תוהים אם כדאי לכם לתת טיפ או לא לדובאי?

מערכת הטיפים היא חלק חיוני מתרבות האירוח במדינות רבות. אך כיצד עליכם לעשות טיפים בעת ביקור במקום רב תרבותי כמו דובאי? אם אתם רוצים לדעת יותר על פרוטוקול הטיפים באמירות, הנה מדריך שימושי לחלק מהפרוטוקולים הכלליים בכל מה שקשור להפצה בדובאי כדי לטפל בכל החששות שיש לך.

לתיירים, מבקרים ואנשים שעוברים לאמירות יש בדרך כלל שתי שאלות בסיסיות בכל הנוגע להשאיר טיפים במסעדות, בתי קפה, מלונות ועוד.

אחת השאלות הראשונות שאנשים שואלים בדרך כלל היא: האם אתם נותנים טיפ בדובאי? זה מנהג נפוץ למדי להודות על שרותי המסעדות, אנשים שמביאים לך את המזוודות לחדר, נהגי השירות וצוות המלון כדי להעריך את השירות הטוב שלהם, אך אין מערכת, כלל או אחוז מוגדרים בכל הנוגע להטבה בדובאי.

השאלה השנייה שאנשים בדרך כלל סקרנים היא כמה אתם צריכים לתת טיפ בדובאי? בניגוד לחלק ממדינות אירופה בהן ישנם אחוזים מוגדרים עבור שירות ההטלה, אין קביעה מוחלטת בדובאי.

למי אמורים לתת טיפ?

  • צוות המסעדה
  • שליח אוכל
  • צוות המלון
  • חַדרָן
  • נהגי מונית
  • עובדי ספא
  • מדריכי טיולים

הטיפ תלוי בדרך כלל בפעילות, באיכות השירות ובניסיון שלכם ושל הנסיבות האישיות שלכם. הנה סקירה מהירה של נימוסי טיפים בדובאי, אך חשוב לזכור כי הסכום הסופי שתשאיר כטיפ תלוי לחלוטין בשיקול דעתך.

אנשי מסעדה

לתת טיפים במסעדות בדובאי זו דרך נחמדה להראות תודה על השירות שלהם. בדרך כלל, הנורמה בכל הנוגע להפצה במסעדות ובתי אוכל בדובאי היא לתת סכום השווה ל -10% עד 15% מהחיוב הכולל שלכם.

משלוחים

אם אתם מזמינים אוכל לחדר , הנוהג כ-10%. לדוגמה, אם החשבון הכולל הוא 191 AED, אתם יכולים לשלם 200 AED לאיש המסירה. אם התשלום בוצע באופן מקוון, תוכל להעביר במשלוח ל איש המסירה במזומן.

זה מנהג מבוסס ברחבי העולם להציע טיפים לצוות המלונות באדיבותם המקצועית ובתשומת הלב לפרטים. רוב האורחים מציעים טיפים של AED 10 עד AED 20 כאשר הם נעזרים בצוות המלון, אך זה לגמרי בהתאם לשיקולכם.

נהגי שירות

באופן דומה, נהגי שרות ישמחו לקבל טיפ לשירותם. טיפ של AED 5 ל- AED 10 הוא בדרך כלל המקובל בדובאי.

נהגי מונית

כאשר אתם מזמינים מונית בRTA בדובאי , תוכלו לצפות בשירותים מהירים, אמינים ויעילים וחשוב מכך, הם נוחות עצומה עבור תיירים ומבקרים. בדרך כלל, הנוסעים משלמים נהג נוסף של AED 5 או AED 10 לנהג אם הם היו מועילים במיוחד או פשוט מעבירים את המחיר לתו הקרוב ביותר.

מכוני ספא, סלונים ומספרות

טיפ של AED 5 עד AED 10 נחשב למקובל לפי ביקור בדובאי. עבור עיסויים מרגיעים וטיפולי ספא מפוארים אחרים, התגמול המקביל ל -10% מהחשבון הכולל הוא הנורמה הכללית.

מדריכי טיולים

ככלל, מדריכי טיולים בדובאי אינם מצפים לקבל טיפים. אבל אם אתם מרגישים נדיבים, אתם יכולים לתת AED 5, AED 10 או AED 20 בהתאם לחוויה שלכם.

זכרו, טיפים בדובאי הם מנהג ואינם חובה. הסכום שאתם משלמים תלוי באיכות השירות וכמה שאתם מעריכים את הצוות שעשה עבודה מצוינת. לדוגמא, אם אתם מבקרים במסעדה משפחתית בדובאי , והצוות יוצא מהדרך כדי להקל על המשפחה שלכם, מתן טיפ נדיב הוא דרך טובה להראות את הערכתך.

מלבד טיפים, ישנן דרכים אחרות בהן תוכלו להודות לאנשים על שירות מעולה. להשאיר להם ביקורת חיובית ברשתות החברתיות הוא מאוד מוערך.