• תַפרִיט
  • תַפרִיט

יום שלם על האתנה: להרגיש את הגעש מבפנים!

דף הבית » יום שלם על האתנה: להרגיש את הגעש מבפנים!

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

הסיור הבא מוקדש כולו להר הגעש אתנה, הר הגעש האימתני שהתפרצויותיו הבלתי נדירות הותירו רושם בל יימחה על האזור כולו והפכו אותו, ולגמרי בצדק, לאתר תיירות פופולארי במיוחד המציע קוקטייל מושלם של נוף, ריגוש, אימה במינון הנכון והרבה הרבה היסטוריה.

האתנה – מעט היסטוריה

אֵתנה, הר הגעש הידוע, מוקם במזרח האי סיציליה ונושא בכבוד את התואר של הר הגעש הפעיל ביותר והגבוה ביותר בכל רחבי אירופה. ההר מתנשא לגובה עצום של 3,330 מטר, עודנו פעיל, ומהווה איום של ממש עבור תושבי הכפרים הממוקמים תחתיו שתושביהם מסרבים לנטוש את האדמה הפורייה והמשובחת האופיינית לאזור.

התפרצויות געשיות של האתנה מתועדות עוד מהמאה ה – 16 לפני הספירה וחוקרים מתחום הגיאולוגיה טוענים כי הוא היה פעיל גם שנים לפני כן. תשעים התפרצויות קשות של ההר תועדו עד כה, כאשר התפרצות קשה ביותר התרחשה בשנת 1169, אז נחרבה העיר קטניה תחת להט הלבה. התפרצות קשה אחרת התרחשה בשנת 1669 והביאה למותם של יותר מעשרים אלף איש.

גם בעידן המודרני, ההר איננו שוקט על שמריו ומעת לעת מתפרץ בלהט, כשהוא יורה אבני בזלת למרחקים ומפיק לבה רותחת הנפלטת ברדיוס נרחב. בשלושת העשורים האחרונים נרשמו חמש התפרצויות דרמטיות של האתנה. בשנת 2000 התפרץ ההר באופן קשה, כשהוא יורה אבני בזלת למרחק רב של כשני ק”מ ופולט לבה יוקדת למרחק של כקילומטר. התפרצות נוספת נרשמה גם בשנת 2001 והתפרצות אחרת תועדה בשנת 2007. התפרצויות מינוריות של ההר הן עניין שבשגרה ומתרחשות לעתים לא רחוקות. בשנת 2011, למשל, רשם ההר שיא של 16 התפרצויות קטנות.

אל האתנה

במהלך המסע אל קסם האתנה, המורכב מהיסטוריה געשית עשירה, מגווני טבע מדהימים ומאקשן בלתי נגמר, תטפסו על האתנה, תבקרו במערת לבה אותנטית, תיהנו מארוחה סיציליאנית טיפוסית ועשירה ותפגשו בפנינת הקסם החלומית של Alcantara Gorges מנקודת תצפית פנורמית במיוחד.

יוצאם מנקודת המפגש ב – Taormina בג’יפ או במיניוואן, בקבוצות קטנות המוגבלות לשמונה משתתפים בלבד.

תחנה ראשונה

בתחנה הראשונה במסע ממתין לכם טרק נינוח בן כשעתיים ומחצה במהלכו תטפסו על הר הגעש אתנה ותשוטטו להנאתכם בין מרבדי האפר והלבה המכסים את מדרונות ההר. על הדרך, תפגשו מכתשים עלומים וזרמי לבה מרשימים ותלמדו על הר האימתני ועל ההיסטוריה הגעשית המרשימה שמאחוריו.

תחנה שנייה

מצוידים בקסדות ובלפידים נבקר באחת ממערות הלבה היותר מרשימות המעניקה חוויה עתירת מסתורין וממחישה, יותר מכל, את עוצמתו של ההר.

הפסקת צהריים

חוויה גסטרונומית מושלמת המבוססת על מיטב מטעמי המטבח המקומי ועל טעימות יין משובחות במיוחד ממתינה לכם ומזמינה אתכם לפוש מעמל הדרך ולאגור כוחות להמשכה של החוויה הגעשית המסעירה במשעולי האתנה.

תחנה שלישית

Alcantara Gorges, נקודת חן שכוחה ועתירת קסם, נוצרה כאלף שנים לאחור, כאשר זרם לבה סמיך חדר אל תוך נחל Alcantara ויצר את אחת מגלויות הנוף היותר קסומות ומרגשות באזור כולו.

יתרונות הסיור

  • מתאים לכל גיל! מושלם למשפחות!
  • איסוף ופיזור ללא תשלום נוסף
  • מדריך מקצועי, ידידותי ועתיר ידע!
  • קבוצות קטנות ואישיות לטיול מושלם!
  • כל דמי הכניסה כלולים במחיר!
  • ארוחת צהריים עשירה כלולה במחיר!
  • כל הציוד הנדרש מסופק למשתתפים!

אז אם מזמן חלמתם לעמוד על סוד קסמם של הרי הגעש ולחוש מקרוב את העוצמה המאיימת תוך שאתם מתרשמים מגלויות הנוף הייחודיות שיצרו ההתפרצויות הגעשיות עם השנים, הסיור הזה נתפר ממש עבורכם!

להזמנת סיור ליום שלם על האתנה


שינוי גודל גופנים
ניגודיות