• תַפרִיט
  • תַפרִיט

הצעת שדרוג לקרוז – כדאי או לא?

דף הבית » הצעת שדרוג לקרוז – כדאי או לא?

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

קרוז… מים אין סוף, ולגימה עמוקה של שלווה. מסוג החוויות שהמחשבה אודותיהן מזרימה אנרגיות חיוניות ומשב חדש של כוח ברגעי שבירה במהלך שגרת החיים העמוסה. מסוג החוויות שלעולם לא מאבדות מקסמן, לא משנה כמה פעמים תחוו אותן. מהחוויות שמותירות את רישומן עמוק בנפש גם חודשים ארוכים לאחר שבאו אל קיצן באופן רשמי ומותירות אחריהן שובל של געגועים לפעם הבאה.

אז אם גם אתם חולמים על יציאה לקרוז מושלם, עתיר קסם, ריגושים וטבע, סביר להניח שאתם נתונים ראשכם ורובכם בתכנון המסע. גם אם אתם נוטים להיות ספונטניים בבחירות הצרכניות שלכם, אין כל ספק כי למיקום התא שלכם במסע ההפלגה נודע משקל רב והוא נחשב לנתון בעל השפעה רבה על הנאתכם במהלך הטיול, כך ששווה בהחלט להקדיש את כל הזמן והאנרגיות הנדרשים לביצוע הבחירה הנכונה.

רעש מפריע לכם? זקוקים לשקט מוחלט על מנת שתוכלו להתחבר בכל העוצמה לטבע הבראשיתי שמסביבכם? לא נבהלים מרעש אבל חשוב לכם שהתא יהיה מרווח? יוצאים עם חברים ומעוניינים לקבל תאים קרובים או צמודים?

כל אלה ושאלות אחרות אמורים לעמוד לנגד עיניכם בבואכם לבחור את הלוקיישן הספציפי שיהפוך את המסע לחלומי מכל הבחינות.

אבל לפעמים, לאחר ששקלתם, התלבטתם, טחנתם שוב ושוב את מגוון האופציות, והגעתם, סוף כל סוף, לבחירה המתאימה לצרכים שלכם, ולא פחות חשוב מכך, לתקציב שלכם, אתם עשויים לקבל הצעת שדרוג קוסמת ומפתה אשר מציעה תנאים משופרים תמורת תשלום כזה או אחר, ולמצוא את עצמכם חוזרים אל נקודת ההתחלה, מתחבטים בשאלה: האם כדאי לשדרג את התא שבחרתם?

ת’אמת, זה תלוי.

אז כמו בכל בחירה אחרת בחיים, הכל תלוי. שדרוג החדר הנבחר עשוי להיות הזדמנות נפלאה, ובאותה מידה, להתברר בסופה של הפלגה כבזבוז מזומנים משווע.

אז לפני הכל, תנו דעתכם על המחיר. ככלות הכל, סביר להניח שהגדרתם מראש תקציב לטיול וביצעתם את הבחירה הראשונית שלכם בהתאם אליו. אם כך, הצעת שדרוג, קוסמת ככל שתהיה, עלולה לשבש את התקציב שלכם, לגרום לחריגה בסדר גודל כזה או אחר, ולהפוך את החוויה כולה לפחות כדאית מן הפן הכלכלי. במבחן התוצאה, הבחירה עשויה לגרום לכם לחור בחשבון, או אם אתם אחראים יותר, להוביל אתכם לוויתור על פינוקים אחרים שהייתם מרשים לעצמכם. לכן, בגדול, ככל שההפרש בין התקציב הראשוני שהגדרתם לצורך המטרה לבין תג המחיר של השדרוג המוצע לכם הינו גדול יותר, אופציית השדרוג איננה מומלצת ובהחלט כדאי שתיצמדו לתקציב הראשוני שלכם, מתוך הנחה שבמהלך הבחירה הראשונית שביצעתם לקחתם בחשבון את כל השיקולים וביצעתם החלטה נכונה פיננסית.

מעבר לכך, עם כל הקסם הכרוך בהצעת השדרוג המוצעת לכם, חשוב מאוד, כמו בכל בחירה צרכנית אחרת, לקרוא את הכוכביות ואת האותיות הקטנות. לעיתים קרובות, אתם עשויים לגלות כי אין כל הצדקה להוצאה כספית נוספת וכי השדרוג שהוצע לכם אינו משמעותי דיו בשביל כאב הראש המיותר ובשביל התוספת הכספית הכרוכה בו. שירות נוסף כזה או אחר, תא מרווח יותר, חלל מפואר יותר או כל אופציה משודרגת אחרת, גם אם בעבור אחרים עשויים להוות שדרוג של ממש, הרי בעבורכם לא תמיד יעשו את ההבדל הגדול, ולכן, רגע לפני שתיסחפו ותמהרו לתת את אישורכם לביצוע השדרוג, שבו על המדוכה ובדקו את העניין לעומק. לא ביג דיל? אז זה לא בשבילכם.

עוד סיבה לומר לא להצעת השדרוג קשורה בנוחות האישית שלכם. שוב, אם נצא מתוך נקודת הנחה שבתחילת הדרך לקחתם בחשבון את כל שיקולי הנוחות האישיים וביצעם את הבחירה המושכלת ביותר מבחינתכם, הצעת שדרוג, גם אם אטרקטיבית ביותר בפני עצמה, עשויה לגרום לכם לוותר על הנוחות האישית ולגלות, מאוחר מדי, שעשיתם טעות, וחבל.

צריכים תא נגיש? סביר להניח שהצעת השדרוג שתקבלו לא לקחה את הנתון הזה בחשבון. ובכלל, מספר התאים הנגישים הוא, לרוב, מצומצם מאוד, כך, שככל הנראה, הצעת השדרוג לא תעשה לכם טוב. באותה מידה, אם אתם סובלים ממחלת ים ומעוניינים בתא הממוקם בסיפון התחתון במטרה להקל על התסמינים, הצעת שדרוג מכל סוג, אם אינה עונה על הקריטריון הספציפי הזה, לא מיועדת עבורכם, מדהימה, ייחודית ומפנקת ככל שתהיה.

ומה עוד?

אין כמו סוויטה מפוארת בתוספת שלל הטבות מפנקות לחופשה מושלמת שתישאר צרובה בנפשכם זמן רב לאחר שתשובו לשגרה. אבל אם תהיו ערניים מספיק, אתם עשויים לגלות ברבים מהמקרים שאם הייתם מזמינים מראש את הסוויטה המשודרגת, ולא בוחרים בה כאופציית המשך של שדרוג, הייתם נהנים מהטבות מפליגות יותר, כך שאם תבחרו לשלם עבור השדרוג, תצאו פראיירים של ממש. גם תשלמו, גם תקבלו הטבות חלקיות וגם תוותרו על הבחירה הראשונית שביצעתם לאחר מחשבה מעמיקה ותכנון מקדים.

ומה עם ההטבות שקיבלתם מראש? אם לבחירה הראשונית שלכם נלוו הטבות כאלה ואחרות אשר נטלו חלק מכריע יותר או פחות בקבלת ההחלטה, יתכן מאוד שבמהלך השדרוג, שנחשב לעתים קרובות לרה – בוקינג, תיאלצו לומר להן שלום. אז נכון, לעיתים מדובר בהטבות לא מאוד משמעותיות, ואם השדרוג מצדיק את עצמו הן מהבחינה הפיננסית והן מבחינת התמורה, אז ויתור על אותן ההטבות לא אמור להיות קשה מדי. אבל אם מדובר בהטבות שהציתו מראש את דמיונכם ואשר התאימו לכם מכל בחינה, יהיה חבל בהחלט לוותר עליהן כחלק מתהליך השדרוג.

מתי כן מומלץ להגיד כן להצעת שדרוג?

אם מישהו מציע לכם שדרוג חינם, למה לא לקחת? כמובן, רק לאחר שבדקתם שהשדרוג איננו כרוך בוויתור על נקודות מהותיות מבחינתכם, כמו מיקום, נגישות, ספייס וכדומה. גם שדרוג בעלות מינורית או כזו שלא תנגוס נתח ממשי בתקציב שלכם בא בחשבון, אם מתאים לכם מהפן הטכני ומיישר קו עם ההעדפות הספציפיות שלכם.

ואגב, גם כשמדובר בשדרוג, חשוב לבצע השוואת מחירים יסודית. אם לא, אתם עלולים בהחלט שעבדו עליכם בעיניים. לכן, גם אם הקדשתם זמן לביצוע סקר שוק מקדים מראש וגם אם אין לכם די זמן פנוי, אנרגיות וסבלנות להתחיל מחדש בתהליך השוואת המחירים, מומלץ לכרוך את אפשרות השדרוג בבדיקה חוזרת של המחיר. ככלות הכל, אם אין לכם כסף מיותר, לא מומלץ לבצע בחירה מכל סוג מבלי לבדוק את הכדאיות הפיננסית של העניין.

ובכלל, ככל שההטבות הנלוות לשדרוג כזה או אחר קוסמות לכם, מהסיבות האישיות שלכם, הסיכוי שתאמרו כן להצעת השדרוג הוא גבוה יותר. לפעמים, שטח תא נרחב יותר עשוי להוות גורם קריטי להנאתכם המושלמת, אם בשל העבדה שאתם מתכננים לצופף קבוצת אנשים גדולה יחסית בתא אחד ואם מכיוון שהייתם מעוניינים ליהנות מהאפשרות לארח. על אותו העיקרון, כל הטבת VIP שתעשה את החופשה שלכם מרגשת הרבה יותר בשל החיבור האישי שלכם לתוכן ההטבה, תהיה שווה את השדרוג, כל עוד איננו שובר תקציב באופן משמעותי ואיננו בא על חשבון עקרונות הנוחות המהותיים מבחינתכם, אם ישנם.

לסיכום, שדרוג קרוז הוא בחירה צרכנית לכל דבר. קחו זאת בחשבון כשאתם מקבלים הצעה דומה והיו ממוקדים, ערניים וחכמים במטרה לתפוס בשתי ידיים הצעות שוות ולהשאיר מאחוריכם הטבות מדומות שיעלו לכם בנוחות ובחור בכיס.

תיהנו מכל רגע!

רוצים הצעה אטרקטיבית לקרוז שלכם? מלאו את השאלון ונציג יחזור אליכם


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם