• תַפרִיט
  • תַפרִיט

לסייר בעולם מבלי לצאת מהבית: סיורים וירטואליים וגם…

דף הבית » לסייר בעולם מבלי לצאת מהבית: סיורים וירטואליים וגם…

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

הידעתם שאפשר לבקר בכמה מהאתרים המרתקים בעולם מבלי לצאת מהבית? אם אתם נאלצים להישאר בבתים ולא לצאת לטייל, ריכזנו עבורכם כמה סיורים ווירטואליים מרשימים מרחבי העולם:

הוותיקן:

אם תמיד חלמתם לבקר בוותיקן (Vatican) שברומא, אבל משום מה אף פעם לא הסתדר לכם, תוכלו למצוא מגוון סיורים ווירטואליים באתר הרשמי של הוותיקן. גולת הכותרת של הביקור בוותיקן היא הקפלה הסיסטינית, הכנסייה החשובה שנמצאת במתחם ארמון האפיפיור. בקפלה הזו מתקיים טקס הקונקלווה, שבמהלכו נבחר אפיפיור. אם תסתכלו מעלה, אל תקרת הכנסייה, תוכלו לראות את ציורי הקיר המרהיבים, שצוירו על ידי אמנים איטלקים בתקופת הרנסנס, ביניהם מיכלאנג’לו.

פעילויות מומלצות בוותיקן

הלובר:

אם אתם מאלה שאוהבים אמנות וארכיאולוגיה, אנו ממליצים על ביקור במוזיאון הלובר (Louvre) שבפריז. המוזיאון, ששוכן במבנה מהמאה ה-16, הינו אחד מהמוזיאונים הגדולים, הוותיקים והמפורסמים בעולם. המוזיאון מציע ארבעה סיורים ווירטואליים מרתקים בתערוכות, ביניהן תערוכות “מצרים העתיקה” ו-“הופעתו של האומן”. תוכלו להתהלך במסדרונות המוזיאון, ולהביט על היצירות והממצאים המרתקים מקרוב. 

פעילויות מומלצות בפריז

המוזיאון הבריטי:

כמו הלובר, גם המוזיאון הבריטי הוא מהמוזיאונים הגדולים והמבוקרים ביותר בעולם. אך בניגוד למוזיאון הלובר, שבו מככבות יצירות האמנות, במוזיאון הבריטי מככבים הממצאים הארכאולוגיים שהובאו לכאן מרחבי העולם. המוזיאון נוסד במחצית המאה ה-18 ומכיל בתוכו למעלה משישה מיליון מוצגים. בסיור הווירטואלי שנעשה בשיתוף עם Google, תוכלו “לרחף” על פני ציר הזמן וללמוד על המוצגים השונים והמרתקים הקיימים במוזיאון.

פעילויות מומלצות בלונדון

ארמון בקינגהאם:

בריטניה ידועה בארמונותיה הרבים, אך אחד מהחשובים שבהם הוא ארמון בקינגהאם (Buckingham Palace), מקום מגוריה הרשמי של המלכה. המבנה נבנה לראשונה בתחילת המאה ה-18, אך הורחב עם השנים. רק לאחרונה, בשנת 1992, נפתחו חדריו הרשמיים לקהל הרחב. אך אינכם חייבים להגיע פיזית אל הארמון כדי להציץ פנימה. הארמון מציע סיור וירטואליים אל חדר הכס המלכותי, אל גרם המדרגות המפואר ואל חדר הכתיבה הלבן. בכל חדר תוכלו ללחוץ על הפריטים שעליהם סימן i וללמוד עוד על הפריט.

מצודת לונדון:

מצודת לונדון (Tower of London), ששימש בעבר כבית סוהר, אוצר וגן חיות, הוא מהמבנים המפורסמים והבולטים בנוף של לונדון. המצודה נבנתה במקור במחצית המאה ה-11 והורחבה עם השנים. במצודה שזורים סיפורים רבים מההיסטוריה של בריטניה, ותוכלו לשמוע את הסיפורים הללו במהלך הסיור הווירטואלי שלכם במצודת לונדון, שמלווה בקריינות מעמיקה.  

המרחצאות הרומיים של באת, בריטניה:

המרחצאות הרומיים של באת (Bath’s Roman Baths) הם מהאתרים ההיסטוריים הפופולאריים ביותר בבריטניה. אם עוד לא יצא לכם לבקר במרחצאות רומיים עתיקים – למרות שיש שפע של מרחצאות כאלה בארץ – אתם מוזמנים לצאת לסיור ווירטואלי מרתק ברחבי המרחצאות הרומיים של באת. הסיור מתחיל בפתח לאתר ואתם פשוט צריכים להיכנס פנימה ולהתחיל “לשוטט”. תוכלו גם לקרוא על האולמות השונים באתר האינטרנט של המרחצאות הרומיים.

גן חיות סן דייגו:

אם אתם מחפשים מה לעשות עם הילדים בזמן שאתם נאלצים להישאר בבית, אתם יכולים לקחת אותם לסיור ווירטואלי באחד מגני החיות הגדולים והפופולאריים בעולם, גן חיות סן דייגו (San Diego Zoo). בניגוד לסיורים הווירטואליים האחרים, שבהם אתם יכולים לעבור בין חדרים שונים בלחיצת עכבר, כאן אתם יכולים לבחור מול איזה תצוגה “לעמוד” ולצפות בחיות בשידור חי. בין בעלי החיים שתוכלו לבקר נמנים הפינגווינים, דובי הקוטב, הבבונים, הפילים והטיגריסים.

פעילויות מומלצות בסן דייגו

הבית הלבן:

הבית הלבן (White House), מקום המגורים ומקום העבודה העיקרי של נשיא ארצות הברית, הוא האתר המפורסם ביותר בארצות הברית. קשה מאד להשיג אישור כניסה לשם, אבל בדיוק בגלל זה Google Maps Street View יצרו סיור וירטואלי מרשים במסדרונותיו וחדריו של המבנה. אומנם לא תורשו להיכנס לאזורים המסווגים של הבית, אבל לפחות תוכלו לזכות בהצצה קטנה פנימה לאזורים הציבוריים – לחדר האדום, לחדר הירוק ועוד.

פעילויות מומלצות בוושינגטון די.סי

המוזיאון הלאומי להיסטוריה של הטבע בוושינגטון די.סי:

אם אתם יותר בעניין של טבע ובעלי חיים, אתם יכולים לצאת לסיור וירטואלי מרתק באולמות התצוגה של המוזיאון הלאומי להיסטוריה של הטבע בוושינגטון די.סי (National Museum of Natural History). לרשותכם מפה של המוזיאון, שבאמצעותה תוכלו לעבור בין האגפים השונים: אולם היונקים, אולם הדינוזאורים והחיות הנכחדות, אולם חיות אפריקה, אולם היצורים הימיים ואולם האדם הקדמון. תוכלו גם לבחור לבקר בתערוכות עבר שהוצגו במוזיאון ו”להתהלך” בגנים המקיפים את המקום.

בית אנה פרנק באמסטרדם, הולנד:

יומנה של אנה פרנק הוא מהדרכים שלנו ללמוד על תחושותיהם של יהודים, שנאלצו להסתתר מהנאצים בתקופת השואה. אנה ומשפחתה היגרו מגרמניה להולנד בשנת 1933 בעקבות עליית הנאצים, אולם לא הצליחו להימלט מאימת הנאצים, שכבשו את הולנד במאי 1940. ביולי 1942 נאלצו משפחת פרנק להיכנס למקום מחבוא, שהכינו מבעוד מועד בבית המשרדים של חברת אופטקה, החברה של אוטו פרנק, אב המשפחה. עובדיו הקרובים הפכו לאנשי קשר ואנשי שלומם של המשפחה, ודאגו להעביר להם אספקה מבחוץ ולדאוג לצרכיהם. אך, בעקבות הלשנה של אחד השכנים, מקום המחבוא נחשף על ידי הנאצים. אנה ואחותה הועברו למחנה הריכוז ברגן-בלזן, שם מצאו את מותן מטיפוס הבהרות. יומנה של אנה פרנק נמצא על ידי מיפ חיס , אחת מהעובדות של אוטו פרנק, במקום המחבוא והפך לימים לרב מכר.

המוזיאון הקטן שבאמסטרדם נמצא בבית המשרדים שבו משפחת פרנק הסתתרה בזמן השואה. תוכלו לצאת לסיור וירטואלי ברחבי בית המסתור ולקרוא קטעים מרתקים אודות הפריטים השונים ברחבי הבית. אם תרצו, תוכלו גם “להתהלך” בבית משפחת פרנק, שננטש על ידם כאשר עברו להסתתר במחבוא. החדרים מרוהטים בדיוק כפי שהיו בתקופה ההיא. הבית נרכש על ידי מוזיאון בית אנה פרנק ב-2017, והוא מאפשר בכל שנה ל”כותב פליט” להתגורר בו עד שימצא מקום להשתקע בו דרך קבע. “כותבים פליטים” הם אלו שאינם יכולים לכתוב בחופשיות במדינה שממנה באו. כיוון שהבית מאויש על ידי אנשים, אין אפשרות לבקר אותו במציאות, כך שביקור וירטואלי הוא פתרון נהדר!

פעילויות מומלצות באמסטרדם

אחוזת מאונט ורנון בארצות הברית:

אחוזת מאונט ורנון (Mount Vernon), האחוזה שבה התגורר ג’ורג’ וושינגטון, הנשיא הראשון של ארצות הברית, היא מאתרי התיירות הפופולאריים בארצות הברית. הנשיא הראשון העביר בה את מרבית שנות כהונתו וכן נקבר בה יחד עם אשתו. תוכלו לעבור בין חדריו השונים של הבית, להתרשם מהריהוט ומהעיצוב היפה ולקרוא אודות השימושים של החדרים השונים והחפצים שבתוכם.

סנטרל פארק בניו יורק:

אלה מכם שמחפשים “לנשום קצת אוויר צח” מוזמנים לעשות את דרכם לסיור הווירטואלי בסנטרל פארק (Central Park). הפארק הירוק רחב הידיים הזה נמצא בלב לבה של העיר ניו יורק. הוא הפארק הציבורי המבוקר ביותר בארצות הברית וגם אחד ממקום הצילומים המובילים בעולם. בסיור הווירטואלי תוכלו “לשוטט” לאורך שביליו ולראות אותו בימים שבהם עוד היה אפשר להתקהל יותר מעשרה אנשים במקום אחד. יש אפילו קריינית, שמסבירה מעט על האזורים שאתם רואים לאורך הדרך.

פעילויות מומלצות בניו יורק

מאצ’ו פיצ’ו, פרו:

אחד מהאתרים הארכאולוגיים המרתקים בעולם היא מאצ’ו פיצ’ו, עיר עתיקה שנבנתה על ידי תרבות האינקה בפרו. הריסותיה של העיר נמצאות על גבי רכס הרים מעל עמק אורובמבה, מה שמוסיף למראה המרשים של האתר.  בסיור הווירטואלי במאצ’ו פיצ’ו תוכלו ליהנות מהתצפיות השונות לעבר העיר העתיקה, ו”להסתובב” בין הריסות המבנים והמקדשים שלה. יש גם קריינות על האתר, כך שמומלץ להשאיר את האודיו שלכם פתוח.

פעילויות מומלצות בפרו

מרכז המחקר גלן של נאס”א:

מנהל האווירונאוטיקה והחלל הלאומי, המכונה נאס”א (NASA), היא סוכנות החלל של ארצות הברית. אחד מהמוסדות של נאס”א הוא מרכז המחקר גלן (Glenn Research Center), שתפקידו לפתח טכנולוגיות חדישות לסוכנות החלל. היום תוכלו לצאת לסיור ברחבי מרכז המחקר באמצעות סיור וירטואלי מרתק, העובר בין מספר אגפים במרכז וכולל קטעי קריאה וקטעי וידאו. אם אתם מתעניינים בטכנולוגיה, במדע ובחלל – זהו ללא ספק הסיור בשבילכם!

אליס איילנד:

אליס איילנד (Ellis Island) הוא האי המלאכותי שנמצא בנמל ניו יורק, ששימש בעבר כמרכז של מחלקת ההגירה של ארצות הברית. החל מסוף המאה ה-19 ועד תחילת המאה ה-20, רבים מהמהגרים שהגיעו לארצות הברית עברו דרך האי הזה. בימים רגילים, הייתם יכולים לבקר באי במסגרת הביקור שלכם בפסל החירות, אבל היום אתם לא חייבים לעלות על המעבורת כדי להגיע לאי. כל שאתם צריכים לעשות זה להתחבר לאינטרנט ולצאת לסיור וירטואלי ברחבי אליס איילנד. תוכלו להתנייד באמצעות מפת האתר, ללחוץ על מקומות במרחב ולקרוא אודות המבנים השונים על האי, ביניהם בית הצוות, בית החולים והמכבסה.

סטונהנג’:

האתר הפרהיסטורי המרתק הזה, שמתוארך למאה ה-31 לפנה”ס, הינו אתר מורשת עולמית של אונסק”ו השוכן בבריטניה. סטונהנג'(Stonehenge) מורכב ממעגל גדול של אבנים ניצבות, כשבמרכזו חמישה טריליתונים בצורת פרסה. בסיור הווירטואלי בסטונהנג’ תוכלו לראות את האבנים המרשימות ולצפות בקטעי וידאו המסבירים אודות האתר.

מאחלים לכם סיורים ווירטואליים מהנים ומרתקים ושתוכלו לשוב ולטייל במהרה!


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם