• תַפרִיט
  • תַפרִיט

המדריך המלא לדרכון ישראלי – כל המידע במקום אחד

דף הבית » המדריך המלא לדרכון ישראלי – כל המידע במקום אחד

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

המידע מבוסס על הנחיות משרד הפנים

התמונה הראשית מתוך אתר Pixabay

לכל אזרח חייב להיות דרכון – אפילו לתינוק

דרכון חדש

יש לפנות למשרד הפנים עם תמונה עדכנית ובנוכחות אישי (חובה). כדאי לבוא מחוץ לעונה ועל הבוקר.
לבגיר, תקופת תוקפו של דרכון היא 10 שנים מיום שניתן (סעיף 4 (א). אם ניתן הדרכון לתקופה קצרה מ- 10 שנים, ניתן להאריך את תוקפו לתקופות נוספות, ובלבד שסך כל תקופות תוקפו של הדרכון לא יעלה על 10 שנים.
לקטין (עד גיל 18) תוקפו של הדרכון 5 שנים בלבד. נדרשת נוכחות הורה, במקרה וההורים לא נשואים, צריכים לבוא שני ההורים
קיים דרכון בעל 64 דפים המיועד בעיקרון לבעלי עסקים הטסים תדיר.

הארכת דרכון

בישראל הארכה ללא חיוב.

ניתן גם להאריכו בנמל התעופה, אך העלות גבוה ביותר. פתוח 24 שעות ביממה למעט שבתות וחגים, בימי שישי עד 14:30

בעת שהיתך בחול הנך יכול להאריך אותו בקונסוליה\שגרירות המקומית.

בישראל ניתן להיעזר בשרותי דואר ישראל (171) ושליח יביא אליך את הטפסים, תמורת תשלום.

כלל חשוב: דרכון חייב להיות בתוקף לחצי שנה לפחות מהיום שעוזב את גבולות מדינת ישראל. יש מדינות כמו טורקיה וצ’כיה שמבקשות תנאי מינימאלי של 3 חודשים.

מידע

אם הדרכון נגנב או נאבד, בישראל החידוש הוא לשנה אחת בלבד ואילו בחול תקבל תעודת מעבר (לידיעתך היא לא תקפה במדינות מסוימות, לברר) או תעודה כלשהי להמשך הטיול. מחובתך לדווח למשטרה המקומית או לנציגות בארץ ולהביא אישורים מהם, להביא שתי תעודות פספורט, טפסים שניתן להוריד מאתר האינטרנט או בקונסוליה\שגרירות מומלץ להביא גם צילום הדרכון שאבד לך.
החידוש במקרה של גנבה או אובדן זה כרוך בקנס כספי.

אם יש לך דרכון נוסף, הינך ראשי לשאת את שני הדרכונים. ליציאה וחזרה מהארץ חובה להיכנס עם דרכון ישראלי. כאשר אתה בחו”ל אתה יכול לבחור את הדרכון המתאים לך.

הנחיות בטחון

הנחיה חד-משמעית, שהיא גם הגיונית, לא להוציא מרשותך ומטווח הראיה את הדרכון אפילו לשנייה. בביקורת דרכונים אתה רואה שהשוטר מצלם את הדף הראשון ברוב המקומות, משווה למחשב ומחתים את הדרכון.

מה בדלפק הקבלה בבית המלון?

נוחיות הפקיד הוא דורש להשאיר בידיו את הדרכון כדי לרשום את פרטיך כשיהיה לו נוח. אז ראשית, לא יתכן שאתה מוסר את הדרכון למי שאתה לא מכיר (ארגוני המחבלים משלמים הרבה כסף תמורת דרכון ישראלי מקורי), שנית זהו אמצעי הזיהוי שלך בחו”ל. את הדרכון אסור להשאיר בקבלה בעת הרישום, מותר להם להעתיק מהדרכון את שמך הפרטי ושם המשפחה ושנת הלידה ולאומיות ומספר הדרכון, זה הכול, ולהחזירו לידיך מיד, כשכל העת הדרכון נמצא בטווח הראיה שלך ואתה שם לב שלא מצלמים אותו או בדומה.

כאמור, המקום היחידי בו מותר לצלם את הדרכון הוא בביקורת הדרכונים בשדה התעופה. במקומות אחרים לא נותנים את הדרכון בשום אופן.

אם אתה לא רוצה לעמוד על העיקרון של ההנחיות של אי השארת דרכון, תן את הצילום (בגודל 1 על 1 עם התמונה בדרכון-מנוילן) ולהקפיד לקחת בחזרה.

הדרכון חייב להימצא עליך כל העת, וליתר בטחון אכסן את הדרכון עם הכסף ורישיונות וכרטיסי טיסה וכרטיסי אשראי בגרב כיסים או בכיס פנימי שתפרת, ומחובר לחגורת מכנסיך.

המלצה

סרוק את המסמכים החשובים שברשותך (כולל את הדרכון) לפני הנסיעה ושלח אותו לדואר הפרטי שלך באינטרנט, כך שבמקרה ותזדקקו להם פשוט תוכלו להדפיסם מכל מקום בעולם שיש בו אינטרנט ומדפסת.

כיום קיימת החתמה ביומטרית, החוסכת זמן רב בהמתנה בתור לפקיד.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם