מסלול טיול לאורך חוף נהריה עכו

רצועת החוף שבין נהריה בצפון ועכו בדרום היא מהיפות בארץ. את המסלול מתחילים בצפון העיר נהריה,  ניתן להבחין בהשתקמות החוף שבעבר היה מזבלה לפסולת בנין. כאשר מגיעים לחוף שבי ציון ועוקפים את החוף המוסדר מוצאים 3 נקודות ענין ראשונות. האחת היא כנסיה ביזאנטית חרבה. המקום מוקף חומה נמוכה, ומה שנשאר מהכנסיה הוא פסיפס של דגמים גיאומטריים וכמה חלקי עמודים. איפה הכותרות? כנראה בחצרות בתי המושב.

על החוף מוצאים את האנדרטה לזכר קצין חיל הים דני עזרי שנפצע בתאונה מבצעית ונפטר, כאשר הוא משותק מצווארו ומטה, בבית החולים. דני עזרי היה בן לאם ישראלית שנישאה לשוויצרי וגרה איתו בשוויץ. הוא בחר לעלות ארצה ולהתגייס, בהתחלה לשייטת 13 אבל מאחר ונפסל על בעיית ראיה המשיך בקורס חובלים. בלילה סוער בחזרה מפעילות מבצעית בלבנון פגע בו גל על הסיפון ועמוד השדרה שלו נשבר. לאחר 3 חדשים נפטר. האנדרטה מורכבת מספסלי אבן המקיפים סלע עליו כתוב "כשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים". למרבה הצער, מדי פעם הספסלים נשברים על ידי ונדליסטים.

האנדרטה הבאה על החוף היא לזכר חללי השייטת מאסון אנצריה, 11 חיילי השייטת וד"ר מאהר דגש שהצטרף אליהם. פרטי המבצע שנכשל סודיים עד היום. האנדרטה שעל החוף הינה רק חלק מהאנדרטה. חלקה השני נמצא בעומק הים, שם הוטבעה ספינת טילים כשעל סיפונה 12 כסאות והיא משמשת היום כאתר צלילה והנצחה.

 

לתוך חללים מתחת לסלע מתפרצים הגלים ודוחסים אליהם אויר ומים. האויר הדחוס נמלט דרך חורים בתקרת אותם חללים, ומעלה מעליו ענן של רסס. על החוף ניתן למצוא קונכיות ממינים רבים ומגוונים, צדפים ואף אלמוגים ים תיכוניים. חופי הצפון עשירים במיוחד במיני בעלי חיים כאלה. בתמונה: סגולית דו גונית, חלזון פלנקטוני טורף המשתמש בקצף אותו הוא מפריש כמצוף, אצה גירנית (ה"שיח" הלבן בעל הענפים הדקיקים) ואלמוג ים תיכוני.

בגומות ההמסה מוצאים אצות.כאשר מתקרבים לעכו מגלים סימני חציבה. בוני העיר העידיפו לחצוב מחוף הים את הסלע החופי  במקום את הכורכר המשוכב והמתפורר. לפני הכניסה לעיר נראים צינורות- ביוב או ניקוז- אשר אינם פעילים עוד היום. אפשר ללכת עליהם כדי להגיע אל טבלאות הגידוד היוצרות שוניות בים, ודייגים עומדים עליהם עם חכותיהם בידיהם.

כתב וצילם ירון יובל. מדריך טיולים

[email protected]

אחרים ישראל טילות\חופי ים בישראל מסלול טיול ליום שלם מסלולי טיול בדרגת קושי בינונית מסלולי טיול ברגל מסלולי טיול ברכב פרטי מסלולי טיול למבוגרים מסלולי טיול למשפחות מסלולי טיול לנוער מסלולי טיול לצעירים מסלולי טיול מומלצים באביב מסלולי טיול מומלצים בחורף מסלולי טיול מומלצים בסתיו מסלולי טיול מומלצים בקיץ מסלולי טיול עם כלבים מסלולי טיול קווי מסלולי טיול רומנטי מסלולים ויומני טיול מומלצים, בישראל אסיה, טיולים, טילות\חופי ים בישראל, ישראל, מזרח תיכון, מסלול טיול ליום שלם, מסלולי טיול בחורף, מסלולי טיול בינוניים, מסלולי טיול בסתיו, מסלולי טיול ברגל, מסלולי טיול ברכב פרטי, מסלולי טיול למבוגרים, מסלולי טיול למשפחות, מסלולי טיול לנוער, מסלולי טיול לצעירים, מסלולי טיול מומלצים באביב, מסלולי טיול מומלצים בקיץ, מסלולי טיול עם כלבים, מסלולי טיול קווי, מסלולי טיול רומנטיים, נהריה, עכו, שבי ציון, שמורת שבי ציון

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות