• תַפרִיט
  • תַפרִיט

חוות דעת לטרנד שכובש את העולם, חדרי בריחה: להיכנס בשביל לצאת החוצה

דף הבית » חוות דעת לטרנד שכובש את העולם, חדרי בריחה: להיכנס בשביל לצאת החוצה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 7 דקות

רשמה: שרה פלד

ברוכים הבאים לעולם המשחקים החדש בו תוכלו לפצח תעלומות בעצמכם, להשתמש ברמזים, לקבל החלטות וכל זאת בעזרת ההגיון שלכם, זריזות הידיים שלכם והיצירתיות. בשביל מה אתם צריכים את זה? התשובה פשוטה: “בשביל לצאת החוצה!” הזמן המוקצה לכם הוא כשעה ובעזרת חבריכם לצוות תצטרכו למצוא את דרככם החוצה מלאי אדרנלין ומתח עם תחושת סיפוק של הצלחה. בילוי אתגרי מומלץ!

חדרי בריחה הופיעו לראשונה ביפן וסין ב-2007, ומאז צברו קהל אוהדים גם בארה”ב ואירופה. הם קיימים ביותר מ-60 מדינות בעולם, והם מושכים אליהם עוד ועוד אנשים בכל יום. אך מה יש בחדרי בריחה שהפך להיות שכיח בעולם ?ביקשנו ממנהלי רשת “אסקייפרום” הטובה בארץ לחדרי בריחה מכל הסוגים  להסביר לנו. “ניתן לתאר חדרי בריחה כמשחק הרפתקאות אינטראקטיבי, שבמהלכו מספר שחקנים (לרוב בין 2-7) נמצאים נעולים בחדר, ועליהם לפתור חידות ולהשתמש בסדרה של רמזים בכדי לפרוץ את הדרך החוצה. בפשטות, חדרי בריחה מזכירים מאוד משחקי מחשב והפקות טלוויזיוניות, רק שהם מתרחשים במציאות. משתתפים צריכים לפעול מהר, שכן הזמן שמוקצה ל”פיצוח המקרה” הוא מוגבל (לרוב נע עד 60 דקות). אם אתם מחליטים להשתתף בחדר בריחה, תתכוננו למגוון עצום המוצע על-ידי מפעילים שונים בקרבתכם. אתם עלולים למצוא את עצמכם בחדר בריחה קלאסי, עוקבים אחר רמזים ופותרים חידות היגיון, או שאולי תגיעו לחדר בריחה מציאותי, שבו גם תיהנו מעלילה סוחפת כמו בסיפור בלשים טוב. בזמן המשחק, אתם עשויים להרגיש מגוון של תחושות: כל תחושה שבין חרדה ולחץ, ועד לביטחון וניצחון. ומי יודע, אולי אפילו תחזקו את הקשרים עם חבריכם תוך כדי המשחק!”

יצאנו לבדוק איך זה עובד. הרכב: 2 זוגות בגילאים בין 25-35, פריקים של הטרנד.

שתולים: חדר בריחה בראשון לציון

התרעה ביטחונית לא שגרתית הגיעה למפקדת הכוחות המיוחדים של השב”כ. יחידת המודיעין מדווחת על כוונת האויב לבצע מגה-פיגוע באזור תל אביב. מדובר על שיגור של טיל מסוג ״פג׳ר 5״ בעל טווח טיסה ארוך שהורכב עליו ראש נפץ הנושא נשק כימי שהוברח לעזה מאיראן. הרקטה מוצבת באחד המסגדים ברצועה ומכוונת לאזור תל אביב. כנראה לכיוון מגדלי עזריאלי. אתם חלק מיחידת העילית שמתמחה בטיפול בבעיות מהסוג הזה באמצעות הסתערבות והיבלעות בשטח האויב. כל ההנחיות יסופקו בתדריך לפני היציאה לשטח. משימתכם לחדור למקום בלי לחשוף את זהותכם ולמנוע את השיגור בכל מחיר. זמנכם קצר מאוד, האם תצליחו למנוע את “אסון התאומים” של ישראל??

חוות דעת: אהבנו. חדר מעולה, עבודת צוות טובה כולל של המפעילים. מתח ולחץ במשך כל הפעילות.

חדר בריחה בעיר תל אביב: טיטאניק

זה היה לילה קר באמצע אפריל 1912 כשהטיטאניק התנגשה בקרחון.אנשים התרוצצו חסרי אונים, צועקים, בוכים קוראים לעזרה. מספר שעות לפני כן נתפסתם על ידי שוטרי הספינה בזמן גניבת חפצים מהמפלס העליון ולכן הם נעלו אותכם בחדר המכונות של הספינה. עכשיו, כשהטיטאניק מתחילה לשקוע ומים מציפים את המפלסים אחד אחרי השני, עליכם לברוח בזמן מחדר המכונות ואולי גם להציל את חייהם של שאר הנוסעים לפני שזה יהיה מאוחר מידי?

חוות דעת: הפעילות היתה כרוכה בחישובים כביכול מתמטיים, זוג אחד אהב והשני פחות. היתה עבודת צוות מצוינת והאביזרים היו מעניינים.

חדר בריחה בעיר תל אביב: הוטל קליפורניה

ישנה אגדה אורבנית המספרת על חדר 138 בהוטל קליפורניה.  ששהו בחדר, נעלמו במיסתוריות. השמועות מספרות על פעילות על טבעית ורעשים מוזרים הבוקעים מן החדר. כחלק מקבוצת עיתונאים הרעבים לאמת, מנהל בית המלון מזמין אתכם לחקור את המקרה של חדר 138, להיכנס לעומק הדברים ובכך להחזיר למלון את שמו הטוב. עד כה, כל מי שנכנס מעולם לא נראה שוב, לכן אנו מקווים שהאמת תצא לאור וגם אתם…

חוות דעת: אהבנו מאד. מפחיד, מותח, מאתגר, מתוחכם, מצריך עבודת צוות.

חדר בריחה בירושלים : אימפריית הפשע

אמריקה של שנות ה-30. “חוק היובש”.
אלכוהול נאסר בכל רחבי ארה”ב. שבטי המאפיה בנו אימפריה שלמה של תעשיית האלכוהול המחתרתית ונלחמים על אזורי שליטה. אתם חבורה של גנגסטרים צעירים ושאפתנים. הגעתם לבר סודי מתחת לאדמה בהוראה של הבוס שלכם – אל קאפונה. המטרה שלכם לאסוף את הכסף ששותפו לשעבר חייב לו. אבל הכל משתבש ונראה כמו מלכודת מתוכננת: הבר מתרוקן ממבקרים, צוות העובדים נעלם, היציאה חסומה והשוטרים בדרך! אבל  גנגסטרים אמיתיים לא יברחו בלי מזוודה של מזומנים.
יש לכם בדיוק 60 דקות למצוא אותה ולברוח לפני שהמשטרה מגיעה!

חדר בריחה ספיי קידס: תוכנית הגרעין

לפי מספר דקות התקבלה במוסד הודעה כי מבצע הבאת חומרים על תוכנית הגרעין האיראני נמצא על סף כישלון. צוות שנשלח לאיראן על מנת להעביר את החומרים לישראל נתפס. ידוע כי כל החומרים מוחבאים היטב בדירת מסתור של מוסד בלב איראן, אך הסוכנים לא הספיקו להעביר מידע היכן בדיוק בדירה זה מוחבא. הדירה כבר ממולכדת והאיראנים ישתלטו עליה בשעה הקרובה.
אתם הסיכוי האחרון של ישראל לחלץ את החומרים ולהחזיר אותם לארץ. יש לכם בדיוק 60 דקות למצוא אותם ולצאת מהדירה הממולכדת לפני שיהיה מאוחר מידי.

חדר בריחה צופן דה וינצ’י באילת

לאחר מאות שנים של חיפושים התגלתה מעבדה סודית של ליאונרדו דה וינצ’י​ במרתפי טירה עתיקה באיזור דרום צרפת. במעבדה זו מוסתר​ מקור כוח​ עתיק​ ומסתורי​ אשר נקרא “​התפוח של עדן”. לפי כתבי-יד עתיקים זהו ​חפץ בצורת כדור שמעניק לבעליו ​גישה לידע בלתי מוגבל על סודות היקום​ והוא זה שסייע ללאונרדו דה וינצ’י ליצור יצירות מופת​ ולהמציא המצאות מהפכניות אשר הקדימו את זמנן במאות שנים!
כעת ניתנת ל​כם הזדמנות ייחודית להיכנס ל​מעבדתו של דה וינצ’י​ ולנסות למצוא בה את “התפוח של עדן”. על פי יומנו של לאונרדו הסוד ​יתגלה אך ורק ל​מעטים הנבחרים אשר יצליחו לפתור את כל חידות החדר ב​-60 דקות​ ​​בלבד ובכך​ יוכיחו מעל כל ספק ש​הם ראוי​ים​ ​להחזיק בידע הסודי והעתיק. ​ אך תיזהר​ו,​ אם ​לא תצליחו לצאת החוצה בזמן מי יודע איזה מחיר תצטר​כו לשלם על ​כך…

חדר בריחה טומב ריידר: המקדש הסודי

אתם צוות אמיץ ומנוסה של שודדי עתיקות, או כמו שאתם יותר אוהבים לקרוא לעצמכם – ״טומב ריידרס״. את רוב חייכם ביליתם בחיפוש אחר אוצרות חבויים וסודות עתיקים, אך אם להגיד את האמת, ״ציד המטמון״ הזה התחיל מעט לשעמם אתכם לאחרונה. אתם כבר מזמן חולמים על משהו הרבה יותר גדול ובעל משמעות מאשר עוד ״סתם ארגז גדול מלא זהב״. ולאחרונה נתקלתם סוף סוף במשהו באמת יוצא דופן!
באחד מכתבי היד הבודהיסטים שרכשתם בשוק השחור, מצאתם אזכור על מקדש אגדי וסודי, עמוק בג’ונגלים של תאילנד. לפי כתב היד, במקדש זה נשמר אחד ממקורות הכוח העתיקים והמסתוריים ביותר – “גונג הגורל”. על פי האגדה, כל מי שיכה בגונג יוכל לזכות במתנת האלמוות! אך המקדש מוגן היטב על ידי נזירים בודהיסטים, חידות רבות ושאר מכשולים שמחכים לכם בדרך לגונג. האם אתם באמת מסוגלים להתגבר עליהם?

חדר בריחה בעיר תל אביב: מטריקס

השנה 2199… האנושות על סף הכחדה.
העולם נשלט על ידי המכונות שהשתלטו על המין האנושי והפכו את בני האדם לעבדים.
את כל החיים בני האדם מעבירים כשמוחם מחובר לעולם מציאות מדומה בשם ״מטריקס״… ואפילו לא יודעים על כך. אבל קיימת קבוצת מורדים שנלחמת במכונות כבר שנים רבות אך ללא הצלחה. והם מאמינים שבקרוב יגיע ״האחד״ שיצליח להביס את המכונות ולשחרר את האנושות מעבדות של עשרות שנים! האם אתה ״האחד״ עליו דיברו הנביאים? יש לך 60 דקות בלבד להראות למה אתה מסוגל. גורלה של האנושות בידיים שלך!

[חדר בריחה מטריקס מותאם בשלב זה לדוברי עברית בלבד]

נמלטים: חדר בריחה בראשון לציון

אתם מואשמים בביצוע אחד הפשעים הגדולים בהסטוריה של מדינת ישראל – ״שוד המאה״, פריצה לביתו של פרופסור שוורצנגולד המפורסם, אשר קיבל פרס כספי מאוד גדול והחזיק אותו בדירתו הקטנה ברחוב גרשון שץ בתל אביב. איננו יודעים האם אתם באמת ביצעתם את השוד או לא, אך בעזרת ראיות שנאספו נגדכם או פוברקו ושונו על ידי המשטרה, בית משפט החליט להרשיע אתכם וגזר עליכם עונש מאסר עולם באחד מבתי הכלא המאובטחים והאכזריים במדינה. למרות הרשעתכם אתם עדיין מתעקשים כי הופללתם וכי אתם חפים מפשע!
כשכבר איבדתם תקווה לראות את הבית, משהו מאוד חריג התרחש בכלא. הנהלת הכלא קיבלה מידע מודעיני כי קבוצת אסירים קטנה מתכננת בריחה שצריכה לצאת לפועל ממש בשעה הקרובה. כפיתרון מידי עד הבירור המפורט של המקרה החליטה ההנהלה להעביר את כל האסירים לתאים חדשים כדי למנוע את הבריחה. דווקא אתכם הכניסו לתא שבו הכל מוכן לבריחה הגדולה. לכם רק נותר להבין מה תוכנן ולהוציא את התוכנית לפועל. אינכם יודעים אילו הפתעות מחכות לכם בדרך. אך אם יש לכם את האנשים הנכונים תוכלו להתמודד עם כל אתגר ולהיות סוף סוף חופשיים!

אטלנטיס: חדר בריחה באשקלון

לפני שנים רבות יבשת אטלנטיס היוותה כשליש מהעולם כולו. התושבים של העיר חיו תחת שלטונם של האלים היוונים שהעניקו להם חיים של עושר ושגשוג. תושבי האי הפכו לעשירים מאוד, אך לא הסתפקו בכך והחלו לגנוב, לחמוד ואף לרצוח במטרה להיות עשירים וחזקים יותר. זעם האלים הרעיד כתגובה את אדמת אטלנטיס ואלו הטביעו את האי ותושביו במעמקי האוקיינוס.
מאז ועד עצם היום הזה, יצאו משלחות וצוללנים רבים בעקבותיה של אטלנטיס,
אך בשלב כלשהו נותק הקשר עימם, ואיננו יודעים מה עלה בגורלם…

לאחרונה נמצאו מגילות עתיקות בעיר אשקלון ואיתם מפות וחידות על מיקומה של אטלנטיס מול חופה של העיר. בכדי למצוא את אטלנטיס אנו זקוקים לצוות של הרפתקנים אמיצים שיוכלו להתמודד עם האתגר במטרה למצוא סוף סוף את העיר המסתורית. האם אתם אמיצים מספיק לצאת להרפתקה במעמקי האוקיינוס של חדר בריחה אטלנטיס?

המסור: חדר בריחה בראשון לציון

אתם פותחים את העיניים ומוצאים את עצמכם אזוקים בחדר נעול עם עוד מספר אנשים.
התאורה חלשה, אבל אתם מזהים את כולם. זוהי קבוצת החברים שלכם שאתם יוצאים איתם לבלות באופן קבוע.
אבל למה אתם כאן? למה אזוקים? מה עשיתם?
פתאום קול קר ומצמרר שאולי אפילו מוכר לכם טיפה מתחיל לספר על כך שעשיתם מספר דברים בחייכם שבעקבותיהם לא מגיע לכם להמשיך לחיות…
מה? למה? מי הוא שישפוט בכלל?
הקול לא מתייחס לפניקה שלכם ורק מודיע שיש לכולכם רק הזדמנות אחת בכדי להישאר בחיים. האם תנצלו את ההזדמנות הזאת בשביל להינצל ולהקריב את חבריכם או את עצמכם? אם כן תצטרכו לעשות מספר דברים שנוגדים את האינסטינקט האנושי. יש לכם רק 60 דקות להחליט האם בסופם נמצאים החיים או המוות.

אסקייפ רום אילת: הנגאובר

שוב זה קרה לכם…
כמה פעמים כבר נשבעתם לעצמכם שלא תגיעו למצב הזה?
אתם שוב מתעוררים במקום לא מוכר, כאב ראש נוראי, טעם של אלכוהול בפה וזיכרון מעורפל של אירועי הערב שעבר.
אתם מסתכלים סביבכם ומבינים שאתם ממש לא זוכרים איך הגעתם לפה…
החברים שסביבכם שפוכים לא פחות מכם וגם לא זוכרים כלום.
פתאום אחד מכם נזכר (למזלו), שהיום הוא מתחתן ואתמול חגגתם את מסיבת הרווקים שלו!!! אבל הדירה שבה אתם נמצאים נעולה, והחתונה היא בדיוק בעוד שעה. איך הגעתם למצב הזה? ומה לעזאזל קרה אתמול בלילה???
אבל יותר חשוב, איך יוצאים מהסוויטה תוך 60 דקות ומגיעים בזמן לחתונה?

השוד של המאה: חדר בריחה בתל אביב

אתם והכנופיה שלכם עומדים לבצע את השוד של המאה: עליכם לפרוץ לדירתו של מדען מטורף, אשר קיבל את הפרס הכספי הגדול בהיסטוריה של מדינת ישראל. ממקורות יודעי דבר למדתם כי המדען לא סומך על הבנקים ומעדיף להחזיק את כל הכסף בבית. הבעיה היא שהמדען ממעט לצאת מביתו אפילו ל-5 דקות.
ממש ברגעים אלה התקבל מידע כי המדען עומד לצאת מהדירה שלו ל-60 דקות בדיוק. אתם חייבים ליזום פעולה ומהר. אינכם יודעים אילו הפתעות מחכות לכם בפנים. אבל אם יש לכם את הכלים המתאימים ואת האנשים הנכונים בכנופיה, תוכלו להתמודד עם כל אתגר, ולצאת מהדירה של המדען בחיים, חופשיים ועשירים!

חדר בריחה בעיר תל אביב: ציידי השדים

בעקבות חפירות הרכבת הקלה בתל אביב נפער בור בן 5000 שנה שגרם לכך שהחלו להתרחש אירועים על טבעיים בכל רחבי העיר. צה”ל ומערכת הביטחון נמצאו חסרי אונים מול האיום החדש ועקב כך, הכריזה ממשלת ישראל על מצב חירום לאומי! ממשלתנו קוראת לכל אזרח המוכן ויכול, להתייצב להכשרה של צוותי “ציידי השדים” ולהירתם למשימה!
לפני שיהיה מאוחר מידי…

חדר בריחה בעיר בנימינה: מיונים למוסד

רוצים להיות חלק מהחדשות? לייצר את סיפור הגבורה הבא? להציל את המדינה?
חושבים שיש לכם את היכולת לאתר מבוקשים, לאסוף מודיעין, להיטמע בשטח, להשיג מידע מסווג ולהטעות את האויב?
אם עניתם כן, מקומכם אתנו בסוכנות הריגול של ישראל! בואו לעבור סידרת משימות ולהוכיח שיש יש לכם את כל מה שצריך כדי להיות חלק מהדור הבא של סוכני המוסד.

חדר בריחה בעיר תל אביב: פעילות על טבעית

פרופסור שוורצנגולד חשב שיש לו הכל עד הרגע שבו איבד את הדבר היקר לו מכל – ביתו אמילי.
התסכול הנוראי והכאב על האובדן דחפו אותו למצוא דרך להשיב אותה.
לאחר שחקר מאות ספרים עתיקים, הוא אכן מצא דרך אל תוך עולם ״הלימבו״- מקום בו המתים מעוכבים לפני שהם מגיעים לנקודת ה”אל-חזור”. האובססיה למצוא פיתרון דחפה אותו אל מעבר לגבול השפיות, ובמקום להשיב אותה אליו, הוא כלא את עצמו וגם את ביתו הקטנה בין העולמות. עליכם ללכת בעקבות המדען ולנסות לגלות את המסתורין של אותו מקום כואב בו הוא נמצא כרגע . כל זאת על מנת לשחרר את רוחה של ביתו הקטנה שכלואה בין חיים למוות.

איך מזמינים משחק באסקייפ רום? לחצו כאן


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם