חמישה סיורי שייט הכי מומלצות באירופה הקלאסית

עם השפעות היסטוריות מגוונות של חברות ותרבויות, יש אין ספור תגליות שממתינות בין הערים העתיקות של אירופה. החיזיון הגרנדיוזי של בווריה בניגוד ליופי הנצחי של הרנסנס פירנצה מסמל השינוי, מארג תוסס המרכיב את היבשת. הנה חמישה מסיורי השייט הטובים ביותר שמומלץ לקחת על מנת לגלות את תפארתה של אירופה הקלאסית המלכותית.

לגלות את הפיורדים

אנשים מגיעים לפיורדים מכל פינות העולם בכול שנה על מנת להנות מהמלכותיות והמשמעות הגאוגרפית של האזור. מכיוון שרבות מהערים הסקנדינביות יושבות על יד הים, מאות שנות היסטוריה נמצאות בקצות אצבעות המטיילים אשר נמצאים על השייט לפיורדים. טאלין, קופנהגן, הלסינקי ושטוקהולם – כולן יפהפיות וייחודיות. ערים אלו גם מספקות חלק מנופים היפים ביותר – אורות הצפון.

היופי של בריטניה

מהפלישה הסאקסונית ועד שליטה באימפריה הגדולה היותר בהיסטוריה העולמית, לבריטניה יש עבר מעורב, והיא עדיין במידה מסויימת נושאת את צלקות של העבר. למרות העבר הגדול שלה, היא עדיין אי קטן יחסית, ואת המיטב של בריטניה ניתן לחקור בטיול אחד. בקרו באנגליה, סקוטלנד ואירלנד ותהנו מהתרבויות השונות והמגוונות שלהם. חקור את ערי נמל הישנות של ליברפול, דבלין וקורק כדי לגלות את היופי של בריטניה.

הפנינה הנחבאת שהיא האיים הקנארים

האיים הקנריים סבלו משינויים באישיות ב30 השנים האחרונות עם הזרם של תיירים המנצלים את חבילות החג הזולות. עם זאת, רבים מהאיים האלה עדיין מכילים קסם מדהים שתוכלו למצוא אם רק תסטו מעט מחוץ למסלול התיירותי הקלאסי. השתמשו באופציה של טיולים בגראן קנריה בכדי לגלות אזורים של יופי יוצא מן הכלל, יותר ממחצית משטחו של האי הוא שמורת טבע מוגנת.

בריחה ים תיכונית

רבות מהערים הים תיכוניות היו ערי נמל חשובות עם דגש על יבוא/יצוא שביב עדיפות אירופאית.

כמו האיטלקי כריסטופר קולומבוס והפורטוגזי הנרי הנווט היו מרכזיים לתגליות של העולם החדש והרחבת עד קשרי סחר בין כל פינה של כדור הארץ. זה הוביל לכמה מהערים החשובות ביותר מבחינה תרבותית בעולם שיוצבו על גבול הים התיכון. גלו את המרכז של קתוליות ברומא ולאחר מכן ראו את היופי של נפולי כדי להבין את המגוון של אירופה.

לבקר את הויקינגים

יש מעט תרבויות נערצות כמו הוויקינגים הנורדית הגדולים, אשר הפליגו ללא מורא לקרב רק עם גרזן וההבטחה של Valhalla בתמורה למוות אמיץ. בקרו באדמות הקשות שעיצבו את הלוחמים הקשוחים הללו וחקרו ערים עתיקות כגון אוסלו, סטפאנגן ובקריסטיאנסנד. יש רק דרך אחת באמת להעריך את העולם שהוויקינגים גדלו וזאת בלב הים הפתוח.

חופי ים\טיילות בעולם כתבות ורשמים מסלולים ויומני טיול מומלצים, מהעולם מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל חופי ים, טיילות

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים