• תַפרִיט
  • תַפרִיט

טיפים והמלצות של בלוגר טיולים, למטייל המתחיל

דף הבית » טיפים והמלצות של בלוגר טיולים, למטייל המתחיל

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

היי

כשיצאתי לדרך בשנת 1981, לא ידעתי כלום.

קראתי כמו כולם, כמה ספרי טיולים ובהמשך עם התפתחות האינטרנט הסתכלתי על כמה פורומים באינטרנט, אבל אז, לא היו בלוגי נסיעות, פייסבוק, או כמויות עצומות של מידע נסיעות באינטרנט שאתם רואים עכשיו. בגלל חוסר ניסיון, עשיתי הרבה טעויות של טירון.

עכשיו, אני יכול לשבת לחלוק איתכם את 12 הטיפים שלי:

1. אל תפחדו. הפחד הוא גורם מרתיע חזק. אתם בתור מטיילים חדשים מתחילים בקפיצה אל הלא נודע שהוא מפחיד, אבל אתם לא האדם הראשון לטייל בעולם. אתם לא יכולים לגלות יבשות חדשות או לחקור דרכים לא נודעות. אני כותב את זה כדי להרגיע אתכם. בחוץ, יש מספיק אנשים שיוכלו להנחות אתכם לאורך הדרך. אם מיליוני אנשים יכולים לעשות את דרכם ברחבי העולם בכל שנה, גם אתם יכולים. אתם עלולים להרגיש מפוחדים ועצבנים, אבל אתם יכולים בדיוק כמו כל אחד אחר.

2. אל תחכו יותר מדי זמן. מחר ,לעולם לא יגיע. לעתים קרובות מדי אנו מנסים לחכות לזמן המושלם לנסוע, אבל אותו הזמן אף לא מגיע. אף פעם לא יהיה מספיק כסף, ותמיד יהיה משהו: חתונה, יום הולדת, וכו ‘וכו’ . אל תחכו. כאשר אתם רוצים ללכת, פשוט ללכת.

3. הימנעו מאריזת יתר. קנו טרול.אתם לא מתכוננים לארוז את כל הבית. יש לכם פחות לסחוב. אם אתם באמת צריכים משהו, אתם יכולים לקנות. ותחשבו על זה!

4. הישארו מחוברים לחברים החדשים שלכם. אתם פוגשים הרבה אנשים. שימרו איתם על קשר. פלוס זה שימושי במקרה חירום.

5. בטיסות קונקשיין -מינימום זמן שהיה שעה וחצי. פחות -אפשר לפספס טיסות.

6. לכו עם הזרם. רוצים להישאר עוד? לשנות מלונות? אם אתם מתכננים את הנסיעה מראש, זה משהו שאתה לא יכול לעשות בקלות. כאשר כל יום מתוכנן ויש זמנים מדויקים, זה מאוד לחוץ, אתם ממהרים. וכאשר אתם מתכננים יותר מדי, אין מקום לחוות. תכננו פעילויות אחת או שתיים ולתת שארית היום לקרות. זה יהיה מהנה יותר ופחות מלחיץ.

7. קח את זה בקלות. להאט. אם הזמן לחופשה מוגבל, אנחנו תמיד מנסים לסחוט כל דבר – ממהרים דרך 19 ערים ב 19 ימים, או 99 מדינות לטיול מסביב לעולם. בסופו של דבר, כל מה שאנחנו צריכים להראות תמונות, אבל לא ידע אמיתי של המקומות שאליהם הלכנו. אחרי שתנסו לרוץ דרך ארצות הברית בחודש אחד, אתם תראו הכל – אבל, לא תראו למעשה שום דבר אמיתי. עשו את זה לאט. אל תמהרו  את הטיול שלכם. יש גם הטיול הבא!!

8. להימנע מלסבסד את בנקים. לא למשוך כסף בכספומטים. העמלות ממש גבוהות.

9. לדעת שאתם יכולים להניח את הראש שלך בכל מקום. כאשר אתם מתחילים בנסיעה, אתם חושבים כי צריך להישאר בבית מלון או אכסניה. אבל יש הרבה יותר שם בחוץ: יש שיטת אירוח ביתי  Couchsurf,  לשכור דירות באמצעות Airbnb, HomeAway, או אתרים דומים. להישאר במנזרים,  לעבוד ולהישאר בחוות, או למצוא מלונות בתקציב קטן. בקיצור, יש הרבה אפשרויות מעבר אכסניה או מלון .

10. למדו למקסם המיילים שלך ולטוס בחינם. כאשר אתם נוסעים הרבה, אתם טסים הרבה. כדאי להירשם לתוכניות נאמנות (חברות תעופה, מלונות), מקבלים אלפי נקודות בחינם שיאפשרו בעתיד נסיעות בחינם. תמיד להירשם תוכנית תגמולים. גם אם אתם לא חושבים שאתם תשתמשו בו, אולי בעתיד, ואין עלות להירשם.

11. תקציב טוב. אם אתם עושים מחקר, אתם תדעו בדיוק כמה הדברים יעלו ואתם יכולים לתכנן את התקציב שלכם בהתאם. ולזה הוסיפו מקדם הלא נודע 20%.

לבדוק לעומק תוך השוואה מקיפה מחירי כניסות לאתרים, אטרקציות רכבות ועוד.

12. אל תוותרו על ביטוח. אמרתי את זה בעבר ואני אגיד את זה שוב: מדובר בטעות ענק מדי למי שלא מתכוון לעשות. אתם חושבים “אני צעיר – אני לא אהיה חולה.” או “אני לא עושה פעילות מסוכנת.” אבל אתם אף פעם לא יודעים מה יכול לקרות על הכביש, וביטוח נסיעות הוא יותר מסתם ביטוח בריאות. זה מכסה את הציוד שלך, ביטול הנסיעה, עיכובים, ומקרי חירום. זה  מכסה לכם ציודים יקרים אם תוסיפו

 

אז חברי הצעירים, זכרו את 12 הטיפים האלה ואתם תטיילו טוב יותר, זול יותר, בטוח יותר, וכי חשוב מאושרים יותר.

יאיר


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם