יומן מסע של אלי מערבי בדרך ובסאן פרנסיסקו

גשר סאן פרנסיסקו

מלוס אנג`לס לסאן פרנסיסקו דרך כביש מס` 1

 

קמנו בבוקר, התארגנו ויצאנו לדרך לא לפני שכמובן מכוונים את ה"GPS" מלוס אנג`לס לכיוון כביש מס` 1.

 

נסענו על כביש מס` 101 מלוס אנג`לס לסאן פרנסיסקו. בסנטה מוניקה ירדנו מהכביש הראשי ונכנסנו לעיירה. עצרנו בתחנת מידע לתיירים המקום על הכביש החוף של סנטה מוניקה (יש שילוט ברור מכביש מס` 101). קיבלנו את ההסבר שרצינו על טירת הרסט קאסל כולל מפות של האזור. עצרנו בטלפון ציבורי והזמנו כרטיסים לטירת הרסט קאסל (עפ"י המלצת הגברות בתחנת המידע. יש להזמין כרטיסים מראש דבר שהוכח כנכון ורצוי, אתם עלולים להגיע למקום ולא יהיו כרטיסים, מכיוון שהסיורים נערכים בשעות מסוימות ויש להירשם לסיורים הללו). הזמנו כרטיסים לסיור מס` 4 לשעה 15:00 12$ לאדם. המשכנו לסייר בסנטה מוניקה ליד המרינה ויצאנו לכיוון כביש מס` 1.

 

ראו כתבה מפורטת על כביש מס` 1 מלוס אנג`לס לסאן פרנסיסקו

 

הגענו לטירת הרסט קאסל. הטירה נמצאת בראש ההר. ישנה כניסה עד לחניונים, ומשם בשאטלים בלבד לטירה. ישנם 5 מסלולים בטירה. מסלול מס` 1: עלות למבודר 18$ ילדים (6-17) 9$

מסלול מס` 2,3,4: עלות מבוגר 12$ ילדים 7$. ומסלול מס` 5 : עלות מבוגר 14$ ילדים 12$. אנו בחרנו במסלול מס` 4 אחה"צ.

יש להקפיד להגיע לפני הזמן המיועד מכיוון שהשטאלים יוצאים בדיוק בזמן ולא מחקים ואין כניסה עם רכב פרטי לטירה.

 

טירת הרסט קאסל – הסיור בצמוד למדריך, הסיור מתחיל בגנים של הטירה, מעבר דרך הברכה הגדולה וכניסה לחדרי ההלבשה, סיור בשתי הבונגלו (מתוך השלושה הקיימים), סיור במרתף היין (שבפועל אין שם אפילו בקבוק אחד מלא), סיור בגנים הפונים לחוף הים (הנוף מקסים ביותר), סיור במגרשי הטניס בטירה, סיור בברכה המקורה (ברכה מפסיפס, מהממת ומאוד יפה).

http://www.hearstcastle.com/tours/index.asp

http://www.hearstcastle.org/visitors_center/directions.asp

 

מטירת הרסט קאסל יצאנו צפונה לכיוון סן פרנסיסקו ולמעשה מכאן מתחיל כביש מס` 1.

 

כביש מס` 1 – הכביש היינו כביש עם שתי מסלולים אחד לכל כיוון ומפותל מאוד מאוד ולאורך כ- 60 מייל. מהירות הנסיעה המרבית המותרת רק בקטעים מסוימים היא 50 מייל, אבל רוב הנסיעה היא בין 35-40 מייל לשעה.

 

הכביש נע לאורך קו החוף ובחלקו אפילו צמוד לחוף, חלקו של הכביש לפעמים מטפס במעלה ההר בצמוד לקו החוף והנופים הנשקפים ממנו לדעתי הם מהממים ביותר ובייחוד לקראת השקיעה עם השמש השוקעת באוקיינוס.

 

יש קטעים מסוימים לאורך הכביש שהם למעשה נקודות תצפית על הים ורק בקטעים אלו ניתן לרדת מהכביש וליהנות מהנוף. ישנם נקודות תצפית על קו החוף שדרכם ניתן לראות את כלבי הים נחים ומתחממים בשמש לאורך החופים שהגב הירידה לים בקטעים אלו אסורה בהחלט. הנוף לכל אורך הכביש ממש מהמם המצלמה והמסרטה לא מפסיקות לצלם. לאורך הכביש ישנם מספר גשרים גדולים המחברים בין הערוצים לאורך קו החוף וגם שם ישנם נקודות תצפית, כדאי לעצור באחת מהן לתצפית על קו רצועת החוף ועל אריות הים.

 

הגענו לקראת ערב לעיירה "סי סאייד" והתחלנו לחפש מקום לינה.  מצאנו מוטל בשם "דיסקאברי איין" שילמנו כ- 60$ ללילה, מקלחת ושינה טובה.

 

כרמל, מונטרי, כביש 17 מייל, סן פרנסיסקו

 

קמנו בבוקר, והחלטנו שהיום ניסע לבקר ב- Monterey Harbor, מקום מקסים, זוהי עיירה קטנה שדרך הרחובות זורם לו נחל לתוך אגם, ובאגם ניתן לשוט בו בסירות פדלים לצד עופות מים רבים שבאים לאגם. משם המשכנו לכיוון המרינה. המרינה מאוד יפה עם הרבה סירות דייג העוגנות על יד מזח גדול מעץ. ניתן לטייל לאורך המזח וליהנות מהים הפתוח וניתן גם לדוג מעל למזח.

החלטנו לעשות את נתיב 17 מייל, כיוונו את ה"GPS" ונסענו לכיוון העיירה כרמל.

 

נתיב ה-17 מיילים – זהו מסלול מפוטל בין 17 מייל העובר בתוך חצי האי הצמוד לעיירה כרמל. דמי כניסה לרכב 8$. התחלנו את המסלול מהכניסה הראשית, יש שילוט וסימון ע"ג הכביש כך שלא ניתן להתבלבל ובנוסף ישנה המפה שמקבלים בכניסה.

 

המסלול עובר דרך שכונת מגורים שקטה מאוד ועם וילות מפוארות, חלק ניכר מהמסלול עובר בתוך חורשה מיוערת של החצי האי וחלקו עובר לאורך קו החוף והים. מסלול ה-17 מייל עובר בין 21 נקודות ולאורך הציר (המסומנות במפה וע"ג שילוט). מבין הנקודות העיקריות הן נקודות התצפית שעל חוף הים, הנוף והצמחייה. נקודת תצפית על אי השחפים, נקודת תצפית על העץ המפורסם הצומח לו על סלע גיר בתוך הים, ועוד נקודות רבות. במקום ישנו מועדון גולף גדול עם מס` מגרשי גולף בין עצי היער ועל חוף הים. בסוף המסלול ישנו בית קפה, מזנון, שירותים ותחנת דלק.

המסלול יפה מאוד וניתן ולדעתי חובה לעצור במס` נקודות תצפית מדהימות וליהנות מהנוף ואף כמובן להצטלם. 

http://activities.travelocity.com/nexres/activities/detail.cgi?src=10010405&airport_code=SFO&supplier_id=20098

http://www.answers.com/topic/17-mile-drive

 

העיירה כרמל – נמצאת בסמוך מאוד למסלול ה-17 מייל. זוהי עיירה קטנה ויפה ומאוד ציורית עם רחובות קטנים וחנויות בתוך שטח מיוער.

http://www.carmel-california.com/

העיירה מונטרי – http://www.monterey.org/

 

סן פרנסיסקו – San Francisco

 

הזמן התחיל ללחוץ אז החלטנו להצפין לכיוון סן פרנסיסקו כי הדרך עדין ארוכה מאוד, אז כמובן שכיוונו את ה"GPS" לכיוון המוטל בסן פרנסיסקו וקדימה לדרך.

 

ה"GPS" הכניסה אותנו בדרך הקצרה והבטוחה ביותר לסן פרנסיסקו, מצאנו את המלון Travelodge By The Bay, הנמצא ברחוב לומברד, רישום קצר (שילמנו 20$ דמי חנייה במלון ל-3 ימים) וקיבלנו את החדר. התמקמנו שתינו בחדר קפה ויצאנו לתור את סן פרנסיסקו כל עוד יש אור יום.

 

מגדל Coit Tower – לדעתי אין להתחיל את הסיור בסן פרנסיסקו ללא ביקור במגדל. זהו מגדל שנבנה בשנת 1933 כמתנה לכבאי העיר. וממנו ניתן לצפות על החלק הצפון מזרחי של העיר, העלייה למגדל בתשלום (מבוגר 3.75$, פנסיונר 2.30$,ילד 1.30$) בתוך המגדל ישנו מוזיאון שמצג תמונות המתארים את חיי היום יום של סן פרנסיסקו בתחילת שנות ה-30. מהמגדל ישנה תצפית על המפרץ והעיר. אבל גם מי שלא עלה למגדל יכול לראות את הנוף הנשקף, את גשר אוקלנד, מפרץ סן פרנסיסקו, האי אלקטרז, גשר הזהב, העיר עצמה וכמובן את רחוב לומברד המפורסם.

http://www.inetours.com/Pages/SFNbrhds/Coit_Tower.html

 

רציף 39 (Pier 39) – ירדנו לכיוון הרציף כשאנו חונים בחניון הצמוד לגשר המוביל לרציף (די יקר החנייה בחניון) המלצה בנושא החנייה, כדאי לחנות מס` רחובות מאתרי התיירות, שם יותר זול.

רציף 39 היינו רציף מעץ הבנוי בשתי קומות, בקומה העליונה ישנם מסעדות, חנויות למזכרות, גלריות ועוד. וקומה הראשונה ישנם פינות יצירה למילוי בקבוקי חול צבעוניים לילדים, חנויות למזכרות, לתכשיטים,לבגדים חנויות למגנטים, מסעדות, בתי קפה, וגם קרוסלה שתי קומות לילדים. בנוסף ישנם מופעי בידור של אומנים. בקצה הרציף ישנה טיילת ונקודות תצפית על כלבי הים הנחים על רפסודות ותצפית על המפרץ עם שתי הגשרים הגדולים והאי אלקטרז.

נכנסנו לאחת מהמסעדות ברציף היה טוב http://www.chicsseafood.com/

 

רציף 41 – נמצא בסמוך לרציף 39, דרכו יוצאות המעבורות לסיור במימי המפרץ ולכיוון האי אלקטרז.

אלקטראז –  http://www.nps.gov/alcatraz/

המעבורות לאי – http://www.blueandgoldfleet.com/

 

רחוב לומברד –  זהו הרחוב המפותל והמפורסם ביותר בסן פרנסיסקו ולדעתי גם בעולם. החלק המפורסם הוא רק חלק קטן מהרחוב הארוך המגיע עד למפרץ. הנסיעה בקטע המפורסם היינה חוויה בפני עצמה, אין לעצור ולחנות כלל לאורך הקטע ולו רק להצטלם (ראו הוזהרתם, מי שנתפס צפוי לקנסות גבוהים), בסוף הקטע ניתן לעצור בצד ולהצטלם.

 

כיכר ג`ררדלי – הכיכר נמצאת בסמוך לטיילת הרציפים (מרחק הליכה מהפישרמן וורף) בעבר שימש המקום כבית חרושת לשוקולד, כיום זהו מרכז מסחרי (המבנה מאוד בולט בנוף, עשוי מלבנים אדומות) עם חנויות, מסעדות ובתי קפה. בקצה הכיכר ממש בכניסה ישנה חנות מפורסמת לשוקולד ע"ש הכיכר בה ניתן לרכוש שוקולד ולשתות קפה. בנוסף יש במקום מופעי אומנים במרכז הכיכר. במקום יש נוף על המפרץ והטיילת הסמוכה. ברחוב בייץ יש אומנים המוכרים כל מיני תכשיטים וחפצי אומנות ומזכרות למינם. 

http://www.ghirardellisq.com/ghirardellisq/

 

יוניון סקוור – זהו הרובע המסחרי והיוקרתי ביותר בסן פרנסיסקו עם בנינים גבוהים וחנויות יוקרתיות ביותר המוכרות פריטי לבוש והנעלה עם מותגים מפורסמים. ברובע ישנם גם חנויות לממכר חפצי אומנות ועתיקות, בוטיקים וגלריות מפורסמות ממוקמות ברובע.

 

הרובע הסיני Chinatown (הצ`ינהטאון)- זהו הרובע עם הריכוז הגדול ביותר של סינים מחוץ למזרח הרחוק. ברובע עשרות ואולי מאות חנויות שמוכרות הכל. מביגוד, הנעלה, תכשיטים, דברי אוכל, מזכרות, חפצי אומנות סיניים וכו`. יש ברובע שוק פירות וירקות ותבלינים ענק, ישנם סוגי פירות וירקות שמעולם לא ראיתי כמותם. הסיור ברובע עם הריחות והאווירה נותנים לך תחושה שאתה בסין ולא בסן פרנסיסקו, כמובן שהשפה השולטת ברובע היינה סינית ולא אנגלית. חובה לסייר בתוך הרובע ולהיכנס לכל מיני חנויות, זו חוויה בפני עצמה.

http://www.allaboutchinatown.com/

 

השעה הייתה כבר ערב והתחיל להחשיך, ואנו המשכנו להסתובב בתוך העיר עם הרכב, ה"GPS" החל להשתגע עקב כבלי החשמל הרבים הפרוסים לאורך הרחובות, בסן פרנסיסקו התחבורה הציבורית בעיר היא על חשמל, ישנם אוטובוסים, וחשמליות הפועלות על חשמל ובנוסף ישנם את הקרוניות המפורסמות הנעות ע"ג מסילות הלוך וחזור ע"ג אותו ציר נסיעה לאורך הרחובות, וגם עולות ויורדות את הרחובות התלולים של העיר כשבקצה על מסלול כזה ישנה רמפה עגולה שבה ניתן לסובב את הקרונית ולהתחיל את המסלול מחדש.

 

ל"GPS" הייה קשה להתאפס על עצמו, איך שהוא הצלחנו לצאת מהאזור ולאפס את ה"GPS" בכדי שתוכל להחזיר אותנו למלון. חזרנו למלון, והתארגנו על עצמנו לשינה טובה.

  

מחוץ לסן פרנסיסקו

 

היום החלטנו לצאת מחוץ לסן פרנסיסקו, כיוונו את ה"GPS" לכיוון פארק עצי הסוקויה, (שזה מרחק של כ-4 שעות נסיעה ליד היוסימיטי לכיוון אחד). ה"GPS" נתנה לנו אתר נוסף של עצי סוקויה (Muir Woods), שזה במרחק של 17 מיל מסן פרנסיסקו (27 ק"מ). החלטנו לנסוע לכיוון. חצינו את גשר הזהב ונסענו לכיוון ה- Muir Woods. הגענו מוקדם למקום שעדיין הייה ריק מאנשים. שילמנו דמי כניסה 3$ (ילדים בחינם) קיבלנו חומר הסברתי ונכנסנו לטייל בשמורה.

 

Muir Woods – היינה שמורה מקסימה של עצי סוקויה. בתוך היער יש נחל הזורם ומשני ציידי הנחל יש שבילי הליכה מסומנים ומסודרים (חל איסור לרדת מהשבילים בשמורה), חלק מהשבילים הם על משטחי עץ בכדי לא לפגוע בצמחייה בשמורה. ביער יש עצי סוקויה גדולים אומנם לא כמו עצי הסוקיה שביוסימיטי אבל מספיק גדולים וגבוהים. הסיור בשמורה היא ברגל לאורך מסלול שבילים מסומן היטב (ויש גם מפה מצורפת שמקבלים), השקט בשמורה בשעה כה מוקדמת מפחיד אבל שקט מאוד. לאורך השבילים יש מקומות שניתן להצטלם עם העצים הענקיים. בשמורה יש בית קפה קטן ושירותים מסודרים. השמורה בעונה זו של השנה נסגרת בשעה 20:00.

דמי כניסה 3$ מקבלים מפת מסלול (רק ברגל, וזה באמת לא נורא מסלול קל מאוד) המסלול בשמורה נע עפ"י שביל מסומן בין עצי הסוקיה והנחל הזורם למרגלות העצים. ניתן לראות חיות בר, שרכים ומיני צמחייה באזור.
מסלול בין 45 דקות עד שעה.
דרכי הגעה מסן פרנסיסקו צפונה על הכביש המהיר מס` 101 יורדים לכביש מס` 1 ועפ"י השילוט מגיעים.
טל: 2596 388 (415)
או 2595 388 (415)

http://www.nps.gov/muwo/

http://www.visitmuirwoods.com/

 

החלטנו להמשיך לכיוון העיירה סונומה Sonoma. עיירה מקסימה שהדרך אליה היא דרך יערות ומטעי כרמים, וכל האזור ירוק.  הסתובבנו קצת בעיירה נכנסנו לקניון גדול, הסתובבנו ומצאנו חנות לנעליים (כמובן שקנינו, יש עוד $$ ומקום במזוודות) ומצאנו כמובן מסעדה. איך לא בשם דינייס. כמובן שנכנסנו ואכלנו צהרים והמשכנו לכיוון עמק נאפה וואלי NapaValley. שגם הוא מקום מקסים והדרך עוברת בין יערות ועם המון כרמים. משטחים עצומים של כרמים. באזור יש הרבה יקבים פרטיים המייצרים סוגי יין שונים. החלטנו להיכנס לאחד מהיקבים. נכנסנו ליקב יחסית קטן (בסדר גודל של היקב בקצרין) יש כמובן חנות מפעל המוכרת את סוגי היין המיוצרים ביקב, בקומה העליונה ניתן לערוך סיור ודרך חלונות זכוכית ניתן להציץ לתוך היקב.

 

מנאפה וואלי נסענו לראות תופעת גיזר בשם Old Faithfal (Geyser). הגיזר מתפרץ כל 40 דק` לערך לגובה רב. דמי כניסה 7$ לאדם (הנחה 1$ לחבר AAA). פרטים נוספים

1299 Tubbs Lane. Calistoga

phone: (707) 942-6463
hours: 365 days 9:00 am – 6:00 pm
 [email protected] email:

http://www.oldfaithfulgeyser.com

 

נאפה ואלי: http://www.inetours.com/PagesWT/WTareas/Napa_Valley.html

סונומה – http://www.sonoma.com/

         http://www.beauwinetours.com/sonoma_wine_regions.html

 

 

החלטנו לחזור לכיוון סן פרנסיסקו עקב השעה. עלינו על כביש 101 לכיוון סן פרנסיסקו, גשם החל לרדת וליווה אותנו עם לכניסה לעיר. לפני גשר הזהב בצד ימין ישנה נקודת תצפית על הגשר ועל מפרץ סן פרנסיסקו. פנינו ימינה ועלינו במעלה ההר עד לנקודת התצפית.

 

נקודת התצפית על גשר הזהב – נקודת התצפית היא מה שהייה בעבר עמדה צבאית של צבא ארה"ב עם תותחים כבדים אשר שמרה על הכניסה לעיר ועל הכניסה למפרץ מפולשים.  סיור קטן בעמדות (שיש בו מבנים נטושים וניתן לראות את עמדות התותחים) ועולים לתצפית על הגשר. התצפית מדהימה. רואים את כול גודלו ועוצמתו של הגשר הצבוע באדום (ומכאן שמו גשר הזהב), וכמו כן את כל מפרץ סן פרנסיסקו, העיר סן פרנסיסקו, האי אלקטראז,והאי Angel Island, ואת כל המפרץ. השעה הייתה בין ערביים והשמש החלה לשקוע והתצפית הייתה עוד יותר יפה, אבל הייה קר מאוד והרוח הייתה חזקה הצטלמנו מהר לפני שנעוף ברוח והמשכנו לכיוון העיר.

 

הערה: מאז שהגענו לסן פרנסיסקו מזג האוויר הייה מאוד קר וכל בגדי החורף יצאו שוב מתוך המזוודות. אתמול ירד גשם וגם היום באזור נאפה וסונומה.

 

גשר הזהב – זהו גשר באורך של 3 ק"מ וחוצה את הכניסה למפרץ סן פרנסיסקו, הגשר בנייתו הסתימה ב- 1937. והייה לגשר התלוי הארוך בעולם, המגדלים התומכים בגשר הם בגובה 224 מטר ובאותה התקופה היו לגבוהים ביותר ממערב לניו יורק, הגשר נחנך בשנת 1937. בגשר 6 מסלולים 3 לכל כיוון בלבד.

http://www.goldengate.org/

 

נכנסנו לסן פרנסיסקו עפ"י הכוונה של ה "GPS" כשלפתע בעוד אנו עומדים ברמזור מד ימין ראינו מסעדה. "מלך הפלפל" לא יכולנו עוד לעמוד בפיתוי עצרנו ונכנסנו למסעדה.

מיקום המסעדה בין הרחובות DIVISADERO (1800)  מעל לרחוב BUSH. זו מסעדה לבנונית המגישה פלאפל ומאכלים לבנונים, בעל המסעדה ערבי מלבנון כך שהשיחה התנהלה בשפה הערבית. הזמנו כל מיני סוגי סלטים ובשרים על האש. הייה טוב אבל נקרענו במחיר 47$ .

 

משם נסענו לראות את רחוב הייט אשבורי  Haight Ashbuey. שזו שכונה של היפים ופנקיסטים ומגוון הטיפוסים המוזרים ביותר שהתרכזו ברובע הנ"ל. ברובע חנויות של קטורת, כתובות קעקע, תקליטים ישנים ומשומשים ומוצרים מהמזרח הרחוק ומדרום אמריקה.


סן פרנסיסקו – היום האחרון
 

היום זהו היום האחרון בסן פרנסיסקו וסוף המסע, מחר חוזרים לארץ. החלטנו להסתובב בעיר ולראות עוד מקומות שלא ראינו. החלטנו לעלות על גשר אוקלנד.

 

גשר ביי ברידג` – זהו הגשר הארוך והמרשים ביותר בסן פרנסיסקו והמחבר בין סן פרנסיסקו לאוקלנד. הוא ארוך פי 5 מגשר הזהב והתנועה בו עמוסה יותר, נבנה חצי שנה לפני גשר הזהב. אבל לא זכה לתהילה של גשר הזהב.

כיוונו אתה "GPS" ולדרך. הגשר הוא בעל 6 מסלולים נסיעה ושתי קומות כשכל קומה משמשת לכיוון אחד (העליונה לכניסה לעיר והתחתונה ליציאה מהעיר). כשעלינו על הגשר החל לרדת גשם זלעפות, עברנו את הגשר הארוך והמרשים (הגשר מחולק לשתיים קטע אחד מהעיר עד לאי, נוסעים קטע קטן בכביש על האי ושוב עולים על הגשר מהאי לכיוון אוקלנד), אין הרבה מה לראות באוקלנד והגשם רק התחזק הסתובבנו וחזרנו לכיוון סן פרנסיסקו ושוב על הגשר.

 

הערה: דמי מעבר על הגשרים עולה כסף. גשר הזהב 5$, גשר אוקלנד 2$.

 

הגענו לסן פרנסיסקו, החננו את הרכב ליד אזור הרציפים ברח` Larkin, כשלפתע הופיע שוטרת כושית על גבי קלנוע והסבירה לנו שלא ניתן לחנות ליד המדחנים עם הראש הצהוב. לא הבנו לפתע התפנה חנייה ליד מדחן ללא הצבע הצהוב והשוטרת הסבירה לנו ששם ניתן לחנות כל היום בחינם, מהר תפסנו את המקום וכמובן שלא לפני שנתנו לשוטרת גלויה של "שגריר של רצון טוב".

 

הערה: החנייה בסן פרנסיסקו קצת משונה, מתברר שיש ימים מסוימים שלא ניתן לחנות ליד מדחנים עם הראש הצהוב או בציידי המדרכות ברחובות ביום מסוים. (החונה צפוי לקנס גבוה אלה עפ"י השילוט ברחוב).

 

פנינו לכיוון רח` Beach, נכנסנו לבית קפה להזמין קפה (ליד תחנת הקרוניות). בצמוד לו חנות K mark,  המשכנו לטייל לכיוון הרציפים 39, ו-41, כשלאורך הטיילת יש מופעי רחוב של רקדני ברקדנס, פנטומימאים, ודמויות של חייזרים ואיש הפח וכו`.

המשכנו לכיוון הספרייה הציבורית ובצמוד לה תחנת הקרוניות אשר שם מסובבים את הקרוניות על משטח על גבי ציר ומשנים את כיוון מסלול הנסיעה של הקרונית. המשכנו לכיוון וולמארק (סופר ענק לכל, קוסמטיקה, צילום, מוצרי חשמל מתנות, משחקים מזון ועוד) . הסתובבנו בחנויות הרבות באזור (לא זול במיוחד) חנויות לחפצי אומנות (בחלקם של ישראלים) חנויות צילום וחנויות לחולצות למתנות ומזכרות וכו` כמו ברחוב הנמל אצלנו.

 

המשכנו לטייל באזור לכיוון רציף הדייגים, עברנו בין דוכני הדגים ומסעדו למאכלי ים. הגענו לכיוון המרינה ועלינו לכיוון כיכר ג`יררלדי. ברחוב  Beach (מתחת לכיכר ג`יררלדי) יש אומנים המוכרים כל מיני חפצי אומנות אשר הם מיצרים , תכשיטים, תמונות, פסלונים וכו`.

 

נכנסנו למסעדה בכיכר ג`יררלדי (מסעדה שכבר ביקרנו בה בעבר).

 

הערה לבי הזמנת תפריט: אם אתה לא מבין את התפריט ויש לך בעיית שפה עם המלצרית, הבט מסביב על צלחות האורחים במסעדה ובקש מה הם אוכלים, זה הכי בטוח מניסיון.

 

ניתן לבצע סיור באזור הרציפים בכבאית תיור http://www.fireenginetours.com/

מסלולים ויומני טיול מומלצים, מהעולם ארצות הברית, דרך מספר 1, יומן מסע או טיול בחוץ לארץ, סאן פרנסיסקו

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות