• תַפרִיט
  • תַפרִיט

טניס, בילוי ואקשן בניו יורק

דף הבית » טניס, בילוי ואקשן בניו יורק

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

ניו יורק מפורסמת בזכות הרבה מאוד דברים – תרבות, אופנה, אוכל, אמנות ומה לא בעצם. אבל ישנם שבועיים בשנה שבמהלכם העיר כולה עוצרת ומביטה אל המתחם הגרנדיוזי בפלאשינג מדוז, בו מתרכזים הטניסאים הגדולים ביותר בעולם בקרב על הגביע. הנה כל מה שאתם צריכים כדי לצאת אל המסע המרתק באליפות ארה”ב הפתוחה.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

  Michael VadonUS Open 2014– CC BY 2.0 

טיילה, חוותה, נהנתה, כתבה וערכה: דנה ברגר

ניו יורק מפורסמת בזכות הרבה מאוד דברים – תרבות, אופנה, אוכל, אמנות ומה לא בעצם. אבל ישנם שבועיים בשנה שבמהלכם העיר כולה עוצרת ומביטה אל המתחם הגרנדיוזי בפלאשינג מדוז, בו מתרכזים הטניסאים הגדולים ביותר בעולם בקרב על הגביע. הנה כל מה שאתם צריכים כדי לצאת אל המסע המרתק באליפות ארה”ב הפתוחה.

המקום שבו היסטוריה מתרחשת

אתם יושבים נפעמים בין 20,000 איש המריעים בהתרגשות ומעודדים את השחקן המועדף עליהם. מחיאות הכפיים והצעקות ממלאות אתכם באנרגיות בלתי רגילות ועל המגרש מסתובבים נרגשים שני שחקנים הנלחמים על הניצחון ועל הגביע. אחד מהם כבר מחזיק בידו שתי נקודות משחק והקהל מתכונן לרגע שבו יכריז שופט הכיסא את שלוש המילים שכל שחקן טניס רוצה לשמוע: Game, Set, Match.

ואז מתרחש הדבר הבא:

רגעים כאלה הם הסיבה שאליפות ארה”ב הפתוחה מושכת אליה צופים מכל העולם בכל שנה. זוהי אחת מארבע התחרויות הגדולות ביותר בעולם הטניס (לצד אליפות אוסטרליה המתקיימת בחודש ינואר, אליפות צרפת / הרולאן גארוס בחודש מאי וכן ווימבלדון – על יד לונדון – בסוף יוני).

השמות הגדולים ביותר בענף הניפו כאן את הגביע, בהם מקנרו, לנדל, סאמפרס, אגאסי וגם השמות המוכרים יותר כיום: פדרר, נדאל, ודג’וקוביץ’. זהו המקום לראות את הגדולים מכולם, ליהנות מטניס איכותי וגם לראות את השחקנים מתאמנים במגרשי האימונים הסמוכים, לאכול ארוחה קלה במתחם, לנוח במדשאות הרחבות שבחוץ או לצפות במשחקים על גבי המסך הענק.

טורניר הטניס היוקרתי מתקיים בניו יורק מדי שנה ובמשך שבועיים – החל מהשבוע האחרון של חודש אוגוסט. בזמן זה מתקיימים למעשה מספר טורנירים במקביל: גברים, נשים, זוגות גברים, זוגות נשים, זוגות מעורבים וכן טורנירי נערים ונערות. טורניר הגברים, בדומה לקיים בטורניר הגרנד סלאם האחרים, הוא בשיטת הטוב מ-5 מערכות, וזאת בניגוד למשחקי הנשים, הזוגות והנוער – בהם ההכרעה היא בשיטת הטוב מ-3 מערכות. בנוסף, ובשונה מהמקובל בטורנירי הגרנד סלאם האחרים, באליפות ארה”ב קיימת שיטת שובר השוויון. כך, במצב של 6-6 מתקיים שובר שוויון מכריע, בעוד בטורניר הגרנד סלאם האחרים אין שובר שוויון והמערכה מוכרעת רק לאחר שמושג פער של שני משחקונים על ידי אחד הצדדים.

רכישת הכרטיסים

רכישת הכרטיסים נפתחת במהלך חודש מאי, אז מוצעות חבילות שונות למי שמעוניין במשחקי בוקר בלבד או דווקא במשחקי הלילה, חבילות לסוף השבוע או משחקים בודדים לימים נבחרים. אפשרות זו טובה בעיקר אם יש לכם תכניות להגיע לכל ימי הטורניר ואין לכם העדפה ברורה לשחקנים מסוימים או לאחד הסבבים על פני השני (גברים לעומת נשים).

כרטיסים לשלבים המאוחרים מומלץ לרכוש מראש דרך אתר הטורניר, וכן כרטיסים לסוף השבוע הראשון, שהוא סוף השבוע של לייבור דיי שבו פוקדים את המתחם המוני מבוגרים וילדים, וכן מתקיימים משחקי הסיבוב השלישי, שהם אטרקטיביים יותר מאשר המשחקים המתקיימים במהלך השבוע הראשון. אם אתם מגיעים לימים הראשונים ניתן ואף כדאי לקנות כרטיסים במקום. המחירים אינם גבוהים וכך תוכלו לרכוש כרטיסים על פי לוח הזמנים שמפורסם ערב קודם לכן, ובהתאם להעדפות האישיות שלכם.

באופן כללי ישנן שתי אפשרויות, לכל אחת מהן הקסם שלה. אם תרצו לראות את השמות הגדולים ביותר תצטרכו לרכוש כרטיס ייעודי לשני המגרשים המרכזיים (ארתור אש וארמסטרונג) וכרטיסים אלה יקנו לכם כניסה גם למגרשים האחרים. אם תעדיפו להתמקד במגרשים הקטנים יותר, תוכלו לרכוש כרטיסים מוזלים יותר ולצפות במשחקים מהמגרש המרכזי על גבי המסך הגדול.

המקומות אינם מסומנים באף מגרש, למעט המגרש המרכזי, בו ניתן לרכוש כרטיסים במחירים שונים ובהתאם למיקום שבו תבחרו. בשורות המרוחקות יותר תמצאו כרטיסים זולים למדי, החל מ-12 דולר בשלבים המוקדמים וכ-100 דולר לשלבים המאוחרים יותר. ככל שתבחרו להתקרב אל המגרש עצמו ואל תאי הכבוד המארחים את משפחות השחקנים וכן סלבריטאים שונים, תשלמו סכומים גבוהים הרבה יותר. הצפייה במשחקים נוחה ואפשרית גם בשורות המרוחקות יותר.

ההגעה למרכז הטניס

המשחקים באליפות ארה”ב הפתוחה מתקיימים במרכז הטניס על שם בילי ג’ין קינג, בקווינס. הדרך הטובה, הפשוטה והזולה ביותר להגיע למתחם היא בדרך הקלאסית – רכבת תחתית. חברכם הטוב ביותר למשך הטורניר הוא קו 7 הסגול, אליו תוכלו לעלות מכמה נקודות מרכזיות במנהטן, בהן גרנד סנטרל טרמינל או טיימס סקוור, כך שגם אם אין בקרבתכם גישה ישירה אל הקו, תוכלו לקחת כל קו אחר אל אחת התחנות של קו 7 ולהחליף רכבת בקלות. לא תתקשו גם לזהות את התחנה של מרכז הטניס, שכן מעבר לקריאת הכרוז על הגעתם למתחם הטניס ולטורניר ה-USopen תמצאו את עצמכם צועדים לצד המוני אנשים שפוסעים על הדק שמצדיו מתנוססים בגאון דגלי ארה”ב ודגלי הטורניר.

אם תעדיפו להגיע באמצעות רכבת עילית, LIRR מציעה קווי רכבת המגיעים מפן סטיישן ומניו ג’רזי.

המשחקים מתחילים מדי יום בשעה 11:00, למעט בשלבים המאוחרים (רבע הגמר, חצי הגמר, והגמר). בשל סידורי האבטחה מומלץ להגיע מוקדם יותר, אך אין טעם להגיע ב-9:00 משום שהכניסה למתחם אסורה לפני השעה 10:00. אם תגיעו מוקדם תוכלו להתרווח בפארק האדיר שמחוץ למתחם, וכן לנצל את הזמן כדי לרכוש כרטיסים או לאחסן ציוד בעמדת שמירת החפצים.

בילי ג’ין קינג – ביוגרפיה

חשוב לדעת מראש

באופן טבעי ישנו תהליך בידוק קפדני בכניסה למרכז הטניס, ואחד הכללים המרכזיים הוא שקיים איסור על הכנסת תיקים גדולים מדי וכן על הכנסת תיקי גב בכל גודל. תיקים שייחשבו על ידי המאבטחים לגדולים יחייבו אתכם לחזור לאחור ולהפקיד את התיק בעמדת שמירת החפצים. לכן כדאי להימנע מאי-נעימויות ולבחור בתיק קטן שיכלול רק את הפריטים שאתם חייבים איתכם למהלך היום. בנוסף, ישנו תור מקוצר ומהיר למי שמגיע ללא תיק כלל.

בנוסף, חל איסור על הכנסת דגלי מדינות אל שטח המתחם, כך שאם בכוונתכם לעודד את אחד השחקנים הישראלים, תצטרכו לעשות זאת ללא שימוש בדגלים. תצטרכו להיות מקוריים יותר ולמצוא מילות עידוד עבור השחקנים שלכם.

מה לעשות במתחם?

אם התפנה לכם קצת זמן בין המשחקים או שהחלטתם לחקור את המתחם עצמו, תגלו שמרכז הטניס הגדול מציע שפע של אטרקציות ופעילויות שינעימו את זמנכן. מדי ערב מתקיימות במתחם הופעות של זמרי פופ, להקות רוק והרכבים מוזיקליים שונים. מהצלילים תוכלו ליהנות תוך שאתם משוטטים בין דוכני הקניות או מתחם המזון, ואת רשימת ההופעות תוכלו למצוא באתר הטורניר.

באתר הטורניר ובאפליקציה תוכלו להתעדכן לא רק בתוצאות המשחקים ובמצב ההגרלות השונות, אלא גם לגלות מתי מתאמנים השחקנים האהובים עליכם, ואיפה. כל אחד מהשחקנים מקבל זמן מוגדר מראש על אחד ממגרשי האימונים ומחוץ למגרשים אלה תוכלו להמתין – יחד עם מאות אוהדים אחרים – עד לצאתו של השחקן המועדף עליכם, כך שתוכלו לנסות לקבל תמונה או חתימה, בהנחה ותצליחו לפלס את דרככם בין ההמון.

בסמוך למגרשי האימונים תמצאו גם את עמדות השידור של ערוצי הספורט המובילים, espn ויורוספורט, ולראות את מה שקורה מאחורי הקלעים של שידורי הספורט. אם תרצו, תוכלו לנסות ולהגיע אל השדרנים, שהם ברובם כוכבי טניס בעבר, כמו מטס וילנדר או ג’ון מקנרו.

יש לכם גם אפשרות לצפות במתרחש במגרש המרכזי מבלי להיכנס אליו, וזאת באמצעות המסך הענק התלוי בכניסה לאצטדיון, מול המדשאה הרחבה. זוהי הזדמנות נהדרת עבורכם לנוח בין משחקים, לאכול או לצפות במשחק אם לא הצלחתם להשיג אליו כרטיסים. בשלבים המאוחרים של הטורניר תוכלו ליהנות מאווירה מחשמלת במיוחד, משום שאוהדים רבים שנאלצו לוותר על הכניסה אל האצטדיון לאחר שאזלו הכרטיסים, מתכנסים באזור זה לצפייה משותפת.

אחת הדרכים הטובות ביותר להתעדכן בנעשה על המגרשים השונים, לברר את לוח הזמנים ליום הבא ולבחור את המגרש שאליו תמשיכו, היא על ידי הורדת האפליקציה של הטורניר, שבה מוצע לוח תוצאות חי שנותן לכם דיווח על כל נקודה וגם סטטיסטיקות על הנעשה במגרש – אחוזי ההגשות, כמות השגיאות ומספר הנקודות העומדות לזכותו של כל אחד מהשחקנים.

 

אוכל

אחת המסעדות הטובות ביותר במתחם היא Aces שבה תוכלו ליהנות מבשר איכותי וקוקטיילים מצוינים תוך צפייה במשחקים המשודרים על המסכים במקום. לא רחוק ממנה נמצאת גם Champions Bar & Grill שנותנת לכם את החוויה האמריקנית השלמה בשילוב שבין מסעדת בשרים אמריקאית טיפוסית לבין צפייה במשחקים, והיא נמצאת בסמוך למגרש המרכזי ע”ש ארתור אש.

אפשרות נוספת וזולה יותר היא לוותר על המסעדות השונות ולגלות את דוכני המזון הפרושים במתחם. הדוכנים השונים יציעו לכם סושי, פיצה, בשר, חטיפים, אוכל מקסיקני, גלידות ודוכנים לממכר אלכוהול. אם אתם שומרי כשרות תשמחו לדעת שהמתחם מציע פתרונות גם עבורכם, ובמקום נמצא דוכן כשר שהוא אמנם יקר למדי, אך גם הפתרון היחיד למי שהכשרות חשובה לו. מרבית הדוכנים הללו נמצאים גם במפלס השני של המגרש המרכזי, אך הדוכן הכשר אינו אחד  מהם.

קניות

בוודאי לא תופתעו לדעת שמרבית דוכני הקניות במתחם מתמקדים בספורט בכלל ובטניס בפרט. אם תרצו להתחדש בנעלי ספורט חדשות או בתיק אימון, זהו בהחלט המקום. תוכלו למצוא כאן גם מגוון מחבטים וכדורי טניס, חצאיות ושמלות מתוך הקולקציה שתראו על המגרשים, וכן חולצות וכובעים של חברות הספורט הגדולות ושל כוכבי הטניס המפורסמים ביותר.

אחרי המשחקים

בתום המשחקים תוכלו להישאר במתחם וליהנות מהאוכל המוצע במסעדות או מבירה טובה, אך ההמלצה היא לחזור אל הרכבת התחתית ולנסוע עם קו 7 חזרה אל מרכז העיר. תוכלו לעצור בטיימס סקוור, לשתות בירה טובה ולנתח את אירועי היום על מגרשי הטניס לפני שתמשיכו אל בית המלון.

Been Authority – ברח’ 40 פינת השדרה השמינית תמצאו מגוון אדיר של בירות מהחבית לצד המבורגר אמריקאי קלאסי ונשנושים שישלימו עבורכם את חוויית הבירה המצוינת.

The Rum House – ברח’ 47, בין השדרה השביעית לשמינית נמצא מלון אדיסון, שבו מסתתר לו הבר הקריבי שבו תוכלו לטעום טקילות איכותיות, קוקטיילים משובחים וטורטיות טעימות במיוחד. סיום פנטסטי אחרי יום ארוך במגרשי הטניס של ניו יורק.

מזג האוויר

בסוף אוגוסט חם למדי בניו יורק ויש לשים לב לכך שכל המגרשים במרכז הטניס ע”ש בילי ג’ין קינג הם מגרשים פתוחים, כך שצפוי להיות לכם חם ושמשי מאוד. יחד עם זאת, בניו יורק עשויות להתרחש הפתעות בתחום הזה, ואתם עשויים להיתקל בימי גשם לא מועטים.

הגשם מעכב את המשחקים, באופן טבעי, ולכן בימי הגשם כדאי להתעדכן באתר הטורניר ובאפליקציה באשר לתחזית ולשעות חידוש המגרשים. כדאי להיות מודעים מראש לעובדה שאם חלק מהמשחקים יידחו בגלל הגשם, תצטרכו לקנות כרטיס חדש עבורם. כלל זה אינו תקף במקרה שבו כל המשחקים ביום זה נדחו, אך רצוי לבחון את המדיניות הרלוונטית עבורכם בבוא העת.

בשנת 2013 החלו עבודות שיפוץ במתחם וכן החלה בנייתו של גג מעל ארתור אש, אבל מהלך זה צפוי להימשך לפחות עד שנת 2021, כך שהגשם צפוי להמשיך ולעכב את המשחקים מפעם לפעם. אם יש ברשותכם כרטיס למשחק הגמר, כדאי להיערך מראש לאפשרות שיידחה ויתקיים ביום שני, כדי שלא תצטרכו לשנות גם את הטיסה שלכם חזרה לארץ. בשנים האחרונות התקיימו משחקי גמר הגברים בימי שני באופן כמעט קבוע, בגלל הגשמים. גם סופות הן אפשרות קיימת ובשנת 2011 היה חשש כי פתיחת הטורניר תידחה בשל הוריקן איירין, שהוביל לדחיית משחקי המוקדמות וכן לביטולם של כמה מהאירועים המקדימים לטורניר, כמו יום הילדים שמתקיים ביום ראשון בכל שנה, בהשתתפות הטניסאים הגדולים ביותר.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם