• תַפרִיט
  • תַפרִיט

יום מסלול טיול בברלין המבוסס על מוזיאוניים לאמנות והיסטוריה

דף הבית » יום מסלול טיול בברלין המבוסס על מוזיאוניים לאמנות והיסטוריה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

 

ברלין ידועה בזכות הרבה דברים – תרבות, היסטוריה, אמנות וארכיאולוגיה הם רק חלק מרשימה ארוכה זו. אבל ללא ספק, המוזיאונים הם אחת האטרקציות המיוחדות בעיר. אם ברשותכם יום אחד בלבד בברלין, אנחנו מציעים מסלול שכולו היסטוריה ואמנות ביום שמוקדש למוזיאונים המרתקים ביותר בעיר:

1.1.            מוזיאון פרגמון (Pergamonmuseum)

מוזיאון פרגמון נבנה במקור כדי להציג פריטים שאותרו במהלך פינויו של מוזיאון ברלין, ביניהם עיטור העמודים של המוזיאון, שהתגלה בשנת 1886. כיום, מוזיאון פרגמון כולל שלושה מוזיאונים – אוסף העתיקות הקלאסיות, המוזיאון לתרבות איסלאמית והמוזיאון לתרבות מזרחית עתיקה. אחד הדברים שהפכו את המוזיאון למפורסם יותר הוא תהליך השחזור של כמה מהיצירות היוקרתיות ביותר בארכיטקטורה, כמו מזבח פרגמון ושער אישתאר.

בנוסף לאוספים הללו, מוזיאון פרגמון משמש גם כבית לאוסף הנומיסמטי (אוסף מטבעות), אוסף שכולל כמעט 50,000 מטבעות ומוצג לקהל הרחב מאז שנת 2004, לאחר שעבר תהליך שחזור בשש השנים שקדמו לכך.

מאז שנת 2008 עובר מוזיאון פרגמון שיפוצים ותיקונים, כך שחלק מהתצוגות סגורות לקהל באופן זמני מפעם לפעם, אבל פעילותו של המוזיאון לא הופסקה. השיפוצים הם חלק מתכנית הבינוי בצד אחד של המוזיאון.

מידע נוסף:

זמן ממוצע לביקור: שעתיים וחצי

הכניסה למקום בתשלום, אך היא בחינם לילדים מתחת לגיל 16.

מרחק מהיעד הבא: 5 דקות ברגל.

– 

1.2.            המוזיאון החדש (Neues Museum)

המוזיאון החדש מארח גם את המוזיאון הפרה-היסטורי וההיסטוריה הקדומה, וגם את המוזיאון המצרי שבו מוצג האוסף של פפירוס. כמו כן מוצגים במוזיאון חפצים מלאכותיים מתוך האוסף הגדול של עתיקות קלאסיות.

המוזיאון החדש תוכנן במקור על ידי הארכיטקט פרדריק אוגוסט סטולר, אבל הוא ספג נזק רב במהלך מלחמת העולם השנייה, מה שחייב את שחזורו של המבנה כמעט לחלוטין. עבודה זו בוצעה על ידי הארכיטקט הבריטי דייויד צ’יפרשפילד.

למעשה, המוזיאון מחולק למספר אולמות תצוגה, בהם מוצגות יצירות מפרוסיה, מצרים ויוון העתיקה, לצד אולמות בהם מוצגים קברים מצריים או אמנות מודרנית. בנוסף, ניתן לבקר באירועים הפתוחים לקהל הרחב, בהם סיור מודרך בין תצוגות המוזיאון וסדנאות חינוכיות המיועדות לילדים.

מידע נוסף:

זמן ממוצע לביקור: שעתיים וחצי

הכניסה למקום בתשלום.

תחבורה: U-Bahn-Friendrichstrasse

הזמנת סיורים מודרכים אפשרית אך ורק מבעוד מועד. הסיורים מתקיימים באנגלית ובגרמנית.

מרחק מהיעד הבא: 2 דקות ברגל.

– 

1.3.            המוזיאון הישן (Altes Museum)

בעולם הארכיטקטורה הנאו-קלאסית, המוזיאון הישן הוא בין החשובים ביותר. בנייתו של המוזיאון החלה בשנת 1823 והסתיימה שבע שנים מאוחר יותר, כאשר סגנון הבנייה שלו משקף את הארכיטקטורה היוונית העתיקה. בשנת 1904 הפך המוזיאון לבית עבור אוסף העתיקות הקלאסיות שכולל יצירות מיוון העתיקה, מרומא ומהתקופה האטרוסקית.

הקומה המרכזית במוזיאון תוכננה כדי לארח תצוגות כמו פריטי כסף יווניים יקרים, דמויות מברונזה ומחימר, אוסף תכשיטים ועיטורים נוספים. אמנות רומית רבה מוצגת במוזיאון, והיא כוללת פורטרטים, מיצגי פסיפס, ציורים של הקיסר ושל קליאופטרה, פרסקאות וסרקופגים.

האכסדרה הקדמית של המוזיאון כוללת 18 עמודים המושפעים מהארכיטקטורה היוונית ואשר מעניקים תמיכה לגג שגובהו כ-26.5 מטרים. חלק יפהפה אחר במוזיאון הוא כיפת הרוטנדה שעוצבה באופן זהה לפנתיאון ברומא. גם קתדרלת ברלין היא חלק מהמוזיאון הישן.

מידע נוסף:

זמן ממוצע לביקור: שעתיים וחצי.

הכניסה למוזיאון בתשלום, אך היא בחינם לילדים מתחת לגיל 16.

אתר אינטרנט: www.smb.museum

תחבורה: S-bahn-Hackescher Markt, אוטובוס: קוים 100, 147, 157, 358 לתחנת Lustgarten

הצילום בשטח המוזיאון אסור בהחלט.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם