יצירות אמנות בשווי 5 מיליון דולר במוזיאון הצף של אניית הנופש סבן סיז ספלנדור

 

חברת השייט היוקרתית ריג'נט סבן סיז מפרסמת פרטים על אוסף האמנות החדש בשווי 5 מיליון דולר שמותאם לאווירה האקסלוסיבית של האנייה ספנדור. כל יצירה מוצגת בחלקים הציבוריים ובסוויטות האורחים. האוסף, שנאסף ונאצר במשך כשנתיים, מכיל 300 יצירות של אמנים וגלריות מרחבי העולם, ויושק לראשונה עם השקת האונייה בפברואר 2020.

בין היצירות המוצגות, נמצא את פבלו פיקאסו – Pablo Picasso – (ליטוגרפיה והדפס). שתי יצירות פיקאסו מוצגות במסעדת Prime 7 ובסוויטת Regent; אדוארדו אראנז-בראבו – Eduardo Arranz-Bravo – (ציור שמן על בד). מוצגות במסעדת Prime 7 ובחלל האטריום המרכזי; חואן רוברטו דיאגו – Juan Roberto Diago – (מדיה מעורבת על בד). העבודות של דיאגו מוצגות בבית הקפה Coffee Connection; רוברטו מטה – Roberto Matta – (ציור שמן על בד). יצירת ה-Ouvrez c'est Nous של מטה מוצגת בחלל האטריום המרכזי; וויפרדו לאם – Wifredo Lam – (גואש, פסטל ופחם על טפט על קנבס). העבודה של לאם מוצגת בסוויטת Regen ; דנקן מקקלילאן – Duncan McClellan – (זכוכית). שני פסלי זכוכית מנופחת בעבודת יד בצבעים עזים וקימורים מלוטשים ממוקמים בטרקלין התצפית; ז'ואן מירו – Joan Miró – (אַקְוָטִינְטָה וקרבורונד, ליטוגרפיות). העבודות של מירו מוצגות במסעדת Prime 7 ; אלכסנדר קרישונוב – Alexander Krishonov – (פסל ברונזה). פסל הברונזה של קרישונוב מוצג בסרין ספא & וולנס.

פיקאסו Le Taureau Noir

בבחירת מיקומן של היצירות הושקעה מחשבה רבה, שמשלימות את עיצוב הפנים של האונייה ומייצגות אוסף נרחב ומגוון של אמנים מודרניים וקלאסיים. לדוגמה, ישנה משמעות היסטורית ליצירתו של ז'ואן מירוThe Bullfighter Move  המוצגת לצד יצירתו של אדוארדו אראנז-בראבוBull  במסעדת הסטייקים המובילה של האונייה Prime 7. עבודותיהם הוצגו באותה בגלריה היוקרתית Sala Gaspar  בספרד בשנת 1969, באותה שנה שנוצרה The Bullfighter Move. מירו, אז בן 76, היה מוכר ברמה בינלאומית כאחד מאמני ספרד. הוא הציג את עבודותיו של אראנז-בראבו בן ה-28 דרך הצגה זו, וכך הפך למוכר יותר, תמך באראנז-בראבו כאמן מתגלה, ועזר לו להגיע להכרה עולמית. כעת, עבודותיהם יוצגו לנצח זו לצד זו באונית הספלנדור. מיצג שיהפוך לפסל איקוני על סיפון אוניית הספלנדור הוא הדרקון המיתי הדרמטי, העולה ומסתחרר בחלל הגדול מהרצפה עד התקרה, הנמצא מול המסעדה הפאן-אסיאתית המשובחת Pacific Rim. דרקון הברונזה, מחזיק בפנינה פראנורמלית, הוא סמל למזל טוב בתרבות האסיאתית.

חואן מירו The Styx

הנברשות, שהן יצירות אמנות בפני עצמן, מאירות את החלל בצורה מאוזנת, בין הפניית תשומת הלב לעיצוב שלהן למילוי החדר בחום ובבהירות. אביזרים אלה כוללים: נברשת Atrium Grand – הנברשת המורכבת מזכוכיות של המותג היוקרתי Lasvit כוללת חמש טבעות, אליהן מחוברים 358 מוטות קריסטל בוהמי מנופח בעבודת יד. חמישה בעלי מלאכה עמלו במשך שלושה שבועות על הרכבת הנברשת; נברשת Grand המקיפה את מסעדת Rose – עם 870 לוחות זכוכית מוארים, נברשת זו במשקל 3,085 קילו מורכבת מפלדת אל חלד וזכוכית מנופחת בעבודת יד. התקנת הנברשת ארכה עשרה ימים ועסקו בה שלושה בעלי מלאכה. בסך הכל ישנן 216 נברשות קריסטל מעוצבות במסעדות, בטרקלינים ובמרחבים אחרים באוניית הספלנדור, 119 נברשות קריסטל נוספות בתוך הסוויטות המרווחות ו 218 נברשות המאירות את מסדרונות הספינה.

אוניית סבן סיז ספלנדור, נבנתה באנקונה, איטליה ותציע ל-750 אורחיה אירוח יוקרתי והיא מפליגה ליעדים מפורסמים בעולם ותעגון במקומות פחות מוכרים. אוניית הספלנדור תהיה האונייה הראשונה שתנווט על ידי אישה, קפטנית סרינה מלאני.

חדשות בתיירות Regent Seven Seas Cruises, סבן סיז ספלנדור, שייט יוקרתי

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות