• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מגלזגו לאגם לוך נס, לגלנקו ולרמות סקוטלנד בטיול מושלם אחד!

דף הבית » מגלזגו לאגם לוך נס, לגלנקו ולרמות סקוטלנד בטיול מושלם אחד!

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

עבר, הווה, מסתורין ומים

הסיור הבא מזמין אתכם ליום מסחרר אחד שיש בו הכל! בקבוצות קטנות ואישיות, תעמיקו אל תוככי סקוטלנד המסתורית ותפגשו מקרוב במוטיבים המרכזיים שהפכו את סקוטלנד לקסומה, ייחודית, מסתורית וחלומית כפי שהיא.

מהלך הטיול

נצא מגלזגו, ניסע דרך גלנקו בין גלויות נוף מרהיבות עין, נתרשם מרמות סקוטלנד עוצרות הנשימה – ה”היילנדס” בלשון העם, ונבלה באגם המפורסם, אגם לוך נס, שעם האגדה שמאחוריו וגם בלעדיה מהווה, ללא ספק, אתר חובה של ממש במהלך ביקור בסקוטלנד.

בקבוצת מצומצמות שבהן 16 משתתפים לכל היותר, נצא במיניבוס לעבר החוויה החלומית ביותר שתוכלו לבקש, כאשר גודלה המצומצם של הקבוצה מבטיח לכם הרבה יותר יחס אישי וגם הרבה יותר אפשרויות לסקירה מעמיקה של הפינות היותר קסומות, היותר מקוריות והיותר שוות במהלך הטיול.

נתקדם צפונה בכיוון ההיילנדס של סקוטלנד לאורך גדות אגם Lomond, האגם הגדול ביותר בסקוטלנד, אשר יצבע את הדרך בגווני תכלת קסומים שישרו בחלל המיניבוס אווירת מסתורין נינוחה, מהסוג שתרבו לפגוש במהלך הטיול.

נמשיך לתוך תחומי ההיילנדס הסקוטיים בדרכנו לגיא הדרמטי ביותר באזור – גלנקו. האזור כולו אפוף היסטוריה וכמו מעניק למבקר את התחושה כי הוא שב מאות שנים לאחור ומותיר מאחוריו את העולם המערבי על כל מגרעותיו, כשהוא פנוי רגשית ונפשית לספוג עמוק עמוק אל תוכו את קסם הימים שהיו ואינם עוד.

הטבח הנשכח של שבט מקדונלד

כאן, יחלוק עמכם המדריך את סיפור הטבח הבלתי ידוע של שבט מקדונלד, מהשבטים הסקוטיים הגדולים ביותר, אשר מתפצל לענפים רבים שכולם כפופים לצ’יף הגבוה. כאחד השבטים הוותיקים ביותר בהיילנדס של סקוטלנד, ההיסטוריה של שבט מקדונלד מתוארכת לימים רחוקים שלפני המאה השישית לספירה.

לא רבים מודעים לסיפור הטבח בשבט מקדונלד, שההיסטוריה, משום מה, פסחה עליו ולא נתנה לו את הבמה הראויה. בגלנקו, עמק הדמעות בגאלית, טבחו בני שבט קמפבל בבני שבט מקדונלד, שאירחו אותם, בעודם ישנים ואף שרפו את כפרם.

נמשיך בנסיעה דרך פורט ויליאם, אתר של הצבא שנבנה לאחר התקוממות היעקוביטים במאה ה – 18 ונתקדם לעמק הגדול (גרייט גלן) שבין פורט ווליאם לבין אינוורנס.

לאחר ארוחת צהריים בפורט אוגוסטוס על גדותיו של אגם לוך נס, תוכלו לבחור לצאת לשייט בן שעה באגם, שאיננו כלול במחיר הטיול.

אגם לוך נס – המסתורין והקסם

לוך נס, אגם עמוק ורחב ידיים הממוקם בהיילנדס של סקוטלנד, הוא גוף המים הנחשב לגדול ביותר לכל אורכו של השבר הגאולוגי המכונה “העמק הגדול” או “גרייט גלן” שתחילתו באינוורנס שבצפון וקצהו בפורט ויליאם שבדרום.

האגם, השני בגודלו ברחבי סקוטלנד ובעל שטח של כ – 56 מטרים רבועים, מפורסם לא בזכות גלוית הנוף עוצרת הנשימה שהוא מציע למבקרים, כי אם בזכות המפלצת הבדיונית המיוחסת לו ואשר הפכה אותו לאחת מנקודות העניין היותר אהודות על חובבי המסתורין ברחבי הגלובוס המגיעים למקום בניסיון לצפות במפלצת האימתנית שלא הייתה ולא נבראה.

אזכורים למפלצת המסתורית נשמעו עוד לפני 1,500 שנה. בעידן המודרני דווח לראשונה בשנת 1933 על כך שהמפלצת הענקית נצפתה על ידי זוג מקומי כשהיא מתגלגלת במי האגם. חובבי סנסציות באנגליה ומחוצה לה עשו כל מאמץ במטרה למצוא תמונה של המפלצת ופרסים כספיים מרשימים כאלה ואחרים הובטחו למי שיצליח להנציח במצלמתו את המפלצת.

חוקרים שהעמיקו לבדוק את דבר הימצאותה של המפלצת במים באמצעות כלי מחקר מודרניים לא הצליחו להוכיח את קיומה, אך חובבי מסתורין מכל רחבי העולם ממשיכים לבוא ולחפש את עקבותיה.

ממשיכים!

לאחר שנמצה את הביקור באגם לוך נס, נשוב לאינוורנס בדרכנו לפארק הלאומי קיירנגורמס ואל האזור הכפרי בו צולמה הסדרה הטלוויזיונית המפורסמת Monarch of the Glen.

לאחר מכן, נמשיך דרך פסגת דרמוכטר, בה עדרי צבי אדום רועים לעתים קרובות ומוסיפים נופך ציורי לגלויית הנוף החלומית, ונגיע לעיר הוויקטוריאנית Pitlochry. לאחר מכן, נמשיך בדרכנו דרך Perthshire ונעבור דרך מבצר Stirling ודרך אנדרטת Wallace המנציחה את הגיבור הלאומי של סקוטלנד William Wallace אותו מייצג Mel Gibson בסרט Braveheart שזכה לפרס אוסקר.

לסיום, נשוב לגלזגו, הממוקמת מרחק נסיעה קצרה, כשמאחורינו טיול מפעים שיש בו הכל: גם נוף קסום ועוצר נשימה, גם מרחבים אין סופיים המרחיבים את הלב ואת הנפש, גם מסתורין, גם נוסטלגיה וגם היסטוריה במיטבה.

טיול בלתי נשכח!

האיים וההיילנדס של סקוטלנד הם אזורי הטבע הבראשיתי הגדולים האחרונים ששרדו באירופה. סיור מיוחד ואישי זה יעניק לכם את החוויה הקרובה ביותר לטיול עצמאי ברכב האישי, בתוספת ליווי מקצועי של מדריך מיומן שיחלוק אתכם את מיטב סודותיה הקסומים של סקוטלנד.

ההרכב המצומצם של הקבוצה בטיול זה מאפשר לכם, המשתתפים, לעצור בנקודות קטנות וקסומות במיוחד על הדרך ולבלות זמן רב יותר בטבע, כשאתם נסחפים הרחק ועמוק עם היופי הבראשיתי המהמם שטרם נמחה תחת גלגלי הציוויליזציה.

אל תחמיצו!

  • סיור בקבוצות מצומצמות ואישיות!
  • מדריך מקצועי וידידותי שיחלוק עמכם ידע מקצועי רב על האזור!
  • היכרות מושלמת למבקרים באזור לראשונה!
  • יחס אישי לכל אורך הדרך!
  • נסיעה במיניבוס נוח ומזמין!

=

להזמנת הסיור>מגלזגו לאגם לוך נס, לגלנקו ולרמות סקוטלנד בטיול מושלם אחד!

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם