• תַפרִיט
  • תַפרִיט

הפרובינציה של פינאר דל ריו, קובה

דף הבית » הפרובינציה של פינאר דל ריו, קובה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

סוֹרוֹאָה (Soroa) ***

לנוסעים בכביש המהיר a4 AUTOPISTA מהוואנה לפינאר דל ריו מזומן מפגש יפהפה עם אזור כפרי, שלאורכו גדלים עצי לימונים, מטעי בננות ושדות טבק. לאחר נסיעה של כ-90 ק”מ מהוואנה מגיעים למחלף סוֹרוֹאָה, יורדים מהכביש המהיר ועוקבים אחרי השילוט המכוון אל הכפר. הדרך לתוככי הכפר עוברת באזור טבע, שהוכרז כשמורת ביוספורה על-ידי ארגון אונסק”ו בשנת 1999. בצדי הדרכים אפשר לפגוש תושבים מקומיים, המוכרים גבינות מעשה בית ורוֹלָדָה מתוקה העשויה מפרי עץ הגויאבה. המקומיים נוהגים לאכול את שניהם יחד, ושילובם של השניים הופך זאת למעדן שמחייב טעימה. באזור סורואה יורדים למעלה מ-1300 מ”מ של גשם בשנה, ולכן נקרא המקום “הקשת של קובה”.

כפר הנופש סוֹרוֹאָה מתנשא לרום של 250 מטרים מעל פני הים, במרכזו של יער טרופי יפהפה. הוא נקרא על שמם של שני אחים ממוצא בַּסקי-ספרדי, לוֹרֶנְזוֹ ואַנטוֹניוֹ סורואה מוּנאגוֹרי, שקנו מטעי קפה באזור בשנת 1856 והפכו לבעלי קרקעות גדולים.

הכפר, המשמש כאזור נופש, מציע למבקרים בו כמה אתרים:

המפל “סָאלְטוֹ” (“EL SALTO“) המרהיב מתחיל את זרימת מימיו המגיעים מנהר המָנָנְטִיאָלִס בגובה של כ-30 מטרים. הוא נמצא במרחק הליכה של עשר דקות מוִילָה סוֹרוֹאָה (Villa Soroa). בתחתית המפלים יש בריכות, ובהן ניתן לשחות. המפל מרשים במיוחד בעונה הגשומה בין החודשים מאי ואוקטובר.

 

גן הסחלבים – האוֹרְכִּידָארְיוֹ (Orquideario)

כתובת: CAT CARRTERA DE SORA KM8. טלפון: 772558.

מועדי הפתיחה: בכל יום:  8:00 – 11:30, 13:00-15:30..

ניתן לקבל הדרכה.

משך הביקור המומלץ בפארק: כשעתיים.

הגן משתרע על פני 35 דונם. צומחים בו כ-250 סוגי סחלבים מקומיים ועוד כ-500 זני סחלבים מרחבי העולם, וכן אלפי צמחים ועצים ממדינות שונות. הפארק הוקם ב-1943 על- ידי עורך דין מהאיים הקנריים בשם טוֹמָאס פָלִיפֶה קָמָאצ’וֹ, שאסף סחלבים מרחבי העולם לזכר בתו האהובה, שמתה במהלך לידה. עונת הפריחה בגן מגיעה לשיאה בין החודשים דצמבר למרס.

באזור הפארק יש מסעדה ובּר קטן. שם על המרפסת, אל מול הנוף המקסים, נעים ללגום שתייה חמה או קרה, קוקטיילים או אגוז קוקוס.

אחת החלקות היפות באזור נקראת אחוזת אָנְחֶרוֹנָה (Finca Angerona). חלקה זו שימשה במאה ה-19 כמקום למימוש אהבתם של בעל חווה צרפתי-גרמני בשם קוֹרְנֶלְיוּס סָשֶה ונערה טהיטית בשם אוּרְסוּלָה לַמבֶּרְט. הרומן בין השניים היווה השראה לסופרים קובנים רבים.