כל המידע שדרוש לדעת על דרכון ישראלי

דרכון

לכל אזרח חייב להיות דרכון – אפילו לתינוק

דרכון חדש

יש לפנות למשרד הפנים עם תמונה עדכנית ובנוכחות אישי (חובה). כדאי לבוא מחוץ לעונה ועל הבוקר.
לבגיר, תקופת תוקפו של דרכון היא 10 שנים מיום שניתן (סעיף 4 (א). אם ניתן הדרכון לתקופה קצרה מ- 10 שנים, ניתן להאריך את תוקפו לתקופות נוספות, ובלבד שסך כל תקופות תוקפו של הדרכון לא יעלה על 10 שנים.
לקטין (עד גיל 18) תוקפו של הדרכון 5 שנים בלבד. נדרשת נוכחות הורה, במקרה וההורים לא נשואים, צריכים לבוא שני ההורים
קיים דרכון בעל 64 דפים המיועד בעיקרון לבעלי עסקים הטסים תדיר.

 

הארכת דרכון

בישראל הארכה ללא חיוב.

ניתן גם להאריכו בנמל התעופה, אך העלות גבוה ביותר. פתוח 24 שעות ביממה למעט שבתות וחגים, בימי שישי עד 14:30

בעת שהיתך בחול הנך יכול להאריך אותו בקונסוליה\שגרירות המקומית.

בישראל ניתן להיעזר בשרותי דואר ישראל (171) ושליח יביא אליך את הטפסים, תמורת תשלום.

כלל חשוב: דרכון חייב להיות בתוקף לחצי שנה לפחות מהיום שעוזב את גבולות מדינת ישראל. יש מדינות כמו טורקיה וצ'כיה שמבקשות תנאי מינימאלי של 3 חודשים.

 

מידע

במידה והדרכון נגנב או נאבד, בישראל החידוש הוא לשנה אחת בלבד ואילו בחול תקבל תעודת מעבר(לידיעתך היא לא תקפה במדינות מסוימות, לברר) או תעודה כלשהי להמשך הטיול. מחובתך לדווח למשטרה המקומית או לנציגות בארץ ולהביא אישורים מהם, להביא שני תעודות פספורט, טפסים שניתן להוריד מאתר האינטרנט או בקונסוליה\שגרירות מומלץ להביא גם צילום הדרכון שאבד לך.
החידוש במקרה של גנבה או אובדן זה כרוך בקנס כספי.

במידה ויש לך דרכון נוסף, הינך ראשי לשאת את שני הדרכונים. ליציאה וחזרה מהארץ חובה להיכנס עם דרכון ישראלי. כאשר אתה בחו"ל אתה יכול לבחור את הדרכון המתאים לך.

 

הנחיות בטחון

הנחיה חד-משמעית, שהיא גם הגיונית, לא להוציא מרשותך ומטווח הראיה את הדרכון אפילו לשנייה. בביקורת דרכונים אתה רואה שהשוטר מצלם את הדף הראשון ברוב המקומות, משווה למחשב ומחתים את הדרכון.

מה בדלפק הקבלה בבית המלון?

נוחיות הפקיד הוא דורש להשאיר בידיו את הדרכון כדי לרשום את פרטיך כשיהיה לו נוח. אז ראשית, לא יתכן שאתה מוסר את הדרכון למי שאתה לא מכיר (ארגוני המחבלים משלמים הרבה כסף תמורת דרכון ישראלי מקורי), שנית זהו אמצעי הזיהוי שלך בחו"ל. את הדרכון אסור להשאיר בקבלה בעת הרישום, מותר להם להעתיק מהדרכון את שמך הפרטי ושם המשפחה ושנת הלידה ולאומיות ומספר הדרכון, זה הכול, ולהחזירו לידיך מיד, כשכל העת  הדרכון נמצא בטווח הראיה שלך ואתה שם לב שלא מצלמים אותו או בדומה.

כאמור, המקום היחידי בו מותר לצלם את הדרכון הוא בביקורת הדרכונים בשדה התעופה. במקומות אחרים לא נותנים את הדרכון בשום אופן.

אם אתה לא רוצה לעמוד על העיקרון של  ההנחיות של אי השארת דרכון, תן את הצילום ( בגודל 1 על 1 עם התמונה בדרכון-מנוילן) ולהקפיד לקחת בחזרה.

הדרכון חייב להימצא עליך כל העת, וליתר בטחון אכסן את הדרכון עם הכסף ורישיונות וכרטיסי טיסה וכרטיסי אשראי בגרב כיסים או בכיס פנימי שתפרת, ומחובר לחגורת מכנסיך.

 

המלצה

סרוק את המסמכים החשובים שברשותך ( כולל את הדרכון) לפני הנסיעה ושלח אותו לדואר הפרטי שלך באינטרנט, כך שבמקרה ותזדקקו להם פשוט תוכלו להדפיסם מכל מקום בעולם שיש בו אינטרנט ומדפסת.

כיום קיימת החתמה ביומטרית (קריאת כף יד), החוסכת זמן רב בהמתנה בתור לפקיד.

 

טיפים והמלצות של יאיר בר זוהר מידע תיירותי דרכון, דרכון ישראלי, טיולים, טיפים, ישראל, כללים, עצות, תיירות

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות