הסיבות העיקריות לקניית גלשן מתנפח

המאמר בחסות עלי אקספרס טרוול-ציוד מומלץ למטיילים. מה לקנות והיכן? איך לקנות ציוד טיולים?

ספורט מלהיב הוא תמיד כייף, במיוחד לצעירים. גלישת סאפ לא שונה מכך. מספר המצטרפים לענף הספורט הזה גובר משמעותית מדי יום. קיימים סוגים שונים של גלשנים שניתן להתנסות עליהם בגלישה, וזה מה שהופך את הספורט הזה למעניין עוד יותר.

כשמסתכלים על גלשנים מתנפחים, רואים שהיתרונות שלהם עולים בהרבה על אלה של הגלשנים הקשים. הנה כמה סיבות מדוע כדאי לכם להוסיף גלשן מתנפח לאוסף הגלשנים שלכם:

– 

טיולים

גלשנים מתנפחים הם כל כך קלים וניידים, כך שאתם יכולים לקחת אותם כמעט לכל מקום. אתם יכולים להעמיס גלשן מתנפח לתוך המכונית שלכם או למטוס ללא כל קושי.

– 

עמידות ויציבות – מושלם למתחילים

גלשנים מסוימים פשוט לא מתאימים למתחילים ולמתלמדים בחתירה בסאפ. לגלשני סאפ מתנפחים יש את היציבות, החוזק והיכולת המהירה להתאושש מנפילה, כך שהם מושלמים למתחילים.

אחסון פשוט

גלשן שאפשר לגלגל ולהכניס לארון הוא מאוד ייחודי. הרבה גלשנים תופסים מקום אחסון רב. סיבה זו בלבד מורידה לאנשים את החשק לקנות אחד. אך הקלות והנוחות שבאחסון גלשן מתנפח אינה מציבה את דילמת האחסון בפני הגולשים.

– 

אוהבי כלבים

ישנם אנשים שמפתחים קשר חזק מאוד עם כלביהם, עד כדי כך שהם עושים כמעט כל דבר ביחד. אם יש לכם כלב שאתם רוצים לבלות איתו ביחד, אתם יכולים להעלות אותו יחד אתכם לגלשן המתנפח, כיוון שהוא יציב מאד, אינו מחליק כמו גלשנים רגילים וחסינים יותר בפני שריטות.

– 

קלות משקל

גלשנים מתנפחים שוקלים פחות מגלשנים רגילים, מה שהופך את ההתניידות איתם לקלה יותר. אתם יכולים להוציא את האוויר מהגלשן ולזרוק אותו על הגב ע"מ לסחוב אותו כשהוא לא בשימוש. התכונה הזו מסירה את הלחץ הרגיל של מי שזקוק לעזרה בטיפול ובסחיבה של גלשנים.

– 

בטיחות

גלשנים מתנפחים אינם חסינים לנזק, אך תכונות הבטיחות שלהם מורידות בצורה דרסטית את הסיכוי לנזק בהשוואה לגלשנים רגילים.

– 

יותר מסתם גלשן

הרבגוניות של הסאפ המתנפח היא גולת הכותרת שלו. הוא נוח, שימושי ויכול להיכנס לתיק גב. הוא יכול גם לשמש כמיטה באוהל שלכם וגם כמתנשא נוח לציוד. אפשרויות השימוש בסאפ הן אינסופיות. אפילו אפשר להשתמש בו כשולחן ע"מ לשים עליו את האוכל. הוא פשוט בלתי מנוצח בעולם הסאפ.

בחירת גלשן לחתירה בעמידה

לעיתים קנייה של פריטים יכולה להיות משימה קדחתנית, אך לא כך עם גלשן החתירה. הנה לכם כמה טיפים, שיקלו עליכם את בחירת הגלשן הנכון ביותר עבורכם:

– 

סוגי גלשני סאפ

גלשנים לגלישה בלבד:

גלשנים לגלישה בלבד הם צרים יותר, קצרים יותר, קלים יותר ויש להם אף וזנב קצרים יותר. אם אתם נהנים יותר מחתירה באזורי גלישה שבהם קיימות פניות חדות וביצועים גבוהים, זוהי כנראה הקנייה הנכונה עבורכם. החיסרון הוא שהם לא בנויים לחתירה למרחקים ארוכים והיציבות שלהם פחותה בהשוואה לדגמים אחרים.

– 

גלשן עמידה מתנפח Paddleboards:
גלשנים מתנפחים הם בעלי אותם תכונות כמו הגלשנים האחרים, אך בנוסף מאפשרים אחסון נוח ויכולת התניידות גבוהה. עם זאת, גלשן מתנפח הינו קשה כמו הגלשנים האחרים ולכן הגלישה מהווה אתגר, אך אפשרית על גלים נמוכים.

– 

גלשני מירוצים:

יש ביקוש גבוה לגלשני מירוצים בימים אלה משום שתחרויות צצות בכל מקום. בכל עיר ומדינה נראה שיש תחרות אחת או אחרת של מירוץ סאפ. הגלשנים האלה ארוכים יותר, צרים יותר ויש להם אף ארוך מאוד וסנפיר ארוך מאוד שעוצב במטרה לחתוך את המים במהירות הגדולה ביותר, לכן יהיה נכס למתחרים או לאנשים שעוברים הכשרה ע"מ להשתתף במירוצי סאפ. עם זאת, נדרשת רמה מסוימת של שליטה בגלשן.

– 

גלשני יוגה:

גלשני יוגה הם רחבים יותר, ארוכים יותר ויש להם משטח רך יותר ומקומות לחיבור של עזרי אימון שונים כמו רצועות התנגדות וציוד בטיחות כמו חגורת הצלה. בדרך כלל מתאמני יוגה אוהבים לקשור את גלשניהם אחד לשני כך שהם לא יתרחקו מהקבוצה כאשר הם באמצע ברכת שמש.

– 

איזה גלשן אני צריך?

הניסיון שלכם, הגובה שלכם, המשקל שלכם וסוג החתירה שלכם הם גורמים אשר צריכים להילקח בחשבון כאשר מחליטים על גודל הגלשן אותו תרכשו. ככל שהגלשן יהיה ארוך יותר, רחב יותר ועבה יותר, נפחו יהיה גדול יותר. כאשר נפחו גדול יותר הוא יותר יציב על המים. חותרים מתחילים צריכים לבחור קודם גלשן בעל נפח גדול יותר עד שהם מתרגלים לספורט ואז אפשר לרדת בנפח.

יש לשים לב שכאשר הגלשן גדול יותר, קשה יותר לשלוט ולנווט איתו במים. כלומר, הוא לא יפנה במהירות של גלשני מים קטנים יותר. התפקיד שלכם יהיה לבחור גלשן עם נפח נכון בשבילכם.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מידע תיירותי איך לבחור סאפ, גלשן, מדריך קניה, סאפ מומלץ, ציוד לטיול

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים