טיעונים בעד טיפול בכלב בביתו לעומת בפנסיון, שאתה בחופשה

לכלב שתי תכונות חשובות מאוד: להקתיות וטריטוריאליות. שתי התכונות קשורות זו בזו ובעצם הן שיצרו את הקשר שבין הכלב והאדם. לכלב דרושים להקה ומנהיג ולאדם דרוש ייצור נאמן שגם שומר עליו ועל סביבתו.

לחתול שאינו חיה להקתית, גם אם חי בקבוצה, הטריטוריאליות, הסביבה המוכרת, חשובה מאוד, אפילו יותר מאשר לכלב שמבחינתו הטריטוריה היא היכן שהלהקה נמצאת.

אני אתייחס כאן בעיקר לכלבים.

כאשר הבעלים עוזבים את הבית למספר ימים, הכלב מתקשה לקלוט את השינויים בהרגלים ולהבין שבעתיד הם יחזרו. הוא חיה של הרגלים יומיומיים והוא גם חי כאן ועכשיו. הכלב בתפיסתו מאבד את הלהקה שלו. זה דבר שעלול להביא אותו לסטרס (עקה) ואפילו לפגוע במערכת החיסונית שלו. זה משתנה מאוד מכלב לכלב ולא תמיד ממש בולט.

כמובן שכשיוצאים לחופשה או עסקים והכלב לא יכול להצטרף אז אין ברירה. אולם, האם יש להוסיף לזה גם את איבוד הטריטוריה ע"י לקיחתו של הכלב לפנסיון?

בשביל הכלב המעבר לפנסיון הוא אובדן כפול, גם הלהקה וגם הטריטוריה, בעיקר בפעם הראשונה. זה מגביר את מצב סטרסורי (גורם עקה) שכאמור יש לו השפעה בריאותית פיסית, השפעה שלילית על המערכת החיסונית.

דווקא במצב הסטרסורי הזה הכלב בא במגע עם כלבים רבים אחרים, גם אם לא במגע ישיר, הרי שדי כדי להעביר גורמי מחלה. ברור שככל שהפנסיון טוב יותר רמתו הסניטארית גבוהה יותר ודרישותיו לארח רק כלבים בריאים ומחוסנים (גם כנגד שעלת המכלאות) גבוהות יותר.

בפנסיון, תנאי המחיה של הכלב שונים מאשר בבית, מן הסתם יכול להיות שהכלב יקבל פחות מרחב ממה שהיה רגיל לו ואולי גם פחות זמן לטיול ופעילות ופחות תשומת לב.

נקודה למחשבה: ככל שהפנסיון גדול יותר –  מקבל אליו יותר כלבים, צרכיו של הכלב לזמן טיול, פעילות, תשומת לב ומרחב מחיה מתמלאים פחות.

 

כתב: לי – און מטיב גוטמכר

טיפים והמלצות של מומחים טיפים, המלצות, עצות, חוקים בתיירות מידע תיירותי כלב, פנסיון

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות