התיירנים במצפה רמון לא מחכים לשר התיירות שהקפיא תקציבים לפסטיבל קיץ של כוכבים – הפסטיבל יתקיים בסיוע תיירנים מקומיים !

סיפור מרגיז שהוא תוצר של ממשלה לא אחראית ולא מתפקדת. לאחרונה, התבשרו תיירנים באזור מצפה רמון על עצירת תקציבים של משרד התיירות עבור פסטיבל "קיץ של כוכבים" המתקיים כבר 9 שנים ברציפות.

הפסטיבל מבוסס על פעילויות אסטרונומיה במצפה רמון , אשר הוכרז על ידי אונסקו כ"מצפה כוכבים בינלאומי" היזם בתחום תיירות – נדב סילברט, יוצא נגד הסרת האחריות של המדינה מקידום הציונות דרך תיירות , והחליט ביחד עם תיירנים מהאזור להתגייס להמשך קיום הפסטיבל (16 ליולי ועד ה30 לאוגוסט ): "למרות שמשרד התיירות הודיע על הקפאת התקציב ,לקחנו על עצמנו -התיירנים להמשיך ולקיים תיירות הגאה במשאב הטבע הנדיר שמכיר בו אונסקו וצריכה להתגאות בו גם המדינה מזה כעשור מתקיים פסטיבל "קיץ של כוכבים" כמסורת במצפה רמון, אזור שהוכרז כשמורת כוכבים בינלאומית ומושך אליו תיירים מהארץ ומחו"ל וכן אלפי משפחות מדי קיץ. הפסטיבל מהווה מקור פרנסה למאות משפחות ממצפה רמון המתפרנסות מתיירות ומכל הנלווה. אך לאחרונה, משבוששו להגיע תקציבים לאירוע הקיץ ממשרד התיירות, קיבלו התיירנים הודעה כי : לאור הבחירות החוזרות לכנסת והקפאת התקציבים ע"י משרד התיירות הוחלט שלא להעביר תקציבים וכל התכנון וההפקה שהייתה כרוכה בדבר למעשה מבוטלים.

למרות הבשורה, החליט היזם – נדב סילברט – בעליו של הפלנטריום במצפה רמון וחברת "בטבע" – לסיורי אסטרונומיה, להרים את הכפפה וביחד עם קבוצה של יזמים נוספים ישקיעו ממיטב כספם כדי לקיים את אירועי "קיץ של כוכבים" כסדרם וזאת ללא תמיכה ו/או תקציב ממשלתי.

חברו ליוזמה בעלי חוות האירוח : "צל מדבר", "נעם במדבר", "כרמי הר הנגב" "חניון הגבס החדש" במכתש רמון, "האור-חאן", "מעבר" ברובע דרכי הבשמים ומלון "פונדק רמון" מרשת ישרוטל ויקיימו את אירועי הקיץ החל מה-16 ליולי ועד סוף אוגוסט (מדי סוף שבוע).

השנה, החידוש: פעילויות אסטרונומיה ב-5 מוקדים. פסטיבל קיץ של כוכבים השנה יערך במתכונת שונה מעט , כאשר פעילויות האסטרונומיה לא יערכו כבעבר במתחם מרכזי אחד, אלא בחמש נקודות שונות שבהם אפשר גם לנצל חבילות אירוח במחירים נוחים לכולם: "חוות צל מדבר", חוות "נעם במדבר", חוות "כרמי הר הנגב" , ובמתחם "מעבר". כך שכל אורח יוכל להתאים לעצמו את סוג החוויה המתאימה לו , מלינה על מזרנים בחניון במכתש ועד מלון פונדק רמון.

פאר יצירות הטבע ממש כאן מתחת לאף

לדברי סילברט : "לצערנו, כידוע המצב הפוליטי בארץ משפיע על כולם , גם על תחום התיירות. פסטיבל הקיץ הוא לא רק חוויה מופלאה לכל המשפחה אלא גם מהווה מקור תעסוקה ופרנסה למאות משפחות במצפה רמון. אנו מתפרנסים מתיירות אסטרונומיה בקיץ . ישנן משפחות שמרגע שגילו כי הקיץ שלנו במצפה רמון הוא אלטרנטיבה מצוינת להעביר את החופש הגדול גם בזכות הפעילויות אך גם מזג האוויר המאפשר בשעות היום ליהנות מפעילויות ללא לחות וכבר משעות אחר הצהרים ליהנות מבריזה ואף קרירות נעימה בזכות המיקום שלנו שהוא כ-800 מ' מעל פני הים, וכמובן הראות המושלמת לצפייה בכוכבים, לא בכדי זכינו לתואר הנכסף "שמורת אור כוכבים בינלאומית" מתוך 35 שמורות שכבר קיימות ברחבי העולם.

"עסקים רבים פה במצפה רמון, רואים בקיומם חלק בלתי נפרד מציונות ורצון למשוך יותר ויותר מבקרים, תיירים מהארץ ומחו"ל כדי להתגאות בפאר יצירות הטבע שזכינו להם ונמצאים כאן, ממש מתחת לאף.

זיו ספקטור, הבעלים של חוות "צל מדבר", ומהתיירנים הותיקים באזור מוסיף:

"זה ממש אבסורד שהממשלה נטשה את השטח ועסוקה בלממן מהכספים שלנו את "המשחקים" הפוליטיים. למזלנו בנגב יש יזמים מספיק נחושים ואמיצים לייצר מציאות חדש ומגשימה ציונות הלכה למעשה."

עכשיו מה שנותר לקוות זה שהקהל הישראלי יצביע גם השנה ברגלים, יהיה גאה בזכות ובתואר שזכינו לו באונסקו ויתמוך ביזמות ישראלית .

אירוע "קיץ של כוכבים" יתקיים החל מה-16 ליולי ועד סוף אוגוסט

להרשמה ופרטים באתר פסטיבל קייץ של כוכבים ובטלפון :  08-8680742

המלצות וחוות דעת על מלונות במצפה רמון

השוו מחירים מבין כל אתרי ההזמנות המובילים

    … ועוד הרבה יותר!

המלונות המבוקשים במצפה רמון

ישרוטל פונדק רמון 

ישרוטל פונדק רמון
מצפה רמון, ישראל
טוב, 7.3
הצג דילים
 
 

איי בייק 

איי בייק
מצפה רמון, ישראל
מעולה, 9.0
הצג דילים
 
 

מלון סוויטות רמון 

מלון סוויטות רמון
מצפה רמון, ישראל
נפלא, 8.7
הצג דילים
 
 

מלון בראשית 

מלון בראשית
מצפה רמון, ישראל
מעולה, 9.1
הצג דילים
 
 

בית הארחה מצפה רמון 

בית הארחה מצפה רמון
מצפה רמון, ישראל
טוב, 7.0
הוזמן לאחרונה: 02 יולי
הצג דילים
 
 
 

חדשות בתיירות האור-חאן, חניון הגבס החדש, מצפה רמון, נעם במדבר, פונדק רמון, צל מדבר, קיץ של כוכבים

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים