יומן מסע של אלי מערבי באורלנדו

וולט דיסני

=

לאורלנדו הגענו בטיסה מבופאלו עם נחיתת ביניים בשיקגו, המראנו בסביבות השעה 14:35 ונחתנו בשיקגו ב- 16:35. סה"כ כ- שעה ורבע של טיסה.

בשיקגו היינו אמורים להמריא בשעה 18:10 ולנחות ב- 21:49. אבל פתאום נפתחו ארובות השמים וגשם זלעפות נחת על שיקגו. כל ההמראות והטיסות בוטלו עד שסופת ההוריקן תעבור.

המראנו בשעה טובה בשעה 20:00 לכיוון אורלנדו פלורידה טיסה של שעתיים בקירוב. נחתנו באורלנדו בשעה 22:10.

הגענו בשעה טובה לאורלנדו. מה זה חום. חום אימים ושרבי. ולך תסביר למה אתה עם מעיל (לפני שעתיים היינו בסופה שהשביתה את כל הטיסות בשיקגו).

קיבלנו  את הרכב מחברת אלמו שברולט אימפלה בצבע בורדו עם גג נפתח מנוע 3500V, והחשוב היה שתא המטען גדול ושלרכב יש 4 דלתות. 

כשיצאנו משדה התעופה השעה הייתה כבר כמעט 23:00. עם המפה שקיבלנו מחברת ההשכרה והסבר מקומי יצאנו לכיוון מוטל DAYS INN DOWNTOWN ORLANDO. הסתבכנו כמובן בדרך. השעה המאוחרת, והחושך הוסיפו על הקושי למצוא את הרחוב הראשי. השעה כבר 24:00 מצאנו שוטר מקומי (שבדיוק היה בעת מעצר חשוד) ושאלנו על כיוון הדרך למוטל. בעזרתו מצאנו את הרחוב המיוחל רחוב "אורנג בלאסום`" ממש צמוד לכביש הראשי מס` 4. מצאנו את המוטל. מוטל דרכים גדול עם בריכה וקרוב מאוד לכל האתרים והפארקים באורלנדו.

דייז אין אורלנדו: http://www.daysinn.com/DaysInn/control/Booking/property_info?propertyId=06929&brandInfo=DI 

התמקמנו בחדר לקראת השעה 01:30. וקיבלנו משימה מהנשים לדאוג לקפה. יצאנו מתחום המוטל לחפש קפה. איך שיצאנו לכביש הראשי ומיד ימינה בצד ראינו שלט צהוב גדול "דנייס" שבהמשך השהייה באורלנדו לא עזבנו אותו מכמה סיבות. ראשית הקירבה למוטל, שנית האוכל טעים והחשוב זול, ובגלל השירות שקיבלנו בו). קנינו "דלי" קפה לכל אחד ואחד וחזרנו לחדר לישון.

היום הוחלט ללכת לוולט דיסני. מזג האוויר חם מאוד, במהלך היום קצת טפטף אבל עבר. נסענו לוולט דיסני מהלך נסיעה של 15-20 דקות מהמוטל. הגענו למגרש חנייה ענקי (לא לפני ששילמנו 7$ לחנייה) המחולק לגושים גושים. החננו את הרכב והמתנו לרכבות ה"שאטלים" אשר לקחו אותנו לתחנת הרכבת ומתחנת הרכבת ישירות לכניסה הראשית (אבל לא לפני שרשמנו על פתק היכן חנינו, גוש ומס` השורה בחניון, וזו המלצה לכל המבקרים בפארקים, לרשום את מקום החנייה מכיוון שבסוף היום החניונים מלאים ולך תמצא את הרכב שלך בין כל גושי החנייה).

בכניסה יש אין ספור קופות והכול זורם. ניגשנו לקופאי (אדם מבוגר ונחמד, שקיבל גלוית "שגריר של רצון טוב") שהסביר לנו כל מה שצריך לגבי הפארקים. קנינו 3 כרטיסים משולבים ל- 3 פארקים (הממלכה הקסומה של דיסני, אפקוט, MGM) במחיר של 154.28 ל- 4 כרטיסים (38.5 $ לאדם) לפני המע"מ. מקבלים כרטיס מגנטי שאתו משתמשים לכניסה ובהמשך במתקנים מסוימים. מקבלים תוכנייה שבה מופיע מפת הפארק, שעות ההופעות, ההצגות והתהלוכות.

בכניסה עוברים בידוק ביטחוני ואתה בפארק.

 

וולט דיסני – "הממלכה הקסומה"

יש בפארק אטרקציות פופולריות ועמוסות לכן בכניסה לאתר ישנם מכשירים כשמכניסים את כרטיסי הכניסה מקבלים פתק "פסט פס" אשר מזמין אותך לשעה מסוימת לאותו אתר, בכך אתה לא עומד בתור ואתה מתפנה לאתרים אחרים ולקראת השעה המצוינת בפתק אתה עומד בתור מקוצר. לא ניתן להזמין תור לכמה אתרים ללא שעבר הזמן לאותו אתר שכבר הזמנתה.

ביקרנו מס` רב של אתרים ב"ממלכה הקסומה" יש תור בכל מתקן, אבל התור רץ. בנוסף יש שלט אלקטרוני המציין בפניך כמה זמן המתנה בתור. המדהים הוא שאף אחד. אבל אף אחד לא נדחף או חותך אותך בתור. כולם עומדים בסדר מופתי ללא דחיפות, צעקות וכו`. הכל בשקט, בנחת ובשלווה.

דבר נוסף ויפה, בכל הפארקים בארה"ב כשמגיע נכה, הוא והמלווים שאתו עוברים את התור ונכנסים לראש התור (הנכה לא לוקח לך את התור או המקום פשוט יש מקומות המיועדים להם). 

ה"מג`יק קינדום" מיועד בעיקר לילדים קטנים אבל גם המבוגרים נהנים שם.

בכל כניסה לאתר יש "חניון של עגלות לילדים, ואף אחד לא נוגע בעגלה. ניתן להשאיר בקבוק, צעצוע ואף אחד לא נוגע בזה, ויש עשרות עגלות כאלה. 

יש לשים לב בתוכנייה לשעת התהלוכה המרכזית של המג`יק קינדום בכיכר המרכזית, כי חבל לפספס את זה. 

ביקרנו באתרים עפ"י מפת הפארק, יש לנוע בסדר מסוים ולשים לב לאטרקציות שבהם ניתן לקחת את "הפסט פס". 

בכל האתרים בדיסני חל איסור עישון, למעט מקומות המיועדים לכך וזה מצוין במפות הפארקים. בפארק ישנם מס` מסעדות מכל הסוגים ודוכנים ל: בייגלה, צ`יפס ושתייה, המבורגרים, פופ קורן וכו`. וכמובן בכול פינה שירותים ובהם פינות לטיפול בתינוקות, תאי לוקרים, דוכני צילום (ניתן לרכוש מצלמות חד פעמי ולפתח בפארק). בנוסף יש כספומטים, טלפונים ציבוריים עם אינטרנט,

במפת הפארק מסומנים נקודות המומלצים לצילום, מעין פינת צילום כשברקע נמצא פסל, מבנה, נוף זה או אחר. 

בפארק מגוון מתקנים רב מכל הסוגים ולכל הגילאים. והושקעה בו הרבה מחשבה כיאה לאמריקאים. הכל בגדול, אבל הכל בגדול. לאורך השבילים בכל פינה הסדר והניקיון ראוי לכל ציון. 

בפארק מס` רכבות בהן ניתן לרדת ולעלות בתחנות קבועות בפארק. ישנם אגמים ענקיים ובהן שטות סירות וספינות גדולות, מעבורות וכו`. ניתן לשוט במעבורת מהכניסה לפארק ועד לחניונים. 

לקראת השעה 18:00 בכיכר המרכזית יש הופעה של כל הדמויות של וולט דיסני, ההצגה מאוד יפה עם השתתפות הקהל ואפקטים רבים. 

לקראת ערב כשמתחיל להחשיך "המג`יק קינדום" מקבל צורה שונה לחלוטין, כל מתקן מואר באלפי נורות צבעוניים המתחלפים בשלל צבעים.

המבנה המרכזי והמפורסם של "מג`יק קינדום" בכל פעם מקבל תאורה צבעונית אחרת. לאורך השבילים יש דוכנים המוכרים כל מיני צעצועים, משחקים, בובות, חולצות, כובעים, בקבוקי שתייה, ועוד.

בין האתרים השונים בפארק ישנם חנויות ובכל חנות מוכרים מזכרות, תחפושות, סמלים ועוד הרבה פריטים הקשורים לאותו אתר (מיקי מאוס, פיטר פן, היפה והחיה, ועוד הרבה מדמויות וולט דיסני). אבל המחירים מאוד יקרים, כולל המזון והשתייה, ביחס למחירים מחוץ לפארק. אבל לא תראה אמריקאי עם צידנית שקיות אוכל וכו`.

לינק דיסני: http://disney.go.com/home/today/index.html

 

עם ערב יצאנו מה"מג`יק קינדום" לכיוון המוטל כשלפני כן הלכנו לשתות קפה וגלידה ב"דנייס". שם התחברנו עם מנהלת המשמרת כושית חמודה בשם אנדריאה. קצת צחוקים על הקפה האמריקאי, ועל כל סוגי המטבעות הנהוגים בארה"ב. ועל החמאה שחשבנו שזו גלידה על הפנקייק. בסוף הערב נתנו גלויה ומחזיק מפתחות מתנה.

* תופעה שנתקלנו בארה"ב. כולם מחייכים אליך, כולם אדיבים ופונים אליך באדיבות :סליחה, ברוך הבא וכו`. לא 

   טורקים לך את הדלת בפרצוף תמיד יתפסו לך אותה. גם בכביש. יתנו לך לעבור נתיב ללא כול קושי או צפירות,  

   קללות וכו`. לנו הישראלים יש עוד הרבה מה ללמוד מהאדיבות ודרך הארץ שבארה"ב.

 

אפקוט

היום נוסעים לפארק "אפקוט". הגענו בשעה 10:00, מזג האוויר נעים אבל קצת חם. לחנייה שילמנו 7$ לכל היום.

היום הגענו יחסית מוקדם ורואים זאת עפ"י לחץ הקהל בפארק. בפארק ה"אפקוט" ישנם ביתנים ביתנים עם אטרקציות של עולם המחר הפזורים בחלקו הקדמי של הפארק.  מסביב לאגם הענקי שבפארק ישנם ביתנים נוספים של מס` ארצות. ולכל ביתן כזה יש את הייחודיות והסממנים הבולטים של אותה מדינה (אשר יפורטו בהמשך).

התחלנו בביתן מס` 9 – (The Land). ביתן ענקי ומרשים שהסיור בו הוא ע"ג קרוניות. הביתן עוסק בעולם המחר ומציג הכלאות של כל מיני זני ירקות ופירות של העולם העתידי. פירות וירקות ענקיים כגון הפפאיה, בננות, קישואים, דלעת, פלפלים, מכל הצבעים, נבטי ירקות ועוד. וגם מעולם המים כגון אצות, דגים וכו.

 

ביתן מס` 10  בביתן זה מוצג סרט תלת ממד (הצפייה עם משקפיים), הקטע המוקרן לקוח מתוך הסרט  "מותק הילדים התכווצו". הצפייה בסרט הינה חוויה בפני עצמה. הדמויות קופצות לך ממש מול העיניים, ותרסיסי מים משפרצים לך על הפנים כשהכלב בסרט מתעטש. באחת מהסצינות שבסרט הילד בטעות יורה בעכבר כדי להגדיל  אותו ואז העכברים מתרבים ואתה מרגיש אותם בין הרגליים, וחתול ענקי עומד לך מול הפנים ומנסה לתפוס את העכברים. ועוד כל מיני תעלולים נוספים. ביתן נחמד מאוד.

ביתן מס` 6 – זהו ביתן ענקי כשמוצגת בו תערוכה גדולה של מכוניות מרוץ. מעל הביתן ישנה מעין רכבת הרים שרק מטורפים ובעלי לב חזק עולים עליה.

ביתן מס` 3 – זהו ביתן שהנושא שלו הוא האנרגיה העולמית. בביתן זה נעים ע"ג קרוניות במסע לכל מיני סוגי אנרגיה הקימים.

ביתן מס` 5 – בביתן זה הנושא שלו הוא עולם החלל. בביתן תצוגות של אסטרונאוטים וכו`. בכניסה לביתן ישנו שלט המורה ומזהיר את הנכנסים (שלט עם כל מיני סוגי המחלות שלא מומלץ להיכנס כגון: לחץ דם , לב, הריון ועוד). לא כל כך הבנו מה משמעות השלט אבל ביציאה מהביתן הבנו ועוד איך הבנו. עם הכניסה לסימולטורים מחלקים את הקהל לקבוצות של  4, כבר בכניסה רחל קיבלה חופה ופרלה יצאה איתה. נשארנו אני ומרקו. בכניסה לסימולטור יש  4 מקומות ישיבה ולכל כיסא יש תפקיד (נווט, טייס, קפטן, ומהנדס טיסה) נכנסים ויושבים ומהדקים את עצמנו עם מוט בטיחות מיוחד ולפתע יורדים המסכים והדלתות נסגרות וכל אחד אוחז בסטיק. במסך ישנה תצוגה של השיגור לחלל. ומכאן מתחיל הסיוט. התא נמצא בתוך צנטרפוגה ענקית המסתובבת ומתרוממת במהירות ונותנת ליושבים תחושת ריחוף להזנקה לחלל, ולחצים. מרקו בשלב זה איבד צבע ועמד להתעלף ולהקיא. עד שהסימולטור לא עצר מרקו כבר כמעט היה בעולם שכולו טוב, הבחור בקושי יצא מהסימולטור ובקושי הלך. יצאנו לבחוץ ומי מחכים לנו רחל ופרלה. כשראו את הפנים של מרקו נפלו על הרצפה מרוב צחוק. לאחר שכולם נרגעו המשכנו לכיוון הביתן הבא. 

ביתן מס` 2 – זהו הביתן המרכזי בפארק עם כדור הגולף הענקי והמפורסם של "אפקוט". בביתן זה יושבים בתוך סירה עם ספסלים הנעים ע"ג מסילות וכל סירת ספסלים כזה נע בתוך אולמות ותוך כדי כך צופים בסרט ענק ע"ג מסכים בנושא היקום, עם סרט הדמיה בנושא טריוויה שהשחקנית לא יודעת לענות כלום על השאלות ותוך כדי כך היא חולמת ותוך כדי חלום היא רואה את התשובה. כשהיא מתעוררת היא עונה על כל השאלות וגם זוכה התוכנית. מאוד מרשים ויפה. 

סיור בביתני הארצות: 

קנדה – בביתן זה ישנו אולם עגול ענקי כאשר מוקרן בו סרט תדמית על כל הנופים והתרבויות והמחוזות והערים של קנדה ב- 360 מעלות ממעוף הציפור. ממש מדהים. 

בריטניה – בביתן זה ישנם רחובות בסגנון בריטי המועתקות אחד לאחד כמו בלונדון עם חנויות ופאבים ותאי טלפון אדומים וכו`. בכל ביתן העובדים והמלצרים לבושים בלבוש המסורתי של אותה מדינה והנם מאותה מדינה.

 צרפת – בביתן זה בנו את נהר הסנה, מגדל האייפל, וסמטאות צרות של פאריז ובהם בתי קפה וחנויות למזכרות עם מוזיקת רקע בצרפתית. ובנוסף יש סרט תדמית על צרפת.

 מרוקו – לדעתי הביתן המרשים ביותר מכל הביתנים. בכניסה לביתן בנו סוכה ובה להקה ורקדנית בטן מרוקאים אשר מופיעים כל רבע שעה עם מס` שירים המוכרים לנו, אנו השתתפנו כמובן בשמח, רקדנו ושרנו והחלפנו רשמים עם הלהקה וכמובן גלויות ולא שכחנו להזכיר מהיכן אנו. בכניסה לביתן עצמו בנו שער מפסיפס כמו בכניסה לעיר פס שבמרוקו. בתוך הביתן יש מבנים סמטאות צרות ושוק רוכלים כמו במרוקו. בנוסף ישנה מסעדה מרוקאית ענקית ומוגש בה לא פחות מאוכל מרוקאי עם מלצרים ומלצריות בלבוש מרוקאי (המסעדה הייתה מלאה). הרוכלים הנם מרוקאי במוצא והשיחה אתם התנהלה כמובן בערבית. בתוך אחד מהחנויות ישנה דמות של השד של אלדין שניתן להצטלם איתו.

 יפן – בביתן זה בכניסה יש פגודה ענקית ובה הופעת מתופפים על התופים הענקיים לרקע מוזיקה יפנית. בתוך הביתן יש כניסה מרשימה לתוך אולם קולנוע ענקי ובו מוצג סרט היסטורי על האימפריה היפנית. בכניסה לפגודה שלמעשה הנה חנות ענקית למוצרים מיפן כגון: קימונו, בגדים יפנים, צלחות, פסלים, פריטים יפניים, מזכרות המשולבות עם בובות שנראות כאמיתיות ועוד הרבה פריטים.

ארה"ב – בכניסה לביתן יש הופעה של מקהלה ווקאלית השרה במס` קולות, הופעה מרשימה עם תרגום סימולטני לחרשים. בנוסף יש כניסה מרשימה לתוך אולם קולנוע ענקי, אבל באמת ענקי ובו מוצג סרט וקטעי קריאה על איך וכיצד נוסדה אמריקה (סרט היסטורי) המשולבים בו דמויות ובובות שנראים כאילו הן בני אדם ממש.

איטליה – בצד הביתן מול האגם נבנה דגם של העיר ונציה עם גשרונים ועמודים וסירות הגונדולה המפורסמות. בכניסה לביתן ישנם עמודים ומזרקות המאוד מפורסמים ברומא. בנוסף חנויות לממכר מזכרות מאיטליה ובתי קפה ומוזיקה איטלקית.

גרמניה – הביתן בנוי רחובות וסמטאות בסגנון גרמני. בכניסה ישנו דגם מוקטן של עירות וכפרים גרמניים עם רכבת הנוסעת בין האגמים הגשרים והנופים (מיני גרמניה) בנוסף חנויות לממכר איך לא, בובות מדהימות, שעוני קיר וקוקייה וכו`.

סין – זהו לדעתי אחד הביתנים הגדולים ביותר אם לא הגדול ביותר. נבנו בו מקדשים מרשימים אשר הועתקו אחד על אחד מסין ובהם פסלי בודהיזם וכו`, שערים, סמטאות, שווקים וחנויות למזכרות מסין לרוב. הכניסה יש הופע של אקרובטיקה עם ילדים קטנים, הופעה מאוד יפה ומרשימה. בנוסף מוקרן סרט תדמית על סין.

נורבגיה – בביתן זה ישנו מיצג המשולב עם סיור בקרוניות ויקינגים. עקב התור הארוך לביתן הכניסה היא לתוך אולם הקולנוע והיא בהליכה בתוך סללום של מעקות כשתוך כדי התור ישנו מסך ענקי ומוקרן בו סרט תדמית על נורבגיה. בסוף התור עולים על סירות ויקינגים ושטים בתוך נורבגיה תוך כדי פעלולים עם הסירה הנעה לאחור ועומדת ליפול לתוך מפל וכו`. ביתן נחמד. 

מקסיקו – זהו הביתן האחרון. בביתן זה נבנתה הפירמידה של האינקה המפורסמת במקסיקו. בתוך הפירמידה ישנה חנות ענקית המשולבת עם משחקי מחשב, מזכרות וכו`. מול הכניסה לפירמידה ישנו בית קפה בסגנון מקסיקני והמוגש בו אוכל מקסיקני. 

בסוף כל הריצות בכל הביתנים ולא את כולם הספקנו לראות השעה הייתה כבר לקראת  21:00 שזהו אות וסימן לתחילת מופע הסיום של פארק ה"אפקוט". כולם תופסים מקומות מסביב לאגם בכדי לצפות במופע הסיום. בדיוק בשעה 21:00 התחיל המופע אנו תפסנו מקום מרכזי בתוך בית הקפה המקסיקני.

מופע הסיום – המופע מדהים ביותר, אין מילים לתאר אותו. זהו מופע בחזיון אור קולי עם מופעי לייזר, אורות, אש ועשן וכמובן זיקוקי דינור (להערכתי נורו שם זיקוקי דינור שהיו מספיקים לכל הערים הראשיות במדינת ישראל ועוד היה נשאר לשנה הבאה).

בסיום המופע כל ההמון יצא מהפארק בסדר מופתי ללא דחיפות וכו. ותוך דקות כולם בחנייה ועוד 2-3 דקות אתה מחוץ לפארק ה"אפקוט" לכיוון האוטוסטרדות . ממש מדהים כל הסדר והארגון.

השעה הייתה כבר לקראת 22:00 אז הלכנו לאכול משהו וכמובן בדניס. במסעדה שכבר נהפכנו להיות שם בני בית. המלצרים כבר התרגלו להכיר אותנו. הפעם הגישה לנו מלצרית חמודה (לבנה) ועשתה הכל עם חיוך כדי שיהיה לנו טוב ונעים. בסוף הושאר לה טייפ יפה וכמובן גלויה ומחזיק מפתחות. ושוב לראות את האושר בפנים של אותה ילדונת זה עושה טוב בנשמה. 

חזרנו למלון מרוצים מיום מלא וגדוש אירועים וחוויות.

לינק אפקוט: http://www.flausa.com/interests/moreinfo.php/ZID23=5166/ListingFormat=attr

http://www.wdwinfo.com/wdwinfo/guides/epcot/ep-overview.htm

http://www.orlandoattractions.com/content/parks-attractions/walt_disney_world_resort/epcot/

http://www.intercot.com/edc/gateway.html

http://disneyworld.disney.go.com/wdw/parks/parkLanding?id=EPLandingPage&bhcp=1

http://www.solarius.com/dvp/wdw/epcot.htm

 

היום החלטנו נוסעים לקייפ קנברל, מרחק של כשעה נסיעה מאורלנדו.

הגענו למרכז החלל ע"ש ג`ון קנדי. דמי כניסה 37.10$ לאדם (יש ב- 52$ עם מדריך צמוד). נכנסנו לאולם קולנוע (Imax Theaters) לצפות בסרט תלת ממד על האסטרונאוטים בחלל ועל תוכנית בנייה תחנת החלל. זמן הצפייה כ- 45 דק`. סרט טוב.

בקייפ קנברל יש מס` מבנים, גנים וכו`. ובכל מבנה מוצג סרטון או תערוכת מוצגים אמיתיים ולהמחשה בתחום חקר החלל. יש את גן הטילים – זהו מרכז לימוד החלל, אנדרטה לזכר האסטרונאוטים ובניהם האסטרונאוטים של הקולומביה, אתר של מעבורת חלל ובה ניתן לטפס ולאות את המעבורת מבפנים ולסייר בגן שבו מוצגים טילי השיגור של המעבורת, חדר רובוט, חנות למזכרות של נאס"א בכל פינה, פינת משחקיה לילדים, ביתן בנושא טבע וטכנולוגיה, ביתן בנושא קוסמונאוטים, ביתן למשחקי מחשב לילדים, מסעדה שניתן לאכול בחברתו של אסטרונאוט, ואמפיתיאטרון ובו מפגש עם אסטרונאוט בשם Bill Pogue מצוות החללית Skylab-4, שבו הוא מספר על חיי האסטרונאוטים ובכל הקשור לחלל ובהשתתפות הקהל בשאלות ותשובות.

בנוסף ישנו רציף של שאטלים אשר לוקחים לסיור בתוך אתרי השיגור של נאס"א. הסיור כולל הסעה לנקודת תצפית  הצופה על אתר השיגור LC-39. שהוא האתר הגדול ביותר לשיגור חלליות. (יש באתר עוד כ-10 אתרי שיגור שונים). בהמשך נוסעים לאתר של החללית "אפולו – 11". בכניסה סרט על תחילת עידן החלל בין ברית המועצות לארה"ב, לאחר מכן נפתחות דלתות ענק אתה בתוך הנגר ענקי ובו שוכבת בהוד והדר החללית "אפולו 11". הנגר ענקי ארוך ומאוד מרשים אשר בו תחנות שונות של מבנה החללית עפ"י שלבי ההתנתקות בחלל, חנויות, רכב הנע חלל, חלקי חלליות, לוונים, בגדי אסטרונאוטים ועוד. אגף נוסף מוצגים בו סימולטורים בנושא החלל, מכשירים צנטרופוגלים, חללית עם תא לחץ, תא טייס וכל זה עם הדמיה של שיגור לחלל.

ביציאה ממרכז החלל לכיוון אורלנדו כמה מייל ואתה בעוד אתר אבל הפעם הנושא מוקדש להנצחת האסטרונאוטים. אתר זה משולב עם כרטיס הכניסה של מרכז החלל. באתר סרטון בנושא החלל, תצוגת חלקי לוויינים בגדי אסטרונאוטים ואגף נוסף לסימולטורים, ומכשירים צנטרפוגליים שונים, חללית עם תא לחץ וכו. (שדרך אגב לא העזנו להיכנס אליהם, הספיק לנו מה שעברנו ב"אפקוט").

לינקים: http://www.ksc.nasa.gov/

           http://www.kennedyspacecenter.com/ 

 

יצאנו מכייף קנברל לכיוון המוטל באורלנדו והפעם (מכוון שלא אכלנו כלום כל היום) ישירות כמובן לדינייס.

הפעם הזמנו ארוחה מלאה ועוגות שקיבלנו בסוף בחינם מאנדריאה, בגלל יום ההולדת שלי. המסעדה באמת טובה והמחירים מאוד סבירים הארוחה הכי יקרה עלתה 13$.

 

MGM

היום נוסעים לאולפני MGM. מזג האוויר היה בבוקר קריר (וליווה אותנו לאורך כל היום). הגענו בסביבות השעה 10:00 שילמנו 7$ דמי חנייה. מגרשי החנייה התחילו להתמלא (השארנו את המעילים ברכב, טעות שנצטער עליה בסוף היום).

אולפני MGM – אלו אולפנים של וולט דיסני (אולפנים אלו אינם פעילים). כל אתר בפארק מוקדש לנושא מסוים בתחום הקולנוע. 

Sounds Dangerous-Starring Drew Carey  –  אולפן זה מוקדש לקולות הסאונד לסרטים. הקהל יושב באולם חשוך עם אוזניות ושומע קולות. ציון 1 בסולם 10. 

Lndiana Jons-Epic Stunt Spectacular –  אולפן מקורה בצורת אמפיתאטרון בין 5000 מקומות ישיבה. אולפן זה מוקדש לסרטי אינדיאנה ג`ונס. מוצגים בו 4 פעלולים מתוך הסרטים שלו. מאוד מרשים. מוצגים בו פעלולים עם אפקטים של אש, עשן, פיצוצים, ירי וכו`. כאשר בגמר ההצגה מפנים את התפאורה לטובת קטע חדש. ציון 10 +.

 

Star Tours –  באולפן זה ישנה מערכת הדמיה של חללית הנעה במסע בין כוכבים. כאשר הקהל ישוב בתוך תא חללית וחגורים בחגורות בטיחות ישובים מול מסך ענק בתוך החללית והחללית כל הזמן נעה קופצת לכל הכיוונים וכו`. ציון 8 (התור ארוך מידי וההדמיה קצרה מידי).

Jin Henson`s Mappet Vision 3-D –  אולפן זה מוקדש כול כולו לחבובות. בכניסה בזמן שהקהל מתרכז מוקרן סרט החבובות. בכניסה לאולם הקולנוע עם תפאורה בסגנון החבובות. הצפייה בסרט עם משקפיים לתלת מממד. מופע ענקי. ציון 10 ושווה מאוד לאוהבי החבובות. 

Honey, I Shrunk The Kids Movie Set Adventure –  זהו גן המוקדש לסרט "מותק הילדים התכווצו". בגן נעים בתוך הדשא הענקי ונתקלים בנמלה ענקית וכו`. גן מדהים וחמוד. ציון 8. 

Who Wants To Be A Millionaire – אולפן שידור של הסדרה מי רוצה להיות מיליונר. המופע בהשתתפות הקהל מצולם ומשודר. (למי שאינו מבין אנגלית, חבל על הזמן די משעמם). ציון 5. 

The Making Of The Hauuted Mansion Movie – אולפן אשר מראים כיצד צולם הסרט עם אדי מרפי בטירת הרפאים. ציון 3.

Walt Disney : One Mans Dreen– זהו ביתן המוקדש לאיש ולאגדה הלא הוא וולט דיסני. בכניסה ישנם מוצגים ודגמים של תחילת דרכו של וולט דיסני. כמו כן כל הדגמים של הסרטים הגדולים שלו. באולם הקולנוע מוקרן סרט על חייו של וולט דיסני. ציון 6.

The Magic Of Disney Animation  – ביתן זה מוקדש לנושא האנימציה של הסרטים, אתר נחמד לילדים. ציון 4.

The Great Movie Ride – בביתן זה נעים בהליכה בתוך סללום ותוך כדי כך צופים בסדרת סרטונים ישנים וחדשים מתוך בית היוצר של וולט דיסני. ואז נכנסים לאולם ענקי ויושבים בתוך פלטפורמה אשר מתחילה לנוע בין קטעי סרטים מאולם לאולם. ציון 8. 

Beauty And The Beast-Live On Stage – זהו אמפיתאטרון בצורת קונכיה ובו מוצגת הצגת הפקה מאוד מרשימה של היפה והחיה. בהצגה זו משולבים תלבושות מהממים והעברה מתפאורה לתפאורה מאוד מרשים. ציון 10. 

לשאר הביתנים לא הספקנו כי כבר הייה מאוחר וחלקם אלו ביתנים עם אפקטים מפחידים (צניחה מגובה רב וכו`) אשר שמחנו לא להיכנס אליהם. 

במהלך היום מתקיימת תהלוכה של כל הדמויות של וולט דיסני. תהלוכה ע"ג מכוניות ישנות ומאוד צבעונית ומרשימה.

 

המופע המרכזי

בשעה 19:30 מתחיל המופע המרכזי באמפיתאטרון שבאגם בפארק (כ- 10.000 מקומות ישיבה). כשמחשיך מתחיל המופע. המופע הוא בתוך אגם, כשבמרכז האגם ישנו אי ועליו ההופעה כשמשולב בה גם אפקטים של לייזרים וסילוני מים, אורות צבעוניים, אש ועשן. ומשט של סירות וכו`. המופע משולב עם דמויות של וולט דיסני (מיקי מאוס, היפה והחיה, בת הים הקטנה ועוד). הקור העז שבר אותנו ולא יכולנו יותר לשבת לקראת הסיום כבר יצאנו ראשונים קפואים. אז רצנו לכיוון החנייה וברחנו לפני כולם.

לינק: http://www.mgm.com

 

היום האחרון באורלנדו 

בשעה 09:00 הגיע בן דודתי עופר עם שני הילדים (אנדרו וג`וש ) והחברה שלו מרסלה (בן דודי גר בלוס אנג`לס והוא היה בדרך לחופשה בפלורידה, הוא השאיר לנו את מפתחות הדירה שלו לכשנגיע ללוס אנג`לס לאחר הביקור בלאס ווגאס ועל כך יסופר בהמשך ראו כתבה על לאס ווגאס ולוס אנג`לס).

חיבוקים נשיקות העברת חוויות והזמנו אותם לאכול ארוחת בוקר בדייניס. עופר השאיר לנו את מפתח של הבית שלו בלוס אנג`לס. עופר והחברה שלו נוסעים ל"דטונה" לאסוף את אחותה ויורדים למיאמי בייץ. תוך כדי שיחה נדלקו לכולם העיניים, וכולם מסתכלים עלי. הבנתי. קדימה למיאמי בייץ. 

נסענו למיאמי בייץ עפ"י ההסבר של בן דודתי עופר. הצטיידנו במפות וקדימה לדרך. יצאנו בסביבות השעה 10:00 ובדרך עקב בעיית ניווט קשה של אישתי נסענו על כביש מסוים לכיוון מערב (לטמפה) במקום לעלות על הכביש לכיוון מזרח, דבר שעלה לנו בעוד 3 שעות נסיעה. עד שעלינו על הטעות עשינו כברת דרך ארוכה ועקב כך שינינו את מסלול הנסיעה בדרך אחרת לכיוון מיאמי בייץ (אם היה לנו את ה-GPSזה לא היה קורה). שינינו את כיוון הנסיעה ומצאנו כביש חלופי ונסענו לכיוון מיאמי. בדרך הייתה שרפת ענק וחסמו את הכביש הראשי לכיוון מיאמי, אז שוב חזרנו על עקבותינו וחתכנו כמו כולם לכביש משני וקדימה למיאמי המהוללת. הגענו למיאמי בסביבות השעה 17:00 במקום 14:00. נכנסנו דרך מיאמי לכיוון מיאמי בייץ. עלינו על הגשר החוצה את הים ואנו במיאמי בייץ. 

הסתובבנו בעיר ונסענו לכיוון הטיילת של חוף הים. חוף ים לבן ומקסים (אבל נראה לי שעושים יותר מידי רעש מהמקום) הסתובבנו (לחלץ עצמות) על הטיילת ועקב השעה ראינו הרבה יהודיים דתיים רצים לבית הכנסת לפני כניסת השבת. יש הרבה יהודים חרדים במיאמי. 

מכיוון שמהבוקר לא אכלנו התחלנו לחפש מקום לשתות ולאכול. מצאנו ברח` הראשי בית קפה התיישבנו והזמנו קפה. אני הפעם ביררתי איזה סוג קפה מגישים ומתברר שקפה "אמיתי" לשם שינוי. הזמנתי 2 כוסות, דבל. מחירי האוכל בשמיים, אז המשכנו לחפש, מצאנו מסעדה כמו בורגר ראנץ אבל אתה מזמין מה שאתה רוצה. הזמנו חתיכת סטייק נורמלית וסלטים ועוד, האוכל מצוין ולא היה יקר, אכלנו עד שהתפוצצנו. הסתובבנו שוב ברח` הראשי של מיאמי ומצאנו חנות שמוכרת בגדים ואביזרים לאופנועים. נכנסנו ומתברר שבעל החנות ישראלי לשעבר. קנינו חולצות עם סמל של הרלי הצטלמנו עם האופנוע בחנות וקדימה לדרך חזרה לטולנדו. 

בסך הכול לא כל כך התלהבנו ממיאמי. יצאנו ממיאמי לכיוון אורלנדו והפעם על הכביש הנכון כביש מס` 95. הגענו בסביבות השעה 24:00, ושוב כמובן ישירות לדייניס לפחות לומר שלום לאנדריאה (קיבלנו את כתובת מנהל הרשת בכדי לכתוב לו מכתב תודה על השרות וכו`).

חזרנו למלון והתחלנו להתארגן לקראת המחר. יום טיסה ללאס ווגאס.

 

בדרך ללאס ווגאס

קמנו יחסית מאוחר 08:30, התארגנו על המזוודות ושילמנו  על השהייה במוטל, הטיסה שלנו היא ב- 18:10 כך שיש לנו את כל היום תפננו. הנשים שלנו קיבלו שננה. והלכו לעשות ציפורניים. אני וחברי מרקו נסענו ללא כל מטרה באזור לחפש מזוודה נוספת (התיקים שלנו מפוצצים ואין מקום, דחוף מזוודה). 

חזרנו לאסוף את הנשים והחלטנו ללכת לחנות שבכל פעם שנסענו לכיוון הפארקים ראינו אותה מהאוטוסטרדה. חנות של אופנועי "הארלי דיווידסון". הגענו לחנות. החנות הינה מקום ענקי וכבר בחוץ עומדים להם בהוד והדר אופנועי ההרלי. מכל הצבעים והסוגים. נכנסנו לחנות וקיבלתי הלם תוטלי, מה שהייה בחוץ זה כלום בחנות עשרות אופנועי הרלי נוצצים בשלל צורות סוגים וצבעים ומוצעים למחירה. בחנות מוכרים בנוסף אביזרים לאופנועים, חלקים, ביגוד ופרטי לבוש והכל של הרלי (והמחירים גם כן בשמיים). בפינה ישבו זוג אשר חתמו על עסקת רכישת אופנוע, בסיום העסקה המוכר ניגש וצלצל בפעמון והכריז על עוד חבר חדש במועדון הרלי. כולם עומדים ומוחאים כפיים. האופנוע הכי יקר עולה כ- 30.000 $ השאר נעים בין 17-25 אלף $. ואני עומד ומסתובב כמו ילד קטן ולא מפסיק לצלם את האופנועים.

הייה קשה להיפרד מהמקום. בקושי הצלחתי לצאת. יצאנו והלכנו לחפש מקום לאכול כי עומד בפננו חתיכת טיסה. מחנות ההרלי נסענו לאכול היכן שתמיד אכלנו. נכון בדייניס. אכלנו צהרים, נפרדנו מכולם (חלוקת גלויות המסורתית) וקדימה לכיוון השדה. בדרך עצרנו שוב לחפש מזוודות. ומצאנו חנויות של רוכלים כושים מג`מייקה המוכרים הכל. מה שאתה רוצה מוכרים לך (מערכות רדיו, תמונות, שעונים, מצתים, בגדים, כובעים וכו`. רכשנו תיק נסיעה בעל נפח מספיק גדול ב- 20$. גם מרקו קנה וכך הכנסנו לתיק את כל מה שהפריע לנו במזוודות.

המראנו מאורלנדו לכיוון לאס ווגאס ותחנת ביניים בדרך בסנט לואיס בשעה 19:00 (בשעון מקומי) נחתנו בשעה 21:15  והמתנו במטוס כחצי שעה והמראנו לכיוון לאס ווגאס בשעה 21:45. נחתנו בלאס ווגאס בשעה 22:00 (בשעון מקומי) סה"כ שעות טיסה כ- 7 שעות. הגענו, איזה חום לעומת הצד המזרחי, חבל על הזמן כמו בארץ.

לחץ כאן להמשך יומן מסע בלאס ווגאס 

 


מסלולים ויומני טיול מומלצים, מהעולם MGM, אורלנדו, אפקוט, ארצות הברית, וולט דיסני, יומן מסע או טיול בחוץ לארץ

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות