• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדיניות דמי קדימה, ביטולים והחזרים בחברות הקרוז

דף הבית » מדיניות דמי קדימה, ביטולים והחזרים בחברות הקרוז

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 19 דקות

חלק מפרויקט: המדריך המושלם לקבלת תואר פרופסור בתחום הקרוזים.

עומדים להגשים את חלום חייכם ולצאת לקרוז סוחף שיש בו הכל? אז חרשתם את הרשת בחיפוש אחר דילים שווים, התלבטתם בין אין ספור האפשרויות העומדות בפניכם, התייעצתם, השוויתם מחירים, קראתם בעיון את כל האותיות הקטנות, וסוף כל סוף, הפלתם את הפור על הקרוז המושלם המתאים לתקציבכם, מחד, ומציע חוויה עוצרת נשימה הקולעת לטעמכם ולסגנונכם, מאידך.

בהגיע הרגע הגורלי של ביצוע ההזמנה, תידרשו, כמובן, לשלם דמי קדימה על מנת לשמור את המקום ואת הדיל שהוצע לכם. גובה דמי הקדימה משתנה, לרוב, בין חברה אחת לאחרת, ועשוי לעמוד על סכום כלשהו בין 100 דולרים ל – 1,000 דולרים. חברות מסוימות אף גובות את דמי הקדימה בהתאם לסכום הכולל של ההזמנה ודורשות אחוז מסוים מתוכו, עד ל – 25% מסך ההזמנה, אותם תידרשו לשלם מראש במטרה להבטיח את ביטחונכם ואת ביטחון החברה כאחד.

את חלקו הנותר של התשלום תידרשו לשלם במועד סמוך יותר לנסיעה. גם בנוגע למועד התשלום הסופי קיימים קריטריונים משתנים בין חברות הקרוז השונות והנכם עשויים להידרש לפרוע אותו בפרק זמן של כ – 120 יום ומטה טרם ההפלגה.

עם זאת, אם מצאתם דיל של הרגע האחרון, סביר להניח שתידרשו לשלם את סכום ההזמנה כולו באופן מידי, ללא חלוקה לדמי קדימה ולתשלום סופי.

נאלצים לבטל?

אם תכננתם לצאת למסע חייכם, אך ברגע האחרון או בזה שלפניו השתבשו התכניות, סביר להניח שאתם חשים כי הנכם זקוקים לפיצוי משמעותי על אובדן החלום שהתנפץ באחת. אבל חברות הקרוז, כך מתברר, סבורות אחרת, ודורשות מכם, המאוכזבים הנותרים מאחור, לפצות את החברה בגין ההפסד שנגרם לה בעקבות הביטול.

מדיניות הביטולים וההחזרים משתנה באופן ספציפי מחברה אחת לאחרת, כאשר, באופן טבעי, הקנס בגין הביטול יהיה גבוה יותר ככל שמועד ההפלגה מתקרב. במידה והביטול מתבצע בתוך טווח הזמן המוגדר מראש על ידי החברה, תהיו זכאים לחזר מלא של דמי הקדימה ששילמתם, אך, מעבר לכך, הפרטים משתנים באופן ספציפי בהתאם למדיניות החברה ולמועד המדויק בו ביקשתם לבטל את היציאה המתוכננת.

ככלל, רכישת פוליסת ביטוח המבטחת אתכם, כנוסעים, במקרה של ביטול ההפלגה מסיבה בלתי צפויה, עשויה לספק לכם מענה לתרחיש עתידי בו תיאלצו לבטל את ההפלגה המתוכננת, ומלבד ההתמודדות עם האכזבה בכל עוצמתה, תיאלצו גם לשלם כסף, והרבה, במטרה לשאת בעלויות הביטול.

ועוד עצה קטנה: גם אם זירת השוק המקוונת הרגילה את הצרכן המודרני לרכוש בלחיצת כפתור, ביטולים היו, ועודם, עסק ביש שלא כדאי להיכנס אליו. בייחוד כאשר מדובר ברכישת קרוז, רכישה חפוזה עלולה לעלות לכם ביוקר רב, ולכן, חשוב לבצע את הרכישה בשיקול דעת מרבי, ללא לחץ ותוך לקיחת כל האפשרויות בחשבון. גם אם תפסידו דיל שווה כזה או אחר שזמנו קצוב וגם אם התפוסה בקרוז המועדף עליכם כמעט מלאה, אל תמהרו לשלם דמי קדימה לפני שערכתם את כל הבירורים הרלוונטיים עם כל הנוגעים בדבר, לרבות ילדיכם הבוגרים שעשויים להפתיע בתכניות משלהם, מקום העבודה שלכם / מוסדות הלימודים של הילדים וכל גורם רשמי אחר שעלול לטרפד את התכניות ולגרום לכם לשאת בעלויות דמי הקדימה ובעלויות של קנס בסדר גודל כזה או אחר. באופן זה, תחסכו עוגמת נפש מרובה ותמנעו הפסד כספי והרבה כאב לב.

מדיניות הביטולים / החזרים של חברות הקרוזים המובילות בעולם:

חברת Windstar

 • דמי קדימה: על מנת לשמור את התא שבחרתם ובמטרה להגדיר את מחיר הדיל שקיבלתם כסופי וכבלתי נתון לשינויים עתידיים, תידרשו לשלם דמי קדימה בסך 15% מסך ההזמנה הכולל.
 • מועד התשלום הסופי: 90 יום לפני מועד היציאה.
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות ויזה, מאסטר כארד ואמריקן אקספרס.

נאלצים לבטל?

ביטול או שינוי הזמנה עשויים להיות כרוכים בקנס. גובה הקנס עשוי לעמוד על 100% מהסכום שכבר שולם, ולעיתים קרובות, דמי הקדימה אינם מוחזרים בכל מקרה.

חשוב להיות מודעים לכך שככל מועד הנסיעה מתקרב, גובה הקנס יהיה גבוה יותר ומדיניות ההחזרים תהיה מחמירה יותר. אז אם אתם מתבלטים בנוגע לביטול הקרוז בעקבות אירוע רפואי / משפחתי / אישי בלתי צפוי, חשוב שתהיו מודעים באופן פרטני ללוח הזמנים של החברה ולמדיניותה הספציפית בנוגע לביטולי הזמנות, על מנת שלא תגרמו לעצמכם נזק כספי מהותי אותו יכולתם למנוע מראש באמצעות ביטול במועד הנכון.

חברת Voyages to Antiquity

 • דמי קדימה: לשמירת התא המועדף עליכם תידרשו לשלם מראש דמי קדימה בסך 10% מסך ההזמנה הכולל.
 • מועד התשלום הסופי: 90 יום טרם היציאה להפלגה.
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות אמריקן אקספרס, ויזה, מאסטר כארד ודיסקובר כארד.

נאלצים לבטל?

גובה הקנס שתיאלצו לשלם בעקבות הביטול תלוי במועד הביטול ובמידת קרבתו לתאריך היציאה המשוער.

ביטול במועד קרוב לנסיעה עלול בהחלט לעלות לכם ביוקר, ויתכן ותידרשו לשלם את מלוא סכום ההזמנה ששילמתם, ללא כל החזר מצד החברה, ממש כאילו הנכם מצטרפים להפלגה ונהנים מכל רגע. מנגד, אם תצליחו לבטל את ההזמנה במסגרת התאריכים המוגדרים על ידי החברה, תוכלו להסתפק בקנס מופחת או לקבל החזר מלא.

את דמי הקדימה, לעומת זאת, במקרים רבים, לא יהיה ניתן לקבל חזרה בכל מקרה, גם אם הביטול בוצע במועד המוסכם על החברה.

חברת Viking

 • דמי קדימה: לשמירת התא הנחשק ולשמירת המחיר שהוצע לכם כסופי, תידרשו לשלם דמי קדימה באופן הבא:

מסלולים רגילים: 500$ לאדם

מסלולים עולמיים / חלקים ממסעות עולמיים: 20% מסך ההזמנה

 • מועד התשלום הסופי:

מסלולים רגילים: 90 יום לפי ההפלגה

מסלולים עולמיים / חלקים ממסעות עולמיים: 180 יום לפני היציאה להפלגה

 • החברה מקבלת תשלום באמצעות ויזה, אמריקן אקספרס, מאסטר כארד ודיסקובר כארד.
 • תנאי ומועדי התשלום של נוסעים שבחרו באופציות משודרגות / מיוחדות עשויים להיות שונים ויש לבררם מראש מול החברה.

נאלצים לבטל?

שינוי הזמנה או ביטולה עשויים לגרור קנסות בהתאם למועד השינוי / הביטול. ביטול של הרגע האחרון, בהתאם להגדרת החברה, עלול בהחלט להיות כרוך בתשלום מלא ללא כל החזרים. דמי הקדימה, בכל מקרה, לרוב אינם מוחזרים, כך שחשוב מאוד להתעדכן מידית בכל הפרטים הרלוונטיים בדבר מדיניות הביטולים / ההחזרים של החברה במידה ואינכם סגורים על עצמכם או במידה ותרחיש בלתי צפוי מונע מכם לצאת להפלגה.

חברת Star Clippers

 • דמי קדימה: לשמירת התא בו בחרתם וקביעת המחיר כסופי, תידרשו לשלם כדמי קדימה 400$ לכל נוסע.
 • מועד התשלום הסופי: 90 יום לפני מועד ההפלגה.
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות ויזה, דיסקובר כארד, מאסטר כארד ואמריקן אקספרס.

נאלצים לבטל?

ביטול של קרוז מתוכנן גורר בעקבותיו, ללא כל ספק, רגשות קשים של אכזבה ותסכול. אך רגע לפני שתתנו דרור לרגשותיכם ופורקן לאכזבתכם, מהרו לבצע את הביטול בפועל, היות וכל יום שמקרב אתכם אל תאריך הנסיעה המיועד, עשוי להגדיל את גובה הקנס שיושת עליכם בעקבות הביטול.  במרבית המקרים, לכל הפלגה מוגדר תאריך סף שלפניו תוכלו לקבל החזר חלקי / מלא בגין הסכום ששילמתם, ולאחריו, תיאלצו לשלם את מלוא סכום הזמנתכם למרות שתישארו מאוכזבים בבית. לכן, מומלץ שלא להתמהמה ולהפוך את הביטול לעובדה בהקדם האפשרי. דמי הקדימה, לעומת זאת, אינם מוחזרים ברובם המוחלט של המקרים.

חברת Silversea

 • דמי קדימה: לשמירת תא הנוסעים הנבחר ולשמירת הדיל בו בחרתם, יש לשלם מראש דמי קדימה בגובה 25% מסכום ההזמנה הסופי.
 • מועד התשלום הסופי: 120 יום לפני היציאה להפלגה
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות ויזה, דיינרס, אמריקן אקספרס, דיסקובר כארד ומאסטר כארד.

נאלצים לבטל?

כמה מאכזב. אבל על מנת שלא תיאלצו להתמודד גם עם הפסד כספי גדול בנוסף להתמודדות עם התסכול האישי הנובע מביטול ההפלגה המתוכננת, מהרו לבטל את ההזמנה המתוכננת באופן המהיר ביותר האפשרי ואל תניחו לעצמכם לדחות את המטלה, היות וכל יום שחולף עשוי להיות קריטי מהבחינה הפיננסית ולהגדיל באופן משמעותי את סכום הקנס שתידרשו לשלם בגין ביטול ההזמנה.

לרוב, עד לתאריך סף מסוים, תוכלו לקבל החזר לכספכם או קנס מופחת. ככל שתאריך ההפלגה יתקרב, תידרשו לשאת בקנס גבוה יותר ואפילו לשלם את סכום ההזמנה כולו מבלי ליהנות ממנו כלל, כך שלא מומלץ להתמהמה בנוגע לביטול.

דמי הקדימה, בכל מקרה, לרוב אינם מוחזרים, גם במקרה בו הביטול אינו כרוך בקנס. לכן, כשמדובר בחברה כמו Silversea, הגובה דמי קדימה משמעותיים המגיעים לסך רביעית מעלות ההזמנה כולה, אל תיקחו סיכונים מיותרים ובצעו הזמנה רק במידה והנכם סגורים על עצמכם במאת האחוזים.

חברת SeaDream Yacht Club

 • דמי קדימה: לשמירת התא שבחרתם ולשמירה על המחיר כסופי, תידרשו לשלם דמי קדימה בסך 25% מעלות ההזמנה כולה.
 • מועד התשלום הסופי: 90 יום לפני מועד ההפלגה
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות אמריקן אקספרס, ויזה ומאסטר כארד.

נאלצים לבטל?

ביטול הפלגה מתוכננת עשוי להיות עסק בלתי זול כלל ועיקר, במיוחד אם נאלצתם לבטל את המסע המתוכנן קרוב לתאריך היציאה. דמי הקדימה, לרוב, לא יחוזרו לכם בכל מקרה, וגובה הקנס שיושת עליכם בעקבות הביטול תלוי במועד הביטול מצדכם, כאשר ככל שמועד הביטול רחוק מההפלגה המתוכננת, תצאו בלי קנס או בקנס מופחת, ואילו ככל שמועד הנסיעה קרב, תיאלצו לשלם ביוקר, קנס גבוה ואפילו את דמי ההזמנה במלואם, ממש כאילו הייתם יוצאים למסע ונהנים כמו יתר הנוסעים.

חברת Seabourn

 • דמי קדימה: על מנת לשמור את התא המועדף עליכם ועל מנת להגדיר כסופי את המחיר המוסכם, יהיה עליכם לשלם דמי קדימה העומדים על סך 25% מסך ההזמנה הכולל לכל סוגי המסעות שמציעה החברה.
 • מועד התשלום הסופי משתנה בהתאם לאורך המסע:

מסלולים באורך 25 לילות ומטה: 90 יום לפני היציאה להפלגה

מסלולים באורך 26 לילות ומעלה: 120 יום לפני ההפלגה

 • החברה מקבלת תשלום באמצעות אמריקן אקספרס, ויזה, דיינרס, דיסקובר כארד ומאסטר כארד.

נאלצים לבטל?

אם כצרכנים, ביטול רכישה קיימת אף פעם איננו משימה פשוטה, הרי כשמדובר בביטול קרוז מתוכנן, הביטול עשוי להיות יקר מאוד. אם הגעתם למסקנה שלא תוכלו לצאת להפלגה המתוכננת די זמן מראש, סביר להניח שתצאו ללא קנס, מלבד דמי הקדימה שלא יוחזרו לכם, בדרך כלל, ועשויים להגיע לסכום משמעותי מאוד במקרה זה, כשהחברה גובה רביעית מסך ההזמנה כדמי קדימה.

מעבר לכך, במידה ותיאלצו לבטל את ההפלגה ברגע האחרון מסיבה לא צפויה, הנכם עלולים בהחלט להידרש לשלם את מלוא סכום ההפלגה או חלק גדול ממנו כקנס המבטח את החברה מפני הפסד.

חברת Royal Caribbean

 • דמי קדימה: לשמירת תא הנוסעים בו בחרתם ולשמירת המחיר שהוצע לכם, תידרשו לשלם מראש דמי קדימה בהתאם לסוג המסלול הנבחר ולאורכו, באופן הבא:

מסלול באורך 1-4 לילות (לא כולל מסלול ברמודה 2018): 100$ לנוסע

מסלול באורך 1-4 לילות (מסלול ברמודה 2018): 250$ לנוסע

מסלול באורך 5 לילות (לא כולל מסלול ברמודה 2018): 100$ לנוסע

מסלול באורך 5 לילות (מסלול ברמודה 2018): 250$ לנוסע

מסלולים באורך 6-9 לילות: 250$ לנוסע

מסלולים באורך 10+ לילות: 450$ לנוסע

 • מועד התשלום הסופי:

מסלול באורך 1-4 לילות (לא כולל מסלול ברמודה 2018): 75 יום לפני ההפלגה

מסלול באורך 1-4 לילות (מסלול ברמודה 2018): 75 יום לפני ההפלגה

מסלול באורך 5 לילות (לא כולל מסלול ברמודה 2018): 90 יום לפני ההפלגה

מסלול באורך 5 לילות (מסלול ברמודה 2018): 90 יום לפני ההפלגה

מסלולים באורך 6-9 לילות: 90 יום לפני ההפלגה

מסלולים באורך 10+ לילות: 90 יום לפני ההפלגה

 • החברה מקבלת תשלום באמצעות: ויזה, מאסטר כארד, אמריקן אקספרס, אופטימה, דיינרס, דיסקובר כארט וקארט-בלנש.

נאלצים לבטל?

אם תיאלצו לבטל את היציאה להפלגה החלומית, חשוב ביותר לבטל את ההזמנה מוקדם ככל האפשר, היות וככל שתאריך היעד מתקרב, סכום הקנס שעתיד להיות מושת עליכם יהיה גבוה יותר. במידה והביטול יתבצע בתאריך קרוב לתאריך היציאה, גובה הקנס עשוי להיות זהה לסכום ההזמנה שלכם, מה שעשוי להיות מתסכל במיוחד, כשאתם מותרים על מסע חלומותיכם, אך נאלצים לשלם תמורתו ממש כאילו הייתם על סיפון האנייה.

חשוב לדעת, כי תאריך הסף לקביעת הקנס משתנה באופן ספציפי לכל חברה ועשוי להשתנות מעת לעת בהתאם למסלול בו בחרתם ו / או בהתאם לשדרוגים והצעות מיוחדות שנלוו להזמנה, ולכן, במידה והנכם שוקלים ביטול, מהרו להתעדכן באופן פרטני במועדי הביטול האפשריים ובגובה הקנס הצפוי.

דמי קדימה, אגב, לרוב אינם מושבים ללקוח.

חברת Ritz-Carlton

 • דמי קדימה: במטרה לשמור את מקומכם במסע ולוודא שמחיר ההזמנה לא יעלה בהמשך, תידרשו לשלם מראש דמי קדימה בגובה 25% מסך הזמנתכם.
 • מועד התשלום הסופי: 120 יום קודם ההפלגה
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות: אמריקן אקספרס, מאסטר כארד, ויזה, העברה בנקאית והמחאות של סוכנויות נסיעות.

נאלצים לבטל?

לפני הכל, חשוב שתהיו מודעים לכך, שבדרך כלל, דמי הקדימה אינם מוחזרים ללקוח, ובמקרה זה, כאשר סכום דמי הקדימה עומד על רביעית מסך ההזמנה כולה, מדובר בהפסד משמעותי.

מעבר לכך, במידה והנכם נאלצים לבטל את ההפלגה, היו מודעים לכך שביטול מאוחר עלול לעלות לכם בתשלום מלא, בעוד ביטול מוקדם יותר יהיה כרוך בקנס בגובה כזה או אחר וביטול מוקדם יותר, העולה בקנה אחד עם מועדי הביטול המוגדרים על ידי החברה, עשוי לעבור ללא קנס כלל ולזכות אתכם בהחזר מלא של כספכם (מלבד דמי הקדימה ששולמו על ידכם).

חברת Regent Seven Seas

 • דמי הקדימה הנדרשים משתנים בהתאם לאורך המסע:

מסלולים באורך 14 לילות ומטה: 15% מסך ההזמנה הכולל

מסלולים באורך 15 לילות ומעלה: 20% מסך ההזמנה הכולל

 • מועד התשלום הסופי משתנה אף הוא בהתאם לאורך המסע:

מסלולים באורך 14 לילות ומטה: 90 יום לפני ההפלגה

מסלולים באורך 15 לילות ומעלה: 150 יום לפני ההפלגה

 • החברה מקבלת תשלומים באמצעות ויזה, מאסטר כארד, אמריקן אקספרס ודיסקובר כארד.

נאלצים לבטל?

קחו בחשבון מראש שדמי הקדימה לא יוחזרו לכם, ככל הנראה, כמקובל בחלק גדול מהחברות. בנוגע לדמי הביטול – אלה ישתנו בהתאם למועד בו תבחרו לבטל את המסע, כאשר ככל שהביטול רחוק יותר ממועד היציאה, הקנס יהיה נמוך יותר. דמי הביטול אף עשויים להשתנות בהתאם למדיניותה הספציפית של החברה במועד הביטול.

חברת Quark Expeditions

 • דמי קדימה: דמי הקדימה אותם תידרשו לשלם על מנת לשמור את הדיל בו בחרתם עומדים על 20% מסך הנסיעה (מינימום 1000$ לנוסע).
 • מועד התשלום הסופי: 120 יום לפני ההפלגה
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות כל כרטיסי האשראי הבולטים

נאלצים לבטל?

כמדיניות ברוב חברות הקרוזים, לרוב לא תוכלו לקבל חזרה את דמי הקדימה ששילמתם. מעבר לכך, תידרשו לשלם קנס שעשוי להגיע גם לסכום ההזמנה המלא, תלוי במועד הביטול מצדכם ובמדיניות הספציפית של החברה באותה נקודת זמן בה תיאלצו לבטל את ההפלגה המתוכננת.

ככלל, באופן מובן למדי, ככל שמועד הביטול יהיה סמוך למועד ההפלגה, סביר להניח שסכום הקנס שיושת עליכם יהיה גבוה יותר, ומנגד, ככל שתמהרו לבטל, יתכן ותוכלו לשלם קנס נמוך או לקבל החזר כספי.

חברת Pullmantur

 • דמי קדימה: לשמירת מקומכם בהפלגה המתוכננת תידרשו לשלם בעת ההזמנה דמי קדימה בסך 60$ לכל נוסע.
 • מועד התשלום הסופי: 70 יום לפני ההפלגה
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות ויזה ומאסטר כארד.

נאלצים לבטל?

קחו בחשבון שדמי הקדימה, ברוב המקרים, לא יוחזרו, אך כשמדובר בדמי קדימה נמוכים יחסית, הנהוגים בחברה Pullmantur בהשוואה ליתר החברות, ההפסד לא מאוד משמעותי. מעבר לכך, חשוב לדעת כי עיתוי הביטול של המסע המתוכנן הינו קריטי. ככל שתמהרו לבטל את ההזמנה, סביר להניח שהקנס שתידרשו לשלם יהיה נמוך יותר, ואם יתמזל מזלכם, אולי תצליחו גם לקבל החזר מלא ללא קנס כלל. בביטול של הרגע האחרון, כאשר הגדרת “הרגע האחרון” תלויה בעמדת החברה באותה עת בלבד ולעתים גם במאפייני ההזמנה הספציפיים, אתם עשויים בהחלט להיקנס בתשלום מלא של דמי הנסיעה.

חברת Princess

 • במטרה לשמור את מקומכם בהפלגה המתוכננת יהיה עליכם לשלם דמי קדימה.

בחברה זו גובה דמי הקדימה משתנה בהתאם לאורך המסע באופן הבא:

מסע באורך 5 לילות ומטה: דמי קדימה בסך 20% מסך ההזמנה הכולל.

מסע באורך 24 – 6 לילות (כולל מסע עולמי חלקי): דמי קדימה בסך 20% מסך ההזמנה הכולל.

מסע באורך 29 – 25 לילות (כולל מסע עולמי חלקי): דמי קדימה בסך 20% מסך ההזמנה הכולל.

מסע באורך 30+ לילות (כולל מסע עולמי חלקי שאורכו עד 44 לילות): דמי קדימה בסך 20% מסך ההזמנה הכולל.

מסע באורך 44+ לילות (מסע עולמי / עולמי חלקי): דמי קדימה בסך 30% מסך ההזמנה הכולל.

 • מועד התשלום הסופי משתנה אף הוא בהתאם לאורך המסע באופן הבא:

מסעות עד סוף קיץ 2019:

מסע באורך 5 לילות ומטה: 60 יום לפני מועד ההפלגה

מסע באורך 24 – 6 לילות (כולל מסע עולמי חלקי): 75 יום לפני מועד ההפלגה

מסע באורך 29 – 25 לילות (כולל מסע עולמי חלקי): 75 יום לפני מועד ההפלגה

מסע באורך 30+ לילות (כולל מסע עולמי חלקי שאורכו עד 44 לילות): 120 יום לפני מועד ההפלגה

מסע באורך 44+ לילות (מסע עולמי / עולמי חלקי): 120 יום לפני מועד ההפלגה

מסעות מסתיו 2019:

מסע באורך 5 לילות ומטה: 75 יום לפני מועד ההפלגה

מסע באורך 24 – 6 לילות (כולל מסע עולמי חלקי): 90 יום לפני מועד ההפלגה

מסע באורך 29 – 25 לילות (כולל מסע עולמי חלקי): 120 יום לפני מועד ההפלגה

מסע באורך 30+ לילות (כולל מסע עולמי חלקי שאורכו עד 44 לילות): 120 יום לפני מועד ההפלגה

מסע באורך 44+ לילות (מסע עולמי / עולמי חלקי): 120 יום לפני מועד ההפלגה

שיטת מועד התשלום הסופי החדשה תונהג החל מהמסעות הבאים:

 • Sea Princess – 10/3/2019
 • Emerald Princess – 12/3/2019
 • Diamond Princess – 11/4/2019
 • Sky Princess – 12/4/2019
 • Caribbean Princess – 11/6/2019
 • Sapphire Princess – 12/7/2019
 • Crown Princess – 10/8/2019
 • 26/8/2019 – Majestic Princess
 • 16/9/2019 – Island Princess
 • 21/9/2019 – Ruby Princess
 • 22/9/2019 – Star Princess
 • 23/9/2019 – Grand Princess
 • 25/9/2019 – Coral Princess
 • 25/9/2019 – Golden Princess
 • 26/9/2019 – Sun Princess
 • 29/9/2019 – Royal Princess
 • 31/10/2019 – Regal Princess
 • 22/12/2019 – Pacific Princess

נאלצים לבטל?

אם אתם מתלבטים וביטול הינו אופציה אפשרית מבחינתכם, חשוב שתגיעו להחלטה הסופית מוקדם ככל האפשר, היות וביטול ההזמנה כרוך בקנס שלרוב, יהיה גבוה יותר ככל שמועד ההפלגה קרוב יותר, ועשוי אף להגיע לתשלום מלא של ההזמנה. דמי קדימה בדרך כלל לא יוחזרו ללקוח.

חברת Ponant Yacht

 • דמי קדימה: על מנת לשמור את מקומכם בהפלגה יש לשלם דמי קדימה בגובה 25% מסך ההזמנה לכל סוגי המסלולים.
 • מועד התשלום הסופי משתנה בהתאם ליעד המסע:

מסעות היוצאים לאנטרקטיקה, לאיי פוקלנד ולדרום גיאורגיה באחת מאניות המסע Le Boréal /  L’Austral – 90 יום לפני היציאה.

יתר המסעות – 60 יום לפני היציאה.

 • החברה מקבלת תשלום באמצעות מאסטר כארד, אמריקן אקספרס, ויזה ודיסקובר כארד.

נאלצים לבטל?

דמי הקדימה, לרוב, הם בגדר כסף אבוד. בחברת Ponant Yacht דמי הקדימה גבוהים בהחלט, כך שחשוב לקחת זאת בחשבון. מעבר לכך, תנו דעתכם על העובדה שביטול כרוך בקנס, בדרך כלל, כאשר ביטול מוקדם יאפשר לכם לקבל החזר מלא או לשלם קנס מופחת בלבד, בעוד ביטול מאוחר עלול לעלות לכם ביוקר ולדרוש מכם תשלום קנס גבוה, עד לתשלום מלא של דמי המסע.

חברת  Paul Gauguin Cruises

 • דמי קדימה: על מנת לשמור את הזמנתכם יהיה עליכם לשלם דמי קדימה בסך 20% מעלות המסע הכוללת.
 • מועד התשלום הסופי: 90 יום לפני ההפלגה
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות ויזה, אמריקן אקספרס ומאסטר כארד.

נאלצים לבטל?

אם אופציה של ביטול עומדת ברקע, מהרו להכריע בסוגיה, שכן עיכוב, גם בן מספר ימים, עלול להפוך את הקנס שיושת עליכם למשמעותי הרבה יותר. אם תבטלו מוקדם את הזמנתכם, יתכן ותצאו ללא כל קנס או בקנס נמוך. אם תתמהמהו או תיאלצו לבטל ברגע האחרון, היו מודעים לכך שהנכם עשויים להידרש לקנס גבוה, גם בגובה ההזמנה כולה. דמי קדימה, בדרך כלל, אינם מוחזרים.

חברת P&O Cruises

 • דמי קדימה: בחרתם לצאת למסע עם חברת P&O Cruises? על מנת לשמור את מקומכם יהיה עליכם לשלם דמי קדימה בסך 15% מעלות ההזמנה.
 • מועד התשלום הסופי: 90 יום לפני ההזמנה

נאלצים לבטל?

לפני הכל, בטלו. אחר כך, תוכלו לפנות זמן לאכזבה, לתסכול וגם לדמעות. היו מודעים לכך שככל שמועד ההפלגה קרב, סכום הקנס שתידרשו לשלם יהיה גבוה יותר באופן משמעותי, עד לתשלום מלא של ההזמנה, במקרים מסוימים. ביטול מוקדם, לעומת זאת, עשוי לזכות אתכם בהחזר מלא או יאפשר לכם להסתפק בקנס נמוך. מדמי הקדימה, בדרך כלל, תוכלו לשכוח. לרוב, הם אינם מוחזרים ללקוח.

חברת Oceania

 • לשמירת מקומכם על האנייה תידרשו לשלם דמי קדימה.

גובה דמי הקדימה משתנה בהתאם לסוג המסע ובהתאם לרמת התא שבחרתם:

במסעות רגילים (חוץ ממסעות בקטגוריית Grand Voyages) בקטגוריות התאים Owner’s, Vista וסוויטות Oceania: 20% מעלות המסע

במסעות רגילים (חוץ ממסעות בקטגוריית Grand Voyages) ביתר התאים: 750$ לנוסע

במסעות מקטגוריית Grand Voyages בקטגוריות התאים Owner’s, Vista וסוויטות Oceania: 20% מעלות המסע

במסעות מקטגוריית Grand Voyages ביתר התאים: 1500$ לנוסע

 • מועד התשלום הסופי:

מועד התשלום הסופי משתנה בהתאם לסוג המסע ובהתאם לרמת התא שבחרתם:

במסעות רגילים (חוץ ממסעות בקטגוריית Grand Voyages): 90 יום לפני ההפלגה

במסעות מקטגוריית Grand Voyages: 150 יום לפני ההפלגה

 • החברה מקבלת תשלום באמצעות ויזה, מסטר כארד, אמריקן אקספרס ודיסקובר כארד

נאלצים לבטל?

אם הנכם נאלצים לבטל את המסע המתוכנן, זה בהחלט מאכזב, אך אם תספיקו לבטלו מוקדם, יתכן בהחלט שתוכלו להסתפק באכזבה, תוך קבלת החזר מלא של כספכם, או תוך תשלום קנס נמוך. אם תיאלצו לבטל קרוב יותר למועד ההפלגה, הקנס שיושת עליכם יהיה גבוה, ואף עשוי להגיע לתשלום דמי הנסיעה במלואם. דמי הקדימה, גם אם מהווים נזק כספי של ממש, לרוב לא יוחזרו ללקוחות.

חברת Norwegian

 • על מנת לשמור את הזמנתכם יהיה עליכם לשלם דמי קדימה.

דמי הקדימה משתנים בהתאם לסוג התא ולמספר הנוסעים הכלול בהזמנה באופן הבא:

בקטגוריית Villa S1/H1:

מסע באורך 6 – 1 ימים, נוסע ראשון ושני בהזמנה: 750$ לנוסע

מסע באורך 6 – 1 ימים, נוסע שלישי – שמיני בהזמנה: 250$ לנוסע

מסע באורך 6 – 1 ימים, נוסע בודד: 1500$ לנוסע

מסע באורך 7+ ימים, נוסע ראשון ושני בהזמנה: 2500$ לנוסע

מסע באורך 7+ ימים, נוסע שלישי – שמיני בהזמנה: 250$ לנוסע

מסע באורך 7+ ימים, נוסע בודד: 5000$ לנוסע

בקטגוריות Haven, Suites:

מסע באורך 6 – 1 ימים, נוסע ראשון ושני בהזמנה: 250$ לנוסע

מסע באורך 6 – 1 ימים, נוסע שלישי – שמיני בהזמנה: 100$ לנוסע

מסע באורך 6 – 1 ימים, נוסע בודד: 500$ לנוסע

מסע באורך 7+ ימים, נוסע ראשון ושני בהזמנה: 750$ לנוסע

מסע באורך 7+ ימים, נוסע שלישי – שמיני בהזמנה: 250$ לנוסע

מסע באורך 7+ ימים, נוסע בודד: 1500$ לנוסע

בתאים מיתר הקטגוריות:

מסע באורך 6 – 1 ימים – 100$ לנוסע

מסע באורך 7+ ימים – 250$ לנוסע

 • מועד התשלום הסופי:

מועד התשלום הסופי משתנה בהתאם לאורך המסלול ולסוג התא באופן הבא:

120 לפני ההפלגה לכל המסלולים ובכל סוגי החדרים מלבד קרו בן 6 – 1 ימים בחדרים ולא מאחת הקטגוריות המיוחדות. לתושבי ישראל 90 יום לפני ההפלגה .

בהזמנת מסע בתאריכים מיוחדים מועד תשלום סופי גם למסע בן 6 – 1 ימים בחדרים מיתר הקטגוריות ולא מאחת הקטגוריות המיוחדות: 120 יום לפני ההפלגה.

הערה: בהזמנת חבילה אווירית/ימית בהוואי נדרשת תוספת 50$ לדמי הקדימה לכל נוסע ומועד התשלום הסופי להפלגות בתאריכים מיוחדים: 90 יום קודם ההפלגה.

נאלצים לבטל?

דמי הקדימה, בדרך כלל, יישארו בידי החברה ולא יוחזרו לכם. מעבר לכך, מיד עם קבלת ההחלטה על ביטול ההזמנה אל תתמהמהו ומהרו להודיע לחברה על ביטול הזמנתכם, וזאת, על מנת שלא תיאלצו לשאת בקנס מוגדל, אשר הולך וגדל ככל שמועד ההפלגה מתקרב ואף עשוי להגיע לתשלום מלוא דמי הזמנתכם.

חברת  MSC Cruises

 • לשמירת מקומכם בהפלגה תתבקשו לשלם דמי קדימה.

סכום דמי הקדימה משתנה בהתאם לאורך המסע באופן הבא:

מסע באורך עד 14 לילות: 200$ לנוסע מבוגר

מסע באורך 15 לילות ומעלה: 300$ לנוסע מבוגר

 • מועד התשלום הסופי: 90 יום לפני ההפלגה לכל סוגי המסלולים
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות: ויזה, מאסטר כארד ואמריקן אקספרס

נאלצים לבטל?

קחו בחשבון שביטול כרוך בתשלום קנס ואל תשתהו לאורך זמן בקבלת החלטת הביטול. מיד עם קבלת החלטת הביטול, מהרו לבטל את הזמנתכם, היות ומועד הביטול משפיע באופן ישיר על גובה הקנס שתיאלצו לשלם, אשר עשוי להגיע גם לתשלום מלא של דמי ההזמנה.

דמי הקדימה, בדרך כלל, לא יחוזרו לכם בכל מקרה.

חברת Hurtigruten

 • לשמירת הזמנתכם תידרשו לשלם בעת ההזמנה דמי קדימה.

דמי הקדימה משתנים בהתאם לסוג המסע באופן הבא:

הזמנות בהן הסכום הכולל אינו עולה על 1,340$ – יש לשלם את כל עלות המסע במועד ההזמנה.

ביתר ההזמנות: 20% מעלות ההזמנה הכוללת

 • מועד סופי לתשלום:

הזמנות בהן הסכום הכולל אינו עולה על 1,340$ – במועד ההזמנה

ביתר ההזמנות: 8 שבועות קודם היציאה להפלגה

 • החברה מקבלת תשלום באמצעות ויזה, מאסטר כארד, אמריקן אקספרס ודיסקובר כארד.

נאלצים לבטל? 

קחו בחשבון שעל דמי הקדימה תיאלצו, ככל הנראה, לוותר. מעבר לכך, מדיניות הביטול / החזר משתנה מחברה לחברה, אך בכל מקרה, חשוב למהר ולבטל בהקדם האפשרי, על מנת למנוע קנסות מוגדלים אשר עשויים להגיע גם למלוא דמי ההזמנה.

חברת Holland America

 • לשמירת מקומכם במסע, יש לשלם מראש דמי קדימה.

גובה סכום דמי הקדימה משתנה בהתאם לאזור המסע, סוג האנייה, אורך המסע ותאריך ההפלגה ועומד על 2900$ – 350$ לנוסע אחד

 • מועד התשלום הסופי:

מועד התשלום הסופי משתנה בהתאם לאזור המסע, סוג האנייה, אורך המסע ותאריך ההפלגה באופן הבא:

במסעות לאלסקה, ברמודה, האיים הקריביים, קנדה / ניו אינגלנד, אירופה, הריביירה המקסיקנית, תעלת פנמה ומסעות בני 16-18 לילות בהוואי: 75 יום לפני ההפלגה.

ביתר המסלולים, לרבות מסעות חגים, מסעות טרנס – אטלנטיים באורך 30+ ימים וחלקים ממסעות טרנס – אטלנטיים באורך 30+ ימים: 90 יום לפני ההפלגה.

החברה מקבלת תשלום באמצעות: ויזה, מאסטר כארד, אמריקן אקספרס ודיסקובר כארד.

נאלצים לבטל?

קחו בחשבון שככל שתמהרו לבטל, כך הסיכוי שלכם לצאת בקנס מופחת טוב יותר. ביטול ברגע האחרון עשוי בהחלט להסתיים בתשלום מלא של דמי הנסיעה, אז אל תתעכבו בנוגע לביטול. דמי הקדימה, במרבית המקרים, לא יוחזרו לכם.

חברת Disney

 • לשמירת מקומכם בהפלגה תידרשו לשלם דמי קדימה.

למסע באורך עד 5 לילות: 20% מעלות ההזמנה הכוללת

למסע באורך 6+ לילות: 20% מעלות ההזמנה הכוללת

 • מועד התשלום הסופי:

למסע באורך עד 5 לילות:

תאי Concierge או סוויטות: 120 יום לפני ההפלגה

יתר התאים: 90 יום לפני ההפלגה

למסע באורך 6+ לילות:

תאי Concierge או סוויטות: 150 יום לפני ההפלגה

יתר התאים: 120 יום לפני ההפלגה

 • החברה מקבלת תשלום באמצעות ויזה, מאסטר כארד, אמריקן אקספרס, דיינרס, דיסקובר כארד, דיסני כארד וכרטיס Bureau היפני.

נאלצים לבטל?

כמדיניות גורפת, החברה אינה מחזירה דמי קדימה. מעבר לכך, אם הנכם מתלבטים בנוגע לאפשרותכם לצאת למסע ושוקלים אופציה של ביטול, מומלץ לבטל מהר ככל האפשר, על מנת להימנע מתשלומי קנסות גבוהים העשויים להגיע לתשלום מלא של ההזמנה. ביטול מוקדם, לעומת זאת, יאפשר לכם, במקרים רבים, לשלם קנס מופחת או לקבל החזר, כך שלגמרי לא מומלץ להתמהמה.

חברת Cunard

 • דמי קדימה: לשמירת מקומכם בהפלגה המתוכננת יהיה עליכם לשלם מראש דמי קדימה בגובה 25% מעלות ההפלגה בכל המסלולים המוצעים על ידי החברה.
 • מועד התשלום הסופי: 90 יום לפני ההפלגה
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות מאסטר כארד, ויזה, דיינרס, דיסקובר כארד ואמריקן אקספרס.

נאלצים לבטל?

אין הרבה אכזבות בחיים כמו ביטול קרוז מרגש עליו חלמתם שנים. אבל אם כבר נאלצתם לסמן איקס על התכנית, מומלץ מאוד לעשות זאת בהקדם האפשרי, על מנת למנוע תשלום קנסות מוגדלים אשר עשויים להגיע גם לתשלום מלא של ההזמנה כולה. על דמי הקדימה, אגב, ככל הנראה תיאלצו לוותר, היות וחברות הקרוז השונות אינן ממהרות להשיבם ללקוחות גם אם הם מגיעים לסכומים משמעותיים.

חברת Crystal

 • לשמירת הזמנתכם תידרשו לשלם דמי קדימה.

גובה דמי הקדימה משתנה בהתאם לעיתוי המסע באופן הבא:

הפלגות בשנים 2018/2019: 20% מעלות ההזמנה לנוסע בכל סוגי החדרים הקיימים.

הפלגות בשנת 2020: 25% מעלות ההזמנה לנוסע בכל סוגי החדרים הקיימים.

 • מועד התשלום הסופי משתנה בהתאם לעיתוי המסע באופן הבא:

הפלגות בשנים 2018/2019:

90 יום לפני ההפלגה

הפלגות בשנת 2020:

למסע באורך 13 לילות ומטה: 120 יום לפני ההפלגה

למסע באורך 21 – 14 לילות: 150 יום לפני ההפלגה

למסע באורך 22+ לילות: 180 יום לפני ההפלגה

לכלל המסעות ביאכטה: 120 יום לפני ההפלגה

נאלצים לבטל?

מאכזב לבטל בהינף מקש את מסע חלומותיכם, אך אם הגעתם למסקנה שעליכם לבטל את הנסיעה המתוכננת, כדאי בהחלט למהר ולעשות זאת מוקדם ככל האפשר, היות וביטול כרוך בקנס אשר הולך וגדל ככל שתאריך ההפלגה מתקרב ואף עשוי להגיע לתשלום של מלוא ההזמנה. את דמי הקדימה, ברבים מהמקרים, תיאלצו בצער רב להשאיר מאחוריכם היות ורבות מחברות הקרוזים נוטות שלא להשיבם לידי הלקוח.

חברת Cruise & Maritime Voyages

 • לשמירת הזמנתכם יהיה עליכם לשלם מראש דמי קדימה.
 • גובה דמי הקדימה משתנה בהתאם לאורך המסע באופן הבא:

מסע באורך 5 – 3 לילות: 200$ לכל נוסע

מסע באורך 14 – 6 לילות: 400$ לכל נוסע

מסע באורך 28 – 15 לילות: 600$ לכל נוסע

מסע באורך 56 – 29 לילות: 800$ לנוסע

מסע באורך 99 – 57 לילות: 1,200$ לנוסע

מסע באורך 100+ לילות: 1,600

 • מועד התשלום הסופי:

מועד התשלום הסופי משתנה בהתאם לאורך המסע באופן הבא:

מסעות באורך עד 100 לילות: 90 יום לפני ההפלגה

מסעות באורך 100+ לילות: 120 יום לפני ההפלגה

 • החברה מקבלת תשלום באמצעות ויזה, מאסטר כארד, דיסקובר כארד ואמריקן אקספרס

נאלצים לבטל?

חבל, אבל כדי שלא תיאלצו להצטער גם על הפסד כספי כבד, שימו לב: מיד עם ההחלטה על הביטול, בטלו את ההזמנה מידית. ככל שתאחרו להודיע על הביטול, הקנס הצפוי לכם עשוי לגדול ואף להגיע לתשלום מלא של ההזמנה. את דמי הקדימה, כך מסתבר, תיאלצו להשאיר בידי החברה, שכן מרבית חברות הקרוזים אינן נוהגות להשיבם לקוחות הנאלצים לבטל את הזמנתם.

חברת Costa

 • על מנת לשמור מקום בהפלגה הרצויה, יש לשלם דמי קדימה.

גובה דמי הקדימה משתנה בהתאם לסוג המסע באופן הבא:

מסעות בין לאומיים (אזור צפון אירופה, אזור הים התיכון, אזור המזרח הרחוק, אזור האוקיינוס ההודי, אזור דרום אמריקה, אזור דובאי, אזור קנדה / ניו אינגלנד, מסעות טרנס-אטלנטיים ומסעות טרנס-יבשתיים): 400$ לכל נוסע

מסעות באיים הקריביים: 250$ לנוסע

מסעות WORLD / GRAND: 15% מעלות ההזמנה הכוללת

 • מועד התשלום הסופי:

מועד התשלום הסופי משתנה בהתאם לסוג המסע באופן הבא:

מסעות בין לאומיים (אזור צפון אירופה, אזור הים התיכון, אזור המזרח הרחוק, אזור האוקיינוס ההודי, אזור דרום אמריקה, אזור דובאי, אזור קנדה / ניו אינגלנד, מסעות טרנס-אטלנטיים ומסעות טרנס-יבשתיים): 90 יום לפני ההפלגה

מסעות באיים הקריביים: 70 יום לפני ההפלגה

WORLD / GRAND: תישעים יום לפני ההפלגה

 • החברה מקבלת תשלום באמצעות: ויזה, מאסטר כארד ואמריקן אקספרס

נאלצים לבטל?

סביר להניח שאתם לוקחים את זה קשה, אבל חשוב שתשימו לב: ככל שתקדימו לבטל את הזמנתכם, סביר להניח שהנזק הכספי הנלווה לביטול יהיה קטן יותר, בעוד הקנס שתידרשו לשלם קרוב יותר למועד ההפלגה עשוי להיות גבוה ואפילו בגובה ההזמנה עצמה. קחו בחשבון שגם כאן הכלל “טיים איז מאני” עשוי להיות תקף.

ומה בנוגע לדמי הקדימה? סביר להניח שתיאלצו לשכוח מהם, שכן המדיניות הרווחת בחברות הקרוז למיניהן אינה דוגלת, לרוב, בהשבת דמי הקדימה ללקוחות הנאלצים לבטל את הפלגתם המתוכננת.

חברת Celebrity

 • על מנת לשריין מקום בהפלגה המועדפת עליכם יהיה עליכם לשלם דמי קדימה.

דמי הקדימה משתנים בהתאם לסוג המסע ובהתאם לרמת החדר באופן הבא:

מסע באורך 4 – 1 לילות:

סוויטות SKY או סוויטות ברמה נמוכה יותר: 100$ לנוסע

סוויטות CELEBRITY או סוויטות ברמה גבוהה יותר: 200$ לנוסע

מסע באורך 5 לילות:

סוויטות SKY או סוויטות ברמה נמוכה יותר: 100$ לנוסע

סוויטות CELEBRITY או סוויטות ברמה גבוהה יותר: 200$ לנוסע

מסע באורך 8 – 6 לילות:

סוויטות SKY או סוויטות ברמה נמוכה יותר: 250$ לנוסע

סוויטות CELEBRITY או סוויטות ברמה גבוהה יותר: 500$ לנוסע

מסע באורך 9+ לילות:

סוויטות SKY או סוויטות ברמה נמוכה יותר: 450$ לנוסע

סוויטות CELEBRITY או סוויטות ברמה גבוהה יותר: 900$ לנוסע

מסעות Galapagos Cruise:

חדרים רגילים (לא סוויטות) במסעות מסוג Xpedition / Xperience: 450 $ לנוסע

חדרים רגילים (לא סוויטות) במסעות מסוג Xploration: 450$ לנוסע

סוויטות במסע מסוג Flora: 900$ לנוסע

סוויטות במסע מסוג Xpedition  / Xploration: 900$ לנוסע

 • מועד התשלום הסופי:

מועד התשלום הסופי משתנה בהתאם לסוג המסע ובהתאם לרמת החדר באופן הבא:

מסע באורך 4 – 1 לילות:

סוויטות SKY או סוויטות ברמה נמוכה יותר: 75 יום לפני ההפלגה

סוויטות CELEBRITY או סוויטות ברמה גבוהה יותר: 75 יום לפני ההפלגה

מסע באורך 5 לילות:

סוויטות SKY או סוויטות ברמה נמוכה יותר: 90 יום לפני ההפלגה

סוויטות CELEBRITY או סוויטות ברמה גבוהה יותר: 90 יום לפני ההפלגה

מסע באורך 8 – 6 לילות:

סוויטות SKY או סוויטות ברמה נמוכה יותר: 90 יום לפני ההפלגה

סוויטות CELEBRITY או סוויטות ברמה גבוהה יותר: 90 יום לפני ההפלגה

מסע באורך 9+ לילות:

סוויטות SKY או סוויטות ברמה נמוכה יותר: 90 יום לפני ההפלגה

סוויטות CELEBRITY או סוויטות ברמה גבוהה יותר: 90 יום לפני ההפלגה

מסעות Galapagos Cruise:

חדרים רגילים (לא סוויטות) במסעות מסוג Xpedition / Xperience: 120 יום לפני ההפלגה

חדרים רגילים (לא סוויטות) במסעות מסוג Xploration: 180 יום לפני ההפלגה

סוויטות במסע מסוג Flora: 120 יום לפני ההפלגה

סוויטות במסע מסוג Xpedition  / Xploration: 180 יום לפני ההפלגה

 • החברה מקבלת תשלום באמצעות: דיינרס, אמריקן אקספרס, ויזה, מאסטר כארד, אופטימה ודיסקובר כארד.

נאלצים לבטל?

ביטול קרוז מתוכנן הוא, ללא כל ספק, אחת האכזבות שתתקשו לשכוח, אך אם חשוב לכם שביטול הקרוז לא יהפוך לנטל כלכלי בפני עצמו, הזדרזו לבטל מוקדם ככל האפשר, היות וביטול במועד מאוחר עלול לעלות לכם בקנס גבוה מאוד ואפילו בדמי ההזמנה במלואם, בעוד ביטול מוקדם, לרוב, יסתכם בקנס מופחת. דמי הקדימה, בדרך כלל, יישארו בידי חברת הקרוז ולא יוחזרו אליכם.

חברת Carnival

 • על מנת לשריין את מקומכם במסע תידרשו לשלם דמי קדימה.

גובה דמי הקדימה משתנה בהתאם לאורך המסע ולמספר הנוסעים באופן הבא:

מסעות עד 4/1/2019:

מסע באורך 3 לילות: 100$ לנוסע (200$ לנוסע בודד)

מסע באורך 5 – 4 לילות: 150$ לנוסע (300$ לנוסע בודד)

מסע באורך 9 – 6 לילות: 250$ לנוסע (500$ לנוסע בודד)

מסע באורך 10+ לילות  / מסעות באלסקה, באירופה ותעלת פנמה / מסעות טרנס-אטלנטיים: 400$ לנוסע (800$ לנוסע בודד)

 • מועד התשלום הסופי:

מועד התשלום הסופי משתנה בהתאם לאורך המסע באופן הבא:

מסעות עד 4/1/2019:

מסע באורך 3 לילות: 60 יום לפני ההפלגה

מסע באורך 5 – 4 לילות: 60 יום לפני ההפלגה

מסע באורך 9 – 6 לילות: 75 יום לפני ההפלגה

מסע באורך 10+ לילות  / מסעות באלסקה, באירופה ותעלת פנמה / מסעות טרנס-אטלנטיים: 90 יום לפני ההפלגה

מסעות החל מתאריך 4/1/2019:

מסע באורך 3 לילות: 100$ לנוסע (200$ לנוסע בודד)

מסע באורך 5 – 4 לילות: 150$ לנוסע (300$ לנוסע בודד)

מסע באורך 8 – 6 לילות: 250$ לנוסע (500$ לנוסע בודד)

מסע באורך 9+ לילות  / מסעות באלסקה, באירופה ותעלת פנמה / מסעות טרנס-אטלנטיים: 400$ לנוסע (800$ לנוסע בודד)

מסעות החל מתאריך 4/1/2019:

מסע באורך 3 לילות: 60 יום לפני ההפלגה

מסע באורך 5 – 4 לילות: 60 יום לפני ההפלגה

מסע באורך 8 – 6 לילות: 75 יום לפני ההפלגה

מסע באורך 9+ לילות  / מסעות באלסקה, באירופה ובתעלת פנמה / מסעות טרנס-אטלנטיים: 90 יום לפני ההפלגה

 • החברה מקבלת תשלום באמצעות ויזה, מאסטר כארד, אמריקן אקספרס ודיסקובר כארד.

נאלצים לבטל?

אם הנכם נאלצים לבטל את המסע מכל סיבה שהיא, מומלץ לעשות זאת מוקדם ככל האפשר, על מנת שלא תיאלצו לשלם קנס מוגדל שאף עשוי להגיע לסכום ההזמנה עצמה במידה והביטול מתבצע בתאריך מאוחר בהתאם לקריטריונים של חברת הקרוזים. מעבר לכך, את דמי הקדימה, ככל הנראה, לא תצליחו לקבל חזרה, היות ומרבית חברות הקרוזים אינן משיבות אותם ללקוחות המבטלים את הזמנתם.

חברת Blount Small Ship Adventures

 • דמי קדימה: לשמירת מקומכם במסע יש לשלם דמי קדימה בסך 400$ לנוסע
 • מועד התשלום הסופי: 60 יום לפני ההפלגה
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות: ויזה / מאסטר כארד / המחאה

נאלצים לבטל?

אם כתוצאה מאילוץ כזה או אחר החלטתם לוותר על המסע החלומי ולבטלו, מומלץ שתבצעו את הביטול בפועל מוקדם ככל האפשר. ככל שמועד הביטול יהיה סמוך יותר למועד הנסיעה, סביר להניח שהקנס שיושת עליכם יהיה גבוה יותר ואף עשוי להגיע לתשלום מלא של דמי ההזמנה. דמי הקדימה? בדרך כלל, סביר להניח שלא תצליחו לקבל אותם חזרה.

חברת Azamara

 • לשמירת מקומכם במסע המתוכנן תידרשו לשלם דמי קדימה

גובה דמי הקדימה משתנה בהתאם לרמת התא שתבחרו באופן הבא:

1,100$ לנוסע בסוויטת CLUB

550$ לנוסע ביתר התאים

 • מועד התשלום הסופי: 120 יום לפני ההפלגה
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות: ויזה, מאסטר כארד, אמריקן אקספרס, אופטימה, דיינרס ודיסקובר כארד.

נאלצים לבטל?

מעבר לאכזבה הקשה הטמונה בביטול חוויה מתוכננת מסעירה כמו קרוז, חשוב להיות מודעים לכך שביטול קרוז עשוי להיות עסק יקר מאוד. אם מדובר בביטול של הרגע האחרון או בביטול מאוחר מבחינת מדיניות החברה, אתם עלולים בהחלט לשלם קנס משמעותי ואפילו את מלוא סכום הזמנתכם. את דמי הקדימה שתשלמו לא תוכלו, ככל הנראה, לקבל חזרה, כך שבכל מקרה תצאו בנזק כספי כזה או אחר, אך כל עוד הביטול יתבצע במועד מוקדם יחסית, הקנס שתשלמו יהיה, לרוב, מופחת.

חברת American Cruise Lines

 • לשמירת הזמנתכם תידרשו לשלם דמי קדימה.

גובה דמי הקדימה משתנה בהתאם לאורך המסע באופן הבא:

מסע באורך 9 לילות ומטה: 500$ לנוסע

מסע באורך 10 לילות ומעלה: 900$ לנוסע

 • מועד התשלום הסופי: 90 יום לפני ההפלגה
 • החברה מקבלת תשלום באמצעות: אמריקן אקספרס, מאסטר כארד, ויזה ודיסקובר כארד.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות