טיילת חדשה בבת ים ופסטיבל אמנות ותאטרון רחוב בה

חוותה ורשמה: שרה פלד

השבוע, עם פתיחת שלושת ימי פסטיבל בת ים לאמנות ותיאטרון רחוב ה-20, נחנכה הטיילת החדשה שעומדת להפוך לאטרקציה החדשה של גוש דן.  הטיילת מתוכננת לחבר בין טיילת יפו לטיילת ראשון לציון. החלק שנפתח, יורד מהטיילת העילית לקו החוף וכולל נתיב אופניים ודק עץ אקולוגי להליכה וריצה. על הדק משולבים רהיטים מעוצבים מיוחדים לשימוש חופשי, ספסלים, מיטות שיזוף, ספסלים גליים לרביצה ושולחנות בר. הטיילת תוכננה כך שתוכל לתת מענה לאירועים זמניים כמו ירידים, דוכנים ופסטיבל תאטרון הרחוב המתקיים מידי שנה.

טיילת בת ים

את הביקור בפסטיבל התחלנו בחיבור בין הטיילת העילית לטיילת החוף, בירידה דרך טריבונות הישר לתוך שדרה מקורה ברצועות תאורה של אלפי נורות לד. בשדרה עצמה מוקמה תערוכת מיצגים של אמנים יוצרים, ויטרינות קטנות שבהם דוגמת תוצרת היוצר ופרטי התקשרות. רעיון פנטסטי לתצוגה במקום יריד מכירות. בחללי החנויות שטרם נפתחו, הוקרנו סרטי וידיאוארט שהוכנו ע"י בוגרי בצלאל. בקצה השדרה על החוף, הוקם לתפארת פסל רב ממדים בדמות אדם, עשוי מעץ ממוחזר, בשילוב תאורה המפיחה בו חיים. ועוד על החוף, מחול של קבוצת "אדמה" והקראת שירה "שירה מול הים".

הפקה מיוחדת מתרחשת במרכז הטיילת העילית, קבוצת "דאקס מאשינה" (צרפת) מציגה מופע קרקס ומחול אווירי על סיפורו של גליליאו המדען. מבנה תלוי בגובה שבין 15-30 מ' מהרצפה, משמש במה לסצינות אקרובטיות משולבות אור ומוזיקה מעולה. בינתיים חולפים להם סוסי בד לבנים, "הסוס הגאה" בביצוע קבוצת קומפאני דה קווידאם (צרפת), דמויות בלבוש בדיוני שהפכו לסוסים זוהרים ענקיים כשאיש קטן ומוזר מנסה לאלף אותם.

צילום: אתר הפסטיבל

המופע הטוב ביותר של הפסטיבל הוא ללא ספק, הגירסה המקוצרת שנכתבה במיוחד לפסטיבל, של תיאטרון אורטו-דה (ישראל), עם ההפקה "אבנים", מופע פיוטי, מסעיר ומרגש בהשראת אנדרטת לוחמי הגיטאות שפיסל נתן רפפורט. שישה שחקנים המספרים את סיפור ניצחון הרוח, משואה לתקומה. המופע הועלה כ-700 פעם בלמעלה מ-30 מדינות וזכה בעשרות פרסים בינלאומיים.

חזרנו לנוח על הספסלים המפנקים בטיילת החדשה הממוקמים ממש מתחת למלונות בהקמה. בשנת 2018 ייפתחו כאן 2 מלונות יוקרה חדשים בחלק הדרומי החדש של הטיילת. אורחי המלונות ייהנו מגישה ישירה לחוף ומשדרת קניות יוקרתית.

נתניה היזהרי! בת ים נושפת בעורפך….

 

אטרקציות בחינם בישראל אטרקציות מומלצות למשפחה טילות\חופי ים בישראל כתבות ורשמים תרבות, אמנות ובידור בישראל בת ים

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות