חברות הקרוזים מתכוננים לאחסון ממושך, בגלל הקורונה


263,669 פעילויות בלמעלה מ 600 יעדים במחירים מיוחדים Viator

כמה מחברות הקרוזים הגדולים בעולם שוקלים על תוכניות להפסקת פעילות של חלקים רבים מהצי שלהם למשך תקופה ממושכת עקב התפרצות נגיף הקורונה .

אחת מחברות האם ממותגי הקרוז הידועים בעולם, הודיעה לרגולטורים  (נציבות ניירות ערך בארה”ב- (SEC ביום שני האחרון, עקב דרישה לשמור מזומנים – שתגרום למכירת מניות ואג”ח). חלק מהספינות שלה עלולות להתמודד עם הפסקה “ממושכת” של הפלגות, מה שמוכר בענף כפריסה קרה.

“במערך כזה חלק מהפעילות של חלק הספינות שלנו יהיו מוכנות לתקופה ממושכת של אי שימוש ורוב הצוות נשלח הביתה. חלק מהספינות שלנו יהיו במערך ספינות החם והאוניות יהיו מאוישות על ידי צוות מלא, וחלק מהספינות שלנו יהיו במערך בו האוניות תהיה מאוישת על ידי צוות מוגבל. אנו מעריכים כרגע שהרוב המשמעותי של הצי שלנו יהיה במערך אוניות הקרוז לא יפעלו באופן ממושך.”

מכיוון שהספינות כבר לא משייטות, הם שורפות כמיליארדי דולר בחודש ולכן הם מבצעות מכירה של מניות ואג”ח.

“אנו מעריכים כי העלות לכל מערך ספינות שעדיין פעילות ללא נוסעים היא כ -2 עד 3 מיליון דולר לחודש והעלות להפסקת הספינות לתקופה ממושכת היא כמיליון דולר לחודש” נמסר מאחת החברות.

להפעלת אוניה ששותקה לזמן קצר דרושים שלושה שבועות להפעלתה מחדש, לאונייה שאוחסנה לזמן ממושך דרושים שלושה חודשים להפעלתה ( דבר שקורה בחברת ההפלגות בספינות נהר ).

חלק מחברות קרוז קטנות כבר הודיעו על הפסקה בספינות הנהר ואוניות באוקיינוסים ​​שלהם עד 1 ביולי.  חלק אחר מהחברות הקרוז אחרות ביטלו את כל הפלגות להמשך השנה.

חלק מהחברות האחרות יצאו בגילוי נאות כי הם בונים תוכנית מגירה סביב ההנחה שאפשר להשעות את עסק הקרוזים שלה לתקופה של שישה חודשים, מאמצע מרץ עד אמצע ספטמבר. נכון לעכשיו,

“סביר להניח שההשעיה תימשך מעבר לחודש מאי וגם תרחיש נוסף וחמור יותר, בהנחה שהקרוזים לא יחודשו עד ינואר 2021.

 מידע תיירותי ,

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים