• תַפרִיט
  • תַפרִיט

חגיגות המרדי גרא בסידני- פסטיבל, מצעד, מסיבות, הופעות

דף הבית » חגיגות המרדי גרא בסידני- פסטיבל, מצעד, מסיבות, הופעות

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 11 דקות

כתבה וערכה: נגוהה שפרלינג

– –

מרדי גרא (בצרפתית: Mardi Gras, יום שלישי השמן) הוא חג נוצרי שנחגג ברחבי העולם. בשני מקומות הפכו חגיגות המרדי גרא לקרנבל של ממש – ניו אורלינס שבארצות הברית וסידני שבאוסטרליה. מי שצפה בסדרה Treme המתארת את החיים בעיר ניו אורלינס קשת היום לאחר הוריקן קתרינה ראה עד כמה חג זה שהפך לפסטיבל תרבות בעל שם חשוב בחיי העיר ותושביה. מצעדי רחוב, מופעים, מסיבות, תחפושות, הפנינגס, אירועים, מסיבות ומה לא.

 –

בעוד שבניו אורלינס המוסיקה והתחפושות תופסים מקום עיקרי בפסטיבל החגיגי, בסידני הפך עם השנים פסטיבל המרדי גרא לפסטיבל הגאווה המוכר, התוסס והמרכזי בעולם. להט”ב מקומיים ומכל העולם זורמים לעיר הבירה המהפנטת והיפפיה של אוסטרליה ובתרועות צהלה אדירות חוגגים את החופש המיני, חירויות הפרט, זכות האדם לבחירה חופשית, השתחררות מכבלי השמרנות וגאווה אדירה של ממש. פסטיבל מרדי גרא ההומו-לסבי של סידני (באנגלית: Sydney Gay and Lesbian Mardi Gras) שעבור כולנו מוכר יותר בשם פסטיבל הגאווה של סידני הוא אירוע בין לאומי מכונן שגורם למאות אלפי בני אדם לקפוץ לביקור בעיר המדהימה בכל שנה. וכמובן, כמובן, כמובן שאיננו מתכוונים רק הומוסקסואלים, לסביות, טרנס ג’נדרים, קווירים, בי סקסואלים וכל המשתייכים לקהילה ההומו לסבית הגאה והנכבדה, אלא גם סטרייטים שאוהבים לשמוח ומחפשים מסיבה טובה – כזו ימצאו בשפע בימי המרדי גרא בסידני. אז אם גם אתם בענין של הפי הפי, מסיבות, מופעים, מוסיקה, תחפושות, חירות, סכויות אדם ואהבה באין בני אנוש, כדאי לכם לבקר בסידני בין פברואר למרץ, אז כבכל שנה מתקיים פסטיבל המרדי גרא. מיליון איש לא טועים וכך בוודאי צודקים גם מיליון המבקרים בסידני בימי הפסטיבל בכל שנה.

 –

על משמעות החג

אם אתם מתכננים לנסוע לחגוג בפסטיבל המרדי גרא ההומו לסבי של סידני בטח יותר מעניין אתכם לקבל מידע תכל’ס- לשמוע מתי זה קורה, מה בדיוק קורה, מה עושים ואיך מתכוננים. אבל חשוב לא פחות גם לדעת את מקור החג, את ההיסטוריה של החגיגות ואת המנהגים המאפיינים את החוגגים, מעבר לסתם מצעד, חגיגה, מופע או קרנבל.  חג המרדי גרא נחגג תמיד ביום שלישי ומכאן שמו יום שלישי השמן. לא רק היהודים צמים בכיפור ולא רק המוסלמים מרעיבים עצמם בימי חודש הרמדאן, גם לנוצרים יש תענית. אמנם לא מדובר בצום של ממש, אך לקרינבורים הוא בהחלט קשה. התענית היא תקופה של ארבעים ימים, לפני חג הפסחא, במהלכם נמנעים בני הדת הנוצרית מבשר. את המרדי גרא חוגגים ביום שלישי האחרון שלפני התענית.

פסטיבלי המרדי המודרניים עם השנים איבדו את הזיקה הדתית המסורתית. בעוד שבניו אורלינס נשאר מעט טעם של דת, מיסטיקה ומסורת, הפסטיבל ההומו לסבי של סידני כבר לגמרי לא בכיוון. השתלשלות מאורעות היסטורית היא שהביאה לחיבור בין חגיגות החג לבין חגיגות הקהילה הלהטבית ואיכשהו נוצרה חפיפה בין כל החגיגות כאשר עם השנים הזיקה בין ההיבט הנוצרי דתי מסורתי של החג לבין הקרנבל והחגיגות הנושאים את שמו הולכת ונשחקת, עד שבימינו היא כמעט כבר שאיננה קיימת. בפועל, פסטיבל המרדי גרא הגדול, על מצעד הגאווה שמהווה את מוקד החגיגות, איננו מתקיים ביום שלישי שלפני יום רביעי בו מתחילה התענית וכמובן שמרבית החוגגים לא מתחילים אחריו התנזרות בת ארבעים יום מבשר. החפיפה החלה כאשר מצעד הגאווה, שהחל אגב כמצעד מחאה נגד היחס ללהטב”ים (עד שנת 1984 יחסים הומוסקסואליים היו אסורים בסידני על פי חוק), נחגג בסוף הקיץ, בין פברואר למרץ, כחודש לפני חג הפסחא והתקיים בסמוך לקרנבלים הנוצריים בהם נחגגו הימים שלפני התענית. עם הזמן החגיגות התמזגו והפכו למה שהן היום.

 –

מה זה אומר לחגוג במרדי גרא בסידני?

אז מה צפוי לכם כשתגיעו לעיר לחגיגות המרדי גרא? עיר שוקקת, עמוסה במבקרים, זרועה במסיבות רחוב ושלל אירועים, קטנים כגדולים, שאת רובם לא תרצו לפספס. האווירה בימים אלה בעיר היא מהפנטת וקסומה. בכל פינה בעיר מרגישים את החגיגה. אירועים ספונטניים יקרו בדרככם בכל פינת רחוב, פאב או מסעדה (גם אירועים לא שגרתיים כגון מופעים ומיצגי אמנות אלא דברים מחוץ לקופסא, כמו, למשל כנסי ספרות, מסיבת בריכה, מירוצי דראג, משחקי טריוויה, הפקות תאטרון ועוד) וכמובן שיהיו אירועים גדולים המתוכננים זמן רב מראש. לאורך כל השנים וכך צפוי ככל הנראה גם בעתיד, האירועים הנחגגים ברוב פאר, הדר ושאון בפסטיבל המרדי גרא עשויים להשתנות מדי שנה, אך בשנים האחרונות מתקיימים מספר אירועים דרך קבע שעליהם אסור לוותר.

אז מה השורה התחתונה? מה הם האירועים הבולטים במרדי גרא בסידני?

מצעד הגאווה בסידני:

ללא ספק, ללא עוררין וללא מתחרים מצעד הגאווה הלהטב”י המתקיים במסגרת פסטיבל מרדי גרא האוסטרלי ברחובות העיר סידני הוא האירוע המרכזי, החשוב ביותר והראשון במעלה בפסטיבל. מצעד הגאווה המתקיים מדי שנה החל משנת 1978 הוא חגיגה של ממש, קרנבל אמתי שמהווה אירוע חשוב ברמה בינלאומית.

מצעד הגאווה של סידני ברוב השנים מתקיים בשעות הערב, ביום שבת. במהלך המצעד נסגרים לתנועה שלל כבישים עירוניים בהן צועדות לפי סדר הקבוע מראש קבוצות המצעד. במצעד שמתחיל על פי רוב ברחוב אוסקפורד בדרלינגהרסט, פותחות, על פי המסורת, קבוצת רוכבות אופנוע (Dykes on Bikes) שלאחריהן נעות במות על כלי רכב, כשאלה מסודרות לפי האלף בית. הבמות הן למעשה במות נעות אשר בדרך כלל ניצבות ונישאות על נגרר שנמשך על ידי משאית או סמי טריילר או כלי רכב מקושטים ומחופשים אחרים. מרחוב אוקספורד, סמוך להייד פארק, משיך המצעד וחולף בכיכר טיילור, משם פונה שמאלה לרחוב פלינדרז ומשם ממשיך לשדרות אנזאק עד לכיוון מור פארק.

המצעד שמנוהל על ידי “שר המצעד (Chief of Parade)” חולף על פני כמה רחובות בסידני כשבצידיהם מריע ומעודד קהל רב מאד את הצועדים והחוגגים. כולם נהנים מיצירתיות חסרת מעצורים וחגיגה צבעונית מרהיבה. הבמות יכולות לכלול תחפושות, ריקודים, מופעים ושירים בכל נושא שיעלה, כאשר ישנם כמה מופעים שנחשבים הבלתי נשכחים. כך, למשל, אוטובוס מלכות הדראג שהתחפשו לדמויות מסרט אימה בפסטיבל מרדי גרא ההומו לסבי של שנת 2010. המופע של החייזרים הירוקים  מהסרט צעצוע של סיפור, המובלים על ידי אחת הדמויות המובילות והאהובות הלא הוא באז שנות אור (באז לייטאיר) על גבי מכונית פרטית שחופשה לספינת החלל המוכרת מהסרט. בבמות בסימן חתונה שהציגו נשים בשמלות כלה, גברים בחליפות חתן ומכוניות המקושטות לחתונה ששאפו לעורר את דעת הקהל בנושא נישואים הומו-לסביים. במות המייצגות עמים ואומות בעולם כמו למשל במה תאילנדית ובמה סינית ואפילו במה שמייצגת את הקהילה היהודית באוסטרליה ונושאת סממנים בהתאם.

 –

מסיבת המצעד המכונה גם מסיבת המרדי גרא

מסיבת המרדי גרא (Post Parade Party) היא האירוע הנועל את מצעד הגאווה, מסיבה שלאחר המצעד והיא מהווה אירוע רב רושם ורב משתתפים בפני עצמו. המסיבה שלאחר המצעד נערכת על פי רוב באולפני פוקס שבמתחם האצטדיון של מור פארק אבל עלולה לשנות מיקום בכל שנה (למשל בית העירייה של פדינגטון). מדובר במסיבת ענק מפוארת המושכת עשרות אלפי משתתפים ולרוב הכניסה אליה היא בתשלום. בכל מסיבה מתארח אמן מפורסם בהופעה חיה, כשרצוי ומקובל שהאמן המתארח יהא בעל זיקה לקהילה ההומוסקסואלית. כרטיס הכניסה לא זול אבל בהחלט שווה רכישה בהתחשב באמנים שהופעו במסיבת המרדי גרא בשנים עברובין האמנים שהתארחו בשנים עברו נמנים קיילי מינוג (בשנים1994 ו1998), ג’ורג’ מייקל (בשנת 2010), אוליביה ניוטון ג’ון וסינדי לאופר (בשנת 2008), בוי ג’ורג’ (בשנים 1995 ו2007) ורבים ומוכשרים אחרים.

 

השקת הפסטיבל

אירוע חשוב נוסף הנחגג במסגרת פסטיבל מרדי גרא הוא קרנבל פתיחת הפסטיבל המהווה את אירוע ההשקה של הפסטיבל ומתקיים על פי רוב בסוף ינואר או תחילת פברואר ברחבת בית האופרה של סידני. באירוע המושך אליו רבבות מבקרים מצפים– עשרות אלפים ביום – ונציגי תקשורת הממתינים עם היד על המקלדת כדי לפרסם מה בדיוק צפוי לקרות השנה במסגרת הפסטיבל, מוצגת לקהל הרחב תוכניה של אירועי הפסטיבל עם פירוט לגבי התמה השנתית, ההופעות הצפויות וזהות שר המצעד. במסגרת אירוע ההשקה יש כמובן הפנינג שלם הכולל דוכני מזון, דוכני מכירות, מיצגי אמנות, הופעות חיות ובמות ריקודים פעילות.

 –

קרניבל המצעד (Parade Carnival)

מסיבת ריקודים המונית בנמל סידני, מול בית האופרה

 –

פסטיבל הקולנוע של מרדי גרא

בשנים האחרונות התקיים בימי מצעדי מרדי גרא במקביל לחגיגות הקהילה הלהטב”ית גם פסטיבל סרטים בבתי קולנוע בסידני. פזטיבל זה שהולך ומתבסס נקרא פסיטבל הקולנוע של מרדי גרא או פסטיבל הקולנוע של סידני. כמו כל פסטיבל קולנוע שמכבד את עצמו מתקיימים במסגרתו אירועים מרתקים. הפסטיבל המוקדש לסרטים שעלילתם נוגעת לקהילה ההומוסקסואלית מזמין אתכם לחווית צפיה בשלל סרטים ולמפגש עם שחקנים, הוגי דיעות ויוצרים.

 

יריד מרדי גרא

נערך בויקטוריה פארק בסידני וכולל תערוכות מצחיקות, דוכנים מגוונים, מסיבות, ריקודים ומופעים. במקום יש חניית אופניים ללא תשלום והרבה צ’יפנדייל שמסתובבים לידכם.

THE LANWAY מסיבת סגירת הפסטיבל

זהו אירוע הנעילה של הפסטיבל והחגיגות ההומות. אירוע זה מהווה את המקום האולטימטיבי להתאושש מהחגיגות הפרועות ולהפרד מכל הכיף, הנוצץ, המבריק והזוהר. דה ליינווי הוא אירוע הסגירה הרשמי של עונת מרדי גרא הנהדרת. מופעים, ריקודים, דוכנים והפנינג כמיטב המסורת המרדי גראית בסידני.

 –

מידע מעשי – פסטיבל מרדי גרא

אז הגיע הזמן לגלות איך תזכו בכל הכיף הזה בדרך הכי יעילה? כיצד להתכונן לביקור בסידני בימי המרדי גרא? ומה נחוץ להכין לקראת החוויה?

קבעו מסגרת זמן לביקור שלכם והחליטו מראש כמה זמן תשהו בעיר. את תאריכי תחילתו וסופו של הביקור קבעו לפי האירועים השויים ביותר (כן אנחנו יודעים שגם המחויבויות היום יומיות, כמו עבודה ומשפחה גם כן מגבילים אתכם, אבל אם כבר נסעתם, גם אם מדובר בביקור קצר מקדו אותו בתאריכים עם האירועים הכי שווים).

הזמינו מקומות לינה הרבה מאד זמן מראש: סידני הומה, סואנת ומפוצצת תיירים כל השנה ובטח בחודשי עונת התיירות ובטח בטח בחודשי פסטיבל מרדי גרא. עשרות אלפי תיירים ממלאים את בתי המלון, האכסניות ומקומות האירוח. אין דבר כזה לנחות בעיר ולמצוא איפה להזרק ולהניח ראש. חייבים להתארגן על מקום לינה מתאים. קחו בחשבון שהכל גם יקר יותר וככל שתקדימו להזמין כך תחסכו גם בעלויות. בעת הזמנת בית מלון בסידני בזמן פסטיבל מרדי גרא עליכם ראשית שלקול האם כדאי לכם ללון במרכז העניינים או מחוץ לכל הבלאדן. לאחר מכן אליכם לחרוש את האינטרנט, לקרוא תגובות וחוות דעת של אורחים ומבקרים, לבדוק איפה יש מקום והאם בית המלון עומד בתקציב שלכם ואז לשריין לכם את הפינה אליה תגיעו. כמובן שבתי מלון במרכז העיר, הקרובים לכל מוקד הבלאגן והטררם (רחוב אוקספורד, בית העירייה של פדינגטון,הייד פארק, כיכר טיילור, רחוב פלינדרז, שדרות אנזאק ומור פארק) יותר הומים, יותר יקרים ויותר מבוקשים. החליטו אם אתם רוצים לשהות בהם. מצד אחד סואן, רועש וחי ותוסס שם הרבה יותר. תוכלו להכיר מלא חבר’ה, לחיות את הסצינה, לא תצטרכו להגרר שיכורים ומבושמיםם בתחבורה ציבורית והכל יהיה נגיש ונוח. רק תצאו מפתח המלון וישר תהיו במרכז ההתרחשות. מצד שני, אולי אתם מאלה שזקוקים לפאוזות וקצת שקט ולא בא לכם על רעש בלתי פוסק מתחת לחלון, על פקקיים אנושיים בממדרכות, במסעדות, בבתים ובבתי הקפה ובא לכם לשלוט על המינונים והעיתויים של החגיגות. גם בתי המלון שמחוץ למרכז בסידני הומים ומבוקשים בימי הפסטיבל, אם גם אם תעדיפו ללון מחוץ להפנינג עדין תצטרכו להזמין מקום לינה מזפיק זמן מראש.אז חשיבו על היתרונות והחסרונות של כל בחירה שלכם וביחרו את המלון שמתאים לסגנון שלכם, למיקום בו תשאפו לתקוע יתד, לתקציב שלכם ועוד.

קבעו תקציב מוגדר: ואם כבר עסקינן בתקציבים זהו ללא ספק הענין בהא הידיעה בכל הקשור לפסטיבל מרדי גרא בסידני. סידני איננה עיר זולה והתייר הישראלי לא יכול לשרוד בה חודשים כמו למשל בהודו אבל היא גם לא יקרה שחיטה. אם כי בימי הפסטיבל הדברים משתנים- הכל יקר יותר. הלינה, האוכל והאטרקציות. ולמרבה השמחה (וצערו של הארנק שלכם) יש הרבה יותר אטרקציות בעיר. ישנם אמנם הרבה אירועים חינמיים ברחוב ומספיק שיטוט בין פאבים ואירועים ספונטיניים חינמיים כדי להרגיש את החויה להכנס לאווירה ולחגוג בגדול, אבל מי שכבר הגיע עד סידני ודאי ירצה להשתתף באירועים הגדולים וכרטיס כניסה אליהם יכול להגיע גם למחיר של מאה וחמישים דולר אוסטרלי. אז היו מודעים לכך בעת תכנון הביקור והתקציב. לתכנון תקציב חשיבות רבה כי ניתן להסחף בעת השהיה בפסטיבל בגדול. האוירה משוחררת, הפיתויים רבים ורוב הזמן תהיו שם בהיי ויתכן שלא תשלטו בהוצאות ואחר כך תתחרטו. ניהול אדוק של התקציב, היערכות נכונה מראש וגבולות ברורים ימנעו מכם להשלים פעולות שיגררו חרטה בהמשך. אם לא תשימו לב, לא תהדקו את החגורה ולא תהיו בשליטה אז כשאתם תרחפו אי שם בעננים הכסף פשוט יתעופף לכם מהכיסים ושכתתעוררו יהיה מאוחר מדי. אפשר ליהנות בפסטיבל מרדי גרא בסידני גם כאשר מתכננים את ההוצאות בקפידה ואם תתנהלו נכון, תעשו תעדוף של האירועים, תחסכו בקטנות ותזמינו הכל הרבה זמן מראש תצליחו לראות כמה שיותר ולשלם על כך כמה שפחות וכך מובטחת לכם חויה מהממת ועם זאת זולה ככל הניתן.

התאזרו בסבלנות: דמיינו עשרות אלפי תיירים, מוסיקה, רעש, חיוכים, אנרגיות ואהבה ועכשו התכוננו למחוק את החיוך שנמרח לכם על הפנים כי נבקש מכם לדמיין צפיפות, דוחק, תורים ארוכים מחוץ למסעדות, פאבים שסוגרים את דלותיתהם בגלל המון רב, פקקים אנשויים, תחבורה מפוצצת, חנויות עם תור אקוך והכל יר. לבלות בסידני בימיה השוקקים של חגיגת המרדי גרא הבין לאומית זה כיף גדול אבל גם עינוי קטן אז התאזרו בסבלנות. התכוננו לכך שהכל יקח יותר זמן, שלחלק מהמקומות ואתרי הביקור המומלצים לא תצליחו להגיע בגלל הפקקים האנושיים ושהכל יקרה יותר לאט ובמתינות. זה לא נורא, זה שווה את החויה רק היערכו לכך מראש, קחו זאת בחשבון והצטיידו בהרבה סבלנות, אדיבות וחיוך.

התנהגו בכבוד: גם אם תשתכרו מאד, תשמחו מאד, או תכעסו מאד ותגמר לכם הסבלנות, אל תאבדו את הצפון. שמרו על פאסון, הקפידו על הכבוד. המקומיים ברובם מסבירי פנים ומכניסי אורחים והביקור בעיר בימיה התוססים הוא מעט טעון עבור כולם. שימו לב איך אתם מתנהגים והמנעו מלפגוע במארחים, באורחים שלצידכם או בעיר המארחת.

עשו שיעורי בית: קראו על הפסטיבל עוד לפני הגעתכם לקרנבל, הבינו מה קורה איפה ומתי, כמה עולה, מאיפה יוצאים, איפה מסיימים ומה עושים. בחרו את האירועים שבהם תשתתפו והצטיידו בכרטיסים מראש. בררו על דרכי ההגעה ותכננו כמה שיותר דברים מראש. נכון שזה מגניב לזרום ולראות לאן קורות יום ביומו ייקחו אתכם אבל חשוב גם לארגן מסגרת קשיחה שבתוך גבולותיה יהיו חופש, כך לא תפסידו, לא תפספסו ולא תלכו לאיבוד.

ולפני סיום המלצה אחרונה- חייכו, התמלאו באהבה ותשתחררו. לכו על הפוזה בכל הקופה, כנסו לרוח החג ואמצו אל לבכם את האווירה. אל תהיו שיפוטיים, השאירו בארץ את הדיעות הקדומות וניחתו בסידני עם אהבה, רוחב לב, ידידות ורגשות חיוביים זה רק יעשה לכם טוב. גם אתם לא משתייכים לקהילה הלהטב”ית וגם אם אתם מעט שמרנים, אל תדפקו חשבון, קחו תחפושות, התלבשו מבריק ונוצץ, לכו על הקצה ותחוו הכל באקסטרים. ביקור בפסטיבל המרדי גרא הוא משהו קיצוני, חד פעמי והזדמנות נדירה לחוות חוויה שאין שני לה ושלא תשכחו לעולם, אז קחו בשתי ידיים את ההזדמנות ולכו לחגוג בגדול ולעשות חיים.

 

אז הזמנתם כרטיס, תכננתם לו”ז, קבעתם תקציב (כן, גרדתם שקל לשקל) ומה נשאר עכשו? מידע לגבי שאלת השאלות: איפה כדי ללון בימי המרדי גרא?

כאמור העיר סואנת, שוקקת ופקוקה בכל החודש הסובב את חגיגות המרדי גרא. זה אולי נשמע אחלה אבל גם אומר קושי במציאת מקום לינה הולם וצורך, כמו שכבר אמרנו, להזמינו זמן רב (מאד!) מראש. גם אמרנו כבר שיש להחליט האם לישון ולהתארח בלב העניינים או מחוץ לכל הטררם. אם תבחרו ללו במרכז העניינים ורצו בית מלון במחיר סביר, במיקום מדהים, במרחק הליכה מכל החגיגות והחוגגים נמליץ לכם על בתי המלון הבאים: בתי מלון מומלצים בסידני בתקופת המרדי גרא (כן, הם מתאימים ללינה גם בכל העונה ומחוץ לזמני הפסטיבל).

 

Adina Apartment Hotel Sydney Crown Street

מקום מסוגנן ומודרני זה נמצא בגבעות סורי ומציע ליהנות מהבריכה החיצונית, הג’קוזי ובית הקפה. כמו כן כולל כסאות אוכל לילדים, סאונה וחצר.

דירות הנופש מציעות 84 יחידות אשר עברו שיפוץ לאחרונה. הצוות המקצועי של המקום זמין עבור האורחים 24 שעות וישמח להזמין עבורכם סיורים ואטרקציות פופולריות באזור של המקום ובכלל.

הדירות מציעות אירוח וכוללות תחנות עגינה לאייפון, מרפסת פרטית ופינת אוכל בחדר. הדירות כוללות מטבח עם מדיח כלים, מקרר ומיקרוגל.

המיקום האידאלי של המקום במרכז חיי הלילה של סידני מבטיח מגוון מסעדות מצוינות ובתי קפה טרנדיים עם אווירה נהדרת בסביבה. במרחק הליכה של כ-20 דקות נמצאים Capitol Theatre, Chinatown וBelmore Park.

מלון 4 כוכבים

כתובת: 359 Crown Street, Surry Hills NSW 2010, אוסטרליה

טלפון:+61 2 8302 1000

לבדיקת מחירים לחץ כאן> Adina Apartment Hotel Sydney Crown Street

Meriton Serviced Apartments Zetland

מקום זה ממוקם בסידני וכולל אינטרנט אל- חוטי חינם ובריכה פנימית. כמו כן כוללת קבלה הפועלת 24 שעות, אחסון מזוודות והזמנת סיורים ואטרקציות.

בנוסף, שירותי כביסה, ניקוי יבש ואבטחה הפועלת 24 שעות הם רק חלק מהשירותים שיש למקום להציע לתיירים. יש במקום גם ציוד גריל ואזור לפיקניק להנאת האורחים.

בדירות הממוזגות תוכלו להנות ממבחר שירותים כמו למשל מצעים מפוארים ומוצרי טיפוח מפנקים. הן כוללות פינת אוכל בחדר, פינת קפה ותה ומקרר.

מלון 4 כוכבים

כתובת: 8 Defries Ave, Zetland NSW 2017, אוסטרליה

טלפון:+61 2 8074 9000

לבדיקת מחירים לחץ כאן>Meriton Serviced Apartments Zetland

The Captain Cook Hotel Sydney

המלון ממוקם בסידני, עשר דקות הליכה ממבחר יעדים חמים כגון Sydney Football Stadium וSydney Cricket Ground. בThe Captain Cook Hotel Sydney תיהנו מתמורה טובה לכספכם עם מחירים נמוכים ללילה ואינטרנט אלחוטי על חשבון הבית.

בנוסף, קבלה הפועלת 24 שעות, אחסון מזוודות ושירותי כביסה הם רק חלק מהשירותים ומתקנים שיש למלון להציע למטיילים. בימים נעימים תוכלו לשבת ולנוח בטראסה.

חדרי המלון נוחים מאוד, מרוהטים בקפידה ומגיעים בין השאר עם אינטרנט אלחוטי בחדר.

במלון תמצאו מסעדה ובר בהם תוכלו ליהנות מארוחה קלה ומשקה בסוף היום.

המלון יושב 20 דקות הליכה לרחוב אוקספורד וPaddington Reservoir. נמצא במרחק של 20 דקות הליכה מתחנות תחנת הרכבת המרכזית וKings Cross Railway Station, המיקום הנגיש מאפשר גישה ישירה לשאר האזורים בסידני.

כתובת: 1/162 Flinders St, Paddington NSW 2021, אוסטרליה

טלפון:+61 2 9360 4327

לבדיקת מחירים לחץ כאן>The Captain Cook Hotel Sydney

Rydges Sydney Central

המלון ממוקם עשרים דקות הליכה מתחנת הרכבת המרכזית וTown Hall Railway Station ומהווה נקודת מוצא מצויינת לטיולים בסידני. הוא נמצא במרחק עשר דקות הליכה מCapitol Theatre, Chinatown וPaddy’s Market.

המלון המסוגנן מציע מגוון שרותים, בינהם בריכה פנימית, אינטרנט אלחוטי חינם באזורים ציבוריים וסאונה. חדר כושר זמין עבור אורחים המעוניינים להישאר בכושר גם בחופשה. המלון יושב במיקום נגיש בקרבת אזור עם מבחר של פאבים ומציע אירוח נעים ברמה של 4.5 כוכבים, נהדר עבור אלו הרוצים ליהנות מסצנת חיי הלילה באזור.

המלון מספק למבקרים חדרים ממוזגים הכוללים בין השאר מיני בר וטלוויזיה עם מסך שטוח. כל אחד מהחדרים כולל בין היתר חדר אמבטיה פרטי, ספת מיטה ושולחן כתיבה.

במלון תוכלו ליהנות ממסעדה ובר בהם ניתן ליהנות מארוחה ומשקה בסוף היום. לנוחיותם של הנופשים המלון מציע בין השאר שירות חדרים מסביב לשעון, בנוסף אם בא לכם לאכול בחוץ הוא נמצא בקרבת מגוון גדול של מסעדות.

המלון שוכן באזור אידאלי עם שפע אטרקציות תיירותיות ובמרחק הליכה של 20 דקות ממרכז הבידור של סידני ורחוב אוקספורד. כמו כן גם לונה פארק סידני נמצא במרחק של עשרים דקות ברכב.

מלון 4 כוכבים

כתובת: 28 Albion St, Surry Hills NSW 2010, אוסטרליה

טלפון:+61 2 9289 0000

לבדיקת מחירים לחץ כאן> Rydges Sydney Central

Cambridge Hotel Sydney

מלון זה ממוקם בסידני ומציע בריכה פנימית. כמו כן נמצא בסמוך לאזור של רחוב אוקספורד.

המלון השקט מעניק שרותים רבים, בינהם שירותי בייביסיטר, קבלה הפועלת 24 שעות ושרות חדרים 24 שעות. מבין מגוון השרותים העסקיים תמצאו חדרי דיונים ומרכז עסקים. בנוסף, יש במלון מועדון בשם Baccomatto Osteria.

לנוחיות המבקרים החדרים ממוזגים וכוללים תחנות עגינה לאייפון, טלוויזיה עם מסך שטוח ומיני בר. כל חדר מציע טלפון, רדיו וארונות.

המלון ממוקם במרכז אזור הבילויים של סידני עם מסעדות, בתי קפה ומועדני לילה בקירבת מקום. האורחים מוזמנים לבקר בנוחות בChinatown, Hyde Park וCapitol Theatre.

מלון 4 כוכבים

כתובת: 212 Riley St, Surry Hills NSW 2010, אוסטרליה

טלפון:+61 2 9212 1111

לבדיקת מחירים לחץ כאן> Cambridge Hotel Sydney


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם