חדשות טובות למטיילים – Facebook Live, מגשימה פנטזיות

כתבה וערכה: נועה הראל, כתבת לטכנולוגיה תיירותית

התרגשות רבה סביב פתיחת השערים של Facebook Live לכלל המשתמשים ובמיוחד למטיילים שבינינו.. הופעתו של Facebook Live יאפשר לאנשים לצפות בעדכונים חיים של כל דבר, החל מפסטיבלים או המסיבה של החבר מכל רחבי העולם. המילה גלובליות משתרשת עוד קצת אצלנו ביומיום..

לפני מספר ימים הודיעו פייסבוק על פתיחת אפשרות של שידור חי בפייסבוק לכל המשתמשים. הופעת אפשרות ה Facebook Live נפתחה לפני כשנה אך רק מספר ידוענים בחו"ל קיבלו גישה לכך והנה הגיע הרגע בו אפשרות זו נפתחה לכלל המשתמשים בפייסבוק. עד היום, לכל משתמש ניתנה האפשרות להקליט, לעלות ולשתף סטטוסים, תמונות וסרטונים. כעת פייסבוק מובילה שוב עם חידוש נוסף ומאפשרת למשתמשי פייסבוק את היכולת לפרסם וידאו חי בפרופיל שלהם. כרגע האופציה פתוחה למשתמשי iOS, אך לפי פייסבוק בשבועות הקרובים האפליקציה תהיה זמינה גם לאנדרואיד. אפשרות ה Facebook Live תהיה זמינה למשתמשים פרטיים, לדפים עסקיים, לקבוצות ואפילו לדפי אירועים!

Facebook Live מאפשרת למשתמש לעלות וידאו בשידור חי דרך האפליקציה הישר לפרופיל שלו או לדף עדכונים (Newsfeed) של חבריו או מי שעוקב אחריו. מעבר לכך, כול מי שיצפה בווידאו יהיה חופשי לעשות לייק, לכתוב תגובה או לשתף. המשתמש שהעלה את הווידאו יוכל גם לצפות בכל התגובות בשידור חי.

הנה סרטון קצר שאמור לרמוז על אפשרויות של המטיילים בשימוש ב Facebook Live:

יש כמה חידושים מסקרנים ב Facebook Live במיוחד למטיילים שבינינו.. הראשון שבהם הוא שידור לקבוצות וחברים. לא משנה איפה או מתי, כשהגעגועים הביתה מתחזקים, השידור החי יאפשר לך לתקשר עם המשפחה או החברים בארץ בצורה הכי חיה שיש ולספר להם כמה הגעגועים חזקים או להראות להם איך עברו עליך הימים האחרונים. כל זמן שתרצה תוכל לשלוח הזמנה לקבוצה/משפחה/חברים שיקבלו התראה ויוכלו לעלות, לצפות בשידור החי ולהגיב חזרה בלייק, בתגובה או בוידאו חי חזרה. בנוסף אתה כמשתמש תוכל להגיב חזרה ולהתעדכן מה קורה.

אפשרות נוספת היא ליצור קבוצת עוקבים או חברים במיוחד לטיול, כך שהמשפחה לא תנדנד יותר מדיי כי כעת הם יוכלו להתעדכן אוטומטית מול סרטונים חיים או מהעבר ששיתפת במהלך הטיול, להגיב בזמן אמת, או להעלות לדף הקבוצה שידור חי הפתעה עבורך J

כפתור המעקב שיאפשר לקבל התראה כל פעם שיעלה שידור חי

כפתור המעקב שיאפשר לקבל התראה כל פעם שיעלה שידור חי

עוד שידרוג בחיי המטיילים עקב פתיחת Facebook Live, היא שידור חי של אירועים. כל דפי האירועים שאליהם מקבלים הזמנה יוכלו כעת לשדר שידור חי לאלה שלא יכלו להגיע או למתעניינים שעדיין מתלבטים אם להגיע או לא. לך כמטייל אפשרות זו פותחת עולם שלם שעד היום היה בגדר חוסר ודאות לגבי האם להגיע למקום שיש בו את האירוע או לא. כעת תוכל פשוט להיכנס ולבדוק בשידור חי האם האירוע טועם את מצב רוחך ואם כן להצטרף. אפשרות נוספת היא בשלב תכנון הטיול תוכל להיכנס ולצפות האם האירוע תאם את ציפיותיך וכך להחליט אם לצרף אותו למסלולך או לא.

מעבר לכך Facebook Live פתחו אפשרות לעובדים דרך מחשב ולא דרך הסמארטפון – מפה של כל השידורים החיים באותו הרגע ביותר משישים מדינות! זה אומר שכעת אפשר לסרוק מפה ולגלות בשידור חי מה קורה באזור או באירוע בו אתה מעוניין.

כמובן ש Facebook Live ידעו עם מי יש להם עסק ולא שכחו להוסיף ולפנק באפשרות הפילטרים לשידור החי. כמו כן מעבר לכפתור הלייק הרגיל תהיה אפשרות את סמלי האמוג'י בזמן אמת, כמו חיבוקים וירטואליים שיהיה אפשר לשלוח למטייל בחו"ל. לפי פייסבוק התגובות יופיעו וייעלמו במהלך השידור החי בהתאם לנקודת צפייה.

אז ככה פייסבוק מתקדמת ופותחת פער ענק מרשתות חברתיות אחרות, כעת עם Facebook Live המשתמש עשוי לדחות את עליית התמונה או הסרטון לאינסטגרם או רשת חברתית אחרת ובמקום זה להתרכז בלהשתתף בווידאו חי מבית קפה נעים, במהלך חופשה, עם חברים מהבית. אז הנה התגשמה לה עוד פנטזיה שכיחה אצל מטיילים- להביא את החברים או המשפחה לטיול, לא משנה איפה או מתי..

אז איך זה עובד?

פייסבוק פינקה את המשתמשים במספר טיפים להפקת הנאה מקסימלית מהאפליקציה:

  • להודיע על השידור החי שלך מראש- כך תבנה ציפייה ותאפשר לקהל העוקבים שלך לדעת ולהתכונן מראש, אפשר לכתוב הודעה בפוסט או להזמין לאירוע/קבוצה.
  • תעלה לשידור חי כשיש לך חיבור אינטרנט חזק – שווה לבדוק את היישום כדי לוודא שיש לך איתות חזק לפני העלייה לשידור החי. WiFi נוטה לעבוד בצורה הטובה ביותר, אבל אם אתה לא יכול למצוא רשת בקרבת מקום, חיבור 4G יעבוד בצורה הטובה ביותר. שים לב שאם יש לך אות אינטרנט חלש, הכפתור "Go Live" לא יהיה זמין.
  • כתוב תיאור קליט לשידור החי לפני העלייה. תיאור טוב ילכוד את תשומת הלב של אנשים וגם יוכל לעזור להבין למי שמתעניין במה עוסק השידור שלך.
  • בקש מהצופים להירשם לקבלת התראה על השידור החי שלך. קהל העוקבים שלך יכולים להקיש על הלחצן 'עקוב' על וידאו חי וסרטונים חיים שהועלו. כך יוכלו לקבל התראה אוטומטית בפעם הבאה שתעלה לשידור החי.
  • תגיב לתגובות של הצופים בשידור החי בזמן השידור. קהל הצופים בשידור החי שלך ייהנה יותר לשמוע אותך ושענה על תגובות שהם רושמים בזמן השידור החי.
  • שדר משך זמן ארוך. ככל שתשדר יותר זמן יותר סביר שאנשים יגלו את שידורך וישתפו את הוידאו עם חבריהם בפייסבוק. לכן מומלץ שמשך השידור החי יהיה לפחות 10 דקות. כמובן שאפשר להישאר בשידור חי עד 90 דקות בכל פעם.
  • השתמש בהודעת סיום כדי להודיע על סוף השידור החי. שים לב לסיים את השידור עם מילות סיום ברורות, על מנת ליידע את הצופים, מילים כמו "תודה על צפייה חברים!". אחרי שהודעת על סיום השידור, חכה מספר שניות עד שתשמע את ה"פינג" שמציין שהשידור החי שלך הסתיים.
  • תהיה יצירתי ותעלה לשידור חי לעתים קרובות. תנסה סוגים שונים של שידור ותעלה לשידור חי לעתים קרובות. כך תשמור על מעורבות קהל הצופים שלך.

דעות, המלצות וביקורות חדשות טכנולוגיה בתיירות פיסבוק, שידור חי

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות