התזה והחשיבה של אתר ופיסבוק יאיר טיולים

מאז שפרשתי מהשירות הצבאי,  הבנתי שאותי מעניין צרכנות ותיירות. הלכתי ללמוד באוניברסיטת חיפה, הבנתי על ההתחלה, שסוכן נסיעות אינני רוצה להיות. אחד המרצות ,עדנה ברודאי שיש לה השפעה מכרעת בחיי, עזרה לי לנתב את ההחלטה שלי לדבר שאני מאושר ממנו עד היום. להיות מידען תיירות וזה מה שאני עושה עד היום כהנאה אישית.

מה זה מידענות תיירותי ואיך זה משתלב בתיירותית?

מידענות, זהו סוג של ספרנות דיגיטלית . היות ויש לי ההבנה ואת הכלים לנווט בין מקורות הידע הרבים, לאתר ולשלוף את המידע הנדרש תוך כדי שימוש במערכות מידע ושיטות חיפוש מתוחכמות במחשב.

תחום התיירות ובמיוחד תחום הצרכנות הוא נושא מורכב ביותר עם מידע אין סופי שברובו לא מובן ולפעמים איננו נכון להרבה מטיילים. למטייל המצוי קשה מאד להבין תהליכים, חשיבה.

על מנת להתנהל בתחום יש להבין את נושא הטיסות, לינות, קרוזים ותכנון מסלול טיול אופטימלי. דבר שאני מתמקצע עד היום .

ו……………………

התחלתי לגלות מעורבות בפורומים ( עוד לפני עידן קבוצות הפייסבוק ) באינטרנט וגם ניהלתי את פורום מאקו ( לפני שעבר בעלות ) ודבר אחד היה משותף לכולם: אנשים לא היו קוראים תשובות והשאלות חזרו על עצמם אין ספור בוורסיות שונות. אנשים היו נתונים להשפעות של גורמים חיצוניים שיצרו בפני אנשים פחד. אנשים לא יודעים להפריד בין העיקר לטפל.

שהסתכלתי על החברות העסקיות ראיתי דבר אחד רצון לתת מינימום שרות במקסימום רווח. לא תמיד קיבלו את המידע המלא והנכון שפעל תמיד לרעת הצרכנים.

החלטתי לבנות אתר מידע  "יאיר טיולים" שבו אכתוב מאמרים צרכנות וגם לבנות כלים שיעזרו למטייל לעשות את ההחלטה הנכונה לגביו. וגם, לבנות מסלולי טיול מפורטים ואופטימליים.  במשך הזמן התנדבו לעזרתי תכניתן גאון, מטיילים מקצועיים היודעים לכתוב ואנשים טובים באמצע הדרך.

דרך החלטה לביצוע ההזמנות של האנשים שגויה. הדבר חייב להתנהל בדרך מסוימת. ולצורך זה כתבתי מאמר של ניסיון חיי בתחום " הייה סוכן נסיעות בעצמך" מי שיפעל לפיו, לדעתי יוכל לחסוך אלפי שקלים בטיול משפחתי וגם לקבל את הדבר הכי טוב שנמצא באותו רגע .

דרך ההחלטה של רבים בבניית מסלול איננה אופטימלית ואיננה לוקחת בחשבון מיקום שדות התעופה, המלונות ויוצא שהמסלולים עשויים להיות ארוכים יותר ( ביזבוז זמן ודלק ).

הבעיה העיקרית היא בתחום הטיסות, הלינות והקרוזים

מה מכעיס אותי?

שמטיילים לא עושים כמו שצריך ולעיתים נופלים בפח על ידי אנשי שיווק מתוחכמים שעושים מניפולציות על אנשים שלא חיים את התחום 24 שעות ביממה. רוב האנשים מתעסקים בלמצוא את המחיר הכי זול שלא תמיד נכון .

אנשים נעולים על סוכנים, שמות של חברות הזמנה עם מותג. למה? כי כולם קונים שם, הרגל של שנים. ומה מסתבר? שצריך לעשות השוואה.

אנשים\חברות\קבוצות טוענים שהם הכי זולים וזה ממש לא נכון. ולמה? כי תמיד יהיה מישהו שמכור יותר בזול (  רק שאתם לא מודעים אליו ). וגם, לא יכול להיות שכולם סודיים והכי זולים. חלק רב מאותם גורמים שהזכרתי מתמקדים במחיר ולא מקפידים על איכות ושרות העיקר למכור.

העיתונאות בכלל מונעת מתוכן שיווקי וממומן שלפעמים שגוי משום שהם לא ממוקצעים ואפשר לעבוד עליהם בעיניים. אותם גופי תקשורת גם נוהגים לתת ראיון עם גופים אינטרסנטיים, לפעמים רק ראיון עם אדם אחד  למה לא מוסיפים מכלול  של מגוון אנשים מכל התחום  שאינם אינטרסנטיים?

כיום, בתחום הלינות,  קיימים מנגנוני השוואה אובייקטיבים ( ולא אתרי השוואה מסחריים שמשווים את החברות שלהם ) שמרכזות גם את כל חוות הדעת ( כך שהטעות הסטטיסטית קטנה ) ונותנות לך תוך 5 שניות מידע מי החברה שמוכרת לך את המלון הכי טוב עבורך ( לפי פילטרים ). ועליך לבחור את המתאים לך עם כמות חוות הדעת הגדולות. המחיר יהיה נכון לאותו רגע והוא משתנה על ידי מחלקת ההזמנות של המלונות ( ולא אתרי ההזמנות ) והם מקודמות באתר לפי גודל העמלה שנע מ 15% עד 45% ואפילו יותר.  בכתבות הצרכנות אני מלמד כיצד ניתן לשפר את ההצעות ולהוזיל בעוד עשרות אחוזים. מניסיון אישי!!

בתחום הטיסות, כיום, מול סוכני הנסיעות נכנסים גורמים המוזילים בצורה דרמטית הן במבצעי פרומו והן במחירי יומיים ולאדם נורמלי קשה לעקוב. לצורך זה נבנו עשרות אתרי השוואה . החיסרון הרב של רובם הוא שהם לא אתרים שמכרטסים ואז אין אחריות כלפי הנוסעים. כמו כן לחלק מהאתרים יש עשרות אתרי בנות שגם ביניהם יש הבדלים שונים הנובעים מספקי שונים.

כיום יש אתר אחד ויחיד שגם סוכני הנסיעות משתמשים בו והוא גם מכרטס ונותן תמיכה ואחריות 24.7.365. רוב הזמן יש לו מחירים הוגנים והעלות לתועלת הוא הטוב מכולם

לצורך הבנה בתחום הטיסות כתבתי מאמר " המדריך המושלם למציאת טיסות זולות. מידע, טיפים והמלצות "

בתחום הקרוזים

הייתי מציע לעשות השוואת מחירים בין סוכנים בישראל ולסוכנים בחול . היות וזה נושא מורכב ביותר כתבתי מאמר "המדריך לקבלת תואר פרופסור בתחום הקרוזים"

בתחום הלינות

לאחר כתבות על פיסקי דין והאשמות של אתרים ידועים בהטעיות של גולשים בהזמנת מלונות, והודעה של רשות הגנת הצרכן בתביעות נוספות. כנסו למאמר איזה מנוע חיפוש הטוב בעולם להשוואת מחירי מלונות

בתחום שירותי תיירות

ההמלצות שלי רשימת החוויות התיירותיות שמומלצות על ידי גולשי טריפאדוויזור. באותו אתר ניתן למצוא עוד ערות אלפי שירותי תיירות

כל הדברים שאתם שחושבים שלעשות …
סיורי אוויר, מסוק וכדור פורח, חוגים וסדנאות, טיולי שייט, שיט ומים, סיורי תרבות ונושאים
טיולי יום וטיולים, אוכל, יין וחיי לילה, סיורים בחגים ועונות, ידידותית לילדים, אירועים יוקרתיים ומיוחדים, סיורים רב-יומיים ומורחבים, פעילויות חוץ, סיורים פרטיים ומותאמים אישית, קניות ואופנה, סיורי החוף, מופעים, קונצרטים וספורט, סיורי ספא, פארק שעשועים, סיורים וסיורים, העברות ותחבורה יבשתית, סיורים VIP בלעדיים, טיולי הליכה ואופניים, ספורט מים, חתונות וירח דבש.

בקיצור, דע את הנושא ולעשות השוואות בין נותני השירותים.

איך אני מודע שרעיונותי נכונים?

משום שאני רואה שאנשים מעתיקים את הרעיונות ואפילו משכללים אותו. אבל כל עוד שזה למטרה טובה דיינו

אז מה אני עושה?

אין תשובה אחת לזה . כל יום אני חושב מה הדבר הבא שישפר את המצב לטובת כל הצדדים ומה החלופות הנכונות ולא רק מה שאנחנו מכירים.

מהי הדרך הכי טובה לדעתי לקבל החלטות?

לשאול את האישה

וגם שיתייחסו בשיקול דעת נכון , עלות לתועלת.

לעשות מחקר שוק. כי הפרסומים לפעמים מטעים.

לסוכנים אני מציע

אנא פעלו בשקיפות מלאה, תוך התמקדות  בשירות ובאיכות.

לסיום

החיים שלי סובבים סביב ההובי שלי. אני חוקר ולומד כל הזמן, ומגלה כל יום דבר חדש שלא ידעתי עליו. אני חושב על איך ליהנות מהחיים כי זו הדרך מאוד טובה לחיות. זה מוסיף נופך מרתק וגורם לחיים להיות יותר מעניינים. לא רק להתנהג אלא גם לחשוב על ההתנהגות שלנו, מה טוב ומה לא טוב ומה רצוי לשפר.

 

דעות, המלצות וביקורות דעה, השוואות מחירים, טיולים, יאיר בר זוהר, מידענות תיירותית, צרכנות תיירותית

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות