• תַפרִיט
  • תַפרִיט

טיעונים בעד טיפול בכלב בביתו לעומת בפנסיון, שאתם בחופשה

דף הבית » טיעונים בעד טיפול בכלב בביתו לעומת בפנסיון, שאתם בחופשה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: < 1 דקה

כתב: לי – און מטיב גוטמכר.

לכלב שתי תכונות חשובות מאוד: להקתיות וטריטוריאליות. שתי התכונות קשורות זו בזו ובעצם הן שיצרו את הקשר שבין הכלב והאדם. לכלב דרושים להקה ומנהיג ולאדם דרוש ייצור נאמן שגם שומר עליו ועל סביבתו.

לחתול שאינו חיה להקתי, גם אם חי בקבוצה, הטריטוריאליות, הסביבה המוכרת, חשובה מאוד, אפילו יותר מאשר לכלב שמבחינתו הטריטוריה היא היכן שהלהקה נמצאת.

אני אתייחס כאן בעיקר לכלבים.

כאשר הבעלים עוזבים את הבית למספר ימים, הכלב מתקשה לקלוט את השינויים בהרגלים ולהבין שבעתיד הם יחזרו. הוא חיה של הרגלים יומיומיים והוא גם חי כאן ועכשיו. הכלב בתפיסתו מאבד את הלהקה שלו. זה דבר שעלול להביא אותו לסטרס (עקה) ואפילו לפגוע במערכת החיסונית שלו. זה משתנה מאוד מכלב לכלב ולא תמיד ממש בולט.

כמובן שכשיוצאים לחופשה או עסקים והכלב לא יכול להצטרף אז אין ברירה. אולם, האם יש להוסיף לזה גם את איבוד הטריטוריה ע”י לקיחתו של הכלב לפנסיון?

בשביל הכלב המעבר לפנסיון הוא אובדן כפול, גם הלהקה וגם הטריטוריה, בעיקר בפעם הראשונה. זה מגביר את מצב סטרסורי (גורם עקה) שכאמור יש לו השפעה בריאותית פיסית, השפעה שלילית על המערכת החיסונית.

דווקא במצב הסטרסורי הזה הכלב בא במגע עם כלבים רבים אחרים, גם אם לא במגע ישיר, הרי שדי כדי להעביר גורמי מחלה. ברור שככל שהפנסיון טוב יותר רמתו הסניטארית גבוהה יותר ודרישותיו לארח רק כלבים בריאים ומחוסנים (גם כנגד שעלת המכלאות) גבוהות יותר.

בפנסיון, תנאי המחיה של הכלב שונים מאשר בבית, מן הסתם יכול להיות שהכלב יקבל פחות מרחב ממה שהיה רגיל לו ואולי גם פחות זמן לטיול ופעילות ופחות תשומת לב.

נקודה למחשבה: ככל שהפנסיון גדול יותר – מקבל אליו יותר כלבים, צרכיו של הכלב לזמן טיול, פעילות, תשומת לב ומרחב מחיה מתמלאים פחות.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם