כיצד לבחור מדריך טיולים בארץ למשפחות?

אם אתם משפחה שאוהבת לטייל ואוהבת חברה של חברים עם ילדים שגם הם, כמוכם, אוהבי טבע מושבעים. אם בא לכם לצאת אבל לא תמיד אתם יודעים לאן ואיזה מסלול מתאים. אם כשאתם הולכים במסלול אתם תמיד נתקלים בצמח שבדיוק שכחתם את שמו או שבא לכם לשמוע קצת יותר על המקום בו אתם נמצאים ואפילו לשמוע אגדה… אולי זה הזמן ליצור קשר עם מדריך טיולים ולהקים קבוצת טיולי משפחות.

מה אתם מחפשים במדריך טיולים

 קודם כל שיהיה מוכשר בתחומות ובעל ידע נרחב, כי הרי בשביל זה אתם לוקחים מדריך – בשביל שידע דברים שאתם לא יודעים וירחיב לכם את האופקים תוך שיטוט נעים בטבע ארצנו. אז בהחלט שווה לבדוק איתו איזה קורס הוא או היא עשו. האם קורס מורי דרך של משרד התיירות או קורס של החברה להגנת הטבע עוד בזמן השירות הצבאי. העיקר שיש לו הכשרה, אבל עוד יותר חשוב – הנסיון. כמה שנים הוא בתחום והאם הוא עובד בזה בצורה יומיומית או רק כשמתחשק לו כעבודה שניה. לפעמים אלו שעובדים בצורה יומיומית ומדריכים ילדים ובתי ספר יהיו קצת שחוקים ועייפים בסוף שבוע, ולכן יש לאלו שעובדים רק מפעם לפעם יתרון עליהם, מצד שני, הם חסרים בניסיון הרב שצוברים בעבודה יומיומית. אפשר ונכון לברר האם יש בנוסף להכשרת מורי הדרך גם תואר במקצוע ארח, אולי משלים. למשל האם עשה תואר ראשון בגיאוגרפיה או גיאולוגיה או האם עשה תואר ראשון במדעי החברה. כל אלו יתנו למדריך או המדריכה יתרון משמעותי בבחירה.

אם אתם משפחות עם ילדים קטנים או גדולים כדאי לבחור מדריך שבא מהתחום וידע לתת מענה ולעניין את הצעירים שבחבורה כמו גם את המבוגרים, שידבר אליהם בגובה העיניים ותיקו יהיה שופע בהפתעות עבורם, אבל שהמבוגרים, מצד שני, לא ירגישו שהם הגיעו למסיבת יומולדת 4 של מישהו.

שווה למצוא מישהו שיש לכם שפה משותפת איתו, לא מישהו שיראה לכם קיצוני מידי לכאן או לכאן, ככה תוכלו לשבת ביחד ולתכנן טיולים עתידיים ולהתכוון למטרה משותפת. בסך הכל מבלים איתו פעם בכמה זמן בטיול, הוא צריך להיות כמעט חבר.

איפה מתחילים?

שתי אפשרויות להתחיל בהקמת קבוצת טיולים. אפשר להתחיל מהמדריך ואפשר להתחיל מהקבוצה.
במידה ומתחילים מהמדריך –  נסו להשיג המלצות מחברים על מדריך טיולים טוב ובעל נסיון, אם חברים לא עובד לכם, נסו את ההמלצות המפוזרות באינטרנט והזמינו לפגישה את המדריכים שנראים לכם הכי תואמים את המצע איתו אתם מגיעים. ברגע שנבחר המדריך אפשר לשבת איתו על תוכנית עקרונית, לקבוע מסלולים אפשריים ועם ההצעה לצאת לחברים שלכם שיש להם ילדים בני אותו גיל בערך וטעם דומה בטיולים ולעניין אותם להצטרף ולהקים חבורה.

במידה ומתחילים מהקבוצה – גייסו עוד משפחה אחת או שתיים שהם באותו ראש כמו שאתם ועם מצב דמוגרפי דומה, שבו יחד לישיבת צוות והעלו רעיונות למשפחות נוספות, הגבלים על החבורה, גבולות תשלום לטיול, כל כמה זמן יוצאים, למעט הצעות למסלולים, פרטו והרחיבו את כל מה שאתם יכולים לחשוב עליו שקשור לטיול, כולל מה מביאים לאכול והאם מרשים להביא במבה. ברגע שהגעתם למקום טוב באמצע אתם יכולים להתחיל להזמין מדריכים פוטנציאלים. נציג מכל זוג הורים מייסדים יבוא לעזור בבחירת המדריך או המדריכה ומשם כבר הדרך קצרה יותר לחוג טיולי המשפחות שלכם.

טיפים והמלצות של יאיר בר זוהר שימושון תיירותי - הדפס ושמור מדריך טיולים

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות