• תַפרִיט
  • תַפרִיט

חמישה ימים של מסלול טיול משפחתי מטריף בברצלונה

דף הבית » חמישה ימים של מסלול טיול משפחתי מטריף בברצלונה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

המסלול המוצע לפניכם הוא אידאלי לטיול עם הילדים. המסלול של ברצלונה למשפחות חושף אתכם ואת הילדים לתרבות, אמנות והיסטוריה מרתקת. בקצב שלכם, תוכלו ליהנות מהנופים המרהיבים של ברצלונה ולצאת למסע מרתק באחת הערים הכי יפות באירופה.

זמן קריאה משוער: 15 דקות

עריכה לשונית: עידו ענבר

המסלול המוצע לפניכם הוא אידאלי לטיול עם הילדים. המסלול של ברצלונה למשפחות חושף אתכם ואת הילדים לתרבות, אמנות והיסטוריה מרתקת. בקצב שלכם, תוכלו ליהנות מהנופים המרהיבים של ברצלונה ולצאת למסע מרתק באחת הערים הכי יפות באירופה.

יום 1

1.1.            סגרדה פמיליה

הקתדרלה היפהפייה הזו נחשבת לאחת מיצירותיו החשובות והטובות ביותר של אנטוניו גאודי, והיא אכן יצירת אמנות של ממש. היא ממוקמת במחוז Eixample ובנייתה החלה בשנת 1882 בהתאם לתכנון הנאו-גותי של פרנסיסקו דה פאולה דל וילר. גאודי הצטרף אל הפרויקט כשנה לאחר תחילת הבנייה והביא אליו את הגישה המודרניסטית שלו למה שהפך לעבודה הגדולה ביותר בחייו. במשך חייו זכה גאודי לראות רק חזית אחת, חזית המולד (Nativity Facade) וכן את הקריפטה ורק מגדל אחד שלם. תכניות הכנסייה התייחסו ל-18 מגדלים ואזור שיכול לארח 13,000 מאמינים.

בעקבות מותו של גאודי בשנת 1926 נסחב תהליך הבנייה של הקתדרלה לאורך מלחמת האזרחים ועד שנות ה-50, אז נרשמה תנופת בנייה. כיום ישנם 8 מגדלים בנויים ו-2 חזיתות. תהליך הבנייה ממשיך גם היום ורק בשנת 2000 הושלם הגג של המבנה המרכזי. התקווה היא שהבנייה כולם תושלם בשנת 2026, בדיוק 100 שנים לאחר מותו של גאודי.

שתי החזיתות המושלמות הן חזית המולד וחזית הפסיון (ייסורים), המעוטרות במוטיבים שלקוחים מהטבע ומסגנון הבארוק. בחזית הפסיון מוצגת ייסורי ישו מבגידתו של יהודה איש קריות, המשפט ועד לצליבה. שתי החזיתות האחרות הן חזית התהילה, שעדיין נמצאת בבנייה, וכן החזית בחלקה הדרומי של הכנסייה. אם תבחנו את המבנה לעומק תוכלו לראות הבדלים בצבעי החומרים המרכיבים את החזיתות, בתלות בגילה של החזית. הצריכים הארוכים והצרים נראים כנוטפים מקישוט בסגנון גותי.

חלקה הפנימי של הכנסייה מרשים לא פחות מאשר חלקה החיצוני, ובקריפטה אפשר למצוא את מקום מנוחתו האחרון של גאודי. באולם עצמו ניצבים עמודים המזכירים עצים עבותים והתקשרה היא מבנה קמור ומרהיב שעליו נפגשים “ענפיו” של העץ. המבקרים יכולים להשתמש במעלית ולטפס במעלה המגדלים. הארכיטקטורה היפהפייה והאמנותית של הבזיליקה היא אתר חובה למבקרים בברצלונה, על אף שהיא עדיין בתהליכי בנייה.

מידע נוסף:

זמן המסלול: כשעה

מרחק מהיעד הבא: 2.2 ק”מ (כחצי שעת הליכה)

כתובת: Plaça de Gaudí, 253, 08013 Barcelona, Spain

הכניסה למקום כרוכה בתשלום, השימוש במעלית למגדלים – בתשלום נפרד

1.2.            מוזיאון השוקולד

המוזיאון הנפלא הזה צעיר יחסית (כ-15 שנים) והוא מוקדש לאהבת השוקולד. המקום שבו שוכן מוזיאון השוקולד היה בעבר מנזר סנט אגוסטי והוא מתפרש על פני שטח של 600 מ”ר המוקדשים לחיבור בין דת לשוקולד. תוכלו ללמוד כאן על מקור השוקולד ולהוקיר תודה לשליטים הספרדים על המאכל האהוב ביותר. זהו גם המקום ללמוד על תפקידו של השוקולד בחברה ובקולינריה, על השוקולד כסמל, על יכולותיו ועל איכויותיו הבריאותיות והמעוררות.

המבקרים במוזיאון השוקולד יכולים ללמוד את תהליכי הייצור של השוקולד ועל עיבוד פולי קקאו. מוצגים כאן כמה סצנות מסיפורים מפורסמים – ציורים מפורסמים ופסלים שונים מיוצרים כולם משוקולד. כבר בכניסה תקבלו שוקולד לטעימות ותמשיכו אל חלקה הראשון של התצוגה, שמכסה את ההיסטוריה של השוקולד באירופה. השוקולד לא היה פופולארי כל כך בתחילת הדרך, מאחר ופולי קקאו שאינם מומתקים הם מרירים למדי. רק מאוחר יותר התווספו השוקולד והסוכר כמשקה שהיה פופולארי בעיקר בקרב אנשי המלוכה ועשירי העיר.

אחת התצוגות במוזיאון היא של שתילי קקאו ופירות ותצוגה אחרת מוקדשת כולה למתכון של משקה קקאו פופולארי בממלכה האצטקית. בנוסף תיחשפו לשימושים של שוקולד באפייה ולמופע אורקולי שסוקר את ההיסטוריה והשימושים של השוקולד בתעשייה. אפשר לראות גם מכונות לייצור שוקולד ובנוסף לתצוגות הקבועות מתקיימות כאן סדנאות מעשיות להכנת שוקולד המתאימות לילדים ולמבוגרים כאחד.

מידע נוסף:

זמן המסלול: כשעה

מרחק מהיעד הבא: 0.6 ק”מ (7 דקות הליכה)

כתובת: Carrer del Comerç, 32-34, 08003 Barcelona, Spain

שעות פתיחה: יום ראשון 10:00-15:00, שני-חמישי 10:00-19:00

הכניסה למקום כרוכה בתשלום אך היא בחינם לילדים מתחת לגיל 7

אתר האינטרנט של המוזיאון: http://www.museuxocolata.cat/

1.3.            פארק דה לה סיוטדלה

הפארק היפהפה הזה נבנה במאה ה-19 על פי תכנונו ועיצובו של ג’וזף פונטסר (Josep Fontsere). במשך שנים היה זה הפארק היחיד בעיר והוא נכלל בתכניות העיר לאירוח התערוכה האוניברסלית ב-1888. חלק מהמבנים המקוריים עדיין ניצבים איתנים במקום, כמו טירת שלושת הדרקונים, חממת הצמחים והבית הירוק לגידול צמחים טרופיים. הפארק העצום הוא גם מקום משכנו של גן החיות של ברצלונה וכן של הפרלמנט של קטלוניה שהמבנה שלו היה בעבר מחסן הנשק הצבאי. עוד תמצאו כאן אגם גדול ומוזיאונים שונים בהם מוזיאון האמנות המודרנית, המוזיאון הזואולוגי ומוזיאון הגיאולוגיה. ג’וזף פונטסר עיצב גם את המזרקה היפהפייה, אנטוניו גאודי עיצב את מפל גאודי ובין לבין תגלו גם כמה פיסות אמנות חשובות, כמו פסל שעוצב על ידי ג’וזף לימונה.

בפארק רחב הידיים מפוזרים גם גני משחקים, מדשאות ירוקות וגדולות ואזורים ייעודיים לפעילויות ספורט. אפשר לצאת לטיולי אופניים, לריצה או לטיול רגלי מהנה לאורך הפארקים השונים, ואם תרצו תוכלו לשכור גם סירה ולצאת לשיט באגם. חלק מהנתיבים נראים ומרגישים כאילו הם תוצר טבעי של הטבע. מחו לגן החיות – האטרקציה המרכזית בפארק – יש ממותה גדולה שניתן לטפס עליה ובחלק אחר תמצאו דמות גדולה אחרת, של חתול.

מידע נוסף:

זמן המסלול: כשעה

מרחק מהיעד הבא: 0.9 ק”מ (11 דקות הליכה)

כתובת: Pas de l’Institut Escola, 16.I, 08003 Barcelona, Spain

הכניסה למקום חופשית, אך שימו לב שהוא פעיל רק בשעות האור (מהזריחה ועד השקיעה)

1.4.            הפארק הזואולוגי

גן החיות של ברצלונה ממוקם בפארק דה לה סיוטדלה והוא מתפרש על פני שטח של 13,000 מ”ר. זהו ביתם של כ-5,500 בעלי חיים המייצגים למעלה מ-400 זנים שונים. גן החיות נפתח ב-1892 לאחר התערוכה האוניברסלית שהתקיימה בפארק דה לה סיוטדלה.

זהו המקום לראות בעלי חיים בסביבה הזהה לסביבתם הטבעית ולצד צמחים מהסביבה המקורית שלהם. בין האטרקציות המרכזיות בגן החיות תוכלו למצוא יונקים גדולים ואת הקומודוס (Komodos) – חלקים בגן החיות אשר משמשים כבית לזנים מהאזור אסיה ולמגוון זוחלים כמו איגואנות, תנינים ננסיים, צפרדעים ומגוון נחשים. ישנו גם כלוב ציבורים גדולים שבו פועלות מערכות אקולוגיות מאמריקה, אסיה ואפריקה, מערכות שתוכננו בהתאמה לציפורים. הבית החקלאי לחיות חווה ולחיות ביתיות מאפשר לילדים ללטף את החיות ולצאת לרכיבה על סוסי פוני. בית קופי טיטי הוא המקום שבו מוצגים קופי טיטי מדרום אפריקה. גן החיות כולל בתוכו גם אקווריום גדול שבו תוכלו לראות יונקים ימיים כמו דולפינים שאולפו כדי להציג מופעים באופן קבוע למבקרים.

מידע נוסף:

זמן המסלול: כשעתיים וחצי

כתובת: Passeig de Circumvaŀlació, 1-21, 08003 Barcelona, Spain

הכניסה למקום כרוכה בתשלום

יום 2

2.1.            הגנים הבוטניים

הגנים הבוטניים של ברצלונה ממוקמים במונטז’וויק בקרבת האיצטדיונים שאירחו את המשחקים האולימפיים ב-1992. הם נפתחו ב-1999 לאחר שבניית האתרים האולימפיים גרמה נזק לגנים הבוטניים המקוריים שנמצאים בגן הבוטני ההיסטורי של ברצלונה, שנבנה ב-1930. שני הגנים הבוטניים ממשיכים לשגשג ומתייחסים אליהם כאל הגנים הבוטניים העתיקים והגנים הבוטניים החדשים.

הגנים הבוטניים החדשים ממוקמים מאחורי האיצטדיון האולימפיים והם מחולקים למקטעים שונים על פי האזורים הגאוגרפיים שלהם (צ’ילה, אוסטרליה, האיים הקנריים, קליפורניה, דרום אפריקה והמזרח התיכון). כל המיקומים הללו חולקים אקלים ים תיכוני אבל יש להם צמחיה מגוונת.

זנים חדשים של צמחים נמצאים בפארק והם מגודלים בבתי חממה. הצטרפותם אל הפארק מתאפשרת לאחר שהגידול שלהם מתגלה כמוצלח. מטרת הגן היא לשמר ולטפח את הגיוון הטבעי הים-תיכוני, תוך התמקדות בצמחים קטלוניים.

מידע נוסף:

זמן המסלול: כשעה וחצי

מרחק מהיעד הבא: 0.4 ק”מ (4 דקות הליכה)

כתובת: Passeig Olímpic, 8, 08038 Barcelona, Spain

הכניסה למקום כרוכה בתשלום אך היא בחינם מתחת לגיל 15

בסופי השבוע מתקיימים סיור בחינם, למעט במהלך חודש אוגוסט.

2.2.            מונטז’וויק

מונטז’וויק הוא גבעה רחבה ונמוכה הנישאת לגובה של 214 מטרים, דרום-מזרחית ממרכז העיר ברצלונה. בצדה האחד נמצאת הגבעה בדיוק מעל הנמל, ובצד השני היא משקיפה אל פלאזה אספניה. מקום השם הוא “הר היהודים” (Jew Mountain). הקצה השטוח של הגבעה יושב על ידי השבט הקלטי, ומאוחר יותר על ידי הרומאים. כיום זהו חלק מחיי העיר ברצלונה, והגבעה ידועה בעיקר בזכות אירוח המשחקים האולימפיים בשנת 1992.

אטרקציות רבות מוצעות לבקרים במונטז’וויק, בהן פלאו נציונל (Palau Nacional) שהיה דוכן מרכזי בתערוכה הבינלאומית של 1929. כיום משמש הבניין בסגנון הניאו-בארוק כביתו של המוזיאון הלאומי לאמנות של קטלוניה. אטרקציה נוספת היא המזרקה הקסומה בקדמת המוזיאון, שמאירה את הלילה כשהיא “מופיעה” לצלילי המוזיקה.

הביתן של מיס ון דר רוהה הוא זכר נוסף לתערוכה הבינלאומית של 1929. הביתן המקורי פורק לאחר התערוכה אבל מאחר והביתן נחשב ליצירה ארכיטקטונית מופלאה, הוא שוחזר ב-1980 וכעת הוא משמש כמוזיאון. המבנה עצמו מודרני ועשוי זכוכית, שיש ופלדה. הכפר הספרי (פואבלו אספניול) הוא מוזיאון פתוח שבו אפשר לראות למעלה מ-100 בתים שהובאו מכל רחבי המדינה, וגם המוזיאון הזה הוקם לקראת התערוכה של 1929.

הטבעת האולימפית היא מתחם ספורט שמארח כמה ענפי ספורט, לאחר שנבנה במיוחד לכבוד המשחקים האולימפיים של 1992, יחד עם המגדל האולימפי שתוכנן על ידי סנטיאגו קלטרבה. אתרים נוספים במונטז’וויק כוללים את גני מונטז’וויק, את המוזיאון לאמנות מודרנית על שם חואן מירו, בית העלמין של מונטז’וויק וכן טירת מונטז’וויק שנבנתה במאה ה-18 והיא, למעשה, המבנה העתיק ביותר על הגבעה.

המבקרים במקום יכולים להגיע לראש ההר באמצעות הפוניקולר של מונטז’וויק, או באמצעות רכבל שיוצא מטורה דה סנט סבסטיה ומגיע לנקודה הגבוהה ביותר בהר.

מידע נוסף:

זמן המסלול: כשעתיים.

מרחק מהיעד הבא: 0.3 ק”מ (4 דקות הליכה)

כתובת: Sants, Barcelona, Spain

2.3.            המוזיאון האולימפי

המוזיאון האולימפי ע”ש חואן אנטוניו סמרנש (The Olympic and Sports Museum Juan Antonio Samaranch) נותן למבקרים בו מבט אל עולם הספורט והמשחקים האולימפיים. מיקומו של המוזיאון על גבעת מונטז’וויק והוא נבנה בהשראת המשחקים האולימפיים שהתקיימו בברצלונה ב-1992. המוזיאון משתמש בגישה חדשנית ואינטראקטיבית ביחס לתערוכות, והוא מתמקד בכל האספקטים של הספורט, לרבות ספורט תחרותי, ספורט למטרות בילוי ופנאי ואף ספורט לנכים. תיחשפו כאן לרוח ולערכים של המשחקים האולימפיים, כמו גם להיסטוריה שלהם, לרגעי הזוהר ולפעילות הוועד האולימפי.

תפקידו של הספורט בחברה מודגש כאן, וגם הערך החיובי שלו ואיך ספורט יכול לקדם עבודת צוות, ביטחון עצמי, בריאות פיזית ושלום עולמי. אבל האספקט המרשים ביותר במוזיאון הוא הדרך שבה מועבר המידע, הכל בשימוש בטכנולוגיה העדכנית ביותר ובטכניקות אורקוליות. ברצלונה הייתה למעשה העיר הראשונה באירופה שפתחה מוזיאון אולימפי – וזוהי ההזדמנות שלכם לגלות אותו.

חלק מהתצוגות המעניינות ביותר במוזיאון כוללות סימולטור שמאפשר למבקרים לחוות את הריצה כאילו היו קארל לואיס בעצמם, לראות את מארק ספיץ שוחה, לחוות רכיבה על אופניים ולהרגיש את כובד המשקולות כאילו אתם מניפי משקולות אולימפיים. באמצעות השימוש בתצוגות אינטראקטיביות אפשר להתחרות עם ספורטאים וספורטאיות מפורסמים, לגלות את הערים שאירחו את המשחקים האולימפיים לאורך ההיסטוריה ולראות את השידור הטלוויזיוני של המשחקים האולימפיים הראשונים ששודרו. בין המיצגים במקום אפשר למצוא את הנעליים של ספורטאים כמו מייקל ג’ורדן, רוברטו דוונס ואחרים. אפשר לראות את המגפיים של רונלדיניו ומדי קבוצות של ספורטאים וספורטאיות אחרים. בנוסף למוזיאון יש במקום גם מגרש משחקים לילדים, אודיטוריום, חדרי ישיבות, חדרי ארכיון ובית קפה.

מידע נוסף:

זמן המסלול: כשעה

מרחק מהיעד הבא: 1.7 ק”מ (18 דקות הליכה)

כתובת: Avinguda l’Estadi, 60, 08038 Barcelona, Spain

הכניסה למקום כרוכה בתשלום אך היא בחינם מתחת לגיל 14 ולמבוגרים מעל גיל 65

2.4.            מזרקת הקסם

המזרקה הקסומה הזו ממוקמת בקצה שדרת מריה כריסטינה שבשכונת מונטז’וויק. היא נבנתה כחלק מהאטרקציות לקראת אירוח התערוכה הבינלאומית של ברצלונה ב-1929 והיא ניצבת במקום שבו ניצבו בעבר ארבעת העמודים שהיו סמלה של קטלוניה ונחרבו ב-1928 תחת הדיקטטורה של פרימו דה ריברה כדי לפנות מקום לתערוכה הבינלאומית. ב-1999 שוחזרו ארבעת העמודים בקרבת האוניברסיטה של ברצלונה.

המזרקה עוצבה על ידי קרל ביגאס ובאותה העת בנייתה נראתה שאפתנית מכדי להשלימה בזמן לפתיחת התערוכה. העיצוב המקורי כלל את מזרקות המים והתאורה. יחד עם זאת, בעזרת 3,000 עובדים המזרקה הושלמה והופעתה הראשונה התקיימה ב-19 במאי, 1929, יום לפני פתיחת התערוכה.

בזמן מלחמת האזרחים של ספרד ניזוקה המזרקה באופן כזה שלא ניתן היה לתפעל אותה עד לתחילת התיקונים ב-1955, תחת עינו המפקחת של ביגאס. בשנות ה-80 התווספה המוזיקה למופע המרהיב וגם מזרקות נוספות כך שנראה שהמים “רוקדים” באופן שמתאים לקצב המוזיקה ולאורות המתחלפים. המוזיקה כוללת שירים מסרטים וגם מוזיקה קלאסית, מוזיקה מקומית וגם סגנונות מודרניים.

נפחה של בריכת המזרקה הוא הוא כ-3,100,000 ליטרים של מים על פני שטח של 3,250 מ”ר. חמש משאבות משמשות כדי להניע את המים לאורך 3,260 צינורות מים והתאורה מורכבת משמונה צבעים ו-4,760 נורות.

המבקרים במקום יכולים לראות את מופעי המזרקות בכל חצי שעה ממועד השקיעה (19:00-20:30) בין החודשים אוקטובר ואפריל, בימי שישי ושבת. בין החודשים מאי וספטמבר מתקיימות ההופעות בימי חמישי עד ראשון (21:00-23:00).

מידע נוסף:

זמן המסלול: כשעה

מרחק מהיעד הבא: 0.4 ק”מ (5 דקות הליכה)

כתובת: Pl. Carles Buïgas, 1, 28080 Barcelona, Spain

2.5.            פואבלו אספניול (הכפר הספרדי)

זהו למעשה מוזיאון פתוח – כפר טיפוסי נוצר כדי לאגד יחד 117 מבנים ובניינים מאזורים שונים בספרד. תמצאו כאן גם רחובות, פארקים, בתי ספר, תיאטרון, מסעדות, חנויות וסדנאות מלאכה שבהן מלמדים אמנות מסורתית.

המוזיאון נבנה ב-1929 לקראת התערוכה הבינלאומית ולצורך כך נקראו למשימה ארכיטקטים מובילים בתחומם כמו רבנטוס, פולקרה, אוטרילו ונוגס. כמות אדירה של מחקר הושקעה ביצירת הכפר, הארכיטקטים טיילו למאות אתרים במדינה, השקיעו בצילומים יקרים ורשמו לעצמם הערו וסקיצות. באותה העת המתרה הייתה להראות את כל ספרד בקטלוניה, תוך שימת דגש על המעורבות של קטלוניה בתרבות ובהיסטוריה של ספרד.

פעמים רבות היה הכפר מיצג ל”אחדות אדמת האב” אבל בזמן מלחמת האזרחים הנטייה הייתה להתעלם ממנו. באותה התקופה היה הכפר דווקא השראה ליוצרי סרטים כמו מקס אוב ואנדרה מאלרו שצילמו את הסרט Sierra de Teruel. כיום מגיעים אל המקום תיירים שרוצים ללמוד על הארכיטקטורה הספרדית וליהנות מהסביבה המקסימה במקום.

מוזיאון הארכיטקטורה מתפרש על שטח של 49,000 מ”ר והוא דומה לכפר ספרדי טיפוסי. האתר מציע פעילויות גסטרונומיות וטווח של מסעדות איכותיות. המבקרים יכולים לערוך קניות של מוצרים במלאכת יד במסעדות שמציעות את תוצריהם של למעלה מ-30 אמנים. בין היצירות ישנם מוצרי קרמיקה וזכוכית, אוכל, יין, שמן, תכשיטים, סלים וגיטרות ספרדיות. הכפר גם מקדם אמנות בת זמננו והוא בית למוזיאון לאמנות בת זמננו ולגן פסלים.

פואבלו אספניול הוא לא רק מרכז אמנותי והיסטורי, אלא גם יעד פופולארי לבליינים, שכן מוצעים במקום מועדונים, מסעדות, מופעים וכן אזורים יפהפיים שכדאי לראות.

מידע נוסף:

זמן המסלול: כשעתיים וחצי

כתובת: Avinguda de Francesc Ferrer i Guàrdia, 9-27, 08038 Barcelona, Spain

הכניסה למקום כרוכה בתשלום אבל היא חינם לילדים מתחת לגיל 4. ניתן לרכוש כרטיס משפחתי וכן לצאת לסיורים מודרכים

יום 3

3.1.            פלאסה אספניה

הכיכר העמוסה הזו נחשבת לשער הכניסה למונטז’וויק בשל מיקומה למרגלות הגבעה, וזוהי למעשה צומת מרכזית ומרכז שמחבר בין אירועי בידור ואטרקציות שונות. לפני 1715 היה אתר זה מקום לבילויים פומביים. ב-1929 עוצב המקום מחדש לקראת התערוכה הבינלאומית. התכנון החל ב-1925 כשהארכיטקט ג’וזף אמרגוס הציע את העיצוב שלו לכיכר, ונדרשו 4 שנים להשלמת הבנייה – בדיוק בזמן לתערוכה הבינלאומית.

מאפיינים מיוחדים בכיכר כוללים את המזרקה במרכזה, אשר תוכננה על ידי ג’וזף מריה ג’וג’ול. הארכיטקט עבד לצד גאודי בכמה פרויקטים מוקדמים יותר וההשפעה המודרנית בהחלט נראית בעבודתו. הפסלים במקום עוצבו על ידי מיגל בליי פברגס. צמד מגדלים ונציאניים ניצבים במקום שבו הכיכר נפתחת לכיוון שדרת המלכה מריה כריסטינה, המובילה אל מזרקת הקסם. המגדלים נישאים לגובה של 47 מטרים ועיצובם מבוסס על מגדל הפעמון של סנט מארק בוונציה. המגדלים עוצבו על ידי ראמון רבנטוס לצורך התערוכה הבינלאומית של 1929. אתר נוסף בפלאסה אספניה הוא זירת השוורים לשעבר, שהיום משמש כמרכז קניות ובידור מודרני. הפארק של חואן מירו גובל בכיכר והוא מהווה בית לפסל המפורסם של מירו, האישה והציפור, הנישא לגובה של 22 מטרים.

מידע נוסף:

זמן המסלול: כ-45 דקות.

מרחק מהיעד הבא: 0.4 ק”מ (6 דקות הליכה)

כתובת: Plaça d’Espanya, Barcelona, Spain

3.2.            הפארק של חואן מירו

הפארק של חואן מירו נקרא גם Parc L’Escorxador – בית המטבחיים. זאת משום שהפארק ממוקם באתר שהיה בעבר בית מטבחיים שנהרס ב-1979 ובמקומו התפנה שטח לבנייתו של פארק עירוני, הפארק העירוני הגדול ביותר שנבנה מאז עידן פראנקו. צוות של ארכיטקטים, בהובלת בת’ גלי, עיצבו את הפארק שמתפרש על שטח של 4 רחובות ובמרכזו כיכר אבן המארחת אירועים מיוחדים. הכיכר מוקפת בשטחים בגבהים שונים ובמסלולים המחברים ביניהם. תמצאו פה גם עצי דקל ואקליפטוס, אורן ואלון, וגם אזורים המוצלים באמצעות פרגולות, לרווחת המבקרים.

בצידו האחד של הפארק מתפרשת תעלת מים, מעשה ידי אדם, שפועלת לאורך קרר טרגונה. אחד המיצגים הגדולים ביותר בפארק הוא פסל בגובה של 22 מטרים, שעוצב על ידי חואן מירו ונקרא “האישה והציפור”. הפסל הצר והצבעוני הוא פיסה של מודרניות שעומדת בבריכת מים רדודה. הפסל נישא לגובה של 22 מטרים ומכוסה במרצפות קרמיות מזוגגות. במקור אמור היה הפסל להיות אחד מרבים אבל הוא הושלם רק ב-1982, שנה לפני שמירו הלך לעולמו, וכיום ניתן לראות בשטח הפארק 30 פסלים אחרים שעוצבו על ידי מירו, מה שמסביר את מקור שמו של הפארק.

מידע נוסף:

זמן המסלול: כשעה וחצי

מרחק מהיעד הבא: 7.4 ק”מ

כתובת: Calle Tarragona, 74, 08015 Barcelona, Spain

המקום פתוח מהשעה 10:00 ועד לשקיעת השמש

3.3.            פארק השעשועים של טיבידאבו

פארק השעשועים של טיבידאדו ממוקם במחוז סריה סנט גרוובזי והוא נבנה לפני כ-100 שנים. הפארק נמצא בנקודה שממנה ניתן להשקיף אל העיר כולה, ונקודות התצפית הטובות והמרהיבות ביותר נמצאות כאן. יש מספר מסלולי הליכה סביב הפארק ודרך שבילי עצים ושטחים ירוקים המשקיפים אל העיר. הפארק עצמו היה גם חלק מסרטו של וודי אלן – “ויקי כריסטינה ברצלונה”.

המסלולים כוללים מתקנים עתיקים ומודרניים, ובין העתיקים ניתן למצוא את ה”טלאיה” שמקורו בשנת 1921. בין הקלאסיקות תמצאו גם את הבית הרדוף – הטירה המסתורית, היכל המראות, מאורת המכשפות והקוסמים, ההוראקן המסעיר שמבצע סיבובים מלאים של 360 מעלות ואולם קולנוע ארבע-ממדי. מוזיאון האוטומציה במקום מציג טווח צעצועים אוטומטיים רחב, בהן גם ליצן המנדולינה שמקורו בשנת 1880. באופן כללי ישנם במקום 25 מתקנים המתאימים לכל המשפחה, הצגות, מופעי רחוב, מסעדות וחנויות.

מידע נוסף:

זמן המסלול: כ-4 שעות

כתובת: Plaça Tibidabo, 118, 08035 Barcelona, Spain

שעות פתיחה: בקיץ – כל יום 12:00-22:00, בחורף – כל יום 12:00-19:00

הכניסה למקום בתשלום, חינם לילדים מתחת לגיל 3

יום 4

4.1.            מנזר פדרלבס

מנזר זה נבנה בשנת 1326 על ידי המלך ג’יימס השני לבית אראגון, לטובת אשתו – המלכה אליסנדה. מבנה זה שימש את המסדר הפרנציסקני שהיה מורכב בעיקר מבנות אצולה. כיום המבנה פתוח לקהל הרחב כך שאשר ללמוד על עבודת הנזירות ולראות חדרים שבהם הנזירות נהגו לבצע פעילויות יומיומיות. אפשר לראות גם את מה שהיה פעם מעונות המגורים, מטבח, חדר האוכל ועוד. המקום הוא גם מוזיאון שכולל אמנות ליטוגרפית, חפצי דת וריהוט עתיק.

האתר ידוע בעיקר בזכות הארכיטקטורה הגותית-קטלאנית המוצגת בו, והוא מוקף בגן פנימי וחצר. אחד החדרים הפתוח לקהל הרחב הוא התא היומי של המלכה, הקפלה של סנט מיקל, שהיה המקום בו היא תפרה, התפללה, למדה ובילתה את זמנה הפנוי במהלך היום. אחת האטרקציות במקום הוא ציור הקיר של פרר באסה בתא היומי של המלכה, שמקורו בשנת 1346. ציורי קיר נוספים שלו נמצאים בקפלה של סנט מייקל ובמעונות הישנים אפשר לראות תערוכת ציורים של אמנים כמו רובנס, טינטורטו וואלקז.

על קירות חדר האוכל אפשר לראות את המילים Silentium (שקט) ו- Audi tacens (הקשבה הופכת אותך לחכם). אפשר לראות גם שרידים של ציורי קיר וריצוף שנשבר על ידי תותח כבד בזמן הכיבוש של נפוליאון ב-1809. המנזר נבנה מאבן לבנה ובכנסייה תמצאו חלון ורדים יפהפה מעל הכניסה הראשית. כמה נזירות עדיין חיות במנזר, שהוכרז מצבת זיכרון לאומית.

מידע נוסף:

זמן המסלול: שעה וחצי

מרחק מהיעד הבא: 1.4 ק”מ (כרבע שעה הליכה)

כתובת: Avinguda Esplugues, 117, 08034 Barcelona, Spain

שעות פתיחה: 10:00-14:00 מידי יום, למעט יום שני

הכניסה למקום בתשלום, חינם לילדים מתחת לגיל 12

הכניסה בחינם ב-1 לחודש, בכל חודש

4.2          המוזיאון לאמנות דקורטיבית.

בסוף שנת 2014 עבר המוזיאון למקום שבו נמצא מוזיאון דיסני

המוזיאון שוכן במבנה מרהיב, מעוטר בציורי קיר ושיש, שמארח גם את מוזיאון הקרמיקה. המקום הפך למוזיאון בשנת 1960 לאחר שהיה מקום משכנו של המלך אלפונסו ה-13 ובהמשך גם ביתו של פרנקו.

המוזיאון לאמנות דקורטיבית מציג יצירות אמנות מכל רחבי אירופה וכמה יצירות שמקורן בימי הביניים ומימי המהפכה התעשייתית. עיצוב תעשייתי נכללה בקולקציה והיצירות המוצגות כוללות ריהוט, שעונים, שטיחי קיר, יצירות זכוכית וכרכרות.

לצדו שוכן מוזיאון הקרמיקה, שמציג פריטים על פי מקורן. היצירות העתיקות ביותר מקורן במאה ה-11 ובין הפריטים שניתן למצוא תגלו יצירות קרמיקה היספאניות-מוריות, ריצוף פוליכרומי של דור הזהב ופריטים מעידן רוקוקו.

מידע נוסף:

זמן המסלול: שעתיים

מרחק מהיעד הבא: 0.9 ק”מ (10 דקות הליכה)

שעות פתיחה: 10:00-14:00 מידי יום, למעט יום שני

הכניסה למקום בתשלום, חינם לילדים מתחת לגיל 16

הכניסה בחינם ביום ראשון הראשון בכל חודש

4.3.            קאמפ נואו

אצטדיון הכדורגל של ברצלונה הוא ביתו של מועדון הכדורגל ברצלונה (BCF – Barcelona Football Club). הוא נפתח בשנת 1957 לאחר שהמקום הקודם – קאמפ דה לס קורטס – היה קטן מדי. קאמפ נואו הפך לאחת האטרקציות הפופולאריות ביותר בברצלונה והוא כולל 99,354 מושבים. במקום נקרא המקום אצטדיון FC של ברצלונה אבל בעקבות דרישת הקהל שונה השם בהתאם לכינוי החיבה שלו – קאמפ נואו – השטח החדש.

בשטח האצטדיון נמצאת חנות מזכרות, מגרש קטן המשמש לאימונים, כנסייה, שתי מסעדות, מוזיאון בארסה וליד שער 9 נמצא גם משטח החלקה על הקרח. למרות שאירוע הספורט היחיד במקום הוא הכדורגל, השטח אירח גם קונצרטים ענקיים – להקת U2 בשנת 2009, מייקל ג’קסון -1988, מופע הטנורים בשנת 1997 וחוליו איגלסיאס שנת 1983. עבר התקיימו כאן כמה מהמשחקים הבינלאומיים החשובים ביותר כמו אליפות UEFA, גמר גביע אירופה, אליפות FIFA בשנת 1982 ומשחקי הכדורגל של האולימפיאדה ב-1992.

החוויה בקאמפ נואו מורכבת מסיור עצמאי שכולל הליכה לאורך האצטדיון, ביקור בחדרי ההלבשה של השחקנים, סיור קולי וביקור במוזיאון. הסיור כולו אורך כ-100 דקות ובתשלום נוסף ניתן לקבל סיור מודרך פרטי במקום. יש תכניות להרחבת המקום כדי שיוכל לארח 1,300 צופים נוספים.

מידע נוסף:

זמן המסלול: שעתיים

מרחק מהיעד הבא: 0 ק”מ

כתובת: Carrer d’Aristides Maillol, 12, 08028 Barcelona, Spain

4.4.            המוזיאון של מועדון הכדורגל של ברצלונה

מועדון הכדורגל של ברצלונה, הידוע גם כבארסה, הוא למעשה קבוצת הכדורגל המפורסמת של ברצלונה. המוזיאון מציג את כל מה שקשור בקבוצה והוא ניצב לצד אצטדיון הבית שלה. אפשר לשלב את הביקור במוזיאון יחד עם סיור באצטדיון.

מוזיאון הכדורגל חושף צדדים שונים במועדון ולצורך התצוגות נעשה שימוש בטכנולוגיה חדישה. שלושה חלקים שונים מרכיבים את החוויה במקום, וגם אולם קולנוע תלת-ממדי. החלק הראשון כולל הצגה של היסטוריית המועדון על גבי מסך מגע, וגם תמונות ותיעודים. החלק השני כולל אוסף של עבודות שבוצעו על ידי אמנים מקומיים כמו מירו ודאלי. לבסוף ישנו חדר תצוגה של גביעים ופריטים אחרים.

תצוגת הגביעים היא אחת האטרקציות המשמעותיות במקום, אבל ישנן אטרקציות נוספות כמו מסכים אינטראקטיביים שמציגים את השחקנים מההווה ומהעבר, תצוגה שכוללת וידאו קליפ שסוקר את ההיסטוריה של המועדון ותצוגה שמתייחסת לערכי המועדון, לרבות הזהות הקטאלנית החזקה שלו, והמחויבות לאידאלים חברתיים ודמוקרטיים.

במוזיאון נמצא גם מאגר מידע אדיר שהמבקרים יכולים לגשת אליו באמצעות מסך מגע בגובה 8.5 מטרים שמציג סטטיסטיקות ומידע לגבי המועדון. 6 הגביעים שהמועדון זכה בהם ברצף גם הם מוצגים, וגם תמונות היסטוריות ועדכניות של הקבוצה והשחקנים שלה. ישנו חלק שלם במוזיאון שמוקדש לאחד השחקנים הגדולים ביותר של המועדון, ליאו מסי, ואפשר למצוא במקום גם את הכדור ששימש את הקבוצה באליפות ב-1958, חולצת המועדון של מראדונה והנעליים של רונאלד קומאן.

מידע נוסף:

זמן המסלול: שעה וחצי

כתובת: Carrer d’Aristides Maillol, 12, 08028 Barcelona, Spain

יום 5

5.1.            האקווריום של ברצלונה

האווקריום הימי המוביל בעולם מוקדש לחיים בים התיכון והוא ממוקם באזור הנמל הישן של ברצלונה, פורט ול. 35 מיכלים נמצאים כאן והם משמשים כבית ל-11,000 דגים וחיות מים אחרות מ-450 זנים שונים. באקווריום נמצא גם האוקינריום היחיד מסוגו באירופה ובו נמצאים דגי ים, טריגונים, כרישים, ספרוס זהוב ואחרים. בהגיעכם תצעדו לאורך תעלת תצוגה באורך 80 מטרים ממנה ניתן לצפות בדגים השוחים. יש גם כמה מכלים לפי נושאים, לרבות כלניות ים, דרקוני ים, סוסי ים ואלמוגים טרופיים. ישנו מכל שכולל תכשיטים מהים, צדפות ושבלולים. וגם אקווריומים טרופיים ו”מאחורי הקלעים” – אפשרות לראות את הצוות המבצע מחקר ומטפל ביצורים הימיים.

בנוסף ישנה כאן תצוגה קבועה שנקראת Planeta Aqua שמציגה את התפקיד החשוב של המים בהתפתחות כדור הארץ. בשטח Explora הילדים יכולים לגעת בחלק מבעלי החיים וללמוד עליהם באמצעות תצוגות אינטראקטיביות. האקווריום מציע הזדמנות לראות איך מאכילים דגים במהלך היום, ואפשר לקיים גם מסיבות יום הולדת ולהשתתף בפעילויות משפחתיות באקווריום.

מידע נוסף:

זמן המסלול: 3 שעות

מרחק מהיעד הבא: 0.7 ק”מ (9 דקות הליכה)

כתובת: Moll d’Espanya, 7, 08039 Barcelona, Spain

הכניסה למקום כרוכה בתשלום אך היא בחינם לילדים מתחת לגיל 3

5.2.            פורט ול

פורט ול – או הנמל הישן – הוא הנמל ההיסטורי של ברצלונה, שהחל לפעול תחת הכיבוש הרומי, המשיך לעבוד גם בימי הביניים ובזמן שברצלונה הפכה לאחת הכוחות הימיים המובילים בים התיכון. כיום המים בפורט ול מלאים בסירות ספורט, סירות מסחריות וגם בסירות התיירים Las Golondrinas בנות 100 השנים. כיום מוכר הנמל בעיקר כאטרקציה תיירותית שבה נמצאים מוזיאונים, חנויות ואזורים שמהם ניתן לתצפת אל הים.

לאורך פורט ול אפשר למצוא את מרכז הקניות מרמגנום שבו נמצאות חנויות מותגים מובילות, אולם IMAX, בתי קולנוע, האקווריום של ברצלונה והרבה ברים ומסעדות. בפינת רחוב קולון שבתחילת הנמל אפשר לראות את ההומאז’ של האמן ליכטנשטיין לגאודי, פסל שנקרא “הראש של ברצלונה” שנוצר ב-1992. הפסל המשולש הגבוה מכוסה בצבעים זוהרים לציון עבודתו של גאודי.

פורטל ול מופרד מהחוף הציבורי של ברצלונה באמצעות שובר גלים באורך 30 מטרים כך שאפשר לצעוד על המזח מהנקודה שבה מסתיימת שדרת הרמבלה לאורך שכונת ברצלונטה. לאורך המזח יש מסעדות נפלאות לחובבי פירות הים, כמו גם ברים ומסעדה על סירה.

מידע נוסף:

זמן המסלול: שעה וחצי

מרחק מהיעד הבא: 0.9 ק”מ (כ-10 דקות הליכה)

כתובת: Port Vell, Barcelona, Spain

5.3.            סנטה מריה דל מר

הכנסייה של מריה הקדושה של הים (Our Lady of the Sea) ניצבת במחוז ריברה בקצה רחוב דל בורן. היא נבנתה בין השנים 1329-1383 בזמן שברצלונה הייתה כוח ימי מוביל. כנסייה מוקדמת יותר עמדה באתר הזה בשנת 998.

המבנה הנוכחי עוצב על ידי רמון דספויג וברנגור דה מונטגוט, שהוזמנו על ידי אלפונסו הרביעי לזכר הכיבוש של סרדיניה בשנת 1325. רעידת אדמה שהתחוללה בשנת 1428 הרסה את חלון הוורד של הכנסייה והוא הוחלף במזבח בסגנון הבארוק ומקהלה מרכזית שהוחלפה. מאוחר יותר, במאה ה-19, התווספה הכנסייה של סקרמנט הקדוש.

בתוך הכנסייה ישנו טבור מרכזי רחב עם מעבר מכל צד. כמעט כל עיטורי הכנסייה אבדו או נהרסו במהלך מלחמת האזרחים אבל החלק הפנימי גדול ורחב ותקרתו הגבוהה נתמכת על ידי עמודים אוקטגונליים דקים. בכנסייה יש גם חלונות זכוכית יפהפיים שמביאים אור טבעי לתוך המקום. ייתכן גם שיתמזל מזלכם ותזכו לצפות ברסיטל מוזיקלי שמתקיים מפעם לפעם בכנסייה.

מידע נוסף:

זמן המסלול: שעה

מרחק מהיעד הבא: 0.5 ק”מ (7 דקות הלכה)

כתובת: Plaça de Santa Maria, 1, 08003 Barcelona, Spain

5.4.            פלאזה דל ריי

כיכר המלך ממוקמת ברובע הגותי והיא מוקפת בניינים היסטוריים מימי הביניים. הכיכר מקושרת לכריסטופר קולומבוס, שנחשב למי שהובא אל הנקודה הזו על ידי המלך פרדיננד והמלכה איזבלה כשחזר מהעולם החדש.

האטרקציה הארכיאולוגית המרכזית בכיר היא הבניין שהיה בעבר ביתם של הרוזנים מברצלונה, פאלאו ריאל מג’ור (Palau Reial Major). הארמון החל כמבצר רומנסקי שנבנה כנגד חומות העיר הרומית. האלמנטים הגותיים של הארכיטקטורה התווספו מאוחר יותר. המבקרים במקום יכולים לראות את סלו דל טינל (Salo del Tinell), היכל אדיר ויפהפה מהמאה ה-14, ומצד שמאל שלו את מגדל הפיקוח של המלך מרטין, שנבנה במאה ה-15. מצד ימין להיכל נמצאת הכנסייה המלכותית של סנט אגתה, בעלת מגדל פעמון מתומן. המבקרים במגדל הפעמון יכולים לראות את הציור של ג’אום הוגט – “התגלות”.

מבנה נוסף שתוכלו למצוא הוא פלאו דל לוקטיננט (Palau del Lloctinent), מבנה גותי מהמאה ה-16 עם חצר יפהפייה הפתוחה לקהל הרחב. בקצה הדרום-מזרחי של הכיכר נמצא פלאו קלריאנה-פאדלס (Palau Clariana-Padellas) שהוצב כאן ב-1931 והוא למעשה הכניסה למוזיאון ההיסטוריה. בתוך המוזיאון עצמו תמצאו שרידים של העידן הרומי בברצלונה, אשר נחשף בתהליך ההעתקה של המבנה למיקומו הנוכחי.

מידע נוסף:

זמן המסלול: כ-30 דקות.

מרחק מהיעד הבא: 0 ק”מ (נמצא בכיכר).

כתובת: Plaça del Rei, Barcelona, Spain


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם