טיול יום באזור צ'ינקווה טרה

מכירים את התמונות מאיטליה של כפר צבעוני התלוי ממש על המצוק מעל הים הכחול? כנראה יתכן מאוד שמדובר באחד הכפרים המרכיבים את אזור צ'ינקווה טרה בקו החוף הצפון מערבי של איטליה. צ'ינקווה טרה הוא מקבץ של חמישה כפרי דייגים צבעוניים ומלאי קסם שלוקחים אתכם לאיטליה של פעם, איטליה הכפרית. כפרים אלה מחוברים בשביל וניתן ללכת ביניהם ברגל או להגיע ברכבת המחברת ביניהם. במסגרת הסיור נטייל בין הכפרים, נכנס אל כפרי הדייגים ונתפעל מן הנוף הציורי שקשה להאמין שהוא אמיתי. לכל כפר או עיירה סגנון אדריכלות ומאפיינים הייחודיים לו. לא סתם הוכרז האזור כאזור לשימור מטעם אונסק"ו. את הטיול נתחיל מפירנצה היפה וניסע מערבה לכיוון הים עד לכפר הראשון.

מאנארולה Manarola

על מצוק תלול תראו בתים בצבעי פסטל שונים: ורוד בהיר, כתום, צהוב וגם לבן מצטופפים זה לצד זה כאילו הם נאחזים אחד בשני בכדי לא ליפול למים. ישנו רחוב תלול היורד אל מפרץ מוגן עם הרבה מאוד סירות דייגים. מאנארולה היא כפר דייגים איטלקי טיפוסי, עם רחובות תלולים וצפופים והרבה כביסה תלויה, אווירת כפר אמיתית. משם נמשיך עם השביל אל ריומג'ורה, עיירה מרכזית יחסית מבין "חמש האדמות", קטע שביל זה נקרא גם שביל האוהבים.

ריומג'ורה Riomaggiore

ריומג'ורה הוא אכן גדול יחסית לכפרים אחרים. יש בו שרידים של טירה עתיקה. ריומג'ורה היא כפר ימי ביניימי עם בתים עתיקים ורחובות מרוצפי אבן. תוכלו לראות את הבתים הנוטים ממש זה לכיוונו של זה. סביב ריומג'ורה כרמים ותעשיית יין מפותחת וניתן לטעום מן היין המשובח. ברחוב הראשי ישנן גם מסעדות ומעדניות בהן ניתן לקנות גבינות מעולות המיוצרות באזור. ישנן גם חנויות מזכרות המכוונות כמובן לתיירים שהם עיקר האנשים שתראו ברחובות הכפר.

מונטרוסו Monterosso al Mare

קטע השביל המוביל למונטרוסו הוא תלול במיוחד וגם עוברים בו בגובה רב ביחס ליתר חלקי השביל, ממש על גובה המצוק. הוא נחשב לפנינה של צ'ינקווה טרה וזוהי גם העיירה הגדולה והמרכזית ביותר מבין חמשת הכפרים/עיירות. יש בו גם חוף ים גדול ומסודר אך החול בו מורכב משברי אבנים קטנטנות כך שאינו החול הרך והכיפי, אך בכל מקרה- למי יש זמן להתרחץ בים? נטייל לאורך הטיילת בחוף וברחובות העיירה המקסימה ומלאת הצמחיה. גם כאן ישנם שרידים של מבצר עתיק. ניתן לראות בעצם מגדל יחיד ששרד מתוך 13 המגדלים שהרכיבו את המבצר. אחד הסמלים של מונטרוסו שכבר לא קיים היום כי נהרס במלה"ע השניה הוא פסל ענק של נפטון שהיה ממוקם בתוך המים סמוך לוילה שהיתה במקום. נפטון היה עשוי אבן מקומית והחזיק על כתפיו צדפה שהיתה למעשה מרפסת ששימשה לריקודים. אין ספק שידעו לחיות פה את החיים הטובים.

ורנצה Vernazza

ורנצה היא כפר יפהפה שבו רצועת החוף הנחשבת ליפה ביותר. למרבה ההפתעה, גם בכפר זה ישנו מבצר עתיק… המבצר נקרא Castello Doria . את המבצר בנו במאה ה- 15, גם כאן מתוך מטרה להגן על הכפר החשוף לפלישות גורמים לא רצויים. הסמטאות הצפופות אך הנעימות של הכפר משתלבות זו בזו וכוללות בתי קפה ומסעדות. העיירה מקיפה מפרץ קטן והנוף הנשקף ממנה הוא עוצר נשימה.

נקודת הסיום: תחנת הרכבת בלה ספזיה

אמנם עבור המשתתפים בסיור זוהי נקודת הסיום והסיור אינו כולל טיול בתוך העיר, אך אפשר בהחלט לקחת סיור אחר או לטייל בעיר בזמנכם הפנוי. העיר לה ספזיה מוכרת בעיקר בזכות הנמל הגדול שבו עגן הצי של איטליה כשהיה בשיא כוחו וגודלו. ברחובות העיר ישנם כנסיות ומבצרים בעלי ארכיטקטורה מיוחדת. יש בה מוזיאונים, מבחר של מסעדות ובתי קפה. היא מהווה נקודת חיבור בין הצפון לבין רומא ונחשבת בירת מחוז ליגוריה שכפרי צ'ינקווה טרה מהווים חלק ממנו.

לפרטים נוספים על הזמנת טיול יום באזור צ'ינקווה טרה

 

 

 

 

סוכנויות וחברות טיולים דוברי שפות זרות Cinque Terre

כתבות קשורות

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות