• תַפרִיט
  • תַפרִיט

טיפים לאחזקת נעלי עור לטיולים: כיצד לשמר את איכות העור לאורך שנים

דף הבית » טיפים לאחזקת נעלי עור לטיולים: כיצד לשמר את איכות העור לאורך שנים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

שבילי הטיולים מלאים במהמורות ואפילו זוג המגפיים הקשוח ביותר יכול להיראות כמו גוש סמרטוטים לאחר שימוש ממושך. מעבר לכמה שריטות, המגפיים העוריים רגישים ליובש, דבר המגביר את הסיכון לסדקים במגפיים. על מנת להאריך את תוחלת החיים של המגפיים ולעזור להם להישאר במצב הטוב ביותר, יש לטפל בהם באופן קבוע ולהבטיח שיקבלו את החום והאהבה המתאימים.

במקרה של חתכים וסדקים בשולי המגפיים (לאורך כל הנעל), מומלץ לתקן אצל סנדלים קרובים לבית. חלק מהאנשים יעדיפו להשתמש בסוגי דבק או סופר גלו מיוחדים אם הנזק מוגבל לשטחים מסוימים, אך עליהם לשים לב שתיקונים מזמניים עשויים לפגוע בעור באופן רצוף. מומלץ לנקות ולהזין את העור, או להשתמש בחומרים המחזקים עמידות למים, ולראות בסדקים זכרונות לכל החוויות הטובות שעברו במגפיים האהובות.

השלבים העיקריים לטיפול במגפיים:

  1. בחר את מוצר הניקיון והזנת העור המועדף עליך.
  2. נקה היטב את המגפיים.
  3. יש למרוח על המגפיים את החומר המזין.
  4. יש לייבש היטב את המגפיים.

בחירת מוצרי הניקיון וההזנה המתאימים למגפיים שלך

מוצרי הנעליים מיועדים לעור מלא או לסוגי עור נוספים כמו זמש או נובוק. חשוב לקרוא את הוראות היצרן בעיון רב לפני רכישת המוצרים ושימוש בהם. שים לב שחומרי ההזנה, שיבחלו לפרק הגימור המונע מים הטבעי של הנעל, בעיקר מיוצרים לנעליים מעור מלא. במקרה של זמש או נובוק, ניקיון פשוט וטיפול עמידות למים יספקו את התוצאה הרצויה.

במגפי הטיולים שלך שיש להם קרום גורטקס או שכבה עמידה למים ונושמת, לא נדרש טיפול באזורים הללו. המומלץ הוא לנקות את הבד באזורים אלה משאריות הלכלוך. ישנם מוצרים המיועדים גם לניקוי הבד וגם לניקוי העור.

טיפול עמידות למים מבוסס שעווה, שפעם היו הנורמה, נמצאים פחות בשימוש היום הזה. אם יש לך פרץ נוסטלגיה ותרצה להשתמש בשעווה, אני ממליץ לך להתמודד עם שאריות השעווה כי הן יכולות להשפיע על יכולת הדבקה של סוליה חדשה אם זה נדרש.

לחץ כאן > חומרים לניקוי איכותי שלמגפי עור לטיולים באמזון

ניקוי המגפיים

כדי להבטיח שהמגפיים שלך יישארו נקיים ועמידים במים, יש להקפיד על תהליך ניקוי מקיף. שאריות לכלוך יכולות להפריע בתהליך חדירת החומר העמיד למים לתוך העור, ולכן חשוב לנקות אותם בקפידה ובאופן המתאים.

הנה כמה טיפים על איך לנקות את המגפיים שלך:

ראשית כל, עליך להסיר את השרוכים מהמגפיים. זה יכול להיות מעצבן, אבל זו צעד חשוב בתהליך הניקוי.

לאחר מכך, מומלץ להשתמש במברשת רכה כדי להוריד את הלכלוך והאבק מהמגפיים.

עבור ניקוי עמוק יותר, ניתן להשתמש במים זורמים ובחומר הניקוי המתאים שנבחר. יש לקרוא ולעקוב בזהירות אחר הוראות השימוש של המוצר.

לאחר שהמגפיים סופגו לגמרי את המים, ניתן למרוח עליהם את חומר ההזנה או העמידות למים. חשוב לקרוא בקפידה את ההוראות על השימוש בכל מוצר.

אם המגף יבש או לא מספיק רטוב, מומלץ לעטוף אותו במגבת רטובה ולתת לזה לשבת כמה שעות. רק כשהנעל סופגת היטב את המים, ניתן להתחיל בטיפול.

דאג שהמגפיים שלך תמיד נקיים ומזון ותהנה מעמידות למים מיטבית.

ייבוש ואחסון הנעליים

אין להשתמש בגופי חימום על מנת להאיץ את תהליך הייבוש. אם יש צורך בייבוש מהיר, מומלץ להשתמש במאוורר.

מומלץ לייבש את הנעליים בטמפרטורת החדר ובמקום עם לחות נמוכה.

יש לאחסן את הנעליים במקום בו הטמפרטורה יציבה ונורמאלית. יש להימנע מאחסון הנעליים במחסן, בבגאז’ או בכל מקום אחר שעשוי להיות חם.

ניתן למלא את הנעליים בקטעים של נייר עיתון על מנת לייבש אותן במהירות, אך יש לשים לב להחליף את הנייר כאשר הוא לח.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם