לצאת לטיולי אוכל בצרפת

צרפת היא הארץ המושלמת לטיולי אוכל. קיימים בה אזורי אוכל רבים שכל אחד מהם נהנה מאפיון שונה, אך כולם חולקים את אותה מצוינות ותשומת לב בלתי מתפשרת לאוכל ולהכנתו. טיול שמתוכנן על פי נקודות ציון קולינריות הוא לא רק דרך להכיר את האוכל המקומי בצורה הטובה ביותר, אלא גם את הנופים, האווירה ואתרי התיירות.

בכל אזור נמצאת עיר הבירה שלו וסביבה ערים קטנות וכפרים רבים. בכל אחד מהם נמצאים בתי אוכל, טירות, יקבים ומלונות בוטיק. כך אפשר לעבור מישוב לישוב, לאכול טוב ולשתות יין משובח. מומלץ להרכיב את הטיולים כך שתבקרו בכל סוגי היישוב בחבל הארץ ותטעמו מכל טובו.

מהו המטבח הצרפתי

למרות שאנחנו מכירים את המטבח הצרפתי כמטבח אליטיסטי, קיימים בו סוגים רבים של מטבחים, הנפרשים על פני האזורים השונים של הארץ. החל בשמן הזית ומאכלי הים של פרובאנס ועד לחמאה והצלי של אזור טור, ומהאוכל הפשוט של הביסטרו ועד למסעדות הגורמה והמעדניות היוקרתיות. המשותף לכולם הוא הרצינות שמקדישים הצרפתים לאוכל.

על פני כל המטבחים השונים שלו, הבישול הצרפתי עושה שימוש במספר טכניקות, חלקן מורכבות מאוד, שנחשבות כבסיסיות ומאוד לא מקובל לעשות קיצורי דרך. בכל הקשור לרטבים ולבצקים למשל, קיימים מתכונים מדויקים שאין זזים מהם, היכרות עמוקה עם חומרי הגלם, וגם ההכנות הבסיסיות ביותר נלקחות ברצינות. לכן הבישול הצרפתי תמיד נתפס כמתנשא.

כל ארוחה מלווה ביין, שהוא חלק בלתי נפרד מתרבות האוכל והבישול הצרפתית. ישנם  משקאות אלכוהוליים המיועדים לתחילת הארוחה, למהלכה ולקינוח. לכן אין זה מפתיע שדווקא האזורים המעניינים יותר מבחינה קולינרית הם גם אלה שמיוצרים בהם היינות הטובים ביותר, כמו בורדו, בורגונדי, נורמנדי, פרובאנס וטורין.

חבל בורגונדי

חבל בורגונדי, שבירתו היא העיר ליון, נחשב כמקום הייצור של היינות הטובים בעולם. לכן אין פלא שבו הומצאו שניים מהמתכונים הידועים של המטבח הצרפתי – הקוק או ואן (עוף ביין) והביף בורגיניון (בשר ביין). עוד מאפיינים את האזור פונדו הבשר, אסקרגו, חרדל דיז'ון שמקורו באזור, וליקר הקאסיס הידוע.

חבל פרובאנס

האוכל של חבל ארץ זה מושפע מאוד ממיקומו על חופי הים התיכון וסמוך לאיטליה והוא נחשב כמטבח כפרי. לכן שמן זית משמש במטבחו יותר מאשר חמאה, ויש בו מקום נכבד לירקות ועשי תיבול. המאכלים האופייניים לו הם הרטטוי, תבשיל הירקות, ורוטב הפרובנסיאל העשוי בצל ועגבניות.

חבל נורמנדי

חבל ארץ זה ידוע בעיקר בגבינות השמנות שלו, הברי והקממבר, ובחמאה ושמנת שמיוצרות בו. בנוסף, הוא נחשב למקום בו הומצא הבריוש, מאפה החמאה המסורתי. כמו כן הוא ידוע במאפי התפוחים ובליקר הקלבאדוס שהומצא בו.

איך יוצאים לטיול אוכל

חברות טיולים רבות מציעות טיולי אוכל מאורגנים למגוון של חבלי ארץ בצרפת. בנוסף, שפים מובילים, אנשי אוכל מקצוענים, ומדריכי טיולים חובבי אוכל, מארגנים מסעות קבוצתיים בעקבות מקומות מומלצים. חובבי אוכל רבים מתארגנים יחד – קבוצת חברים טובים או חבורה של כל בוגרי תואר שני במנהל עסקים למשל, ויוצאים לחופשת גורמה. מי שמכיר כבר את האזורים יכול להיכנס לרכב, לעבור ממקום למקום ולעשות את הטיול באופן אינטואיטיבי. בצרפת קשה מאוד להתאכזב מאוכל. 

כתבות ורשמים טיולי אוכל, צרפת

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים