• תַפרִיט
  • תַפרִיט

טיולי מבוכים ולבירינתים

דף הבית » טיולי מבוכים ולבירינתים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 10 דקות

מה ההבדל בין מבוכים ולבירינתים

המבוך בנוי ממסלול, שבדרך כלל שני צדדיו נישאים לגובה, כדי להסתיר את שאר המסלולים מעיננו, ועלינו לפתור את חידתו כדי למצוא בו את דרכנו ולצאת ממנו.

הלבירינט הוא טקסי, מסלולו כדוגמת ספירלה בדרך כלל, בו אנו עוקבים אחר המסלול הברור, המתחיל מן החוץ ומהלכים במעגלים ההולכים ומגיעים עד למרכז, שם אנו נחים לרגע ועושים את דרכנו חזרה תוך כדי מדיטציה, הרהורים וכדומה.

מבחר מבוכים ולבירינתים מסביב לעולם, לאוהבי החידות שביננו, לאוהבי המשחק והשחוק, לרומנטיקנים, לרוחניים, לבעלי חוש אסתטי גבוה וגם לאלה מאתנו שאוהבים לפחד ולהתרגש. הם חד כיווניים, רב כיווניים, בנויים ממסלולים מעוטרים בפרחי לוטוס מרהיבים או בגולגולות ושלדים, מבוכים עשויים צמחיה ירוקה יונקת שמש, מבוכים שקירותיהם נישאים לגובה או צמודים לקרקע, הם מצויים מעל פני השטח או שהינם תת-קרקעיים, מותאמים לכל נפש. ממעוף הציפור נראים המבוכים פתורים ופשוטים, מסודרים ללא דופי, אולם בתוכם ממתינה לנו חוויה מורכבת, מענגת ומרגשת.

מבוך קפוצ’ין – רומא, איטליה

ויה בנטו (Via Veneto), מרכז העיר רומא, רחוב שטוף שמש, בתי קפה מעוצבים וחנויות יוקרתיות, אנשים יפים, תנועת מכוניות ערה עד לשעות הקטנות של הלילה. אין רמז על פני השטח על קיומו של אחד המבוכים התת-קרקעיים, מהמפורסמים בעולם, המצוי ממש תחת הרחוב ההומה הזה, בבית מס’ 27, שהוא כנסיית סנטה מריה דלה קונסציונה. המבוך מורכב משישה מדורים/כוכים מופרדים, מעוררי מחשבה והשתאות על היצירתיות המקאברית שבהם. באפלולית המבוך, פוגשים בקירות ותקרות המכוסים בשלדים, כמו גם משקופים, מדפים, גופי תאורה ועוד, כולם עשויים מעצמותיהם של כ-3,700 נזירים שהיו חברים במסדר קפוצ’ין של הכנסיה הקתולית. השלדים, שנאספו החל ממחצית המאה ה- 16, פוזרו בתחילה בבית הקברות של הנזירים, לחיזוק המודעות למשפט הכתוב על לוחית במקום: “מה שאתם עכשיו, אנחנו היינו פעם. מה שאנחנו עכשיו, אתם עוד תהיו”.

לא פחות מרתק הוא שמו של המבוך -קפוצ’ין, שהינו שמו של קוף מגזע רחבי האף, שמצאו בו דמיון לנזיר, החבר במסדר קפוצ’ין, משום חפיפת הצבעים המשותפים להם: גופם הכהה, המזכיר את גלימת הנזיר, פניהם הבהירות כמו גם הכיפה השחורה שעל ראשם. ביקור במבוך הוא מחזה של פעם בחיים, מצמרר ובלתי נשכח.

כתובת: Via Veneto 27, Rome 00187 רומא, איטליה

טלפון:   6-88803695  +39

שעות פתיחה: ימי שני, 18:30 – 09:00

כניסה: בתשלום

פרטים נוספים באתר הכנסייה סנטה מריה דלה קונסציונה

מייל: segreteria@cappucciniviaveneto.it

דרכי הגעה לאתר: מפת הגעה לרחוב ויה בנטו 27

 

לבירינת שארטר ( Chartres),  שארטר, צרפת

פאר היצירה הגותית, בת המאה ה-11, היא קתדרלת שארטר, המצויה במרחק של כ-80 ק”מ מפריז הבירה. הקתדרלה מוכרת בזכות שני צריחיה הא-סימטרים וחלונותיה המדהימים ביופיים, 176 במספר, העשויים ויטראז’ צבעוני. על קירותיה החיצוניים מפוסלים סיפורי הברית החדשה, עד כי יצא שמה למרחקים כתנ”ך חקוק באבן.  למעלה מ-5,000 פסלים מצויים בתוכה. המקום מהווה מוקד עלייה לרגל במיוחד משום האגדה המספרת על שמצויה בו פיסת אריג השייכת למרים הקדושה, אמו של ישו. אולם, לא רק על שום צריחיה המחודדים, חלונותיה המרשימים ופיסת הבד המצויה בה, מהווה קתדרלת שארטר אטרקציה דתית ותיירותית. במרכז הקתדרלה מתגלה לבירינת, בעל 11 מעגלים, באורך כולל של 262 מטרים, עליו צועדים פעם בחודש עולי רגל, תוך כדי תפילה ומדיטציה, כשהם מתחילים מהחוץ, עוקבים אחר הסימונים ולאט לאט מתקרבים למרכז, שם כורעים הם ברך ומפנים מבטם מעלה, לקבלת רחמיה של האם הקדושה, מרים הבתולה, או כפי שמכנים אותה בעיר שארטר “נוטרה-דאם” – גברתנו. כשמפנים את המבט מעלה, כשעומדים במרכז הלבירינת, מתגלה הקתדרלה בשיא תפארתה. התקרה הגבוהה מאוד, על הקשתות שבה, האור שחודר מחלונות הויטראז’, שנשבר לצבעים מרהיבים, הפסלים הפזורים, כל אלה מרוממים את הנפש. המחזה מרהיב ביופיו, כמעט בלתי נתפש. מהמם

כתובת: cloître Notre-Dame Chartres 28000 16

טלפון:   Tél : 33+2-37215908 – Fax :33+2-3721999

שעות פתיחה: בכל ימות השבוע, 19:30 – 08:30

כניסה: ללא עלות לליבירינת.

ישנם חלקים בקתדרלה, כמו סיור בצריחים עצמם ועוד, שם הכניסה היא בעלות.

דרכי הגעה לקתדרלת שארטר: רכבות היוצאות מפריז, העושות דרכן מתחנת Gare Montparnasse  לעיר שארטר, יוצאות פעם בשעה. משך הנסיעה הוא 75 – 50 דקות.

 

מבוך המפטון, לונדון, אנגליה

במרחק של 19 קילומטרים ממרכז לונדון הבירה, על הגדה הצפונית של נהר התמזה, ברובע ריצ’מונד, שוכנת טירה עתיקת יומין ששופצה והפכה לארמון במאה ה-16. זהו ארמון מפואר ביותר, בעל 1000 חדרים, על חפצי האמנות שבו, ריהוט מלא ועוד, הממחישים את העושר הגדול להם זכו שוכניו, מדגיש ומלמד מה זו מלכותיות לשמה. ארמון המפטון קורט בנוי על שטח של 7,200 דונמים. 200 דונמים ממנו הם גנים נרחבים ומאוד מטופחים. במרכז הגנים מבוך עשוי צמחיה חיה – מבוך המפטון. המבוך נחשב למפורסם ולמיוחד מסוגו ברחבי העולם, כמו גם נחשב למבוך הגדול ביותר באנגליה. הוא נשתל במאה ה-17, אורך שביליו 800 מטרים. בהליכה בתוך המבוך, תחת שמי לונדון, אי אפשר שלא לחשוב שבשבילים הללו הילכו מלכים ומלכות, כהנרי ה-7 וגם הנרי ה-8, בתקופת גל עריפת הראשים שפשט באנגליה בכלל ובל נשכח את מלכתו השניה של הנרי ה-8, בפרט, אותה שלח לגיליוטינה, ויש המספרים כי רוחה עדיין משוטטת בארמון ובגנים, כמו גם רוחותיהם של המשרתות שהתגוררו בארמון המפטון קורט. שם, במבוך, עולות מחשבות הרבה. עדיף באמת להתרכז בהנאה, לנשום את כל הירוק הבריא הזה, או לערוך תחרות מי יגיע ראשון אל היציאה.

כתובת: East Molesey, Surrey KT8 9AU, אנגליה

טלפון: 8444827777 +44

שעות פתיחה: בכל ימות השבוע, 17:00 – 10:30.
***בעונת החורף, מנובמבר ועד אפריל, הארמון סגור למבקרים.

כניסה: בעלות. ניתן לרכוש כרטיס אך ורק לגנים, שם מצוי המבוך.

פרטים נוספים באתר ארמון המפטון קורט

מייל: מרכז המבקרים

 דרכי הגעה למבוך המפטון קורט: שלש דרכים נעימות –

בהפלגות מכל התחנות הפזורות לאורך נהר התמזה.  

אוטובוסים ממרכז לונדון: בקו הירוק – 718, 415. בימי ראשון פועלים גם הקווים 111, 216, 267, 411, 440, 501, 513, 726.

רכבת, מתחנת ווטרלו , הנסיעה אורכת כ- 35 דקות.

 

לבירינת בהול בהוליה (בארה אימאמבארה), לקנאו, הודו.

בבירת מחוזה הצפוני של הודו, בעיר לקנאו, מצוי קומפלקס הנקרא בארה אימאמבארה, שהינו מבנה ענק המכיל, בין היתר, את קברו של קדוש מוסלמי שיעי ומסגד. האתר מפורסם ביותר בשל הלבירינת המצוי בו, מבוך שאין שני לו בעולם בסדר גודלו. לבירינט “בהול בהוליה”. הוא בנוי מ-1,000 מקטעים מרושתים, מאות גרמי מדרגות עולים ויורדים, 489 פתחים זהים, כולם תורמים לתחושת הבלבול הנופלת על המנסה למצוא את דרכו החוצה. לשם כך אולי הוא נבנה, במשך 14 שנים, כדי לבלבל את האויב, להשעות את הפולשים ולהרוויח זמן. הוא נבנה כפרוייקט תעסוקה בזמן הרעב הגדול ששרר באיזור במאה ה-18. קשה למצוא את דרכך בלבירינת הענק ללא מפה ופנס. חלק מהמעברים חסום עקב שיפוצים, כך אומרים, אולם יש המספרים כי מאחורי הקירות הללו, ממשיכים המעברים למסלולים תת-קרקעיים המגיעים עד לנהר או אפילו לדלהי. האקוסטיקה מדהימה בזכות התקרות שלפעמים מתנשאות לגובה 15 מטרים, עליהן ניתן להבחין בחריצים צבועים בשחור, שאולי הם אלה התורמים לאקוסטיקה. הדלקת גפרור בקצה אחד של הפרוזדור הארוך נשמעת בחלקו הנגדי מאוד ברור. לבירינת בהול בהוליה מיוחד במינו גם בתכנון האדריכלי שבו, בשל היותו נטול עמודים תומכים. מבוך מפתיע ומרגש, שהתחושה של ההולך בו שונה לגמרי אם ביקר בו בבוקר או לקראת ערב. אז בקבוק מים, מפה, פנס ובילוי נעים בפתרון החידה.

כתובת: Lucknow, Uttar Pradesh 226003, הודו

טלפון: 1123710518 +91

כניסה: בעלות

פרטים נוספים: אינקרדיבל אינדיה

מייל: משרד התיירות ההודי

 

דרכי הגעה לעיר לאקנאו: טיסות – נוחתות בעיר מרוב שדות התעופה שבהודו. ברכבת – מקושרות מכל מקום. אוטובוסים מקושרים.
מרחקה של העיר לאקנאו:
210 ק”מ Allahabad, 135 ק”מ Ayodhya, 497 ק”מ Delhi, 400 ק”מ Corbett National Park

 

לבירינת בגנים התלויים של מרקיוסאק, עמק דורדון, צרפת

עמק דורדון, היום גן עדן, פעם אזור רווי מלחמות כשבימי הביניים תיפקד כגבול בין אנגליה לצרפת. על מצוקיו הפראיים, העולים מנהר הדורדון, פזורות טירות רבות, 1,001 במספר. נדמה כי הטירות עצמן תלויות באויר. הן טובלות בירוק עז הבולט מעל הצוקים החשופים, כמעט כמו ציור. אחת הטירות בולטת בתחזוקת הגנים שלה, טירת מרקיוסאק. השביל המקיף את הגנים הוא באורך של 6.5 קילומטרים. הצטיידו בנעליי הליכה נוחות. בטיול רגלי בגנים, מתגלה לבירינט מרהיב ביופיו שניתן לבלות בו שעות, כשבכל פעם שמגיעים לקצה אחד שלו, הנוף הנשקף מעל הצוק מרומם נפש, נוף מרחיב אופקים. את הטירה בנה יועצו של לואי ה-14 כמעון קיץ והצליח להשלים את הגנים המדורגים לפני המהפכה הצרפתית. כיום הלבירינט עשוי מצמחייה מעוגלת ונעימה. הגן פתוח עד לשעה 23:00 ומסלוליו מוארים באור רומנטי. המקום אינו מתאים לביקור בחורף קר או בחודשי הקיץ החמים. מומלץ להגיע בחודשי האביב, אפריל ומאי או בחודשי הסתיו, בספטמבר ואוקטובר.

כתובת: Jardins de Maqueyssac,  Vezac 24220 , צרפת

טלפון:   5-53313636  +33

שעות פתיחה: בכל חודש משתנות השעות.

כניסה: בעלות

פרטים נוספים באתר טירת מרקיוסק

מייל: גני מרקיוסק

דרכי הגעה לאתר: מפריז, ברכב, לצאת אל האוטוסטרדות הפונות דרומה או מערבה. ברכבת המהירה TGV מפריז לאחת מן הערים הגדולות שבאיזור. בטיסת פנים או פנים אירופאית הנוחתת בבורדו, טולוז, ביאריץ, או פו.

 

מבוך דרינקויו, טורקיה

אם קיים מבוך מפתיע בגודלו ובתחכום שבו – הרי זאת העיר התת-קרקעית דרינקויו. לצד ערים תת-קרקעיות שכנות שבטורקיה, העיר דרינקויו מיוחדת ומרתקת מכולן. היא נתגלתה רק ב-1963, ונחצבה עוד בשנת 1,400 לפני הספירה הנוצרית, לשמש כמקום מסתור מוגן לנוצרים מפני השלטון הרומי. אלה האחרונים, תכופות ניסו להרעילה בזיהום המים או להציפה. בחתך אורך, היא נראית כמו מחילת נמלים מורכבת המגיעה לעומק של 85 מטרים. בסיור במבוך מתגלה עיר שלמה ומיוחדת ששגשגה תחת הקרקע. בעיר אורוות, מטבחים, בתי בד, כנסיה, בית מרזח, בית-ספר ועוד. את האוויר סיפקו 52 פירים מתוחכמים ונחל תת-קרקעי זורם סיפק מים בשפע לכל תושבי העיר, כ-10,000 במספר. נתגלתה גם מנהרה תת-קרקעית, באורך של 8 קילומטרים, המובילה מהעיר דרינקויו לעיר תת-קרקעית סמוכה. רק 20 קומות פתוחות כעת לקהל הרחב, כשהנותרות עדיין נחקרות. העיר שוכנת במרכז אנטוליה, באזור קפדוקיה, בעיר דרינקויו. את המבוך התת-קרקעי הזה גילה לגמרי במקרה תושב הכפר, כשביקש להרחיב את המערה שחי בה והחל לחצוב בקיר. איך לא הייתי שם, לידו, ברגע הגילוי.

כתובת: קפדוקיה, טורקיה

טלפון: 4831727862 +90

שעות פתיחה: מאי-אוקטובר 08:00-18:00, נובמבר-אפריל 08:30-17:30

כניסה: בעלות.

דרכי הגעה: סיורים לעיר התת-קרקעית דרינקויו יוצאים ממרכז העיר גורמה, כחצי שעה נסיעה. הסיור אורך כשעתיים.

 

מבוך ארמון שנברון, אוסטריה

אם ברומנטיקה חפצה נפשכם, ארמון שנברון בוינה, בירת אוסטריה, הוא המקום הנכון. לאחר טיפוס אל ראש הגבעה בה הוא ממוקם, מגיעים למתחם הארמון בן ה-1,400 חדרים, שעבר גלגולים רבים, במשך הדורות, כשכל אחד מבני המלוכה שדר במקום, סגנן אותו על פי טעמו וכיום הוא חי ונושם בסגנון הרוקוקו, הידוע בצבעוניות, עליזות ולא מעט צעקנות ובצבעי הפסטל הנעימים שמאזנים את הסגנון והופכים אותו לנעים ומשמח בצורה יוצאת דופן. כמובן שלארמון גנים מרהיבים באותו הסגנון, שופעים מזרקות מעוצבות ופסלים, גן חיות – העתיק בעולם, חממות ענק ומבוך צמחיה שתורם לתחושת הרומנטיקה והעליצות, מבוך שתשמחו ללכת בו לאיבוד. אלה הן פחות או יותר 4 שעות של שיכרון חושים.

כתובת: Schönbrunner Schloßstraße 47, 1130 Wien , אוסטריה

טלפון:  181113- 1 +43

שעות פתיחה: אפריל – יוני: 8:30 – 17:30 יולי: 8:30 – 18:30 אוקטובר:  8:30 – 17:30 נובמבר   עד מרץ: 8:30 – 17:00                                      

כניסה: בעלות

לפרטים נוספים: ארמון שנברון

מבוך השיחים לונגליט, אנגליה

שני מבוכים מרשימים בסירה אחת – מבוך השיחים שבאחוזת לונגליט , ווילטשיר, נחשב לאטרקציה פופולארית מאוד עקב היותו המבוך הארוך ביותר באנגליה. 16 אלף שיחים מאכלסים את שטח המבוך המתפרש על פני 4 קילומטרים מרובעים. היעד הוא להגיע אל מגדל התצפית שבמרכז המבוך, שמדי פעם ניתן לצפות בו משישה גשרים הפזורים בגן כדי להתכוונן. מבוך מאתגר ביותר. GPS יכול לעזור. המבוך השני במקום נקרא מבוך המלך ארתור, המורכב ממראות ואפוף בערפל, כשהיעד הוא מציאת הגביע הקדוש, כאבירי השולחן העגול. המראות מספקות השתקפויות מבלבלות והצלילים במבוך הם רחשי יער מפחידים. מומלץ להושיט זרועות קדימה להגנה, כי הסבירות שהפתח הנגלה אינו מראה נוספת כי אם מעבר חופשי – קלוש. במקום גם מתנהל ספארי המכיל כ-500 סוגים של בעלי חיים אקזוטיים. עולם שלם תחת קורת גג אחת. אזור ווילטשיר נמצא בדרום מערב אנגליה, רווי באתרים ארכיאולוגים ומונומנטים פרהיסטוריים כסטונהנג’, אייוובורי ועוד. מתאים למי שאוהב אתגרים וגם את סיפורי אבירי השולחן העגול, המלך ארתור, מרלין הקוסם והמסורות האנגליות העתיקות.

כתובת: Longleat, Warminster, Wiltshire, BA12 7NW , אנגליה

טלפון:  844400 1-985 +44

שעות פתיחה: בכל ימות השבוע, תלוי מזג אויר: חורף: 17:00 – 10:00, קיץ: 19:00 – 09:30

כניסה: בעלות.

לפרטים נוספים: אתר מבוך השיחים בלונגליט

מייל:enquiries@longleat.co.uk

דרכי הגעה לאתר: מפת האזור ניתן להגיע לאתר באוטובוסים ורכבות, ברכב שכור – מרוויחים זמן יקר ולפעמים העלות תהיה כדאית יותר מהתחבורה הציבורית.

 

לבירינת אביונה, קנטון ואלה, שווייץ

בין מרטיני לסאן-מוריץ, בעיר הקיט Valais, שוכן מבוך אתגרי, טבעי, המורכב מלא פחות מ- 18,000 עצי טויה – ממשפחת המחטים, שיוצרים מבוך באורך של 3 קילומטרים, מה שמעניק לו את התואר של המבוך הטבעי הגדול בעולם. במסלול כתבי חידה, אוצרות, מכשולים ועוד, כשהדגש הוא על לימוד הסביבה, העיירות השכנות וכדומה. במבוך אי אפשר שלא לתת את הדעת על כך שהוא נבנה ממש כדי לבלבל את ההולך בו ומציב לו מכשולים לא מעטים. הפרס שנגלה למסיימי המסלול הוא פארק אתגרי הכולל קיר טיפוס, מגלשות המגיעות עד לגובה של 30 מטרים, טרמפולינות, מיני-גולף ועוד. שעשוע ליום שלם עם פינות מסודרות לעריכת פיקניק בטבע. לאוהבי חידות ואתגרים.

כתובת: 1902 Evionnaz, Rte des Iles Vieilles 30, שווייץ

טלפון: +41 27-7673090

שעות פתיחה:

כניסה: בעלות.

לפרטים נוספים: אתר התיירות הרשמי של שוויץ

מייל: info@labyrinthe.ch

דרכי הגעה לאתר: מפת האזור,  ניתן להגיע ברכבות או ברכב שכור.

 

מבוך סמסו, דנמרק

הרי לכם מבוך עצום, רשמית. בספר גינס הוא רשום כמבוך הגדול בעולם. מבוך מיוחד השוכן על אי ייחודי, המעניק חוויה של טבע עצומה בשל 25 סוגי הציפרים שדרות בו, שועלים, ארנבות, צבאים ועוד. גודלו של המבוך מרשים – 60,000 מטרים ריבועים כש- 50,000 עצים תוחמים את מסלוליו באורך כולל של 5,380 מטרים. ללא כתב החידה, (לכל גיל מותאם כתב חידה משלו), שמקבלים בכניסה, מתפספסות פינות קסומות ובל נשכח את 186 הצמתים שמבלבלים את פותר החידה התר אחר מסלול היציאה. משך ההליכה במבוך הוא כשעה ומחצה. האי סמסו עצמו הוא חגיגה כשלעצמה, מרגע העלייה על המעבורת, השיט, ההגעה לאי, הנופים והחופים המרהיבים אוד מרגשים. אורכו של האי הוא 28 קילומטרים המרושתים בדרכים ושבילים המתאימים לתיור על אפניים או הליכה נעימה. זהירות על החיות שאינן מודעות לתנועה ברכב. הרכב חשמלי ומזה כ-15 שנה שזורם באי חשמל ירוק, קרי, החשמל מופק באמצעות טורבינות רוח והחימום הינו סולארי ואנרגיה ביולוגית. חוויה אקולוגית בפני עצמה. גם אנחנו רוצים, נכון?

כתובת: SSEHOVED 1, NORDBY , samsoe, דנמרק

טלפון:  45+  86596659

שעות פתיחה: יולי ואוגוסט, בכל ימות השבוע, 17:00 – 11:00. בעונות השונות יש לבדוק.

כניסה: בעלות.

לפרטים נוספים: אתר האי סמסו

מייל: לשליחת מייל לאתר

דרכי הגעה לאתר: מפת האזור מעבורת.

 

מבוך פארק אוטופיה, ישראל

בפארק אוטופיה שבקיבוץ בחן שני מבוכים, אחד מעוצב בסגנון לבירינת אנגלי והשני הוא מנהרה אתגרית בשני מפלסים, על שטח של כשני דונם. המבוכים עשויים צמחים כשהמבוך הקלאסי מכיל גם צמחים מפוסלים. בנוסף, הפארק מספק אטרקציות כמו עולם הסחלבים, עולם התוכים, עולם התבלינים, עולם המים, עולם הטורף ועוד. בילוי משובח המתאים לכל המשפחה וגם לחבר’ה.

כתובת: קיבוץ בחן

טלפון: 09-8782191

שעות פתיחה: ימים א-ה: 8:30-18:00 בחורף עד 17:00. (כניסה אחרונה בשעה 16:30) שבתות וחגים: 8:30-19:00 (כניסה אחרונה בשעה 17:30) ימי ו וערבי חג: 8:30-15:00 (כניסה אחרונה בשעה 13:30)

לפרטים נוספים: אתר פארק אוטופיה

מייל: utopia@utopiapark.co.il

דרכי הגעה לאתר: מפת האזור

 

אמת התנינים, ישראל

באמת התנינים קיים מבוך עשוי פיקוס סבוך המכיל דמויות מהאגדות. זהו מבוך נעים שמתאים גם לגיל הרך. הוא שוכן בלב שמורת טבע שהייתה פעם, לפני כשישה עשורים, ביצה גדולה מאוד, ובאמת חיו בה תנינים. כיום זהו אתר ירוק ופורה, שוקק חיים. בשמורה פינת ליטוף – לא של תנינים כמובן, המקום מציע שיט באגם, פעילויות יצירה, מגלשת מים שפתוחה רק בימות הקיץ, דיג למבוגרים, קמפינג, לינה בבקתות רומאיות ועוד.

כתובת: מושב בית חנניה

טלפון:  04-6361025

שעות פתיחה: שבתות וחגים 17:00 – 10:00 בימי חול בתיאום מראש.

לפרטים נוספים: אתר אמת תנינים

מייל: amataninim@gmail.com

דרכי הגעה לאתר: מפת האזור

מבוך פארק גן גורו, ישראל

כאן בארץ, בקיבוץ ניר דוד, קיים אתר ייחודי, פארק גן גורו, על שמו של הקנגורו האוסטרלי, שלא תתבלבלו. הוא מסתובב חופשי במתחם, לצד חבריו למשחק, המצפים לתשומת לב המבקרים בפינת הליטוף. דובוני קואלה, שועלים, כבשים, קזוארים ועוד, גם הם חופשיים בפארק, כשמעליהם חגות ציפורי הקקדו הצבעוניות, כולם בדגש על אוסטרליה, שכן, הגן הוקם לזכרם של נפגעי המשלחת האוסטרלית באסון המכביה. בפארק גם גן מבוכים מיוחד, מבוכי הגיון, 6 במספר, כשהגדול מכולם משתרע על שטח של דונם. הוא עשוי צמחייה סבוכה, ומשולבות בו מראות מעוותות המעלות שחוק והנאה למנסים לפתור את כתב החידה שקיבלו במקום. הפארק מתאים לכל גיל ולבילוי משפחות. שווה לתכנן עליו יום של הנאה וכיופים.

כתובת: קיבוץ ניר דוד, ד.נ עמק המעיינות, 10803

טלפון:  04-6488060

שעות פתיחה: א’-ה’- 9:00-16:00; יום ו’ וערבי חג- 9:00-15:00; שבת וחג – 9:00-17:00, ערב יום כיפור, ערב ראש השנה, ערב חג פסח (ראשון) פתוח עד 13:00, יום כיפור ויום הזיכרון לחללי צה”ל- סגור. בימי החופש הגדול – 9:00-20:00 בימים א’-ה’ + שבת

כניסה: בעלות מגיל 3.

מייל: shivuk1@nirdavid.org

דרכי הגעה לאתר: מפת האזור

המבוך האקולוגי, כפר הנוער עיינות, ישראל

בשנת 2004 הוקמו בישראל מבוכים ולבירינתים, למטרת העצמה אישית, קבוצתית ומשפחתית. מקים האתר, איציק מידן, טוען כי התנהגותו של אדם במבוך, דרך ההתמודדות שלו וגישתו, משקפים את התנהלותו בחייו ופה ניתנת לו ההזדמנות לראות את קשייו ואת צורת חשיבתו בפשטות ובבירור, דבר המאתגר את פותר החידה להיות פתוח לאפשרויות נוספות ודרכי פעולה שונות כדי למצוא את עצמו במבוך בכלל ולמצוא את עצמו בפרט. נעים לעבור הדרכה/אימון אישי וקבוצתי תחת כיפת השמים, בנוף ירוק, כשהמבוכים והלבירינתים עשויים כולם מחומרים טבעיים. חוויה מרעננת בהחלט. אך לא רק להדרכה יפה המקום. הוא מספק גם פעילות משפחתית ו/או חברית מהנה ביותר.

כתובת: כפר הנוער מעיינות, ליד צומת בית-עובד, ישראל.

טלפון: 054-8078050

שעות פתיחה: בתיאום מראש.

כניסה: בעלות.

לפרטים נוספים: אתר המבוך האקולוגי

מייל: המבוך האקולוגי

דרכי הגעה: מפת הגעה

מכירים עוד מבוכים? תעדכנו אותי, דרך צור קשר

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם