לטייל בישראל מבלי להתרושש

לצונאמי הכלכלי ששוטף אותנו יש "אלוהים" חדש ושמו מיתון.

עד כמה אנחנו הולכים לשנות את אורחות חיינו עם הופעתו של הצונאמי הזה ועד כמה אנחנו הולכים לשנות את הרגלי הצריכה שלנו? מיטב הכלכלנים עוסקים בשאלה הזאת ומנסים לשער את התשובה הנכונה.

הורדה במשקל היא משאת נפשו של כל שמן, אך הביצוע לא תמיד קל. כך גם לגבי הרגלי הצריכה שלנו, ובכל זאת, אנחנו בתוך הצונאמי ואי אפשר שלא לחסוך! אז כיצד עושים זאת ?

עונת האביב שכבר כאן והקיץ שבפתח גורמים לרבים לעסוק בשאלת הבילוי המתאים לתקופה. רבים מבקשים לצאת לסופי שבוע עם המשפחה והילדים, צימר, בית מלון, או טיול בנופי הארץ, ללא הצורך בהוצאה כספית כבדה או במסע רכישות של ציוד קמפינג יקר ערך, אשר יכול להסתכם בסכומים לא מבוטלים.

ולהזכירכם, מה כבר בקשתם – לצאת לסוף שבוע עם הילדים, לבלות קצת ולהינות. אז מה עושים? בד"כ דוחים את הטיול או מבטלים או מקסימום יוצאים לטיול בן יום אחד קרוב לבית וחוסכים את הוצאות הלינה.

תשאלו אותי מה יכול להיות הפיתרון האמיתי? משנים את הרגלי הצריכה!

הנה לכם רעיון השווה בדיקה.

לאחרונה הגיעה לאוזני שמועה שקבוצת יזמים מריצה פרויקט ניסוי חדש המאפשר לטייל ברחבי הארץ ללא הצורך להיכנס להוצאה כספית מיותרת של רכישת ציוד. מנסיוני, הרשימה יכולה להיות ארוכה מאוד, עם מדברים במשפחה ממוצעת של ארבע נפשות, אוהל, שקי שינה, מזרונים, ג'ריקאן מים, ציוד חילוץ וחירום ועוד ועוד וכאמור, יכולה להסתכם בסכומים לא מבוטלים, ואנחנו עדיין מתעקשים לצאת ולתור את הארץ היפה שלנו ועדיין לחסוך.

אותה קבוצה מציעה רעיון מהפכני של "הכל כלול". שמעתי על זה במסעדות או בתי מלון, אבל טרם שמעתי את זה בקמפינג. מה זה אומר? לטענתם, אתם מתקשרים, מזמינים ויוצאים לדרך, ברכב שלכם או ברכב שכור מחברת השכרה.

אתם מגיעים עם הרכב (לאחר תאום מראש) והחבר'ה מציידים את הרכב לפי בחירתכם בציוד הדרוש לבילוי של סוף שבוע או אפילו יותר. או לחילופין, אתם בוחרים רק את סגנון הטיול והאזור, והחברה מתאימים לכם רכב שכור מצויד בהתאם לדרישות ולצרכים.

 

הרעיון, מיובא ממדינות עם תרבות בילוי קצת שונה, כמו אוסטרליה, ניו זילנד. אחד מחברי הקבוצה טייל ביבשת אוסטרליה עם משפחתו, שמונה 5 נפשות, והוא ניסה את הציוד והשיטה בעצמו במשך תקופה של 6 חודשים וחווה על בשרו את יתרונות המוצרים, בכל תנאי מזג אוויר אפשריים, והחליט להביאם לארץ.

 

אחד הפתרונות המיוחדים הופך את הרכב הפרטי לצימר על גלגלים. מדובר באוהלים המותקנים על גג הרכב בקלות ונוחות ומאפשרים לינה בכל מקום ותנאי שטח. מדובר בפיתרון זמין, קל ונוח לכל טיול ותנאי שטח. דבר נוסף הן סככות צד נגללות בגדלים שונים, המתחברות לרכב ומעניקות צל בכל נקודת שטח ומשחררות מן הצורך לחפש אחר היער או העץ המתאימים….

והפתרונות לא נגמרים רק באוהלים וסככות ונושא חשוב שמקבל מענה הוא נושא השתייה והמים שגם לכך צריך לדאוג, והאפשרויות המוצעות כיום כמו מקרר בתא המטען שתופס מקום בתא המטען ואם מטיילים עם משפחה שלמה, נושא המקום ברכב הופך לרגיש וכל ס"מ קובע… והרי טיול ללא מים קרים הוא בעיתי והמיכלי המים מתחממים במהירות, כמו בבקבוקי השישיות שגם אינם מומלצים לשתייה לאחר חימום וגם מזהמים את הסביבה. בקיצור מים טריים קרים למשך כל הטיול הם מצרך חשוב והפתרון נולד כפטנט ישראלי שכולו כחול לבן ומשווק כבר מעבר לים ושמו BOOBY והוא מיכל מים חכם – שם מצחיק למיכל מים אך עושה את העבודה בצורה נפלאה,

מחברים את מיכל המים הזה מחוץ לרכב על גגון או אפילו אם יש לכם רק הכנה לגגון, והוא שומר על המים קרירים, טריים וראויים לשתייה במשך כל זמן הטיול וגם נראה לא רע ויש האומרים שאפילו משדרג את מראה הרכב.

נושא נוסף שמקבל מענה – מה קורה כאשר מטילים מגיעים למכשול קרקע שלא ניתן למעבר, או שחלילה כבר נתקענו. הפתרונות הקימים היום הם למקצוענים – "הי ליפט" או "שפאלה" ואלו פתרונות כבדים, מסורבלים ושוב תופסים הרבה מקום ואינם מיועדים למטייל הממוצע. גם על זה חשבו החבר'ה החרוצים וייבאו "כריות חילוץ" בשם שנקראות PILLOWTRACK.  אמצעי חילוץ ועווירות פשוט לתיפעול, במשקל של 5 ק"ג בלבד והכי חשוב לא תופס מקום ועושה את העבודה בצורה מושלמת ומאפשר יציאה לטיול אמיתי כאשר אתם מרגישים בטוחים.

אז כמו שאמרנו, אפשר לטייל ובזול, עם שפע פתרונות מוצעים קיימים, ללא מסע רכישות מטורף ובסגנון "הכול כלול".

מומלץ לבדוק והעיקר – תמשיכו לטייל!

 

טיפים, המלצות, עצות, חוקים בתיירות מידע תיירותי טיולים, מיתון

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות