• תַפרִיט
  • תַפרִיט

טיפים חשובים לשייט נהרות בלתי נשכח, בכל העולם

דף הבית » טיפים חשובים לשייט נהרות בלתי נשכח, בכל העולם

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 9 דקות

שייט נהרות צבר פופולריות מסיבה טובה מאוד. זוהי דרך מרגיעה ונוחה לחוות את היבשות השונות תוך כדי הנאה מהנוחות של ספינת דלוקס.

לא משנה אם תבחרו לצאת להפלגה קסומה באירופה, בארה”ב, בדרום אמריקה, באסיה או באפריקה, שייט נהרות הוא דרך מופלאה לחוות מקרוב נמלים מרתקים וערים מפורסמות בקצב איטי ונינוח ולהתרשם מגלויות הנוף החולפות מזווית קצת אחרת.

חברה גדולה בעולם התיירות יכולה לספק כל סוג של שייט נהרות: לשלוח פרטים (במייל בלבד): שם מלא, ווטסאפ, מייל, שם המסלול, תאריך ההפלגה, שם האונייה ל tiptopttrips@gmail.com. מומלץ לעשות השוואה

שייט נהרות מציע גרסה מוקטנת, אך מרגשת לא פחות, של קרוז איכותי. נקודות הדמיון בין קרוז במרחבי האוקיינוס לשייט נהרות הינן רבות, אולם, קיימים גם הבדלים מהותיים רבים המעצבים חוויה דומה, אבל שונה, שיהיו רבים שיבחרו בה מלכתחילה כאופציה מועדפת.

שייט בגרסת הנהרות הפך בשנים האחרונות לאופציה פופולארית בקרב נוסעים המבקשים ליהנות מחוויה שיש בה הכל: גם הפלגה, גם תנאים מפנקים וגם סיורים מעמיקים בנקודות מרתקות כאלה ואחרות על פני הגלובוס. הביקוש הגבוה מצד נוסעים פוטנציאליים מניע את חברות הקרוזים להגביר את ההיצע, ואכן, במהלך השנים האחרונות הושקו למעלה ממאה אניות חדשות יחד עם מסלולים חדשים ומרתקים שכבשו בסערה את הענף והפכו את הבחירה בשייט נהרות חלומי לבחירה מתבקשת.

מה היתרונות העיקריים בשייט נהרות

מלון צף על המים. נוחות מקסימלית.

ביצוע צ’ק אין פעם אחת לאורך כל הטיול, וביקור במספר גדול של ערים/ מדינות בשיט אחד.

נוף מרהיב גם במהלך ההפלגה עצמה. אנחנו לא שטים באוקיינוס, אלא בגדות נהר ששופע בעיירות/ כפרים וכרמים. מה שהופך גם את השהייה בספינה במהלך ההפלגה בין הערים לחוויה גם כן.

ההבדלים הבולטים בין שייט נהרות לקרוז באוקיינוס

אופי המסע

שייט במרחבי האוקיינוס מתמקד, מטבע הדברים, בהפלגה עצמה, תוך שהנוסעים מתמכרים לקו המים האין סופי המשתרע למלוא רוחב העין. עצירה בנמלים תדירה פחות, וגם אם חלק מהחברות דוגלות בהתמקדות בנקודת היעד ומציעות מגוון סיורי חוף, הרי שחלקו הארי של המסע הינו ההפלגה עצמה. בשייט נהרות, לעומת זאת, סיורי החוף הם לב ליבו של המסע והתכנית תכלול עצירה בנמל אחד ביום, לכל הפחות. תכנית המסע תהיה אינטנסיבית ועמוסה בפעילויות חוף מגוונות ועשירות המאפשרות לנוסעים לחוות באופן בלתי אמצעי את ההווי המקומי ולהכיר מקרוב את הצבע התרבותי הייחודי לו.

גודל האנייה

אניות המיועדות לשייט נהרות יהיו קטנות באופן משמעותי מאניות העושות דרכן במרחבי האוקיינוס, בייחוד בנהרות אירופה, בהם יש להגביל את רוחב האנייה ואת אורכה על מנת לאפשר לה להפליג תחת גשרים נמוכים, ואף באזורים מסוימים באסיה, המתאפיינים במים רדודים.

מזון

לרוב, כל הארוחות יהיו כלולות במחיר החבילה, ורבות מהחברות אף מציעות פינוקים משלימים בדמות יין, בירה ומשקאות קלים, בארוחת הצהריים ובארוחת הערב, יחד עם קפה ותה ללא הגבלה. תכניות אחרות מושתתות על גישת הכל – כלול, עם בר משקאות חופשי וללא תוספת טיפים. מדיניות הישיבה תהיה, בדרך כלל, פתוחה, כך שתוכלו לשבת היכן שתרצו. מנגד, בהתחשב בגודלן המוגבל של האניות, לרוב הן יהיו מצוידות בחדר אוכל אחד ובזמני ארוחות מצומצמים יחסית. עם זאת, במקרים מסוימים, גם מסעדות מיוחדות יציעו את שירותיהן הגסטרונומיים למוזמנים.

בידור

בשל הדגש הרב המושם בשייט נהרות על היכרות מעמיקה עם נקודות היעד במסע, ובהתחשב בעובדה שמסע בנהר מציע חוויית צפייה קסומה בנופים המתחלפים ממרחק נגיעה, סעיף הבידור בהפלגות מסוג זה יהיה, לרוב, מושקע פחות. במרבית המקרים, ההווי החברתי, המהווה תוצר ישיר של ההפלגה המשותפת באנייה קטנה ובעלת חדר אוכל מרכזי המאגד את כלל הנוסעים בטווח שעות מצומצם, מהווה את התעסוקה המרכזית בקרב הנוסעים, אשר הופכים עד מהרה לקבוצה אחת, באווירה ידידותית וקלילה.

קוד הלבוש

אם ברבות מחברות הקרוז קוד הלבוש יהיה מחמיר יחסית בהפלגות ארוכות במרחבי האוקיינוס, הרי ששייט נהרות מתאפיין באווירה קלילה ורשמית פחות הבאה לידי ביטוי גם בקוד הלבוש הידידותי יותר, ללא ערבים רשמיים, בדרך כלל. באירועים כמו ערב גאלה ואירוע קבלת הפנים, חלק מהנוסעים עשויים לבחור להצטייד בתלבושת רשמית יותר, אך זו איננה חובה.

טיפ חשוב בכל הנוגע לאריזה לקראת שייט נהרות הוא הצטיידות בשכבות, להתמודדות עם שינויים בלתי צפויים במזג האוויר. כמו כן, מומלץ להצטייד בנעליים נוחות שיאפשרו לכם להתמודד בקלות עם תכניית הסיורים העמוסה בנקודות העצירה השונות במהלך המסע.

תנועה

בכל הנוגע לתנודת הגלים, אפיקי המים התוך יבשתיים רגועים בהרבה ממקביליהם במרחבי האוקיינוס, כך שאם מחלת ים אפשרית מהלכת עליכם אימים, מוטב שתלכו על האופציה של שייט נהרות ותהיו בטוחים שתרגישו נפלא.

תאים

אילוצי השטח, המחייבים בניית ספינות קטנות יחסית, משפיעים באופן ישיר גם על גודלם של התאים שיהיו, ברובם המוחלט של המקרים, קטנים יותר מהתאים שעל גביהן של אוניות הענק המשייטות באוקיינוס. עם זאת, גודלם המצומצם של התאים לחלוטין איננו אומר שיהיה עליכם לוותר על סטייל, על יוקרה ועל פינוק מושלם, הבאים לידי ביטוי באבזור מלא ומפנק של התא על כלל חלקיו, החל במיטות משובחות ומפנקות, עבור במערכת טלוויזיה ובידור, בחדר רחצה המאובזר בכל הפרטים הקטנים ובשטח אחסון מספק לכל הדעות. חלק מהתאים אף יהיו מצוידים במרפסות מזמינות, במיני-בר מצויד היטב ובפינוקים אחרים שעושים את ההבדל הגדול בחוויה.

סוויטות מפנקות עם משרת אישי ומיטות אפיריון מהוות אף הן חלק אינטגרלי לגמרי מהחוויה. מנגד, אם התקציב שלכם מוגבל, תוכלו ללכת על חדרים בסיפון התחתי הממוקמים בקו המים. תאים במפלס זה מציעים, אמנם, נוף מופלא באמצעות חלונות המשקפים נאמנה את האווירה, אך הם נחשבים לאופציה מועדפת פחות בכל הנוגע למיקום האופטימלי.

 כל ספינה כוללת מספר סיפונים, בד”כ סיפון תחתון, אמצעי ועליון.  בנוסף, שווה לציין שכמעט בכל ספינה יש דק שמש בסיפון העליון ביותר בו אפשר להנות מהנוף במהלך ההפלגה.

מיקום המנוע בספינה: שווה לבדוק היכן המנוע ממוקם על מנת לבחור תא שלא צמוד אליו, מה שיכול לגרום לויברציות/ רטט שמורגש בתוך הקבינה.

טיפ חשוב בנוגע לבחירת התא המושלם בשייט נהרות, אשר נכון לכל בחירה אחרת שלכם בתחום הנופש, מתמקד בבדיקה מעמיקה של מגוון האופציות האפשריות בטרם ביצוע ההזמנה. אל תהססו לרדת לפרטים הקטנים ביותר, לשאול, לברר ולוודא מראש שהתא יהיה מעוצב בדיוק לטעמכם ומאובזר באופן המתכתב עם טעמכם האישי.

התאמה לבעלי מוגבלויות

אם הנכם מעוניינים לצאת לשייט נהרות ומחפשים אופציה נגישה לכיסא גלגלים, לרוב, זה יהיה מורכב עד בלתי אפשרי. הגם שאוניות מודרניות מצוידות במעליות, בדרך כלל, וגם מציעות חדרים מתאימים לבעלי מוגבלויות, כבש הספינה עשוי להיות תלול מאוד, בהתאם לגובה מי הנהר. זאת ועוד, בשל אילוצי המרחב, הספינות עוגנות בנמל בסמיכות זו לזו. עובדה זו מקשה על גישת הנוסעים אל החוף. על כן, חשוב ביותר לבדוק לעומק את מכלול הפרטים בנוגע להתאמה לבעלי מוגבלויות ולוודא מראש, ככל הניתן, שלא תיתקלו במצבים בלתי נעימים אשר יעכירו את אווירת הטיול.

לחץ כאן > סיורי חופים איכותיים במחירים הטובים שיש  מחברה מובילה בעולם בתחום. ניסיון של 35 שנה עם מגילת זכויות המטייל הטובה ביותר. 

לחץ כאן > שירותי תיירות מהטובים בעולם. כולל הסעות מנמל התעופה למלון \ לאוניות, עקיפת תורים לאטרקציות, סיורים, הופעות ועוד.

לחץ כאן > השוואת חוות דעת ומחירי לינות ממאות אתרים.

למה להזמין מראש?

אל תתאכזבו. כשאתה מזמין מראש, אתה מובטח שלא תפספס את הסיורים והפעילויות הפופולריות.

נסע בביטחון. הספקים שנבחרו, בטוחים ואמינים, כך שתמיד תקבל את מה שאתה משלם עבורם

מקומות לקרוז בעולם

דרום אמריקה

חברות קרוז מסוימות מציעות מסלולי שיט מדהימים נעל גבי נהר האמזונס, אך מתמקדות לרוב בברזיל, (החל בעיר מנאוס, העיר הגדולה ביותר לגדות האמזונס, עבור בעיר ריו דה ז’נרו וכלה בעיר בואנוס איירס), בה תוואי הנהר רחב יותר והנמלים מפותחים יותר.

שייט באזור זה של האמזונס דומה מאוד לשייט בים, כך שאם חיפשתם שייט נהרות שהוא כמעט שייט אוקיינוס, הגעתם למקום הנכון. לעומת זאת, אם אתם מחפשים חוויה בגוון הרפתקני יותר במרחבי האמזונס, אזור פרו יעשה לכם חוויה צבעונית ומרתקת בהרבה. האניות מפליגות מנמל איקיטוס או מהנמל החדש יותר בעיר נאוטה, ובמקום לחרוש את המסלולים הנדושים בערים, תעשו את דרככם בנהר בלב יער הגשם מעלף החושים, תחפשו דולפיני נהר, תוכים, קופים שובבים וחרקים מרתקים, ותצפו ממרחק נגיעה בעולם הצומח המרהיב, מבלי לוותר על גיחה לכפרים הזעירים בהם תפגשו בילידים מקומיים ותיכנסו עמוק לחוויה האותנטית ביותר שתחוו אי פעם.

שייט בנהר האמזונס יתמקד, בדרך כלל, בנהר עצמו, ובניגוד לשייט נהרות ביעדים אחרים, תבלו זמן רב מעל גבי המים, מצוידים בסירות מנוע ונוגעים מקרוב בחיי הטבע המפעימים המפכים בנהר.

חברות המציעות שייט נהרות בדרום אמריקה:

חברת Aqua Expeditions, חברת Avalon Waterways, חברת Delphin, חברת International Expedition, חברת Lindblad Expeditions וחברת Pandaw מציעות מגוון מסלולים מרתקים מעל גבי נהר האמזונס, לבחירתכם.

עונה מומלצת

שייט נהרות באמזונס פעיל בכל עונות השנה, אם כי בין דצמבר למאי מפלס המים משתנה ועשוי להגיע לגובה מדהים של עד 12 מטרים. ביתר חודשי השנה מפלס המים נמוך.

כאשר מפלס המים גבוה, הנהר מציף את יער הגשם, ופלגים קטנים, אשר אינם נגישים כאשר מפלס המים נמוך, מאפשרים להעמיק את החוויה ולהגיע לנקודות שאינן נגישות ביתר חודשי השנה.

חשוב לדעת

נהר האמזונס איננו יעד קל לתמרון ומתאים לנוסעים בעלי כושר גופני טוב. גם הפשע באזור גבוה ומאלץ את חברות הקרוז היוצאות לאזור להגביר את רמת האבטחה במטרה לשמור על ביטחונם של הנוסעים ולהבטיח את שלומם לכל אורך הדרך. 

אירופה

אירופה נחשבת לאופציה הקלאסית והפופולארית ביותר בכל הנוגע לשייט נהרות. אם אתם מתחילים בנישת שייט הנהרות, מומלץ להתחיל בשייט חלומי בנהרות אירופה ולמצות את הקסם הנוסטלגי משהו שיש לנהרות אירופה להציע, עם ארכיטקטורה אירופאית קלאסית במיטבה הנשקפת מכל עבר ונוסכת ממד של עומק בחוויה.

האופציות האירופאיות הפופולאריות ביותר הן נהר הריין, אשר זורם דרך שוויץ, ליכטנשטיין, אוסטריה, גרמניה, צרפת והולנד, והדנובה, אשר זורמת מהיער השחור שבגרמניה אל הים השחור ברומניה ועוברת בדרכה באוסטריה, סלובקיה, סרביה ובולגריה.

יובלי נהר הריין כוללים את נהר מוזל, הידוע בזכות הגבעות התלולות עטורות הגפנים שלגדותיו, ונהר המיין, אשר מחבר את הריין עם הדנובה באמצעות סדרת תעלות. הדנובה מתהדרת בפחות פלגים, אך אם כבר חוויתם שייט בחלקה המרכזי דרך עמק ואכאו שבאוסטריה, נסו את הדנובה התחתונה העושה את דרכה דרך סרביה, הונגריה, רומניה ובולגריה.

נהרות פופולאריים אחרים ברחבי אירופה כוללים את נהר הסיין הצרפתי, כשהספינות יוצאות מפריז בדרכן לאזור נורמנדי. נהר הרון שבצרפת מהווה אופציה איכותית נוספת ומציע חוויית שייט קסומה בין ליון, העיר השנייה בגודלה בצרפת, לעיר ארל. זאת ועוד, גם שייט נהרות דרך בורדו ועמק הלואר נחשב לפופולארי באחרונה.

אופציות אירופאיות קסומות נוספות כוללות את נהר האלבה, הנובע בהרי קרקונושה שבצפון מערב צ’כיה וזורם בכיוון צפון מערב דרך גרמניה עד שנשפך אל הים הצפוני, את נהר הפו שבאיטליה, המוביל לערים כמו ונציה ופדובה, ואת נהר הדורו שבפורטוגל, המציע חוויית שייט ירוקה ואותנטית במיוחד.

נהר הוולגה הרוסי, המקושר לסדרת תעלות, אפיקים ואגמים, הוא נהר פופולארי אחר שעושה את זה לנוסעים רבים התרים אחר חוויית שייט נהרות קסומה. לרוב, מסלולי השייט ינועו בין מוסקבה וסט. פטרבורג, עם שהות של לילה בכל אחת מהערים, בתחילת השייט ובסיומו.

אופציות מלהיבות אחרות באירופה הינן עונתיות. בעונת האביב האירופאית, עונת הטוליפים הססגונית ומעוררת ההשראה, בוחרים נוסעים רבים לצאת לשייט קסום מאמסטרדם, דרך הולנד ובלגיה, ולשאוף עמוק אל תוכם את הצבעוניות הרבגונית שהופכת את המסע לפסטורלי מאי פעם. בחורף, שייט בין שווקי חג המולד נחשב גם הוא לאופציה מבוקשת.

חברות המציעות שייט באירופה:

מרבית חברות הקרוז הגדולות מציעות שייט נהרות באירופה, וביניהן: חברת AmaWaterways, חברת APT, חברת Avalon Waterways, חברת CroisiEurope, חברת Emerald Waterways, חברת European Waterways, חברת Riviera Trave, חברת Uniworld, חברת Tauck, חברת Grand Circle, חברת  SCYLLA חברת Vantage Deluxe World Travel בנוסף, יש את חברת השיט NICKO CRUISES.

עונה מומלצת:

בכל הנוגע לקרוז נהרות באירופה, העונה המומלצת מתחילה מוקדם באביב, לקראת סוף חודש מרץ, וממשיכה עד לשלהי הסתיו. במהלך החורף, לרוב מיד לאחר תחילת השנה האזרחית החדשה, חברות הקרוז משביתות את קווי השייט באירופה ומנצלות את ההפוגה לתיקונים ולשיפוצים נדרשים בספינות הקו.

חשוב לדעת:

כמות רבה/מועטת מדי של גשמים עשויה להיות בעיתית. הבעיה באה לידי ביטוי בעיקר באביב, כאשר השלגים המפשירים ממלאים את הנהרות, ובסתיו, כאשר עונת הגשמים מתחילה. בזמני גאות, מעבר תחת גשרים נמוכים עשוי להיות בלתי אפשרי, ובזמני שפל, כאשר המים רדודים, השייט עשוי להיות בלתי בטיחותי.

חברות הקרוזים ערוכות לתרחישים מעין אלה, ובסיטואציות שכאלה, הן עשויות לארגן טיולי יום ארוכים יותר או לאלתר פתרונות יצירתיים אחרים כתחליף לשייט המתוכנן.

אסיה

מיאנמר, בורמה לשעבר, הפכה לאופציה מבוקשת במיוחד לשייט נהרות באסיה, כאשר מרבית המסלולים מתקיימים מעל גבי נהר האירוואדי. היצע המסלולים כולל מסלולים מקוצרים בני מספר לילות ממנדליי לבאגאן, מסלולים בני שבועיים מינגון, ממנדליי או מבאגאן ומסלולים המרחיקים לכת דרך  צ’ינדווין, הפלג הגדול ביותר של נהר האירוואדי. 

יעד מבטיח אחר באסיה הוא הודו. שייט מעל גבי נהר הגנגס נחשב לאופציה שהולכת וצוברת תאוצה באחרונה. מרבית הקרוזים כוללים שבעה לילות מסע, היוצא מכלכותה, בשילוב סיורים ביבשה שגולת הכותרת שלהם היא ביקור בטאג’ מהאל. חלק מהסיורים אף ממשיכים רחוק יותר בנהר בראהמאפוטרה בכיוון אזור אסאם.

נהר המקונג, הזורם בקמבודיה ובווייטנאם, הוא אופציה אהודה אחרת לשייט חוויות חלומי. מסלולי השייט הפופולאריים ביותר בנהר זה כוללים, לרוב, שבעה לילות, ויוצאים מהעיר סיאם ריפ אל העיר הו צ’י מין סיטי. רבים מהנוסעים אף בוחרים לשלב במסע סיורים יבשתיים כמו ביקור בהאנוי, בירת וייאטנם. אופציות שייט ייחודיות נוספות בתחום הקרוזים מתמקדות בחלקו העליון של נהר המקונג, מלאוס לסין.

אופציות נוספות באסיה כוללות קרוזים מעל גבי נהר היאנגצה, אשר, לרוב, מתחילים ומסתיימים בסיור יבשתי בשנחאי ובבייג’ינג. המסלולים הסטנדרטיים נעים בין שלושה ימים לשבוע אחד וכוללים מעבר דרך סכר שלושת הערוצים הענק. האניות העושות דרכן בנהר זה יהיו, לרוב, גדולות הרבה יותר מאלה העושות את דרכן בנהרות אסיאתיים אחרים, כך שהן מציעות מנעד רחב יותר של אפשרויות על הסיפון, כמו חנויות ועוד.

החברות המציעות את שירותיהן באסיה:

חברת APT, חברת Abercrombie & Kent, חברת Avalon Waterways, חברת CroisiEurope, חברת G Adventures, חברת Grand Circle, חברת Pandaw, חברת Riviera Travel, חברת Scenic, חברת Uniworld, חברת Wendy Wu וחברת Viking River Cruises.

העונה המומלצת:

חלק ממפעילי הקרוזים באסיה פועלים לאורך השנה, בעוד אחרים מעדיפים להיצמד לעונת התיירות העיקרית, בין אפריל לאוקטובר.

חשוב לדעת: חברות הקרוזים מציעות סיורים באסיה ברמה דומה לזו המוצעת בכל חלק אחר של הגלובוס, אך, עם זאת, מטבע אופיו של האזור, פני השטח עשויים להיות נוחים פחות והסיורים היבשתיים עשויים להיות מאתגרים בהחלט. הירידה מהספינות באזורים אלה עשויה לכלול הליכה מעל גבי קורות צרות וטיפוס מעל גבי סוללות בוציות, כך שהנוסעים נזקקים למידה מסוימת של כושר גופני. במהלך השייט, לרוב, יתמקדו התכניות בפנינים הכפריות שעל הדרך. סיורים בערים הגדולות יתקיימו, בדרך כלל, באופן מאורגן, בתחילת המסע או לאחריו.

מצרים

המסע בנילוס הוא הרבה יותר מעוד קרוז וסוחף את הנוסעים אלפי שנים לאחור, אל שחר ההיסטוריה המצרית שהייתה, אי אז, למעצמת על. הקרוזים העושים דרכם לאורך הנילוס עוברים בין לוקסור לאסואן ומציעים חוויות בסדרי גודל משתנים, החל משלושה ימים ועד לשבוע מלא של חוויה אותנטית במיוחד. במרבית הקרוזים באזור, תחנות העגינה המרכזיות לאורך הנילוס יכללו את אסנה, אדפו וקום אומבו, ומסלולים ארוכים יותר אף ירחיקו לכת עד לדנדרה ולקינה ויציעו מגוון רחב יותר של פעילויות חוף מרתקות.

החברות המציעות את שירותיהן במצרים:

חברת Abercrombie & Kent, חברת Oberoi, חברת Uniworld וחברת Viking מציעות מסלולי שייט מרתקים לאורך נהר הנילוס. קיימת גם אפשרות להזמין קרוזים מעל גבי הנילוס באמצעות כלי שייט שכורים ממפעילי הקרוזים השונים באזור.

העונה המומלצת:

קרוזים בנילוס פעילים בכל ימות השנה, אך ההעדפה הגורפת הינה לחודשים אוקטובר – מאי, בהם מזג האוויר איננו חם יתר על המידה

חשוב לדעת:

בשנים האחרונות מושפעת תעשיית התיירות באזור מאזהרות מסע ספציפיות לאזורים התיירותיים לאורך הנילוס. משרד החוץ האמריקני ומשרד החוץ הבריטי מציעים לנוסעים להיות ערים לכך שהאזור איננו יציב מבחינה פוליטית, ועובדה זו אף גרמה לחברות השייט הפעילות באזור לצמצם באופן משמעותי את תכניות השייט באזור.

ארה”ב וקנדה

תור הזהב של נהר המיסיסיפי החל בשנת 2012, כאשר חברת American Queen Steamboat שיפצה את אניית American Queen, אשר הושקה בשנת 1995. לאחר מכן, בשנת 2015, השיקה חברת ACL האמריקנית את Queen of the Mississippi, ומאז, הכל היסטוריה.

נהר המיסיסיפי ויובליו מהווים את האופציה האמריקנית המועדפת בכל הנוגע לקרוז איכותי. המסלול הדומיננטי מציע שייט בן שבוע שלם בין ניו אורלינס לממפיס, אם כי גם האפשרות של קרוז במיסיסיפי העליון, בין סנט לואיס וסנט פול, נחשבת למומלצת בהחלט. אופציה פופולארית אחרת היא נהר אוהיו, בעוד יתר הסירות של חברת ACL עושות דרכן לאורך החוף המזרחי, מפרץ צ’ספיק ונהר ההדסון הניו יורקי.

במדינת אורגון הולכים וצוברים פופולאריות קרוזים מעל גבי נהר קולומביה והסנייק ריבר, המציעים חוויה אותנטית בניחוח היסטורי, כשהם מובילים את הנוסעים בנתיב השייט של החוקרים מהמאה ה – 19, מריווד’ר לואיס וויליאם קלארק, אשר עשו דרכם ברחבי ארה”ב בחיפוש אחר האוקיינוס השקט.

בעונה החמה, מתקיימות גם הפלגות לאורך נתיב המים של סן לורנס, החוצה בדרכו את הגבולות שבין ניו אינגלנד לקנדה ואת האגמים הגדולים.

החברות המציעות את שירותיהן בארה”ב – קנדה:

חברת American Cruise Lines, חברת American Queen Steamboat Company, חברת Blount Small Ship Adventures, חברת French America Line, חברת Lindblad Expeditions, חברת St. Lawrence Cruise Lines וחברת Un-Cruise Adventures.

העונה המומלצת:

לרוב, קרוזים בארה”ב – קנדה יתקיימו החל מחודש מרץ ועד לחודש דצמבר, אם כי המועד המדויק עשוי להשתנות בהתאם לנהר שבו תבחרו לשוט. זאת ועוד, הפלגות בשווקי חג המולד לאורך המיסיסיפי התחתון מתקיימות מאז שנת 2015.

חשוב לדעת:

הערים היותר פופולאריות בדגל האמריקני התפתחו, לרוב, סביב נמלים ולא על גדות נהר, כך שהסיורים המוצעים בתכניות הקרוזים בסביבה יתאימו יותר לנוסעים בעלי קצב איטי יותר. 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם