התקופה הטוב ביותר ביותר לעריכת קרוזים בקריביים?

כדי לבקר בקריביים, יש קרוזים בשפע, אך מתי זה הזמן הטוב ביותר כדי לשוט לשם?

הקריביים הם יעד שמתאים להגיע אליו בשייט כל השנה, בכל זאת יש עונה בוערת ועונה פחות בוערת, כמו לגבי כל מקום אחר. המפתח הוא למצוא את הזמן שיכול לשלב בין מזג האויר הטוב יחד עם המחירים הנמוכים ביותר.

החודשים הטובים ביותר כדי להגיע לשייט בקריביים

מבחינת מזג האוויר שהכי מתאים כדי להגיע לשייט בקריביים, זה בין דצמבר עד אפריל. במהלך החורף ותחילת חודשי האביב, כמות המשקעים היא הנמוכה ביותר, כמו גם הלחות. יתר על כן, זוהי לא עונת ההוריקנים. כמו כן, השיט בין החודשים דצמבר ואפריל,  פירושה גם להימלט מכל האורחים הרבים הפוקדים את המקום, כדי להימלט מהמקומות הקרים בצפון. זהו הזמן הפופולארי לרבים מהאנשים להגיע למקום שבו האקלים חמים יותר.

החודשים המוזלים כדי להגיע לשייט בקריביים

אם מחפשים שייט בעלות נמוכה בקריביים, זה החל מסוף חודש אוגוסט ועד לתחילת נובמבר. לשייט באותה תקופה, יש שני דברים נפוצים: זוהי עונת השיא של ההוריקנים, וזה גם הזמן שבו רוב המשפחות לא מסוגלות לצאת לחופשה בגלל בתי הספר שעדיין פועלים. ההשפעה המשולבת הזאת גורמת לירידה בביקוש לשייט, ולכן גם למחירים נמוכים יותר.

אפשר גם להשיג מציאות במהלך תקופות אחרות של השנה, כשבתי הספר בדרך כלל עדיין פעילים, כמו למשל מאמצע ינואר עד אמצע פברואר, אמצע אפריל ועד סוף מאי, ובשבועיים הראשונים של חודש דצמבר.

אבל תמיד יש חריגים, אך המפתח למציאת המחיר הטוב ביותר לשייט בקריביים, הוא לנסות ולהגיע כשרוב האנשים לא יוצאים לשייט, אם מתעלמים מהחגים הדתיים ומחופשות בתי הספר, זוהי התחלת חישוב טובה.

האם מומלץ לצאת לשיט בקריביים במהלך עונת ההוריקנים?

עריכת שייט במהלך עונת ההוריקנים, עלולה להישמע דבר מפחיד, אך זה אינו דבר משוגע כפי שזה נשמע.

עונת ההוריקנים היא בין ה-1 ביוני ועד ה-30 לנובמבר, וזוהי התקופה בשנה שבה אנו בדרך כלל רואים את היווצרותן של הסופות הטרופיות בקריביים. זה לא אומר אומר שכל יום יש סופת הוריקן, וגם לא אומר שכשמגיעה סופה כזאת, כל איזור הקריביים מושפע מכך.

בראש ובראשונה, חברות הקרוזים מעסיקים מנהלי מטאורולוגיה וזאת כדי לאתר כל הפרעה וסופה באיזור, וגם לספק הדרכה לכל אוניות הקרוזים, לגבי איך ניתן להימנע בצורה הטובה ביותר מהסופה.

אין כל ספק שהאוניות ימנעו בכל דרך להיתקל במסלולה של סופת הוריקן. המסלולים ישונו וידלגו עליהם, או ישתנו באופן מוחלט, כדי להימנע מהגעה בקרבה לסופה. קו השייט מצהיר כל הזמן שוב ושוב שבטיחות אורחיו, אנשי צוות ואוניותיו, עומדים בראש מעייניו כחיוניים, והם לא ישלחו את אוניותיהם בקרבה לשום סופת הוריקן.

במצבים נדירים, ההפלגות יבוטלו לחלוטין, אם מסלול הסערה יפסול כל אפשרות שהאניה תוכל לעשות את דרכה מחוץ לנמל. הסיבה העיקרית לעריכת שייט במהלך עונת ההוריקן, היא בגלל העלות המאד נמוכה במהלך אותה תקופה של השנה, והסבירות לכך שזה ישפיע ישירות על השייט היא נמוכה. יתר על כן, האניה לא תיכנס או תתקרב לשום סופה.

טיפים והמלצות של יאיר בר זוהר

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים