טיול בקראוון, דעה

טיול בקרוון מיועד בעיקר לאלה שאוהבים לטייל בטבע או שמחפשים חוויות וריגושים שלא בדרך המקובלת.

זמן אופטימאלי לטיול בקרוון: לישראלים שלא מורגלים עדיין לשיטה זאת של טיול ומתוך תשובות שקיבלנו ממטיילים, הוא שבועיים ומעלה. במגבלות של זמן מומלץ לנסוע פחות מרחקים וליהנות יותר.

עונה אופטימאלית לטיול בקרוון:מעט אחרי שיא העונה. זאת התקופה בה המחירים צונחים ( אפילו עד 50%) .בקנדה המחירים יורדים כבר מה- 15 באוגוסט. בארה"ב, גרמניה ומינכן – המחירים יורדים בספטמבר ברוב המקומות.

מזג אויר: נתון חשוב ביותר במיוחד כשנוסעים בטבע. אי לכך אין טעם לטייל כאשר קר בחוץ, מעונן, סגרירי או ראות לקויה.

בחירת קרוון: לפי מספר המטילים+ מרחב מחיה על מנת לא להרגיש לחוץ מידי. לא לשכוח דבר חשוב, ככל שהרכב גדול יותר ככה הוא יותר מסורבל לנהיגה.

בעת קבלת הקרוון: יש לבדוק באופן יסודי לליקויים כולל גג וחלונות. יש לברר על תפקודו של כל פרט ברכב ( איך מפעילים ומה תפקידו). מומלץ ביותר לצלם את הרכב מבחוץ ומבפנים על מנת למנוע ויכוחים מיותרים עם החברה המשכירה.

נהיגה: בגלל גובה ומשקל הקרוון יש לוודא מהו גובה הקרוון וזאת לצורך מעברים תת קרקעיים, גשרים, מנהרות, או בכל מקום שיש תקרה נמוכה. בעת נסיעות אחורה כדאי שיהיה מכוון אנושי מחוץ לרכב.

אחסון וציוד: מומלץ לקחת תיקים מתקפלים, על מנת שלא יתפסו הרבה מקום ונפח. מבחינת הציוד לקחת את המינימום ההכרחי והדרוש.

חניונים: מומלץ להגיע ולהתארגן לפני שיורד הערב. מידע על חניונים ניתן למצוא באינטרנט או בכל לשכת תיירות מקומית. מומלץ לגור בחניון מסודר מכמה סיבות: הביטוח של חברות ההשכרה מחיבות זאת, המשטרה לא מרשה וסיכויים גדולים לגניבה ופריצה.

בעד

בנסיעת משפחה עם ילדים יש הרגשה של קביעות והביתיות מורגשת כי הקרוון מצויד בציוד שיש בבית רגיל ( מים, שירותים, ארונות, מיטות, מקלחת ועוד). בנסיעה של זוג+ 2 ילדים בני עשרה – חיסכון של 60-80 דולר ללילה (תלוי במדינה בה תבקר) וזה אחרי כל ההוצאות.
נגד

אין אפשרות לתכנן טיול בדקה ה-90. מצריך תכנון של חצי שנה ומעלה וזאת כדי שיצא טיול חלק (כמה שאפשר).
ההתעסקות המתישה כשמגיעים בערב למחנה הקמפינג יש לבצע את הפעולות הבאות יום יום:

להחנות את הקרוון – ומבלי להישרט מענפי העצים. אחרת תשלמו קנס גבוה.לפלס את הרכב כך שיעמוד במאוזן, ללא שיפוע (לא תמיד פני השטח ישרים וצריך להיעזר במין מדרגה שתסייע לאזן את הקרוואן).

לחבר את הקרוון לחשמל – פריסת כבל מאריך, חיבור לארון חשמל.

לפתוח את אציליה (פרגולה) הצמודה לרכב אשר נפתחת על ידי סיבוב זרוע ידנית (מאפשרת לשבת תחתיה ומגנה משמש ומגשם קל) צריך לשמור על "כוננות גשם", אם יש רוחות וגשם סוער מומלץ לקפל אותה. להוציא מהמטען ולפרוס שולחן מתקפל ו- 4 כסאות מתקפלים.

להפוך את המושבים למיטה זוגית: (מאוד לא נוחה ודי צפופה), לפרק שני כסאות בטיחות לילדים ולהכניסם בקושי לארון הבגדים, לסדר המיטות לילדים.

בערך שעת עבודה ההתעסקות המתישה בבוקר, לפני היציאה לדרך, החזרת הקרוון למצב נסיעה: פירוק "חדר השינה", והפיכתו בחזרה למצב נסיעה – הוצאת כסאות בטיחות מהארון וקשירתם בחזרה לחגורות הבטיחות. קיפול הציליה. קיפול והחזרת שולחן וכסאות מתקפלים לתא המטען. ניתוק מהחשמל – גלגול כבל מאריך (25 מטר). ריקון הזבל והפרדתו לסוגים ( נייר, פח, זכוכית) לפני כן. בגלל החוקים האירופאים והאמריקאים. מילוי מיכל המים הנקיים (80 ליטר), ריקון מיכל המים המשומשים (ברוב המחנות יש רק נקודה אחת המשרתת מאות קרוונים, לא תמיד יש נגישות נוחה לנקודה ולא תמיד יש בה אפשרות למלא וגם לרוקן). הרקת מיכל השירותים. ניקוי כללי של הקרוון.

בערך שעה וחצי של עבודה.

סה"כ עבודה של הכנת הקרוון לחניה ונסיעה – מינימום 2.5 שעות ביום האמור לעיל אינו כולל זמן ל: רחצה, צחצוח, הלבשה, הכנת ארוחת בוקר, שטיפת הכלים, לטאטא (מספר פעמים ביום היות והקרוון מתלכלך מבוץ ושאר לכלוך אשר מגיע מבחוץ).בנוסף לאמור לעיל יש לקחת בחשבון כי קשה לתמרן בחניה עקב צפיפות הקרוונים.

האם זה מה שרצית?

———————————————————–

הערה מסכמת וחשובה ששלחה לי סיגלית בר. יועצת טיולים

 יש יעדים שלדעתי ממש לא מומלצים לטיולי קרוואנים. הולנד- לדוגמא. טיול קרוואן מתאים יותר לטיולי טבע, לטיול ביעדים המצריכים הרבה נסיעות ומעברים ולא ניתן לטייל בהם בטיול כוכב. מדינה קלאסית לטיול בקרוואן היא נורווגיה. יעדים מוצלחים נוספים: טיול בפארקי הטבע במערב ארה"ב או מערב קנדה. כמובן שניתן לטייל ביעדים אלה גם ללא קרוואן (כל אחד צריך לחשוב ולבדוק מה מתאים לו), אך אלה היעדים המוצלחים ביותר. חשוב להזכיר ולהדגיש שטיול בקרוואן יקר יותר (ברוב המקרים משמעותית) מטיול מקביל ברכב שכור, לינה במגורים משפחתיים ואכילה במסעדות משפחתיות. רבים מצפים שקרוואן יוזיל עלויות. מי שבגלל שיקול כלכלי חשב לבחור בקרוואן, כדאי שישנה קונספט… מי שמעוניין בקרוואן בשביל החוויה, "הטיול עם הבית" ללא צ'ק אין ואאוט וכדומה, יכול להתחיל לבדוק. חשוב להזמין קרוואן המון זמן מראש, המחירים עולים משמעותית ככל שמתקרבים לתאריך, במיוחד בחופשות הקיץ והאביב ומי שמעוניין גם ללון באתרי קמפינג טובים- צריך להזמין מקומות אליהם הרבה זמן מראש (כך שמי שחשב שקרוואן נותן לו להיות ספונטני, משוחרר וכו'- שוב טעה). חשוב לבקש מחיר הכולל את כל התוספות, מיסים, ביטוחים, ציוד וכד' מכיוון שהעלויטות הנוספות מאד מאד גבוהות.

טיפים והמלצות של יאיר בר זוהר מידע תיירותי טיולים, טיפים, עצות, קראוון, קרוון, תיירות

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות