• תַפרִיט
  • תַפרִיט

טיפים למטייל באתרי שעשועים

דף הבית » טיפים למטייל באתרי שעשועים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

היום, כל אתרי השעשועים נמצאים על שטחים נרחבים ביותר והעומס מבחינת הביקורים והמבקרים גדול. צריך לקחת בחשבון שאי אפשר להספיק ולהגיע לכל מקום ומקום באתר אלא אם תשהה בו מספר ימים. אם תשהה באתר זמן קצר, מומלץ לקבל מידע לפני בואך על ידי גלישה באתרי האינטרנט ומידע מחברים שביקרו.

הדברים החשובים ביותר שיש לדעת מראש הם:
· מתי האתר סגור לחלוטין (יום בשבוע, ימי חג, ימי שבתון, שיפוצים).

· מועדי הפתיחה והסגירה (משתנה בהתאם לעונות השנה).

· מפה של האתר (דרכי הגעה לאתר, ומפת האטרקציות באתר).

· מהן האטרקציות החשובות (באילו שעות מתחילות האטרקציות לפעול, ולאיזה קבוצות גיל מתאימה כל אטרקציה.

· באים עם ילדים – בדוק אם אין הגבלות למתקנים (גיל וגובה) כך תחסוך לך ולילדיך עוגמת נפש.

· מחיר (ליחיד, קבוצה, לבעלי כרטיס AAA, לחנייה וכו’).

· יש לברר בקופת האתר או באתר האינטרנט על אפשרות של שילוב כרטיסים למס’ אתרים, דבר המוזיל את עלות הכרטיס.

· שרות ה- Fast Pass – במספר פארקים בארה”ב מופעל שרות ה- Fast Pass, בכניסה מקבלים את מפת הפארק ובה מסומנים כל מתקני השעשועים ומתקני השרות (מסעדות, נקודות עישון, פינות צילום, טלפונים, פינות חיתול לילד, שירותים וכו`), ליד המתקנים עם האטרקציות העמוסות (ושהם בדרך כלל גם האטרקטיביות) מופיע במפה הסימן FP, שזהו הסימון של Fast Pass שזהו מתקן שמכניסים דרכו את הכרטיס הכניסה ומקבלים כרטיס כניסה (פאסט פאס) לאותה אטרקציה (עמוסה) אבל מוגדרת לך השעה להגיע לכניסה לביתן, בכך אתה מתפנה לאטרקציות נוספות ולא עומד בתור (שהוא לפעמים בין שעה ואפילו שעתיים עם כל הילדים וכו`) וכשמגיעה השעה להיכנס לביתן אתה מציג את הכרטיס שקבלת ונכנס לתוך תור מקוצר מאד וה”עוקף ” את כל העומדים בתור הרגיל. בכך אתה מנצל את הזמן למתקנים אחרים ומבטיח את התור שלך במתקן הנוכחי.

· נגישות לנכים- ברוב, אם לא בכול הפארקים הנגישות לנכים היא נוחה מאוד. ישנם מעליות ורמפות המיועדות לנכים ולעגלות של תינוקות וישנה חנייה המיועדת אך ורק לנכים, וכמובן הסעה מיוחדת ועם רכב מיוחד עד לשערי הפארק. במידת הצורך ניתן לשכור עגלת נכים/קולנועית תמורת תשלום נוסף ולנוע אתה בכול הפארק, השימוש במתקני הפארק כמובן כפוף למגבלות הנכה, ברוב הפארקים הנכים ומלוויהם אינם עומדים בתור, אלא עוקפים ונכנסים ראשונים (אל דאגה הם לא תופסים לך את המקום, בכול מתקן יש עמדות המיועדות אך ורק לשימוש לנכים).

המלצות חשובות


· השתדל להגיע לאטרקציות, פארקים, מוזיאונים ומקומות בילוי אחרים ללא מטען יד או גב, על מנת שתרגיש חופשי מצד אחד וללא דאגה מפני גניבות וכייסים מצד שני. אם אין לך ברירה אלא לקחת עמך תיקים כבדים (לא עם מסמכים אישיים וכסף), מומלץ לשכור תאי אחסון. כמו כן, מומלץ להתלבש בבגדים נוחים ומתאימים ולנעול נעלים טובות ונוחות.

· יש להימנע מלבוא בימים עמוסים כמו: חגים, סופי שבוע וחופשות. מומלץ לבקר: לא בעונת התיירות, אז התורים קצרים ביותר לעומת המתנה ממושכת בעונה וכך ניתן לנצל את היום עד תום. אך אם הביקור בעונת התיירות הוא אילוץ יש לקחת בחשבון תורים ארוכים מאד. שעות הביקור המועדפות בפארקים: מהפתיחה ועד הסגירה. בתחילת הביקור תלך למקומות הכי פופולאריים. בשעות הצהריים תסתובב בפארק ותנוח או שתצפה במופעים. בערב תצפו במופעים אור קוליים שאליהם מומלץ להופיע זמן רב לפני ההופעה על מנת לתפוס מקומות טובים.

· מומלץ להתפצל הורה אחד עם הילדים הגדולים עם המתקנים המתאימים והורה אחר עם הילדים הקטנים והמתקנים המתאימים להם.

· חובה לשים קרם שיזוף, כובע ולשתות הרבה.

· המתקנים בלילה, זאת חוויה מומלצת, יש לפעמים גם תהלוכות עם אורות.

· מומלץ שכל אחד מהבקרים היה לו מפה של הפארק.

· על מנת לא ללכת לאיבוד, יש לנקוט את הצעדים הבאים: חבישת כובעים וחולצות בצבע זהה שתזהה אותו ומשפחתך, שיהיה ברשותך מכשיר סלולארי. במקרה ונאבד ילדים: קודם כל לא להיכנס ללחץ, פנו למתקן הקרוב ובקש מהאחראי שיביא אותך לנקודה מרכזית ושיודיעו במערכת הכריזה