הסל והסנדל- פארמר, בשביל החקלאים!

כתבה וערכה: יעל לרנר, יועצת ומרצה בתחום פיתוח התיירות

היכן צומחת החיטה וכיצד טוחנים ממנה קמח? היכן מתגורר עדר העזים ממנו מייצרים גבינות עזים טעימות, איפה תוכלו לקטוף דובדבנים ולטעום ירקות פריכים שאך נקטפו מהשדה? ואיך ניתן לחזות בעבודתו של הדבוראי ולראות כיצד מייצרות הדבורים דבש מתוק? והכי חשוב: איך תוכלו להכיר את "מאחורי הקלעים" של החקלאות הישראלית, לחוות, לטעום ולרכוש את המוצרים ישירות מהחקלאי ללא תיווכן של רשתות השיווק, במחירים נוחים עבור תוצרת טרייה ומשובחת ועל הדרך גם לחזק את החקלאות הישראלית ולצאת לטיול בארץ? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן!

הסל והסנדל- תיירות בשביל החקלאים!

במדינות רבות במערב ובעשור האחרון במדינת ישראל, יותר ויותר אנשים חווים געגוע לטעמי הירקות והפירות של פעם, ליציאה לטבע הכפרי, למפגש הבלתי האמצעי עם יצרני המזון הבלתי מתועש שאנחנו צורכים, למחירים הוגנים וצרכנות עם ערך מוסף הכרוכה בקנייה ישירה מהחקלאי, ללא תיווך של רשתות השיווק, ועל הדרך יוצאים לטיול וחווים תיירות חקלאית ישראלית במיטבה: קניית התוצרת הטובה ביותר ביקור במשק חקלאי חוויתי שבו קטיף, סיור בדיר עזים וצפייה בחליבה, טעימות ועוד,  ועל הדרך גם טיול קטן ומקסים בקרבתו שבו תוכלו לבלות עם המשפחה.

אבל איפה תוכלו למצוא את כל המידע?

עד היום מקום הימצאם של משקי החקלאים ברחבי הארץ היה ידוע בעיקר לתושבי היישובים המתגוררים בסמוך למשק. אם מישהו מכם היה רוצה מידע לגבי מיקום משק חקלאי בקרבת מקום מגוריו, בקרבת מסלול טיול שאליו החליט לצאת וכדומה, הייתם צריכים להתאמץ מאוד כדי להשיג את המידע הנכסף. פארמר -Farmer (חקלאי, איכר, חוואי באנגלית), היא אפליקציה ייחודית בנייד שפותחה על ידי אנשים שאכפת להם מהחקלאות במדינת ישראל, כאלה שמעוניינים להפגיש בין המגדלים, החקלאים, בעלי משקי החקלאות בארץ לבינינו, הצרכנים הסופיים, ללא תיווך והלוגיסטיקה היקרה של רשתות השיווק. לזה קוראים "חקלאות ישירה". באפליקציה תוכלו למצוא את מפת החקלאות של ישראל שבה כל משק מציג את עצמו, ללא עלות וללא עמלות, ובו תוכלו להביט היכן הוא נמצא, מהי התוצרת הנמכרת במקום, המחירים, שעות הפתיחה ועוד. לצד מפת החקלאות ומשקי החקלאות אליהם תוזמנו להגיע תוכלו גם למצוא את "שביל החקלאים" שיצרנו עבורכם: לצד המשקים תמצאו הצעות והמלצות לטיול קטן שיהפוך את היום לחוויה בפני עצמה ויזכיר לכם, כי חקלאות חזקה חשובה לישראל, ומאחורי החקלאות עומדות משפחות, אנשים וסיפורים עליהם בנויה המדינה ומעניין מאוד להכיר. ביקור במשקים היא חוויה והתנסות בעלת ערך מוסף: תיווכחו שהפרי טעים יותר כשאתם רואים אותו נקטף ישר מהעץ או שתקטפו אותו במו ידיכם עם הילדים. וגבינה שבה בעל המחלבה, החולם, נתן לכם לטעום תוך כדי שאתם שומעים את סיפורו, היא טעימה ותיזכר לכם כחוויה מרגשת. והיין שבעל היקב החליט שתטעמו, כי זה היין שהוא הכי אוהב מזן הענבים שהוא מלטף במו ידיו, טעמו יהיה נפלא מאי פעם. בכלל, תמיד כדאי לתכנן ביקור במשק, לרכוש תוצרת טרייה ולצאת לטיול קטן שבו תוכלו לערוך פיקניק עם התוצרת הטרייה ביותר, על טהרת החקלאות הישראלית! שנצא לדרך?

להורדת האפליקציה היכנסו ל > אתר האפליקציה

להורדת האפליקציה  FARMER ב Google play:

להורדת האפליקציה FARMER ב App Store:

רשימת המסלולים בפרויקט הסל והסנדל- מיזם תיירותי בשביל החקלאים!

מסלול טיול ביער מהאגדות בצפון רמת הגולן

מסלול יוצא דופן, בחוויה גלילית מאד מיוחדת

מסלול טיול בעין חרדלית ואטרקציות חקלאיות, בגליל המערבי

טיול מים, בריכות ומעיינות בגולן על שביל החקלאים – טיול לימים החמים!

 

מידע תיירותי חקלאות ישראלית, פארמר

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות