• תַפרִיט
 • תַפרִיט

יעד ביקור לשומרי מסורת, באזור טבריה

דף הבית » יעד ביקור לשומרי מסורת, באזור טבריה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות


אחד מיעדי התיירות הפופולאריים והקסומים ביותר בארץ ישראל זוהי בלי שום ספק טבריה, אזור הכנרת השייך גיאוגרפית לעיר והעמקים הפרוסים ונמצאים בסביבה.

בדרך כלל תקופת התיירות העיקרית של אלו המחליטים להגיע ולטייל בצפון היא בקיץ, אף על פי שכיום ובשנים האחרונות בעיקר, התחילו להבין קהילת המטיילים והנופשים הישראלים שאין זמן טוב יותר לטייל ביעדי הצפון מאשר בחורף, בדרך כלל כמובן מדובר על משפחות המגיעות לטייל באזור החרמון ורמת הגולן בתקופת השלגים וכמו כן זוגות המעוניינים להעצים את הרומנטיקה בלינה ואירוח בצימרים הפרוסים לאורך כל האזור.

טבריה כיעד לתיירות ידועה בקדושתה וכאחת מארבעת הערים הקדושות בישראל, כאשר לא מעט מהמטיילים והמבקרים בעיר ובאזור מגיעים בשביל ליהנות מטיול על טהרת הדת היהודית ושמירת המסורת היהודית, בשנים האחרונות כדרך אגב התחילו לצוץ בסוכנויות הנסיעות ואצל ספקי התיירות השונים מגוון רחב של טיולים ברחבי העולם ובישראל המוגדרים כטיולים לשומרי מסורת, ביעדים, כגון: תאילנד, הודו, ארצות הברית וכמובן שגם ארץ ישראל וטבריה בפרט.

רוצה לדעת יותר וללמוד על האטרקציות, מסלולי הטיולים והמקומות הקדושים שיעזרו לך ליהנות מטיול באווירה יהודית בעיר טבריה ובאזור? הגעת למקום הנכון!

טבריה – עיר תיירות דתית

בנוסף לזה שטבריה הינה עיר מגורים לכל דבר כמו שאר הערים בישראל ובצפון, חשוב מאוד לזכור שהעיר הינה יעד לתיירות שנחשב כיום לאחד מהמוצלחים בארץ ישראל אחרי אילת וים המלח הדרומיים, רבים מגדירים כדרך אגב את טבריה כבירת התיירות של הצפון.

על פי ערך טבריה בויקפדיה, העיר נוסדה בשנת ה 20 לספירה על ידי הורדוס אנטיפס, כאשר בעיר עצמה פעל ישו (נצרות) באזורי צפון טבריה בכנרת ולכן, זוהי אחת מהסיבות שהעיר עצמה קדושה לדת הנוצרית, בנוסף לכך ניתן לראות בסביבה, מגוון רחב של כנסיות ומרכזי צליינות המשמשים את תושבי המקום והתיירים המגיעים לבקר עד היום.

אם בוחנים את העיר בפן הדתי יהודי, ניתן לראות שהעיר עצמה הינה אחת מהקדושות בארץ ישראל יחד עם צפת, חברון ואיך אפשר בלי ירושלים בירת ישראל, אחת מהסיבות שהינה קדושה כל כך ליהודים הינה בגלל ההתיישבות היהודית שהחל מתקופת ימי הביניים ועד שלהי המאה התשע עשרה.

בנוסף לקדושתה וריכוז היהודים שהיו מתגוררים במקום, נקברו באזור טבריה והכנרת צדיקים וחכמים גדולים, כגון: רבי עקיבא, יוחנן בן זכאי, הרמב”ם, השל”ה ועוד רבים וטובים, קברות הצדיקים באזור טבריה זוכים מזה עשרות שנים לתיירות על טהרת הדת שבין היתר מוגדרת כתיירות לשומרי מסורת.

אתרי דת ואטרקציות יהודיות באזור טבריה

אז כפי שציינו ישנם מספר אטרקציות מרכזיות שנחשבות כיום לפופולאריות והאידיאליות ביותר בעבור אלו המחפשים טיולים לשומרי מסורת באזור טבריה, להלן כמה פופולאריות שבהחלט ינעימו את זמנכם במהלך הטיול באזור, והם:

 • קברות צדיקים – כפי שציינו באזור טבריה, הכנרת והעמקים ישנם מספר רב של קברות צדיקים, אחד מהפופולאריים שכדאי לבקר בו ולהיכנס זה קברו של הרמב”ם שגדל וחי במצרים, כאשר לאחר מותו הובאו עצמותיו לקבורה בישראל בעיר טבריה על פי צוואתו ובקשתו מדורותיו, כיום הטיולים של קברות צדיקים נחשבים לפופולאריים ביותר בפן הדתי יהודי, מדי יום יוצאים למקום הסעות מאורגנות של קבוצות תחת השם “השתטחות על קברי צדיקים”, טיולים מעניינים שיוצאים בדרך כלל בשעות הלילה ומסתיימים עם אור ראשון של בוקר, למידע נוסף על קברות צדיקים באתר YNET לחץ כאן.
 • קבר רבי בעל הנס – אצלנו כמובן הוא מקבל קטגוריה משלו, כי בטבריה יש את קברות צדיקים ויש את קברו של רבי מאיר בעל הנס, שהיה אחד מגדול החכמים שחיו אחרי תקופתו של בר כוכבא, מתחם הקבר עצמו ממוקם באזור בכניסה הדרומית של טבריה.
 • חצר היהודים – חצר ששימשה בעבר כעדות לחיי הקהילה היהודית, במקום ניתן לראות את האנדרטה הגדולה שהוקמה לזכרם של בני טבריה שנפלו במלחמות ישראל.
 • גן חמת – הגן הלאומי של חמת הינו גן שממוקם באזור העיר העתיקה, במקום חמם שנקרא על שמו של המלך שלמה.
 • הפארק הארכיאולוגי – בפארק זה שבאזור טבריה ניתן למצוא שרידים של בית כנסת בתקופת המאה ה 6 לפני הספירה, כמו כן באתר הפארק ניתן לראות שרידים ושחזורים בולטים של מוטיבים יהודיים חזקים.
 • קברי אימהות – אחת מהאטרקציות היהודיות החזקות והמשמעותיות ביותר בטבריה הם בלי שום ספק קברי האימהות שנקברו על פי המסורת היהודית זו לצד זו – מרים (אחות משה), ציפורה (אשת משה), יוכבד (אימו של אהרון אחיו של משה), בדרך כלל אל קבר האימהות מגיעות בנות שלהם בעיית רבייה וילודה המבקשות להרות.

נופש לשומרי מסורת בטבריה

בדרך כלל כאשר אנו מחליטים לנסוע לחופשה בעלת אופי של שמירת מסורת, אין ספק שאחד מהדברים המשמעותיים ביותר עבורנו הם בתי המלון, השירותים הניתנים בעיר, מסעדות וארוחות וכדומה, אז בכל הקשור לעיר טבריה אתם יכולים להיות שקטים ורגועים שאתם במקום הנכון.

 • מלונות בטבריה – בטבריה מספר רב של בתי מלון, כאשר ישנם כאלו המחמירים בכל הקשור לדת היהודית בהם ניתן למצוא מיטות יהודיות, אוכל כשר למהדרין וכדומה, במרבית מהמקרים המלונות האלו הם בתי מלון קטנים יותר ולכן יש לבצע אליהם הזמנה לחדרים מוקדם ככל האפשר, כמובן שחשוב לציין שישנם מלונות גדולים שטובים לא פחות כמו מלון קיסר טבריה, מלון לאונרדו טבריה ועוד רבים וטובים שינעימו את זמנכם במהלך השהייה בעיר.
 • חופים מופרדים בכנרת – אחד מהבילויים והאטרקציות הפופולאריות ביותר באזור הכנרת זוהי בלי שום ספק אגם ים כנרת, החופים המופרדים הם: “החוף הנפרד” הפועל בשעות שונות, “חוף כינר”, “חוף מהדרין” – לגברים בלבד, “חוף באר מרים” – לנשים בלבד.
 • שירותי דת – בכל טיול חייבים להיות שירותי הדת אותם צריך בשביל שהטיול יהיה מושלם, ישנם מספר שירותי דת הפרוסים ברחבי העיר שבהם ניתן להיעזר, כגון: בתי כנסת בכל פינה, מקוואות, בית חב”ד וכדומה.
 • מסלולי טיולים בנחלים – באזור טבריה ובמרחק נסיעה קצר יחסית ישנם מספר רב של מסלולי טיולים, החל מנחל היהודייה שנחשב לאחד מהמפורסמים באזור ועד נחל הזוויתן במרחק נסיעה של עוד רבע שעה עד עשרים דקות, מומלץ מאוד להצטייד בכובעים ומים לפני היציאה לדרך, מסלולים מרתקים ומיוחדים המתאימים לכל דכפין.

לסיכום

טבריה היא יעד תיירות שנחשב  לפופולארי וחשוב הן בעבור התיירים המגיעים לבקר בישראל, והן בעבור המטיילים והנופשים הישראלים, טבריה כפי שציינו היא עיר יהודית ואחת מהקדושות בישראל, אופי הטיול בטבריה יכול להיות על בסיס נופש – חופש בסגנון בטן הים בכנרת ויכול להיות בסגנון יהודי שמאופיין תחת הכותרת “טיול לשומרי מסורת”, ההכרה של תרבות העם היהודי באזור טבריה היא דבר חשוב שרצוי וכדאי להכיר גם לחילוניים וכמובן שגם לנוצרים המגיעים לטיול צליינות באזור, מומלץ מאוד בשביל לבצע הזמנה של טיולים לשומרי מסורת באזור הצפון לפנות למשרדי הנסיעות המתמחים בשיווק ומכירה של חופשות וטיולים לציבור החרדי, היכולים להכין עבורך מסלול טיול כמו שאתה מחפש רוצה


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם