרכזי יכול להכיל 5,000 איש, בעוד שהאולם הקדמי והלובי הצדדי יכולים להכיל עוד 6,000 איש. במסגד שרג’ה יש גם 100 כסאות גלגלים למבקרים קשישים, שני אזורי כיבוי וחניה שיכולה להכיל 2,260 מכוניות ואוטובוסים! בחצרות החיצוניות של המסגד החדש בשרג’ה יש קיבולת נוספת של 13,500 מתפללים! זהו גם המסגד השני בגודלו של איחוד האמירויות, השני רק למסגד המפורסם של שייח זייד באבו דאבי מבחינת גודל.

מסגד שרג’ה מעוצב בסגנון עות’מאני עם האסתטיקה של המסגד המבוסס על אדריכלות אסלאמית מסורתית. אולם התפילה המרכזי המסיבי כולל תקרה כיפתית מדהימה שעליה רשום קליגרפיה ערבית מורכבת ופירוט זהב. בינתיים, נברשת יפהפית ומיהראב (הנישה החצי עגולה בקדמת האולם המעידה על כיוון התפילה) מעניקים למסגד שארג’ה את מראהו הגדול!

בעוד שמסגד שרג’ה עדיין לא כל מתקניו פתוחים, האדריכלות ועיצוב הפנים עוצרי הנשימה שלו בטוח ישאירו אתכם מתרשמים. במסג’יד הגדול החדש בשארג’ה תהיה גם ספריה עם ספרי עיון אסלאמיים ותרבותיים. אמנם עדיין לא הושלם לחלוטין, אך במסג’יד השארג’ה החדש (המונח בערבית למסגד) יהיו הרבה יותר מתקנים מאשר רק אולם תפילה. הוא גם יאכלס ספרייה גדולה שתתפאר בספרי אסלאם ותרבות. חנות מתנות, מוזיאון וקפיטריה הם רק חלק מהמתקנים שהמבקרים יכולים לצפות להם מהמסגד המפורסם הזה בשארג’ה.
בהיותם אחד המסגדים הבודדים של שארג’ה הפתוחים למבקרים שאינם מוסלמים, יהיו גם מרחבים ושבילים ייעודיים עבורם. מלבד שטחים פתוחים אלה, מזרקות נוצצות ומפלים ייצרו סביבה שלווה מושלמת למי שרוצה לטייל במסגד.

מסג’ד שארג’ה החדש נפתח בשבוע הראשון של הרמדאן, ב -10 במאי 2019. בפתיחת מסגד שארג’ה השתתף ד”ר שייח סולטאן בן מוחמד אל-קאסימי, שליט שארג’ה.

 

היכן ממוקם מסגד השרג’ה?

המסגד ממוקם באזור אל טיי, בצומת הכביש מליחה (E102) וכביש האמירויות (E611).

 

 

 

 

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם