צרכנות ותיירות

ויזה לארצות הברית (ארה"ב) כל מה שרציתם לדעת

ויזה היא חובה לכל המבקש להיכנס בשערי ארצות הברית. במרבית המקרים מבקשי ויזה לארצות הברית מקבלים ויזה אשר תקפה לעשר שנים. כאשר תגיעו לארה"ב, בכניסה קצין ההגירה יחליט כמה זמן תוכלו לשהות בביקור זה, כשברוב המקרים הכניסה מותרת למשך חצי שנה.

Visa Q&A: What to expect during the visa interview

כדי להוציא ויזה לארצות הברית, יש לבצע מספר פעולות שהן:

 1. מילוי טופס ds160 – זהו טופס הפרטים האישיים שלכם. זהו טופס אונליין בתוך מערכת של שגרירות ארה"ב ובו אתם נדרשים לענות על שאלות בנוגע לפרטים אישיים שלכם, עיסוקכם הנוכחי והקודם, מטרת נסיעתכם לארצות הברית, פרטים אודות המשפחה שלכם, השכלה ועוד.
 1. רישום למערכת קביעת הפגישות של השגרירות, תשלום האגרה בסך 160 דולר וקביעת מועד הפגישה. אתם תוכלו לבחור תאריך יום ושעה הנוחים לכם, כמובן בכפוף לזמינות התאריכים בלוח הפגישות של השגרירות האמריקאית.
 1. התארגנות, איסוף מסמכים והכנה לראיון בשגרירות.

המסמכים אשר אתם צריכים להביא ליום הראיון:

 1. דרכון בתוקף. קחו בחשבון שמישראל לא ניתן לצאת עם דרכון בתוקף של פחות מחצי שנה ולכן כדאי לחדש את הדרכון, אם זמן זה קרב. כמו כן, אל תדאגו מכך שהויזה בדרכון תהיה לעשר שנים והדרכון יפוג תוקפו לפני. במקרה כזה מה שאתם עושים זה נוסעים עם שני דרכונים- האחד בתוקף, והשני אינו בתוקף, אך יש בו ויזה בתוקף.
 1. תמונה מיוחדת לויזה לארה"ב. תמונה זו צריכה להיות בגודל של חמישה סנטימטרים על חמישה סנטימטרים על רקע לבן. החל מנובמבר 2016 השגרירות מבקשת להצטלם ללא משקפיים ולכן, גם אם הנכם מרכיבים משקפיים באופן קבוע, בתמונה זו תאלצו להיפרד מהם. שימו לב שכל חנות צילום תדע לצלם את התמונה הזו, זהו שירות פופולארי וברור, הצלם ידע לרוב כיצד לבצע את התמונה בצורה הנכונה עבור השגרירות.
 1. טופס ds160 אשר מולא במלואו, תדפיס הברקוד של הטופס ברור וכל הפרטים בו נכונים.
 1. אישור פגישה בשגרירות, מסמך המעיד על כך שקבעתם עבורכם פגישה בשגרירות או בקונסוליה והוא תואם את פרטיכם האישיים. יש במסמך זה הוראות של השגרירות, את השם המלא שלכם, מספר הדרכון, מספר טופס ds160 ומועד הפגישה המדויק.
 1. קבלה עבור תשלום האגרה, את הקבלה הזו תוכלו להדפיס ממערכת הרישום לפגישה בשגרירות. את הקבלה תציגו ביום הראיון והיא חשובה להוכחה כי שילמתם את האגרה לויזה בסך 160 דולר.

*כדי לקבל ויזה עליכם להציג מסמכים התומכים בזיקה שלכם לארץ. בעת הראיון עליכם להוכיח למראיין כי אתם מתכוונים לחזור לארץ לאחר ביקורכם וכי יש באמצעותכם את האמצעים הכלכליים על מנת לאפשר לעצמכם את הביקור בארה"ב.

מסמכים אשר מעידים על זיקתכם לישראל ומומלץ להביא לראיון: 

 1. אישור העסקה, במידה ואתם עובדים יש להביא אישור מהמעסיק שלכם. האישור יכול להיות מהמנהל, מנכ"ל או מזכירות החברה/ארגון. באישור יש לציין את פרטיכם האישיים, את תפקידכם והוותק שלכם במקום העבודה. חשוב שמסמך זה יהיה חתום ומודפס על דף רשמי של החברה/ארגון.
 1. שלושה תלושי שכר. עדיפות לתלושי שכר אחרונים ועוקבים. חשוב מאוד להביא תלושים מקוריים ולא הדפסה או עותק.
 1. אם הנכם סטודנטים, עליכם להביא אישור לימודים, ניתן להביא אישור כזה ממזכירות בית הספר או המוסד הלימודי. חשוב שיהיה רשמי וחתום. חשוב שיהיה בו את מועד התחלת הלימודים וסיומם.

         כמו כן, יש להביא קבלה על תשלום עבור הלימודים שלכם. תוכלו גם להציג לוח מבחנים אם ישנו.

 1. אישור רפואי, אם הנכם סובלים מבעיה רפואית באופן קבוע ומטופלים על ידי רופא, או נדרשים להגיע לביקורת או טיפול תוך כל זמן מסוים, הביאו עמכם אישור רפואי על כך.
 1. נכסים וחסכונות, אם ברשותכם נכסים ניתן להביא אישור על כך (טאבו לדירה למשל) ואם ברשותכם חסכונות הביאו מהבנק ריכוז יתרות או מסמך רשמי מכל מקור אחר .
 1. אם הנכם מבקרים קרוב משפחה או מכר בארה"ב ושוהים אצלו, ניתן להביא מכתב ממנו אשר בו הוא מציין כי הוא מזמין אתכם, מאחר אתכם ובמכתב ישנם כל הפרטים שלו כולל כתובת מלאה.

הוצאת ויזה לילד לארה"ב 

ילדים מתחת לגיל 14 ומבוגרים מעל גיל שמונים אינם צריכים להגיע לראיון בשגרירות או בקונסוליה.

יש להכין טופס ds160  ולהירשם למערכת קביעת הפגישות בשגרירות ולשלם במערכת אונליין זו את האגרה לשגרירות בסך 160 דולר.

הוצאת ויזה לילד לארה"ב מזוהה באופן אוטומטי על ידי המערכת לאחר תשלום האגרה והיא תפנה אתכם להדפסת מסמך מיוחד עבור שירות משלוחים ולא לקביעת מועד הפגישה.

את המסמך הזה של שירות רישום לשירות המשלוחים עליכם להדפיס ולצרף למסמכים החשובים למסירה : דרכון, טופס ds160 , תמונה לויזה וקבלה עבור תשלום האגרה.

מסמכים אלו יש לקחת לאחת מנקודות הדואר אשר עובדת עם שגרירות ארה"ב (כל זה מצוין באתר האון ליין), ישנן 14 נקודות מסירה מדרום ועד צפון ולמסור מסמכים אלו בבנק הדואר.

לאחר משלוח המסמכים דרך בנק הדואר הבקשה מועברת לשגרירות ארה"ב והדרכון עם הויזה במידה ואושרה יוחזר לביתכם עם שליח באופן ידני ובתיאום מראש לאחר שבועיים לערך.

לילד  מתחת לגיל 14 – יש לצרף אישור הורים על נסיעתו וויזה לארה"ב של אחד מהם.

למבוגר מעל גיל 80 – יש לצרף תלושי פנסיה אם ישנם או אישור על נכסים או הכנסות כלשהן.

 הראיון בשגרירות

כדי לעבור את הראיון בהצלחה יש ראשית להכין את כל המסמכים בצורה מסודרת. כמה שיותר מסמכים לא יזיקו, תוכלו לבחור אילו מסמכים להציג בעת הראיון לפי בקשתו של המראיין.

שימו לב טוב שאתם מודעים היטב לתאריך יום ושעת הראיון וכי אינכם מבולבלים. לא תוכלו להיכנס למתחם השגרירות באף מועד אחר למעט המועד והשעה שמצוינים באישור הפגישה שלכם.

זמן ממוצע להמתנה לראיון הוא בין עשרה ימים לעשרים יום.

לאחר יום הראיון במידה וקיבלתם ויזה , עליכם להשאיר את הדרכון בשגרירות. הדרכון עובר תהליך של בדיקה והחתמה ויוחזר אליכם לבית בעזרת שליח של דואר ישראל לאחר שלושה עד חמישה ימי עסקים לרוב, אך יכול לקחת גם עשרה ימים.

טיפים ליום הראיון

התפקיד שלכם הוא להוכיח כי אתם תחזרו לישראל וכי אינכם מעוניינים להגיע לארצות הברית למטרת הגירה/עבודה.

התפקיד של המראיין הוא להבין האם אתם דוברי אמת, האם הטפסים שלכם תואמים את התשובות שלכם בראיון והאם אתם מתכננים באמת ובתום לב לטוס לטיול/ביקור/עסקים ולחזור לאחר מכן לישראל.

כדי להוכיח את זיקתכם לארץ, הביאו כל מה שרלוונטי עבורכם מהמסמכים הרשומים מעלה.

תנו למראיין לעשות את עבודתו ולהוביל את השיחה. אל תקפצו באמצע דבריו, תנו לו לשאול את השאלות. בתורכם, ענו תשובה קונקרטית וברורה, אל תלכו סחור וסחור.

אל תציגו בפני המראיין את כל המסמכים באופן מיידי, הציגו בפניו רק את המסמכים שהוא מבקש לראות.

רק אם אתם רואים שאתם לא "מוצאים חן" בעיני המראיין והוא לא התרשם מתשובותיכם מספיק, הסבירו לו שיש בידיכם את המסמכים אשר מאשרים את העובדה שיש לכם כל סיבה לחזור לארץ ואתם קשורים אליה מאוד.

הגיעו ליום הראיון רגועים ושלווים. חשוב מאוד להפגין ביטחון עצמי ולא חשש ופחד אשר עלולים להתפרש אצל המראיין כהסתרה וחוסר מסירת האמת.

הגיעו רבע שעה לפני המועד אשר כתוב באישור הפגישה שלכם למתחם השגרירות.

הסתכלו למראיין בעיניים והיו נכונים לענות לו על כל תשובה בחיוך וברוגע.

מה קורה אם לא קיבלתי ויזה?

לצערנו, המושג "ערעור" לא קיים במערכת הזו. לכן, כל מי שסורב לויזה יאלץ להתחיל את התהליך מחדש, לשלם שוב את האגרה ולקבוע מועד חדש לראיון. מומלץ לא לגשת מיד אחרי אלא להמתין זמן מה. כמו כן, כדאי שבזמן הגשת בקשה חדשה משהו בסטטוס ישתנה כלומר, עבודה חדשה, שכר גבוה יותר, לימודים ,זוגיות או ילדים.

חידוש ויזה

נוהל שיצא בשנת 2016 מאפשר למי שעומד בתנאים הבאים לא להגיע לראיון בשגרירות/קונסוליה:

– מי שהויזה שלו הונפקה לאחר שנת 2008.

– מי שהויזה שלו בתוקף עדיין או פג תוקפה ב  12 חודשים האחרונים להגשת בקשה חדשה.

– מי שהויזה שלו אינה נפסלה, הוגבלה או בוטלה.

– ניתן להגיש רק באותה קונסוליה בירושלים או בשגרירות בתל אביב כמו בקשתכם הקודמת ולא ממקום אחר מהקודם או ממדינה אחרת.

כדי לחדש את הויזה יש לאסוף את המסמכים הרלוונטיים כמו בהוצאת ויזה לילד מתחת לגיל 14 או מבוגר מעל גיל 80 ולהירשם במערכת קביעת הפגישות, לשלם את האגרה ולשלוח את המסמכים דרך דואר ישראל.

למרות מה שכתוב ויזה ביד- זה לא מספיק!

יש אנשים ובמיוחד צעירים ( במיוחד אלה שנוסעים לבד ) לא הורשו להכנס לארה"ב! כאשר הינך מגיע לפקיד ההגירה בשדה התעופה יש צורך לשכנע שלא באת לעבוד לא חוקית למשל יש לבוא עם כרטיס טיסה חזרה לתאריך מוגדר, הזמנה של רכב שכור, הזמנת מלונות.

– 

נכתב בשיתוף עם אתר www.visanow.co.il

 

Exit mobile version