• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדיניות דמי קדימה, ביטולים והחזרים בחברות הקרוז

דף הבית » מדיניות דמי קדימה, ביטולים והחזרים בחברות הקרוז

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

פרסום 10/11/2018 23:55

עומדים להגשים את חלום חייכם ולצאת לקרוז סוחף שיש בו הכל? אז חרשתם את הרשת בחיפוש אחר דילים שווים, התלבטתם בין אין ספור האפשרויות העומדות בפניכם, התייעצתם, השוויתם מחירים, קראתם בעיון את כל האותיות הקטנות, וסוף כל סוף, הפלתם את הפור על הקרוז המושלם המתאים לתקציבכם, מחד, ומציע חוויה עוצרת נשימה הקולעת לטעמכם ולסגנונכם, מאידך.

בהגיע הרגע הגורלי של ביצוע ההזמנה, תידרשו, כמובן, לשלם דמי קדימה על מנת לשמור את המקום ואת הדיל שהוצע לכם. גובה דמי הקדימה משתנה, לרוב, בין חברה אחת לאחרת, ועשוי לעמוד על סכום כלשהו בין 100 דולרים ל – 1,000 דולרים. חברות מסוימות אף גובות את דמי הקדימה בהתאם לסכום הכולל של ההזמנה ודורשות אחוז מסוים מתוכו, עד ל – 25% מסך ההזמנה, אותם תידרשו לשלם מראש במטרה להבטיח את ביטחונכם ואת ביטחון החברה כאחד.

את חלקו הנותר של התשלום תידרשו לשלם במועד סמוך יותר לנסיעה. גם בנוגע למועד התשלום הסופי קיימים קריטריונים משתנים בין חברות הקרוז השונות והנכם עשויים להידרש לפרוע אותו בפרק זמן של כ – 90 עד 120 יום בטרם ההפלגה.

עם זאת, אם מצאתם דיל של הרגע האחרון, סביר להניח שתידרשו לשלם את סכום ההזמנה כולו באופן מידי, ללא חלוקה לדמי קדימה ולתשלום סופי.

נאלצים לבטל את הקרוז?

אם תכננתם לצאת למסע חייכם, אך ברגע האחרון או בזה שלפניו השתבשו התוכניות, סביר להניח שאתם חשים כי הנכם זקוקים לפיצוי משמעותי על אובדן החלום שהתנפץ באחת. אבל חברות הקרוז, כך מתברר, סבורות אחרת, ודורשות מכם, המאוכזבים הנותרים מאחור, לפצות את החברה בגין ההפסד שנגרם לה בעקבות הביטול.

מדיניות הביטולים וההחזרים משתנה באופן ספציפי מחברה אחת לאחרת, כאשר, באופן טבעי, הקנס בגין הביטול יהיה גבוה יותר ככל שמועד ההפלגה מתקרב הביטול מתבצע בתוך טווח הזמן המוגדר מראש על ידי החברה, תהיו זכאים לחזר מלא של דמי הקדימה ששילמתם, אך, מעבר לכך, הפרטים משתנים באופן ספציפי בהתאם למדיניות החברה ולמועד המדויק בו ביקשתם לבטל את היציאה המתוכננת.

כלל, רכישת פוליסת ביטוח המבטחת אתכם, כנוסעים, במקרה של ביטול ההפלגה מסיבה בלתי צפויה, עשויה לספק לכם מענה לתרחיש עתידי בו תיאלצו לבטל את ההפלגה המתוכננת, ומלבד ההתמודדות עם האכזבה בכל עוצמתה, תיאלצו גם לשלם כסף, והרבה, במטרה לשאת בעלויות הביטול.
בחברות הביטוח, כדי לקבל חזרה כספים עקב בעיה רפואית, חובה להתייעץ עם סוכן ביטוח נסיעות אנושי.

ועוד עצה קטנה: גם אם זירת השוק המקוונת הרגילה את הצרכן המודרני לרכוש בלחיצת כפתור, ביטולים היו, ועודם, עסק ביש שלא כדאי להיכנס אליו. בייחוד כאשר מדובר ברכישת קרוז, רכישה חפוזה עלולה לעלות לכם ביוקר רב, ולכן, חשוב לבצע את הרכישה בשיקול דעת מרבי, ללא לחץ ותוך לקיחת כל האפשרויות בחשבון. גם אם תפסידו דיל שווה כזה או אחר שזמנו קצוב וגם אם התפוסה בקרוז המועדף עליכם כמעט מלאה, אל תמהרו לשלם דמי קדימה לפני שערכתם את כל הבירורים הרלוונטיים עם כל הנוגעים בדבר, לרבות ילדיכם הבוגרים שעשויים להפתיע בתוכניות משלהם, מקום העבודה שלכם / מוסדות הלימודים של הילדים וכל גורם רשמי אחר שעלול לטרפד את התוכניות ולגרום לכם לשאת בעלויות דמי הקדימה ובעלויות של קנס בסדר גודל כזה או אחר. באופן זה, תחסכו עוגמת נפש מרובה ותמנעו הפסד כספי והרבה כאב לב.

שימו לב

לפעמים בהצעות המחיר מופיע מחיר מאד מפתה (שגם רשום בדרך כלל: החל מ…) עם הערה No Deposit Refund (NPR). מה המשמעות? שילמת דמי קדימה, לא תקבל החזר מכל סיבה (כולל מחלה, מוות).

מחפשים מבצעים? אנא מלאו את פרטים וסוכן יבדוק עבורכם


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם